Mõned mõtted
#1

Tahaks kah mõned mõtted välja ütelda, kuid ei leidnud selleks sobivat teemat, seepärast tegin uue.
Saaremaalt ei satu Järva-Jaani just mitte sageli. Sel nädalavahetusel sai see pikka aega oodatud sõit siiski teoks, sihiks loomulikult Varjupaiga külastamine. Plaanis oli muidugi ka Muuseumipapal kätt suruda. Kohalikust bensiinijaamast saime täpsemad juhised, et otsitavat paika leida, kuid peremehe kohta lausuti, et too olevat kusagile üritusele sõitnud. Ega see meid väga ei häirinud, sest aeg oli hiline ja öömaja otsimine muutus üha tähtsamaks. Panime juhatuse järgi varjupaiga väravale silma peale ja otsustasime hommikul tagasi tulla.
Öömaja otsimine ja leidmine oli muidugi omaette seiklus, kuid see ei puutu siinsesse teemasse.
Järgmise päeva ennelõunal olime tagasi. Politsei sapaka juures oli tee peale tõmmatud punavalge lint, Muuseumipapa mobiil oli välja lülitatud. Olime veidi nõutud...
Saan täiesti aru, et igaüks tahab veidi privaatsust ja ka Muuseumipapal on selleks õigus. Ukse taha ei tihanud samal põhjusel koputama minna (eelmisel õhtul käisime koputamas, kuid avama ei tuldud, kuigi üks naisterahavas oli just uksest sisse läinud) Kordan veelkord, igal inimesel on õigus privaatsusele ja ma ei heida seda neile ette.
Pärast lühikest arupidamist otsustasime punavalget linti mitte tähele panna ja hiilisime Varjupaiga territooriumile. Enne seda muidugi kergitasime politsei-sapaka kapotti.
Muljed on head, ka naised-lapsed olid vanadest autodest-bussidest vaimustuses. Kahju muidugi, et Muuseumipapa nägemata jäi. Tegelikult lootsin kohapeal ka midagi ära teha, et anda oma tagasihoidlik panus Varjupaiga arengusse, kuid omapead ei julenud toimetama hakata.
Miks ma oma tulekust varakult ette ei teatanud? Ei tahtnud pasunat puhuda enne, kui asi sada protsenti kindel pole. Lõplik sõidu marsruut selgus aga alles siis, kui Suur väin selja taha jäi.
Seega kokkuvõttes positiivne elamus, kuigi paar väikest okast jäi hinge. Aga eks see anna põhjust tulevikus taas tagasi tulla.
Vasta
#2

Ehh, koguja! Sa ka ia miis, Muuseumipapa on ju tuntud pilli-pulli-laulumees ja Laulupeo ajal Tuvet J-Jaanist leida on vist võimatu. Kui, siis kunagi kauges tulevikus kalmistult...
Eks selle Varjupaigaga ongi see asi, et aus inimene võib ikka sisse astuda ja vaadata. Ok, öösel kottpimedas võib muidugi täbaralt minna aga kenasti päeval vast keegi väga pahaks ei pane. Lisaks pole Varjupaik ju, vähemalt vist veel hetkel, raudteetammi poolt üldse kuidagi piiratud aga tamm on täiesti avalik uulits.
Vasta
#3

Standardjuhis taoliste muuseumide ja väljapanekutega suhtlemisel (läbi proovitud kümneid kordi).

1. Tule või Paapua Uus-Ginealt. Helista ette.
2. Kui kohale jõudmine sõltub paljudest teguritest, siis helista hulka maad varem ette. Elu on näidanud, et mida kaugemalt, seda lahkemalt saab jutule
3. Ütle selgelt välja, et lõplik kohale jõudmine on mitme kännu taga kinni
4. Uuri viisakalt võimalikku tagavaraplaani, kui oled kohale jõudnud ja kedagi vastas pole.
5. Ja kui ei usu punkti 4 vajalikkusesse, siis mõtiskle teemal - helistasin pikalt ette, aga just samal päeval kui tulime, kukkus taskutelefon üle reelingu ja kohta üles ei leia....

Lähedal asuvat tuld on kaugemal asuva veega raske kustutada...
Vasta
#4

peeterpaul Kirjutas:Standardjuhis taoliste muuseumide ja väljapanekutega suhtlemisel (läbi proovitud kümneid kordi).

1. Tule või Paapua Uus-Ginealt. Helista ette.
2. Kui kohale jõudmine sõltub paljudest teguritest, siis helista hulka maad varem ette. Elu on näidanud, et mida kaugemalt, seda lahkemalt saab jutule
3. Ütle selgelt välja, et lõplik kohale jõudmine on mitme kännu taga kinni
4. Uuri viisakalt võimalikku tagavaraplaani, kui oled kohale jõudnud ja kedagi vastas pole.
5. Ja kui ei usu punkti 4 vajalikkusesse, siis mõtiskle teemal - helistasin pikalt ette, aga just samal päeval kui tulime, kukkus taskutelefon üle reelingu ja kohta üles ei leia....

peeterpauli kribatud instruktsiooni võiks kohe kuhugi nähtavasse kohta kleepida...kindlasti paljudele uudiseks, et telefoni teel saab asju ajada...
Vasta
#5

Ma ka aru ei saa. Kasvõi maili teel ette teatada Smile
Aga mõtle nüüd ise teemapostitaja, Sa nägid ju neid paljusid masinaid eks, mis Sa arvad kuidas nad on sinna tulnud ? Mitte iseenesest, selleks on vaja paljupalju tugevat tahtmist ja asjaajamise oskust, ning Tuve (muuseumipapa siis) initsiatiiv on vägagi postitiivne ning ta on alati tegevuses, et midagi juurde saada või kuskil käsi olla Smile

Loodan, et said mõttelennust aru Smile

Vajad enda autost pilte ? Saame kokkuleppele ! Küsi varajasemaid töid.
Vasta
#6

Lp koguja! Ääretult kahetsusväärne juhtum! Miks pidi küll negatiivsete asjaolude kokkulangemine just Saaremaa rahva külaskäigule sattuma?! Kõik muud põhjused põhjendatavad, aga sellest mitte kuidagi aru ei saa, kuidas sai mu telefon välja lülitatud olla kui see tuletõrje valvetelefon?! Ja häbeneda poleks vaja olnud ka neile teisele kahele telefonile helistada, mis minu telefoninumbri kõrval teabetahvlil kirjas varjupaiga väravas.
Kasutan pidevalt vastuseks küsimusele, millal on varjupaik avatud, väljendit : "Ööpäevaringselt!" Kui käesurumise soovi on, siis sedagi saab ööpäevaringselt, kuid kahjuks vaid siis, kui kodumail olen. (Pealegi see teeb mulle suurt rõõmu!) Möödunud nädalavahetuseks oli mulle neli kutset erinevatele üritustele. Valitud sai priitahlike pritsimeeste kokkutulek Elvas, kuna selle alaga olen aktiivselt kokku puutunud alates möödunud sajandi 65. aastast. (Priidule : Pasunat mängima olin ma kutsutud laulupeorongkäiku küll ka, aga seda ala harrastan alles möödunud sajandi 67. aastast...)
Tõesti on kurb nentida, et Järva-Jaanis ööbimiskohta raske leida. Küll aga pakub varjupaik ise eksklusiivse ööveetmise võimalust, kus oma magamisvarustuse korral võimalik ööd mööda saata (loe : mitte ööbimisteenust saada!) näiteks kiirabiauto kanderaamil, Ikarus-Lux bussi kahekorruslistel naridel, kaminaautos, saunaautodes, tankis, trammis, massaažibussis, tuletõrjeautodes, röntgeniautos, staabiautos kui ka telkides. Selleks, et varjupaigast läbisõitvad autod ei häiriks külastajaid, panimegi punavalge lindi, jättes jalakäijatele meetrilaiuse raja. Ja pidi see uksekella nupp ikka veel parandamata olema? Näidates Sinu postitust just majja sisenenud naiterahvale, sain paraja peapesu ja kindlasti vahetan homme ära!
Hea siiski see, et tuju päris ära ei länud ja edaspidi tagasi soovid tulla. Kui vähegi võimalik, püüa tõepoolest varakult ette teatada. Näiteks selle aasta nädalavahetused on kuni oktoobri kuuni hõivatud.
Siinkohal aga tänud kaasfoorumlane sidorovile perega, kes küll mind telefonitsi kätte sai ja kena kingituse tõi!
PS : mis aga privaatsusesse puutub, siis seda pole juba ammu ... (aga selle üle ei kurda ka)
Vasta
#7

Ärge nüüd minu kirjatükki võtke kui halamist teemal "miks mind küll ei märgata!". Pigem tahtsin ma kirjeldada üht järjekordset ettevõtmist stiilis "tahtsime parimat, aga välja tuli nii nagu alati".
Ja ma tõesti ei pea ennast nii tähtsaks isikuks, et Muuseumipapa peaks mind Varjupaiga väravas ootama vahuveini ja juustuvaagnaga.
Pigem oli kirjatükk suunatud Varjupaika esmakordselt külastavatele inimestele, kel võib samasuguseid tõrkeid ette tulla. Lugege eelnevad kirjatükid hoolega läbi ja õppige eelkäijate vigadest!
Ja kindlasti külastan ma Varjupaika tulevikus veel rohkem kui üks kord. Ja surun ka Muuseumipapal kätt.
Vasta
#8

Tervist! Lugesin ka teema läbi ning jäin uurima seda, et nädalavahetused pidid olema kinni kuni oktoobrini. Küsimus siis selline, et kas vahetevahel nädala sees on vabu aegu? Mul on suur huvi tulla, kuid hetkel maja remont käsil ning ei jõua, aga kunagi juuli keskpaigas... No eks näeb, saab helistada jne.
Vasta
#9

Tervist! Sai siis minu ka Varjupaigas käidud. Tahaksin tänada Muuseumipapat ning kõiki inimesi kes teda aidanud on, sest Varjupaik on parim paik kus viibinud olen! Mulle meeldisid eriti väikeautod ning (raske)veokid, isale meeldisid kombainid ja traktorid, sugulastele meeldisid tuletõrjeautod( kuna üks neist on tuletõrjes töödanud) ning ka bussid. Soovin Muuseumipapale palju jõudu ja jaksu edaspidiseks!Smile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne