"fotosõit 2007" ehk autonäitus võhmas
#1

4 august 2007 toimub "võhma linna päevade" raames vanatehnika näitus. oodatud kõik vanatehnika huvilised nii vaatama,kui oma tehnikat eksponeerima.

natuke lähemalt ürituse sisust:
võhmas toimub iga suvi kesk-eesti laat ja linna päevad.viimastel aastatel on üritus kasvanud suuremaks ja atraktiivsemaks .eelmine aasta "smilersi" kontsert jättis juba igati suurlinna mulje,nii korralduselt kui külastajate poolest.see aasta soovin ka omaltpoolt ürituse kasvule juurde aidata ja seega võtsin nõuks korraldada külastajatele väikese vanatehnika näituse.

selleks aga,et eksponaadid kohale tuleks korraldan väikese ürituse ka tehnika omanikele:
Fotosõit 2007.

üritusel osalemiseks on vajalik lisaks liikurile ka digifotokat,millest oleks hiljem võimalik vajalikud pildid kiiresti korraldaja arvutisse tõmmata.ka võiks ekipaaž koosneda rohkem kui ühest liikmest,et pildile saaks jäädvustada ka juhti ja teisi reisijaid.see mida pildistada ja kus, jääb saladuseks kuni stardini.igaljuhul on pildi sisu ette antud ja eeldab oselejatelt ka teatud aksessuaare.näiteks ranna rõivaid.(täpsem info saadaval nädal enne üritust)
hindamisele läheb pildi sisu ja mis iganes on sinna juurde mõeldud.lõpliku võitja hääletame ise õhtusel fotode vaatamisel.pildi kvaliteeti ei peeta esma tähtsaks,nii et suured väljaminekud aparaadile ei ole kohustuslikud,hindame eelkõige sisu.
näidis: leiate legendi järgi mõisa.pildi märksõnad on "mõis ja meie liikur".
       
mõlemad fotod on nõuetele vastavad,kuna mõis ja liikur on peal.varjante on aga palju ja eesmärgiks saada teistelt osalejatelt võimalikult palju hääli.parimad saavad autasustatud.

ürituse eelkava:
kogunemine algab reedel 03 august koos võhma linna päevadega.majutus oma magamiskottidega saab ka olema.reede on siis soojendus ja laadapäev,mis ei ole loomulikult kohustuslik.
laupäev 04 august alates kella 10.00 saab iga osaleja omale legendi ja võistlus juhendi.start peaks toimuma tunni jooksul,ühesõnaga esimene ja viimane peavad mahtuma 10.00 ja 11.00 vahele.
tagasi jõudmis aeg on 14.00 ja finišiks on näituse plats,kuhu jäetakse tehnika külalistele vaatamiseks ja kus toimub teiepoolt väljavalitud piltide ümber laadimine.
õhtul on žürii teinud esimese valiku ja asutakse kollektiivselt finaali jõudnud pilte hindama.peale seda autasustamine ja jällegi vaba kava linna päevade rütmis.

täpsem info hiljem.

kuna mina soovin näidata teie tehnikat,siis ürituse kulud kannan ise,seega vanatehnika osa on osalejatele tasuta.

võhma linna päevade info: http://vov.matti.ee/vohmalv/
Vasta
#2

Tundub , et midagi põnevat teoksil.

Autod M 408 export, GAZ 21 ja Saab 96 "küülik"
Vasta
#3

Mis tingimustele liikur vastama peab ?
Vasta
#4

Kuna Janek on tänasest kuni 22 juulini välisreisil, ei saa ta kohe küsimustele vastata. Katsun küsimuse talle edastada. Arvatavast on suhtumine nagu lustisõitudelgi. Kes vähegi tunneb, et tema masin sinna üritusele sobib ja on nõus seda näitama, see kohale tuleb. Ei ole kedagi veel vanatehnikaürituselt ära aetud (mina pole küll näinud). Õnneks on vanatehnikahuvilistel piisavalt ilumeelt ja enesekriitilisust, et tunnetada piiri.
Kuna tegemist on plidistamisega seotud üritusega tuleb oma tehnika ka korralikult puhtaks pesta.
Aastakäigulist piirangut pole ju mõtet panna, nagu siin tähesõidu teemast lugeda ei läheks siis ka rex12 läbi sõela. Samas oleks see kõigile väga huvitav kui Mati saaks cobraga kohale tulla.
Väga heas korras lada või moskvits, mida on nauding vaadata on ka oodatud. Sõidab ürituse korraldajagi tihtipeale sinise moskvitsiga.
Vasta
#5

vabandan,et ei saanud pikalt vastata,nüüd aga jälle ametis.

mis puutub oodatavatesse sõidukitesse,siis vastas robi sellele juba üsna põhjalikult ja nii see loogika ka on.seega üritusel osalema on oodatud kõik,kes peavad oma sõidukit näitamis-osalemis kõlbulikuks ja mille esmane esitlus on toimunud enne 1980-dat.
kuna minu soov on korraldada ka näitus ja seal sooviksin ma VÄGA näha enne sõjaaegset või muidu tehniliselt perfektset vanatehnikat,siis selleks et seda saada tulevad kindlasti auhinnad ja muud poonused eriti ilusatele ja unikaalsetele.
näiteks lustisõidul nähtud punane MG või lõunapoolsetel üritustel silmailu pakkunud sinine renault.on minu meelest ainuüksi kohale tulemisega auhinna välja teeninud.
Vasta
#6

vahepeal on õnnestunud saada meie käsutusse kultuurimaja,milles võimalik soovijatel oma magamiskotis magada.pesemis võimalus samuti olemas.ööbida saab nii reede,kui ka laupäeva öösel.
võitjate selgitamine ja autasustamine toimub samuti kultuurimajas.süüa-juua müüakse pea kõikjal laadal,lisaks võimalik lauataga einestada kohvikus "Võhma".

       
Vasta
#7

algab ürituse ametlik registreerimine. milleks palun saata kiri kas minu e-mailile või siia privasse.või helistada otse mulle.
märkida tuleks: 1.osaleja nimi
2.tehnika nimi ja vanus
3.osalejate arv(ei ole väga oluline)
4.ööbimis soov
registreerinute nimekirja avaldan siin teemas.
e-mail janeklindau@yahoo.com
tel. 53 960 649

lõplik toimumis kava järgmine:
võhmasse olete oodatud juba reedel,nautima laata ja kontserte.õhtu naelaks on ans."terminaator". ööbida saab kultuurimajas.NB! soov oleks,et kultuurimaja jääbki ööbimiseks ja ürituse raames toimuvaks kogunemis kohaks.alkoholi tarbimiseks on kohti piisavalt ja kui nendest jääb väheks on "kohvik võhma" avatud teie lahkumiseni.

laupäev algab meie jaoks fotosõiduga,see tähendab,et kell 9.00 saab iga ekipaaš kätte legendi ja võib alustada teekonda.soovitav alustus aeg jääbki 9.00 ja 10.00 vahele.fotosõidu trassi läbimine võtab orjenteeruvalt 3 tundi ja lõppeb mõisakülast 20 km kaugusel.
edasi on plaanis suunduda mõisakülla,kus toimuvad samuti linna päevad.seal ootavad meid ees kohalikud vanatehnika austajad oma näitusega.võõrustajad kostitavad meid ka lõunasöögiga ,kahele liikmele liikuri kohta lausa TASUTA.nende tehnika kõrvale rivistame oma tehnika üles ja eksponeerime seda kella 14.00-ni.siis alustame ühist teekonda tagasi võhmasse,kus oodatakse meid kella 16.00iks.võhmas pargime tehnika näituseks paika ja kogume kokku fotosõidu pildid.edasi on vabakava kuni 19.00-ni,siis koguneme kultuurimaja saali,vaatama hindama foto saavutusi.autasustatud saavad nii fotofõidu parimad,kui ka korraldus tiimile eriti silma jäänud tehnika(märksõnadeks on vanus ja seisukord).õhtul on võimalik kõigil minna tantsima või lihtsalt muusikat kuulama,peaesinejaks on ans "L`Dorado" .kes tantsust huvi ei tunne võivad jällegi kohvikus juttu puhuda.avatud teie lahkumiseni.ööbimis võimalus endiselt kultuurimajas.

see siis on lõplik kava,trass ja legend on koostatud nii,et ka ilma fotokata oleks teda huvitav läbida.nii et kui fotokat siiski ei õnnestu hankida, pole ikkagi põhjust koju norutama jääda.

küsimused telefonile 53 960 649 janek.
Vasta
#8

tänaseks on registreerunud.

1. Robert Mirski gaz 24 kastikaga
2. Allan Kaasik citroen 2cv6
3. Margus Kristjuhan vw k70
4. Heikson ja Helitehnik gaz 24
5. Mati Kits vw 1600 typ3
6. Tõnu Tamm gaz 21
7. Väino Karu gaz 20
huvilistel paluks kiiret registreerimist,kuna legend ei koosne ainult paberil olevast infost!

raja kontroll team täna õhtul viimases fotopunktis.tellitud on ilus ilm!    
Vasta
#9

Jõudu ja jäksu - muidugi head ilma.Loodan rohket osavõttu.
Vasta
#10

Tiim Heikson & Helitehnik valmistuvad kah osavõtuks, kaevame juba mööda kappe ja kuurialuseid otsides varustust.
Kõigil saab raske olema võistelda Allan Kaasiku citroen 2cv6-ga.Rolleyes

Autod M 408 export, GAZ 21 ja Saab 96 "küülik"
Vasta
#11

Tallinna poolt minejatele väike inf.Tallinn-Tartu trassilt Paia ristikaudu,Imaverekaudu ca.10km.teetööd kruusa-liiva-aukliku kuumaastiku 30-50 km-h.enne Võhmat,varuge kannatust.Kui Türikaudu minna pääseb ainult ca.1,5 km.kruusatee lõiguga.Kas Võhmas autopesu võimalust on või saab loota ainult vihmale.Parimate tervitustega.
Vasta
#12

tegelikult saab ka ilma kruusata.tulete türi poolt,peale kabalat keerate ollepa peale,peale ollepad keerate anna teed ristilt vasakule,peale kolme 90 kraadist kurvi olete kahalas,sellest läbi ongi võhma.

kogu tee tolmu vaba.
   
Vasta
#13

Esialgu oli plaan tulla vaatama Terminaatori kontserti aga nagu ikka pole mõtet plaane teha. Kohale tuleme hommikul.
Vasta
#14

arvan,et ega terminaator enne 21.00 lavale ei lähe,nii et robi,äkki ikka jõuad.
Vasta
#15

Ei, minu "Isiklik arvamus" on, et täna ei lähe.
Oma isiklikku arvamust peab kuulama......muidu võid iseennastega konflikti minna Wink
Vasta
#16

Tänud skeemi eest.Ise oleme kella 22,00 paiku arvatavasti täna kohal,kui naised teepeal meid rajalt maha ei võta....
Vasta
#17

....Võhmasse sõidul suutsims siiski naisi vältida ja olime juba enne kella 22.00-i kohal,aga kohapeal ....nii palju kauneid,toredaid neide meid hullutamas ja päid sassi ajamas,hea,et tegemist oli fotosõiduga ja fotokas oli kohustuslik ja isegi mitutükki kaasas.Aga üks kummaline seik ikka teel olles juhtus-nimelt tegime Prillimäekandis Statoili pensukas peatuse,et osta saiakesi,jäätist ja õlut kui ei tea kust ilmus saladuslikel asjaoludel välja telerist tuttav Trikimees kes trikitas kaartidega ja hullutas muidu meid.Suured tänud Janekule,tema toredale kaasale,sõbralikule Võhma ja Viljandimaarahvale meeldejääeva-toreda nädalalõpu eest.See on lausa uskumattu mida suutis korraldada üks mees.Veelkord tänud Janekule ja Tema töökale-fantastilisele baarirahvale Kohvik Võhmas kes meid söötis-jootis,erilised tänud hotell Kultuurimaja eest.Kahju,et meie Mõisakülla ei jõudnud-rada oli nii põnev ja haarav,ning aeg möödus ka liiga kiirelt,pidime lõpetama Hallistes ja muidugi hommikul Mellistesse ka ei jõudnud kuna pidustustest väsinud ärkasime alles kella 11,00 paiku .Pildid riputan ka õigepea Teile vaatamiseks kui on läbinud veelkordse ja põhjaliku tsensuuri,aga seda juba varsti.Pildid leiate siit http://www.pauhh.planet.ee/fotosoit Tänud Sitikarahva poolt ja ootame Fotosõit 2008-t.
Vasta
#18

suured tänud kõigile osavõtjatele,tegite selle ürituse eriti toredaks.täna vaadates rahulikult läbi kogu teie foto materjali,olen väga õnnelik ja üllatunud ,et tabasite ära selle meeleolu,mida üritasin teile ridadevahel pakkuda.veelkord suured tänud!!!

tänada tahaks ka mõisaküla teami,eesotsas Ilmariga,kes meid mõisakülas vastu võttis ja kostitas.supp oli väga maitsev.kahjuks ei jõudnud kõik fotosõidu osalejad mõisakülla.(tegemist oli väikse korraldaja mõõda panekuga,eks teinekord teeb paremini.)

mõned informatiivsed pildid ka.                

osalejatel paluks saata mulle privasse,või mailile oma posti aadress,üks osa üritusest on veel minu poolt tegemata.
Vasta
#19

vaatasin et aksel73 galeriis on sellel pildil nimi puudu,selleks oli
"koer nuusutab lille"
   
Vasta
#20

Tänud korraldajale VW K70-ne tiimi poolt. Mõnus oli aega veeta. Ka järgmine aasta plaanin Fotosõidust osavõtta.

VW K-70L '73; SAAB 90 '84; FORD SCORPIO MK II TOURING GHIA `96
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne