Teema on suletud

M-72 huvilised vaadake siia!
#1

Kõigepealt tahaks teha veidi luuret ja selgitada kui palju on nt. selle foorumi kasutajatel M-72 projekte mis mingite osade puudumise tõttu seisavad või millele oleks vaja originaalseid juppe. Tahakski teada mis kellelgi puudu on, ehk annab midagi ette võtta.

(Uurin ka seetõttu et mingi aeg ehk teen reisi ühte põhjatusse varakambrisse, kus M-72 uued osad seisavad suurte virnadega. Tegemist siis kunagise NL sõjaväelaoga).

militaarmootorrattur
#2

Tõstan oma käe.
Minu huvi sa vast teadSmile
#3

Big GrinBig GrinBig GrinToungueheheeheeeeeBig Grin

Arvasingi et oled esimeneToungueToungue. Tore. Ots on lahti tehtud! Andke aga tuld kellel mida vaja oleks!

militaarmootorrattur
#4

Mina ka, mina ka!!!
Mul vaja diffrit (korpus+kaas),sumpad, veljed.
#5

sumpad - haljad/kroomitud?
veljed - vana tüüpi, nn. BMW-tüüp, plekist trumliga?

Mis aasta/modifikatsiooni ratast ehitad?

militaarmootorrattur
#6

Kas meil nii vähe M-72 huvilisi ongi???RolleyesRolleyesRolleyesRolleyes

militaarmootorrattur
#7

vaja oleks piduriheeblit, veel parem, kui saaks koos trossidega terve piduriheebli komplekti(esimese siis ikka)
#8

Tere!

Minul ka M72 aastast 1954. Talvel läheb "nühkimiseks". Nagu ikka, vaja leegitorud ja sumpad. 750-ne esihargi asemele originaal esiharki ja esituld. Pole välistatud, et vaja ka paari vejet ja kodaraid. Ikka plekk trumliga.

Onu Mart
#9

Huvi on ikka, mis toimumas on?
Mõned poritiivad, korvi lehtvedrude puksid, korviratta võll kos torsoon vardaga, juhtmestik punutud kattega, kummist jalarauakatted, üldse vahetaks palju kommust katted välja ja neid on ka puudu... jne.
Aeg teeb asjadega omatöö, ma pole mootorisse veel vaadanudki.
#10

See ladu asub Poolas?
Uskumattu lugu ,et ei ole veel tühjaks müüdud!
Kas seal on kõikke M 72-le

:I M Back
#11

Ehitan M72 militaari juba paar aastat, osadest puudu esikahvel, alumise kinnitusega esiporikas,kummiasju vahetaks välja(lenksu käepidemed, paagi kummid)originaal spidikat vaja, laskemoona kaste külka külge,mõni ratas ka puudu.esiporika kui saaks võtaks sellise kuhu see kaares number peale käis(vähestel esimestel M72 olid need kinnitused porikal olnud)

2 Gaz 67, 2Gaz 69A, Bobeda M20, Moskvits 401, Gaz 51,K-750,Dnepr Mt9,K-650
#12

Paistab et millalgi ikka tasub see reis ette võtta! Tasapisi huvilisi ikka tekib ja puudu enamikel just sellised asjad mida oleks ka ise pakkunud - vanatüübi esikahvel, plekktrumliga veljed, esituli, kummidetailid jne.

OK. Pead ei anna millal see reis saaks toimuma, aga nüüd tean mis asju uurida (hinda ja kogust). Kui aga keegi oskab siia midagi lisada, siis pange aga juurde. Üldse oleks tore kui kõik viitsiks kirjutada et mis aasta ratas kellelgi on ja mis versiooni taastab - tore lugeda ja infot vahetada.
P.S. onu mart - kuskandi mees?Rolleyes

militaarmootorrattur
#13

[Pilt: poola2004si6.jpg]

Sellise pildi tegin seal kunagi riiulite vahel kolades ja pead kinni hoides...

militaarmootorrattur
#14

Ole hea mees ja ära rohkem selliseid pilte pane. Aeg hiline ja magada tahaks kaWink
#15

Nonii, tasapisi hakkaks otsi kokkupoole tõmbama, lisan veel mõned pildid mis õnnestus saada,

Siin näha tutikat vanatüübi esikahvlit

[Pilt: 16-0os1.jpg]

Tagumist vasakpoolset amorti

[Pilt: 2-et21.jpg]

[Pilt: 3-wjg1.jpg]

[Pilt: 4-ya21.jpg]

Porilaudadest on saadaval üsna kummalised versioonid, väidetavalt pärit Ukrainas asunud NL sõjaväelaost. Igatahes annaks nendest asja teha küll, tagumisega on asi lihtsam, tuleb ainult kaar ära vahetada, esimesel see tagumine kaar on lahtiselt kaasas, esimest kaart peab aga ringi tegema, eks igaüks otsustab ise kas tahab või ei.
Igatahes kui eelmine kord käisin (2004 oli see vist) siis oli sõjaväerohelisi porikaid virnades, kõik sellised nagu meil nähtud, nüüdseks pidavat see ajalugu olema...Sad

[Pilt: 7-z681.jpg]

[Pilt: 6-vp71.jpg]

[Pilt: 12-5ii1.jpg]

[Pilt: 9-y5b1.jpg]

[Pilt: 11-dt81.jpg]

Velgede kohapealt öeldi, et oli, hetkel otsas, võimalik et tuleb juurde, ei tea. Kindlasti pidi olema eraldi trumleid ja kodaraid. Jutt siis sellistest velgedest:

[Pilt: 18-quj1.jpg]

[Pilt: 17-n7x1.jpg]

Isegi kui komplektseid velgi ei saa, siis ostan trumleid ja kodaraid, sest neidki pea võimatu leida mõistliku hinnaga, trumlid enamasti ka keevitatud.
Keegi uuris vist ka tagadiffri kohta, pakuti sellist:

[Pilt: 13-spp1.jpg]

[Pilt: 14-eh31.jpg]

Kindlasti on veel saada vanatüübi tutikaid silindripäid, gaasikäepidemeid, külka porilaudu, tagurpidiheebleid (pidid olema otsast nupuga?!) peab enne nägema kui osta, kõik oleneb muidugi ka hinnast.
Igatahes tahaks nüüd teada kes mida kui palju tahab, siis saan hakata konkreetsemat hinda ka asjadele uurima. Plaanin reisi ette võtta kohe kui vaba aega tekib, see juhtub ilmselt umbes kuu aja jooksul nii et kes käsi ärgu kaua venitagu.

Päikest teile!

militaarmootorrattur
#16

mul on tarvis reduktori kaant ja seda teispool asuvat rattavõlli kinnitust!
#17

Vaadates neid pilte hakkas endalgi suu vett jooksma ja jalg värisema, niipalju juppe ja veel uusi....oi....oi. Ise oleks huvitatud sellest pildil nähtud vanatüübi esikahvlist ja porilauast.
#18

Vaja oleks neid velgi (rumme) ja komplektset lenksu ( tagurpidi heeblitega) uuest reduktorist ei ütleks ka ära.[/u]
#19

Tere.
Uuriks siis hinda tagurpidi heeblitele ja gaasi rutskale.Kui on sobiva hinnaga,võib ka komplektne juhtraud olla.
Tänan.
Peter.

Müün valget nahka paksus 1,4-1,6
http://www.wix.com/Peterx01/R35
#20

tere
mul oleks ka huvi võibolla olen juba hiljaks jäänud aga huvi on ikka. oleks vaja tagumisi amorte hea oleks kui saaks mõlemad. siis tagurbidi käigu kangi, ja siis muidugi trumleid ja kodaraid.
tänan
laevamees
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne