AMFi heategu: Vere loovutamine
#1

Huvitav, kas selline tegevus oleks kiiduväärt siin foorumis? Näiteks Prussakovi jalgratta ühing nii teeb, et iga 3 kuu tagant sõidavad verd loovutama.
Kuna olen endale pool elu teadvustanud, et 18 aastaseks saamisel lähen doonoriks, siis seda ka tegin ja olen rahul, süda ja hing on rahul Smile

Mõte selline, et AMF võiks käia iga 2-3 kuu tagant teatud kuupäeval verd loovutamas, sest igasugustest veregruppidest on tõeline puudus, ning aidata võiks ju abivajavaid inimesi ?

Kes ei ole veel doonorid ja kes on, kes liituksid foorumlastest minuga, et verd loovutada ning teistele elu kinkida ? Smile

Lugemiseks .

Aitäh tähelepanu eest,
Elmo.

Vajad enda autost pilte ? Saame kokkuleppele ! Küsi varajasemaid töid.
Vasta
#2

Hea meelega tuleks, kuid ei kannata süstlaid.

www.classiccar.co.uk
www.carandclassic.co.uk
www.classiccarsforsale.co.uk
Müüa 2140 1982
Tartu on muutumas drifti Päälinnaks, oma ringristmikudega. Big Grin

Vasta
#3

Oleks uus kogemus ka minu jaoks, sest olen küll 19 juba, kuid pole veel käinud. Kuigi mind võib-olla kehakaalu pärast ligi ei lasta, tahaks ikkagi vähemalt proovima tulla. Seega, kui aega on, olen käsi!
Vasta
#4

no mina siis esimene hetkel kes saab öelda et käin verd andmas.

algajatele soovituseks: asi ei ole sugugi nii hull kui alguses välja paistab.see nõelatorge on proffide poolt tehtud nii vaevumärgatavaks et kui jõuad küsida et millal torkab on juba nõel sees. ning see 450mg verd jookseb sinust välja ka kiiremini kui sa arvata oskad (480mg võetakse korraga:450mg läheb verepanka ning 30mg uuringuteks/analüüsideks).
seega karta pole midagi. ise suhtusin ka eelarvamusega asjasse kuni esimese vereloovutuseni.pärast ei karda midagi.
ja kui järgida sealsete arstide soovitusi siis ei ole karta ka seda et kokku kukuks vms.
vanust jah peab olema 18+ aga mis puutub kehakaalu siis see ei tohiks olla takistuseks.

mina igatahes käin edasi seal isejutt on see kas ka koos foorumirahvaga. nimelt graafikujärgne töö seab omad piirid kuid kui aeg sobib siis miks mitte minna koos. ehk saab veel teepeal mõne kõhkleja nõusse rääkida Big Grin

seega edu sellel heal teel!
Vasta
#5

Tervitan !
Olen ise juba vana doonor ja igati sellise tegevuse toetaja !
Eelnevale võin vaid lisada ,et verd loovutama minnes , peab olema puhanud , ei tohi olla pohmakas ning põdenud teatud haigusi ja homodel soovitan ka eemale hoida , kuna need isikud kuuluvad riski rühma ja toovad kasu asemel kahju .
Head veritsemist !
Vasta
#6

Sain hiljuti küll sellise terviserikke, et minu verd enam ei soovita võtta, aga varem sai seal Verekeskuses ikka ligi paarkümmend korda käidud verd andmas Smile
Kõigile tulevastele doonoritele kinnitan ka omalt poolt, et mitte midagi hirmsat seal Verekeskuses teiega ei tehta, see väike suts käsivarde ei tee ühelegi mehele midagi. Ainuke asi, mis tuleks arvesse võtta, et te endale peale vere loovutamist samale päevale enam erilist pingutust vajavat tegevust ei planeeri, muus mõttes 0.5 liitri vere kaotus kuidagi tunda ei anna. Niipalju veel jah, et doonor peab olema vähemalt 18 aastane ja kaaluma üle 50 kg.
Vasta
#7

Võin ka rahumeeli kõigile soovitada. Vanasti ka ikke tervise pärast käidi aadrit laskmas. Endale ka too verevahetus hääd teeb. Mullegi nood "vampiirid" vahest helistavad ja kutsuvad et tule, jälle oleks tarvis. Kui eelnevalt end mürgitama pole juhtund ja ajakava lubab, olen ikka läinud. Ega miskit hullu pole, nõelumine muidugi absoluutselt ei meeldi aga see ainult korraks ju.

loll on loll olla.
Vasta
#8

Just, see nagu sääse hammustus, ei tunnegi, kuid süda tunneb-on rahul Smile
No põhjuse leiab alati, kuid võiks teha ju selle heateo abivajajatele. Mõelge vaid, saate tasuta igast erinevaid mahlasid piiramatus koguses, maitsvat küpsist, kohvi, cappuchinot, lattet jnejne + lõpus valida suure šokolaadi, mee jms vahel Smile See kõik sekundaarne, kuid ka hea Smile

Et kes oleks käsi, võiks ju teha midagi sellist? Ise vaba mees Tallinnas juuli alguses, ning siis eelmisest andmisest 2 kuud möödunud ka (naistel peab mööduma 3 kuud) .

Vajad enda autost pilte ? Saame kokkuleppele ! Küsi varajasemaid töid.
Vasta
#9

IIIFFFAR miks ma Sind keskuses näind pole Smile Mullegi helistavad ja samamoodi käin kui asjaolud lubavad. Karta pole miskit.
Vasta
#10

Organiseerige piirkonniti selline üritus ja olen nõus kaasa lööma.
Vasta
#11

Olen olnud doonor aastast 1998 ja pausidega ikka pidevalt üritanud verd loovutada. Vahepeal on ikka sellised pooleaastased pausid "tänu" luude mehaanilistele purunemistele sisse tulnud. Varem, kui Tallinnas sai elatud oli see asi lihtsam, kuid nüüd siin Pärnus nendel seal mingid erinevad kellaajad eri päevadel jms nii, et tööinimesel suht ebameeldiv sinna saada. Pealegi minu verd nad kipuvad siin "sõeluma"(plasmat võtavad siis), et mul säherdune veri. "Naljakas" asi on see, et vere järele nõudlus on suur jne, kuid mida aasta edasi seda pisemaks on see pakk vere eest jäänud. Mitte, et ma selle paki pärast seal käin vaid lihtsalt üks tähelepanek. Ja kartma seda vereandmist küll ei peaks - suvel parmud hammustavad ikka valusamalt.
Ats@doonor
Vasta
#12

Mina olen ka doonor. sain doonoriks selle aasta 8.märtsil siis tuli Tallinna Tööstushariduskeskusesse verekeskuse mikrobuss.Verd annan ikka põhimõtte pärast "päästan teise inimese -teinekord päästetakse mind". Aga peale vereandmist tekkis hea töötuju.
Vasta
#13

lisaks heategemisele on hea lahti saada "sitast" verest. ehk siis väike verevahetus ..
Vasta
#14

Ise olen doonor olnud juba 9 aastat ning mingil ajal peaks jälle andma minema. Kui tervis korras, siis pole karta miskit- kahju ei tee, aga kasu missugune!
Vasta
#15

ats97 tähelepanek hea Smile
Okei, Tallinna (ja miks mitte ka teiste kohtade) mehed, juuli alguses võiks ära teha ju? Öelge, mis kuupäev teile sobiks, ning võtan end ka siis töölt lahti.

Vajad enda autost pilte ? Saame kokkuleppele ! Küsi varajasemaid töid.
Vasta
#16

fic Kirjutas:ats97 tähelepanek hea Smile
Okei, Tallinna (ja miks mitte ka teiste kohtade) mehed, juuli alguses võiks ära teha ju? Öelge, mis kuupäev teile sobiks, ning võtan end ka siis töölt lahti.
Minu ettepanek oleks kokku leppida vahemikus esmaspäevast neljapäevani näituseks natu enne Verekeskuse sulgemist, näituseks kell 6 või miskit. Siis saaks pärast tööpäeva ka mõni tulla (mõeldes enda peale).
Vasta
#17

Ise ka väikest viisi doonor, nii umbes 5,5 l annetatud. Pärast seda kui nad oma lahtioleku aegu koomale tõmbasid pole eriti tihti enam käinud. Üks päev nädalas võiksid olla ju kaheksani avatud.
Vasta
#18

Minu verd nad kahjuks ei taha kuna vererõhk kõrge ja võtan tablette selle normis hoidmiseks.Võib-olla tulekski just verd loovutada ja saaks ka rõhu normi aga nad lihtsalt ei taha kui kuulevad et võtan rohtu.
Vasta
#19

Nii seltsilised.
Kes oleks tulijad, kui läheksime 2. JUULIL !? See on esmaspäevane päev ja kellaaja valite vabalt teie.

Vajad enda autost pilte ? Saame kokkuleppele ! Küsi varajasemaid töid.
Vasta
#20

Võtaks osa küll kui vähegi aega leiaks.
Kella-aeg võiks olla näiteks 17:30, siis veel tund aega verekeskus avatud, samas tööinimene ehk jõuab ka juba komplikatsioonideta kohale.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne