K: olen segaduses kas enam polegi KW-piirangut vanuses ja lubades?
#1

Tervist. Mul on plaan minna autokooli teha A-ja B-kat load.Olen 18.aastane, kui ma teen need load ära kas siis ma võin sõita Dnepriga ,Uraliga(või muu "emmilisega"). Segadus tekkis siin:

Odium Autokooli võetakse õppima neid, kes taotlevad A, A1, B- või B1 kategooria mootorratta või auto juhtimisõigust. Autokooli õppima asumise eelduseks on, et juhiloa saamise ajaks ARK büroos, oleks õpilase vanus järgmine: A1 mootorratta ja B-kategooria auto piiratud juhtimisõiguse taotleja vähemalt 16 aastat; A ja B-kategooria mootorratta- või autojuhtimisõiguse taotleja vähemalt 18 aastat ning B1 alakategooria auto juhtimisõiguse taotleja 16 aastat.

Et kui mul on A kati load siis võin istuda ükskõik mis 2rattalise selgaRolleyes.

Teadjamehed rääkige.
Vasta
#2

Tere

Ei ole siin muutunud midagi. 16 aastaselt saab teha lubasid mis lubavad sõita kuni 125 cc ja maksimum 11 kW rattaga ja 18 aastaselt saad load mis lubavad kuni 25kW rattaga liigelda. Seejärel vist 21.(täpselt ei mäleta õiget vanust) aastaselt saad endale lubada piiramata võimsusega mootorrattaga sõituSmile

Pannonia de Luxe TLF '1959
Pannonia de Luxe TLB '1961
Pannonia T1 '1962
Pannonia T5 '1969
White T9 '1965
Motorkuli FV-60 '1967
Vasta
#3

18-aastaselt saad A-kategooria load küll, aga sinna märgitakse peale "eritingimus 4", mis lubab sõita rattaga, millel on kas alla 25kw või mille erivõimsus on alla 0,16 kW/kg.

Liiklusseaduse §29.

Renault Laguna GT '06
Renault Twingo GT '08
Vasta
#4

ehh minu teada tohid sa sõita sel juhl dnepriga, kui sul on A kat load, sest kas dnepr mitte 24 kw pole?
Vasta
#5

Suur aitäh vastuste eest!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne