Vajan abi muruniiduki remondil
#81

Lõikasin teise niiduki väntvõllist paari sentimeetrise jupi, puurisin keermeaugu läbi  ning panin terahoidja sisse. 
Pikema poldi sain Balticbolt'ist Jõhvis, maksis 2 kopikatega ning oli kohapeal olemas.

Kõik toimib, kuid tekkis järgmine küsimus:

Kas külgväljaviskega ning ilma väljavisketa masinatel käivad erinevad terad?
Vana masin justkui tõstis muru püsti enne lõikamist kuid uus võtab niisama jala pealt maha.
Tera ja mootor on eelmise masina omad.
Vasta
#82

Üldiselt küll - tagaviskega masinatel on rohkem laba.
Vasta
#83

Miks murutraktori mootor tühikäigul "haugub"? Niitmise ajal seda probleemi pole. 

Vasta
#84

(24-05-2018, 14:39 PM)Romka Kirjutas:  Miks murutraktori mootor tühikäigul "haugub"? Niitmise ajal seda probleemi pole. 

Päris mitme muruniidukiga on olnud põhjuseks, et saab õhku vahele sealt kust ei peaks saama. Ehk siis peamiselt karpa ja silindri vahelisest torust/tihendist.
Vasta
#85

Paneme siia teistele õpetuseks ühe wärske kogemuse.

Soetasime mõni aeg tagasi ihnsusest Bauhausist muruniidukilaadse toote, mille kaanepildil nimetus Gardol. Täitsa veab ja niidab 279 € eest, pole kurta. 

Aga...

Eile tuli kallis kaasa ja teatas, et enam ei niida. Kiire ülevaatus - ei käi-vittu mette. Pops-pops-turts... Kiire pilk paaki - vähevata. OK, valasin lahjat alkohoolset jooki juurde. No nüüd tegi juba popspopspopsTURTS. Ning viskas iga turtsuga musta pahvaka.

Selge - õhufilter. Kaas maha, madrats maha ja õhuga puhtaks (teinud maks 5 h!) ja uus üritus: popspopspopsTURTSpopspopspopsTURTSTURTSPLÄRTS

Kena, küünal maha ja riiulist järgmine asemele.

Urrr....

See originaalküünal oli konkreetselt tahmast must. Kui ma uurisin, et kas enne ka on jama olnud, siis jah, olla natuke jaksitu Big Grin olnud.

Ehk vileuue hiina küünla eluiga oli < 5 h.

Mina teadsin seda oodata, aga harju keskmine odava muruniiduki ostja oleks ilmselt viinud poodi tagasi "katkisena".
Vasta
#86

(26-06-2018, 14:36 PM)v6sa Kirjutas:  Ehk vileuue hiina küünla eluiga oli < 5 h.

Mina teadsin seda oodata, aga harju keskmine odava muruniiduki ostja oleks ilmselt viinud poodi tagasi "katkisena".
Mul oli genekaga umbes sama lugu. Küünal käis küll kauem kui 5h, aga mitte väga palju kordi. Sümptomid oskas tekitada nagu ei saaks benzaini kätte. Jõudsin karbussi kallal käia ja puha. Odavatel hiina- või piinariistadel näikse olevat demo küünal. Targem on kohe üle õla visata ja korralik panna.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#87

Ühesõnaga:Hiina kaup on edasijõudnutele.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#88

ei ole küll muruniitja teema, aga kangest huvist proovida iriidiumküünalt tsikli peal, aga ei soovinud 20+€ maksta, tellisin hiinast hind 4€.
Tänaseks üle 200 km läbitud. töötab küll. Eriti märgatav tühikäigul ja käivitamisel. Ühesilindrilise 500-se mootori töö muutus ühtlasemaks.
Link tootele:
https://www.aliexpress.com/snapshot/0.html?orderId=91710440445901&productId=32859822609
Vasta
#89

ei ole küll muruniitja teema, aga kangest huvist proovida iriidiumküünalt tsikli peal, aga ei soovinud 20+€ maksta, tellisin hiinast hind 4€.
Tänaseks üle 200 km läbitud. töötab küll. Eriti märgatav tühikäigul ja käivitamisel. Ühesilindrilise 500-se mootori töö muutus ühtlasemaks.
Link tootele:
https://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-IRIDIUM-MOTORCYCLE-spark-plug-EIX-DR8-for-DPR8EIX-9-DPR8EA-9-DR8EIX-DR8EA-DR8EGP/32832663777.html?ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_3_10152_5722813_10151_10065_10344_10068_10342_5722613_5722913_10343_10340_10341_10696_10084_10083_5722713_10618_10307_10820_10821_10303_10302_10059_306_100031_10103_10624_10623_10622_10621_10620_5722513,searchweb201603_12,ppcSwitch_4&algo_expid=ef3cfff6-2bdd-4fc5-bd48-30f24b195f7b-1&algo_pvid=ef3cfff6-2bdd-4fc5-bd48-30f24b195f7b&transAbTest=ae803_1&priceBeautifyAB=0
Vasta
#90

(26-06-2018, 14:36 PM)v6sa Kirjutas:  See originaalküünal oli konkreetselt tahmast must. Kui ma uurisin, et kas enne ka on jama olnud, siis jah, olla natuke jaksitu Big Grin  olnud.
Ei pruugi küünla viga ju olla - paigast ära segu tahmab igasuguse küünla ära. Anna siis teada millal järgmine küünal peale läheb. Rolleyes

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#91

(27-06-2018, 10:27 AM)Walter Kirjutas:  
(26-06-2018, 14:36 PM)v6sa Kirjutas:  See originaalküünal oli konkreetselt tahmast must. Kui ma uurisin, et kas enne ka on jama olnud, siis jah, olla natuke jaksitu Big Grin  olnud.
Ei pruugi küünla viga ju olla - paigast ära segu tahmab igasuguse küünla ära. Anna siis teada millal järgmine küünal peale läheb. Rolleyes

Loomulikult ei pruugi olla. Võib olla peetis karburaatori peadoseersüsteem, võib olla puudusi sisselaskekanalite läbikäimises, võib olla süütepool vigane, võib olla vale bensiin, võib olla vale kasutaja - kõike võib olla. Cool

Lihtsalt see oli minu majapidamises neljas Hiinamaalt pärit küünal, mis mõne tunni järel jala ämbrisse pani.

Kuna praegu läks peale riiulisse varuks tõstetud Boschi teadmata allikast pärinev (tugevad kahtlused, et Mazda 323 pealt) küünal, siis mind ennast ka huvitab, millal see ära ikaldub. Rolleyes
Vasta
#92

Jõudu kaaskannatajatele!

Nädalavahetusel üritasin ka muruga 1-0 teha, kuid natuke enne võidukat lõppu tabas mind samade sümptomitega mure.
Peale väikest pausi valasin paagi värsket 98´t täis(päris kuivaks ei niitnud) ning peale natukest käimist turtsus korra - suretasin välja tegin karastusjoogi ning valmis ta oligi! Enam käima ei läinudki, ainult turtsatas musta tossu pahvakatega ning õhupuhasti eemaldamisel ka tagasilöökidega kärbusist. Küünal must ja märg, vahetasin uue vastu kuid käivitus vaid sekundiks paariks ning jälle märg. Takkatipuks peale vist juba paarikümnendat nöörisikutust suutis starteripaela käepidemega vasta magu panna nii, et siiani suur sinikas järel. Peale seda tunnistasin kaotust, lükkasin niiduki kuuri ning asusin grillima.
Eks siis nädalavahetusel vaatan mis saab - nimelt algas mure peale uue bensiini sissevalamist nii, et tuleb see kemüüse uuesti välja valada ning mingi muu keemia sisse ning loota, et toimib!
Niiduk ise suht vana, kuid siiani käivitunud ilma tõrgeteta esimesest-teisest tõmbest.

Ats.
Vasta
#93

Pigem on mingi karburaatori probleem.
Mul hakkas ka turtsuma ning musta tossu ajama.
Lammutasin kõik laiali ning hiljem panin karburaatori doonori peale ning sama viga ilmutas end taas.
Kui võimalik, proovi mõne samasuguse niiduki karburaatorit.
Vasta
#94

Kui vanakooli 3,5-4 hp membraaniga karpaga Briggsi mootor siis membraan peetis.Vedru venitab aja jooksul membraani tihendi alt välja ja sealtkaudu hakkab täis jooksma.Võta karpa maha,viis kruvi lahti,roogi kaka paagi põhjast ja karpast välja,uus membraan asemele, kokku tagasi ja olen kindel,et töötab jälle.
Vasta
#95

Vaja targemate abi - niidukiks miski 2017a soetatud https://www.bauhof.ee/et/muruniiduk-clint-cl-51c-655344 

Sümptomiteks see, et ei saaks justnagu kütust kätte. St et kui käsilutist pumbata kütus üles, töötab sekund-paar ja seejärel sureb välja. Kui lutiga pidevalt pumbata, siis ei sure välja. Kui lutiga asi käima pumbata ja lutti all hoida (luti otsas on auk), jääb ka niiduk tööle, kuniks lutt vabastada. Lutti vabastades niiduk sureb välja. Lutil mõrasid justnagu ei tähelda. Mis antud sümptomeid tekitada saab? 3 nädalat tagasi niidukit seisma jättes töötas niiduk ideaalselt. Luti pilt on all. 
[Pilt: 116574340_290192268732623_5600949096910698135_n.jpg]
Vasta
#96

ohhoo, mul sama niiduk.
mineva kevade ostsin. kolm korda sain niita.
siis sai tal tööisu otsa.
viie aastane garantii ei kehtinud.
väsimise sümptomid olid küll teised
ja sinu murele kindlat põhjust pakkuda ei mõista.
Vasta
#97

ju on ummistus kuskil. sellel peaks ju 5 aastat garantii olema. kui ise tahad nokitseda, siis ma alustaks kütusesüsteemi puhastamisest. võid esimeseks proovida ka pöördeid anda, äkki tõmbab ummistuse ise eest ära.

Pähkliajude hirm
Vasta
#98

(30-07-2020, 08:39 AM)diesel Kirjutas:  ohhoo, mul sama niiduk.
mineva kevade ostsin. kolm korda sain niita.
siis sai tal tööisu otsa.
viie aastane garantii ei kehtinud.
väsimise sümptomid olid küll teised
ja sinu murele kindlat põhjust pakkuda ei mõista.
Mis põhjusel siis garantii ei kehti?

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta
#99

(30-07-2020, 09:58 AM)diselist Kirjutas:  
(30-07-2020, 08:39 AM)diesel Kirjutas:  ohhoo, mul sama niiduk.
mineva kevade ostsin. kolm korda sain niita.
siis sai tal tööisu otsa.
viie aastane garantii ei kehtinud.
väsimise sümptomid olid küll teised
ja sinu murele kindlat põhjust pakkuda ei mõista.
Mis põhjusel siis garantii ei kehti?
No keegi oli ju masinat sihtotstarbeliselt kasutada julgenud, sellepärast Big Grin
Vasta

bauhof ju.
teoreetiline võimalus muidugi on, aga protseduur on tehtud keeruliseks ja kindel nõue on tuua kaup kohale originaalpakendis ja komplektsuses.
mingi spetsialist veel teatas, et muruniidukitel peab bensu ja mootoriõli ka täielikult eemaldama.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne