Eesti lipud autodel?!
#21

Veo autod oleks vist Vähe teine teema.Olen isegi tähele pannud,et saksas sõidavad kohalikud paar päeva peale mingit püha, või spordi sündmust ringi lipud akende vahel .Milleks ,aga meil .

rahvusvahelist vedude kaugsõidu raskeveoki juht
Vasta
#22

meil on kah ühel autol see lipp küljes kuid sellega anname me teada et se auto on eestis tehtud ja ega me selle siksiga tänaval ei sõida kh ;P
Vasta
#23

Käisin nädalavahetusel Haapsalus American Beauty Car Showl ning väga paljud seal osalejad sõitsid linnas ringi USA lipp uhkelt autol lehvimas. Samal ajal liikus Haapsalus hulgaliselt ringi ka mitte USA päritoluga sõidukeid, mida ehtis Eesti lipp. Keegi ei teinud sellest mingit probleemi. Ole tore ja ülev tunne.

Nüüd on mingid seltsimehed tõstatanud küsimuse, nagu oleks kohatu autol lehviva Eesti lipuga ringi sõita. Et sul peab selleks olema mingi põhjus või teab mida veel. Muidu võidakse sind isegi trahvida. Tule taevas appi!

Tänases Delfi kommentaaris võtab sõna keegi Alvar Laid, kirjutades nii:
Eesti Vabariigi lipp on püha ja puutumatu. Sinimustvalge on viimane asi, mille üks patriootlikult meelestatud eestlane käest annab — koos viimse hingetõmbega. Ometi sõidavad „patrioodid“ linnatänavatel ringi, lipp uhkelt auto küljes lehvimas... Selline teguviis tundub isegi õel, sest osa venelasi tunneb end eestlase ülemvõimu all rõhutuna, eks nende nina alla tuldi nüüd punast rätikut lehvitama. Eesti lippu ei tohiks kunagi kasutada punase rätikuna härjale, eriti veel nüüd, kus „tänu“ mitmele möödalaskmisele integratsiooni vallas oleme olukorras, kus kahe etnilise grupi vahel haigutab tuntav lõhe. Sellised läbimõtlemata aktsioonid kindlasti ei kiirenda selle lõhe taandumist, vaid pigem takistavad seda.

Seda mõttekäiku edasi arendades tuleks ka Pika Hermanni tornist sini-must-valge eemaldada, sest äkki selle demonstreerimine ahistab mõnda venelast.

Tuletagem endale siiski meelde (eriti puudutab see sm Laidi), et tegemist on Eesti riigi lipuga, mitte mingi rahvuslipuga, mis võiks teist rahvust ärritada. See on samamoodi ka nende venelaste riigilipp, kel Eesti pass taskus. Kuidas saab kedagi ta oma riigi lipu nägemine ärritada?! Kui siis vahest vaid neid, kes südame kohal endiselt sirpi ja vasarat kannavad, kuid neid ei saa ega ole ka vaja kuhugi integreerida.

Samas olen ma nõus sellega, et kui sa oled oma auto Eesti lipuga ehtinud, tuleb ka väärikalt käituda-sõita ning auto enne teeleminekut lapiga läikima nühkida. Eilsel vanatehnika lustisõidul olid ka üks-kaks autot Eesti lippudega ehitud ning minu meelest oleks võinud neid lippe rohkemgi olla. Igal juhul on plaanis ka enda autole taoline lipp muretseda.
Vasta
#24

Isiklikult pean seda lipu kasutamist suvalises kohas ja suvalisel autol(enamasti autos õllene seltskond või rullnokad) maitse vastu eksimiseks.Eestlane ei tüki oma sümboolikaga tänavale,nagu ameeriklased või mõnede teiste riikide elanikud.Me ei pea kõike üle võtma,mis tuleb Ameerikast.Iseseisvus tähendab ka muuhulgas oma peaga mõtlemist!!!!!
Vasta
#25

Eelkirjutajaga nõus!
Rahvuslusega pole siin midagi pistmist, see käib ikka teistmoodi ja teiste vahenditega, selline eksibitsionistlik rahvuslus on rohkem marurahvuslus. Samas tuleb ka arvestada, et peale rahvuslipu sümboliseerib see trikoloor ka mingil määral riigi poliitilist võimu, kelle algatusel aga eestlased Iraagis ja Afganistanis okupeerimas ja massimõrvu sooritamas on, aga see selleks.

Lipp võiks olla siiski püha asi ja tema kasutamisel peaks lähtuma mõnedest riiklikest dokumentidest ja isiklikust moraalikoodeksist. Seega madalalaubalised streetracerid võiks lipu asemel kasutada ikkagi oma elementi -- tumedaid klaase, teibituuningut, tümpsu, põhjavalgustust jne.
Vasta
#26

Mina soovitaks kõigil nendel "patriootidel" hakata hoopis New Hollandi traktoritega sõitma.Need ju kah ilusad sini-must-valgedRolleyes.
Vasta
#27

jurkman Kirjutas:Samas tuleb ka arvestada, et peale rahvuslipu sümboliseerib see trikoloor ka mingil määral riigi poliitilist võimu, kelle algatusel aga eestlased Iraagis ja Afganistanis okupeerimas ja massimõrvu sooritamas on, aga see selleks.

jurkman Kirjutas:Ma olen nagu aru saanud, et uuele füürerile on kõvasti jüngreid tekkind. Edgarjuugendi asemele on ansipjuugend tekkind. Samas on ikka jube, et oleme langenud breshnevi aega, mil hull oli etteotsa upitatud ja klann sai tema selja taga segamatult oma musti tegusid teha.
Sellist pseudorahvuslust küll vaja ei ole, see toob ainult kahju, minu jaoks on sllised böömid ja liimid samased märatsevate tibladega.

Bloody hell.
Muud nagu öelda ei oska.
Tahaks meenutada, et foorum pole oma poliitilise/religioosse arvamuse levitamiseks. Isegi kui see kirjas pole kuskil, siis on see hea tava, et tavalistes foorumites neid teemasid ei puudutata.
Siin ma tunnen juba tõelist kihku tekitada paksu verd.
Mitte, et ma seda nüüd ise ei põhjustaks, aga..
Ärme lahmima hakka. Kõlab kuidagi rokaselt, mis tähendab, et Taara puiesteele oleks uut pesumasinat vaja. Muidu jääbki selliseks..
Vasta
#28

jurkman Kirjutas:Samas tuleb ka arvestada, et peale rahvuslipu sümboliseerib see trikoloor ka mingil määral riigi poliitilist võimu, kelle algatusel aga eestlased Iraagis ja Afganistanis okupeerimas ja massimõrvu sooritamas on, aga see selleks.
Sunniviisiliselt pole Eesti kaitseväelased Iraaki ja Afganistaani läinud, kõik kes sinna lähevad, teevad seda vabatahtlikult.
Vasta
#29

Loomulikult igasugune sümboolika kasutamine on täiesti tervitatav.
Näiteks elades Saksamaal Düsseldorfi immigrantide piirkonnas olen täheldanud et erinevate maade esindajad kipuvad oma päritolumaade lipud sokutada oma saksa numbritega autodele. Näiteks, olen näinud hulganisti Zimbabwe, Kongo, Marokko, Camerooni lippe 124 Mersude tagumikutel.
Eestis paljude kodanike autodel oli näha hiljuti kollaka-musta triibudega linte, mille lehvimine tuules peaks tähendama et "так ебутся тигры"
Muide, täna õhtul olen Endla tänaval näinu vana bemmi mille aknast lehvis must pealuu ja kondidega n.n. "piraadilipp"
P.S.
enda poolt võin öelda et näiteks suurepäärased ISC jooksuriided on eesti rahvusvärvides (ilmselt paralleel eesti koondisega) ja mina näiteks ei pea labaseks selles õhtul jooksutiiru teha, kuigi, ilmselt nende riided seljas, tln-s pimedas peaks oma marsruudi hoolikamalt valima.

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#30

Ei Denis, rahvusvärvide kandmine iseenesest ei olegi kuidagi labane. Lihtsalt see pronkskonfliktile järgnenud mõlemapoolne rahvuslik ärkamine kannab endas minuarust natuke teist sõnumit, nagu teistele koha kätte näitamine või nii. Anoh ma võib-olla olen nats kallutatud ka, just hiljuti nägin kuidas kaks kampa Viru tänaval üksteist peksid kuna keegi küsis vales keeles suitsu ja küsitav otsustas kohe oma suurt patriotismi rusikate jõul demonstreerima hakata.
Vasta
#31

Jesper Kirjutas:Lihtsalt see pronkskonfliktile järgnenud mõlemapoolne rahvuslik ärkamine kannab endas minuarust natuke teist sõnumit, nagu teistele koha kätte näitamine või nii.
Jutt tegelikult jumala õige. Aga selle loogika järgi võib võtta ka 80ndate lõpus toimunud rahvuslikku ärkamist koha kätte näitamisena. Oli ju siis ka konflikt õhus. Loomulikult on kehv võrdlus, sest olud olid hoopis teised, ent paralleele saab siiski tõmmata. Kurb muidugi, et rahvustunde tekkimiseks on meil vaja mingit suuremat jama.
Vasta
#32

Rahvuslikkusega pole nendel lippudel küll midagi pistmist.Ainuke põhjus mille pärast neid autode külge pannakse on see, et neid saab säästukast võileiva hinna eest ja siis ollakse nii lahe mees kui selline auto küljes laperdab.
Vasta
#33

Oxygen, siis oli ebastabiilsus Eestile kasuks, sest see andis võimalus vabariik taastada. Hetkel on täpselt vastupidi, ebastabiilsus võib anda võimaluse impeeriumi taastamiseks. Selle tõttu pean mina isiklikult õigeks igasugu vastandumist pigem vältida.
Vasta
#34

Jesper Kirjutas:Oxygen, siis oli ebastabiilsus Eestile kasuks, sest see andis võimalus vabariik taastada. Hetkel on täpselt vastupidi, ebastabiilsus võib anda võimaluse impeeriumi taastamiseks. Selle tõttu pean mina isiklikult õigeks igasugu vastandumist pigem vältida.

ja siis oli asi selge -- ühel pool eestlased ja teisel pool tiblad, aga praegu on ka eestlased lõhestunud. Olukord Ansip contra Savisaar on ju ideaalne võimalus mõnele vene parteile riigikogus mõjujõu saavutamiseks.
Vasta
#35

jurkman Kirjutas:
Jesper Kirjutas:Oxygen, siis oli ebastabiilsus Eestile kasuks, sest see andis võimalus vabariik taastada. Hetkel on täpselt vastupidi, ebastabiilsus võib anda võimaluse impeeriumi taastamiseks. Selle tõttu pean mina isiklikult õigeks igasugu vastandumist pigem vältida.

Olukord Ansip contra Savisaar on ju ideaalne võimalus mõnele vene parteile riigikogus mõjujõu saavutamiseks.

Õnneks sellist olukorda meil pole. Viimaste valmiste ajal oli, kuid aprillisündmused vaid suurendasid Ansipi potensiaalset valijaskonda, seevastu Savisaar kaotas mingil määral eestlastest valijate hääli, kuid märksa rohkem venelaste omi. Samas pole venelastel "oma parteid" ja kui olekski, ei suudaks see vist isegi kohalike omavalitsuste tasandil (kus saab teadupärast hääletada ka kodakondsuseta isik) mingit mõjuvõimu saavutada. Olemasolevad vene parteid on pigem must huumor, neid ei võta keegi tõsiselt.

Tegelikult kaotas kogu möllu tulemusena kõige rohkem IRL, aga see pole tegelikult üldse selle foorumi teema, niiet võiks poliitika jätta.
Vasta
#36

PETSS Kirjutas:Samas sõidawad wene juhtidega Eesti masinad ringi millel kabiinis või siis uksele maalitud Wene lipp.Lisaks sellele weel nimesildi kus ka wene lipu peal,rääkimatta sõidukitest ,millel peegli küljes lehwimas Georgi risti paelad.Nende nimesiltide pärast oli kewadel ühe transpordifirma hoovil wäike vahejuhtum.Osapoolteks mitte eesti juhid.
Tahad Sa sellest rääkida?
Vasta
#37

reymo1995 Kirjutas:Välismaal(Venemaal)on Eesti lippudega sõitmine keelatud?
Sa oled ikka eriline naljamees! Loomulikult on Venemaal keelatud Eesti lippudega sõitmine ja seda juba omaenese tervise huvides,mis sa arvad ,mis sinuga tehakse sellise nalja eest. Arvan,et kolme korda pole vaja arvata.
Vasta
#38

Oma lagunenud ja pesemata rondi odavate säästuka lippudega ehtimine küll Eesti riigile ja selle sümboolikale au ei too - pigem vastupidi.
Päris kindlasti ületas hea maitse piiri üks sääatupatrioot oma lagunenud Nissan Primeraga, millel oli katusel 4 ja kapoti külgedel 2 lippu Toungue

Rover 3500 - European Car of the Year 1977
Vasta
#39

Mina küll Eesti lipuga sõitmises midagi halba ei näe.Kui neid on rohkem kui üks, muutub asi imelikuks. Endal küll ei ole, kuid alati tekkib millegipärast hea tunne, kui näen. Eile õhtul, Laagri Maksimarketi ees oli VW Caravelle buss, kus oli vene lipp, uks lahti ja kole venekeelne tümakas kaikumas üle terve parkla.
Kui sõidate lippudega, siis ärge häbistage seda.

Sõidame suurtega...
Vasta
#40

reymo1995 Kirjutas:Ahh..vahet pole,tehke mida tahate nende lippudega!!
On tunda tõelist Eestimaist tulist patriotismi riigi sümboolikasse suhtumises...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne