Iz Planeta (1963)
#1

Tervitused Saaremaalt!

Mõtlesin, et näitan ka uhke foorumi teadjatele linnahärradele ka oma mootorratta ää. Tegu on siis 63nda aasta Iz Planetaga. Läbisõit on tal veidi alla 10000 (pole midagi tagasi krutitud, sellega sai vaid 2 suve tööl käidud, siis jäi seisma). Kubatuur on 350cc ja ta on meil ühe silindriga. Sellel isendil on NII käsi-, kui ka jalgkäigud, käsikäigud pisut veidra koha peal küll, karpa alla enam-vähem. Mis ma oskan nüüd ühe hooga rohkem rääkida... Kõik osad on tal originaalid ja ta on VÄGA töökorras, vigu polegi.
Eks te ise vaadake, küsige ka julgelt kes ei peaks temast nii väga palju teadma, vaatame koos üle.
http://www.zone.ee/MWE/IZ%20Planeta%20...%201963/

Ülaltoodud isend on ka müügiks kui kellelgi peaks soovi olema.

SK Jõumees
Vasta
#2

esituli on K-750M omaWink

militaarmootorrattur
Vasta
#3

Tõesti? Nonii, vägev... Peab kuskilt siis Planetasid lammutama minema Big Grin

SK Jõumees
Vasta
#4

Ka tagatuli ja sumbutid on uuemad.
Vasta
#5

Ei, need kohe kindlasti on originaalid. Esilatern pani ka mind kahtlema, kuid jätsin asja sinnapaika.

SK Jõumees
Vasta
#6

klaabu Kirjutas:Ka tagatuli ja sumbutid on uuemad.

Mul kaks Planetat (61 ja 63) ning mõlemal uuem tagatuli, nii et selle õigsuses olen rey619 poolt. Seevastu summutid ja leegitoru kinnitusmutrid on ka minu arvates uuema tüübi omad. Summutid peaksid olema peaaegu analoogsed Iz-56 omadega (sellised, mida ei saa lahti võtta.)
Vasta
#7

[quote=paf]

Mul kaks Planetat (61 ja 63) ning mõlemal uuem tagatuli, nii et selle õigsuses olen rey619 poolt.


sel ajavahemikul venelased iz'ile plastklaasiga tagatuld veel ei tootnud.
Vasta
#8

-Ratas ei ole originaalvärvi all
-Esituli on IZ-56 vanem variant
-Esilaternavõru on K-750
-Tagatuli on vale. Keera ta maha ning loe pleki tagumiselt küljelt aastaarv. Sellise kujuga tagatulesid hakati tootma 60ndate keskel, sellise värvitooniga aga alles kuskil 70ndatel. (vanemad on heledamast plastikust).
Vasta
#9

1) Indrekul tagatule suhtes täielik õigus. Kui Izhevski mootorratastel võib rääkida palju üleminekumudelitele iseloomulikest detailidest, siis siin sellise aastaarvu puhul kindlasti mitte. Sellisel tulel on ka poritiival rant teine, sedagi on lihtne kontrollida. Ja siis saab vaadata veel ka pleki originaalvärvi järgi, kui seda on all säilinud. Vahetusse läinud tagaosale viitab ka vahetatud iste ja nii mõnigi pisidetail, mis originaalis mitte must ei olnud. Pealegi tulid veel esimesed 2. seeria rattadki veel 56-lt tuntud tagatuledega välja (tehasetähisega FK-1, slaavi tähtedega muidugi).
2) Esituli pole kindlasti 56 oma. Kui pildi pealt on mõõtudes raske orienteeruda, siis parima vihje annab spidomeetri ümbrus (ka spidomeeter on vale, vanem veidi, õige on "SP-111"), mis viitab tõesti mõnele "raskele". Juba 56 lõpuaastatel vahetati suurem esituli (FG6-3711100G) väiksema vastu välja (FG38-3711100-G).
3) Sellised summutid võeti kasutusele alles vähestel 2. seeria mudelitel, millel need tegelikult hoopis valdavalt värvitud olid. Sellised üleni kroomitud (nagu 3. seeria) olid 2. seerial erandid, mis kajastus muuhulgas ka hinnas (seal oli kroomdetaile veelgi - veljed jne). Planeta originaalsummutid olid siiski tehasetähisega "Izh56 sb13-22-3" (parem) ja "Izh56 sb13-21-3" (vasak).

Parimat,
klaabu
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne