Ohh need hinnad, imelikud hinnad
#1

viimaste aegade hinna vaidlused tekitasid minus idee, et äkki keegi võtaks teha (mitte mina) vanasõidukite hinnatabeli, mis kajastaks foorumi külastajate reelaseid oste müüke, millega tegelikult vanatehnikat turustatakse. Ära hakkvad tüütama kuulutused kus M21 ja M401 eest küstakse 100k jne., lääne tehnikaga on meil veel raske ja nende hindu leiab netist aga just vene asju ja nende hindu pole eriti millegagi võrrelda. just alustav tehnikahuviline saaks enda rahakotti kiigata kui omaks mingit reaalset ülevaadet tehingu hindadest, mis võiksid muutuda iga kuu (a`la briti ajak põhimõttel),samas väheneksid ka temad- kas pobeda on seda hind väärt jne., saaks pildi millega reaalselt eestis vanatehnikat ostetakse ja müüakse ning äkki lõpeb ka ulme hindadega kuulutuste ajajärk
PS seda teemat ajendas mind kirjutama berlieti teema jm sarnased
Vasta
#2

Ehk viitsid üles panna oma vene tehnika soetusaja, hinna mis maksid ja mida selle eest said.

Autod M 408 export, GAZ 21 ja Saab 96 "küülik"
Vasta
#3

Kahjuks ebamugav teema, meil siin Eestis lõppeva sellised asjad avaldajale halvasti Sad

Dad.
Vasta
#4

Tean ühte meest, kes soetas nn "põrnikabusse" (aastad 67-79) kuni 10K hinnaga.

Loodan, vaatamata dad hoiatusele, et see minule halvasti ei lõppe Smile
Vasta
#5

mälestused,emotsioonid panevad vene tehnika hinnad väga erinevatele tasemetele.lääne tehnika puhul asi palju selgem.
kuna minult küsitakse tihti selle http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=18632
moskvitsi hinda ,siis olen ise ka selle üle juurelnud.nimelt kui lähtun praktikast ja nõudlusest näiteks euroopas,kus me elame,siis on selge,et selle m427 väärtus on umbes 30 000-,mitte rohkem.teine lugu on aga hoopis see,mis hinnaga tekiks minul huvi teda müüa.
seega arvan,et praegusel ajahetkel ei saa eestis luua kataloogi hindu vene tehnikale,nimelt on nendel meile liialt suur emotsionaalne mõju.

see oleks minu arvamus,hetkel turul toimuvast.
Vasta
#6

mul nimelt paar sellist kogemust, m21 plastiivaga sõitev pakuti,loodetav hind 10-20k, siis omanik suri ja pärijad (3)otsustasi et 100k oleks sobiv, auto ju vana (rõhk sõnal vana)igale 33k, teine täna, vana, eestis suht harv läänekas-omanik pidas nõu lastelastega ja leidis et EMEXI hind (vastu minu ootusi, eeldasin et tuleb jälle mingi 10k+,kuna seda masinat on talt ennegi osta tahetud aga keegi pole viitsind temaga vestelda) on sobilik kuna niikunii raha on raha, aga siiski keegi võiks teha muutuva tabeli venetehnika reaalsetest hindades millega toimub ost/müük, kes ikka kahju saab,ega kallilmalt keegi ei osta ja kes tahab müüb odavamalt, aga saaks lahti jubedatest hindadest,pole ju foorumi liikmetelt palju palutud
Vasta
#7

kui müüakse lisaks metallile ka emotsiooni,siis on see ikkagi osapoolte vaheline asi ja vaevalt seda avalikustada soovitakse ja keda selline hinna teave ka aitaks?
pigem peaksin oluliseks juhendit,mingi mudeli haruldus tasemest ja väärtuslikemaist osadest.sellest oleks uutel-noortel tehnika huvilistel kasu,et pääseda vanatehnika spekulantide valedest.hinnad jäägu ostja ja müüa vahelisteks asjadeks.arvan mina.
Vasta
#8

Kas püüad kedagi otseselt mõjutada selle teemaga? Mõnd sõidukit ostma minnes dikteerid müüjale tabelit näidates hinna? Las müüja määrab hinna, Sina tegele rahulikult enda asjadega. Aja näiteks pappi kokku või midagi
peace
kristo
Vasta
#9

Tere.
Arvan, et masina väärtust tuleks arvestada tagurpidi.
Võtame ühe M21, no see ei ole nii suur haruldus esiteks.
Mis on ühe M21 väärtus turul taastatud kujul st. täielikult taastatud, särab kui
Kes ostaks sellise M21 60k, 80k, või miks mitte 100k uus masin ju, käsitöö, sõltub just kvaliteedist.
Nüüd et, teada saada alghinda võtame 100k maha taastamise kulud mis M21 puhul peaks olema 40-60k ringis ma oletan, keretööd, värvimine, varuosad, salongi tööd. heal juhul peaks sinna kanti jääma.
Seeda 30k auto alghinnaks peaks õiglane olema.
Ehk saite mõttest aru, masina väärtus lõppkujul loeb ja paneb paika ka kõik järgnevad elmendid, ka selle mis tasemel tasub taastada.
Ja on ju ka neid kes ei taha üldse, et asju värvitakse uuesti üle, nende silmis on väärtus kadunud, nemad puhastavad vana ja peab ütlema oskajad teevad seda kuradi hästi.
Vasta
#10

Üks asi veel nö sihiks, nimelt on väga paljudel müüjatel müüdava objektiga emotsionaalne side ja see määrab väga palju hinna kujunemisel. Paljudel juhtudel on näteks mulle tehtud otsene pakkumine, kuivõrd "müüja" teab ja tunneb minu tegemisi (kollektsioneerimist, taastamist, ka seda kuidas taastatakse), siis TEHAKSE hind mulle "parajaks" ehk siis ükskõik kes teine tuleks seda tahtma, oleks temale hoopis teine hind, kui üldse müüaks. On olnud ka tehnikat, mis mulle nii väga ei meeldi, et ma selle eest nahast välja poeks aga "müüja" on tulnud seda ise pakkuma ja siis ka nii "paraja" hinnaga, et mul selle asja vastu huvi püsiks.

Dad.
Vasta
#11

Sohne Kirjutas:Kas püüad kedagi otseselt mõjutada selle teemaga? Mõnd sõidukit ostma minnes dikteerid müüjale tabelit näidates hinna? Las müüja määrab hinna, Sina tegele rahulikult enda asjadega. Aja näiteks pappi kokku või midagi
peace
kristo

väga hea ... mõni müüa määrabki sellise hinna millega tal poleks kahju kaubast loobuda ... tavaliselt vajadus antud toodet müüa puudub ... teine keerab kirve lihtsalt teadmatusest ja kui soov on siiski antud isendist lahti saada siis küll ka hind kukub vajaliku tasemeni ... selle teema üle võiks ju pikalt vaidlema jäädagi aga vaevalt kellelegi meeldiks kui talle öeldakse kuidas ta elama peab ... seega las igaüks müüb oma kaupa nii nagu tahab ja küsib sellist hinda mida heaks arvab ... sina ei ole ju kohustatud seda pappi välja käima ... Big Grin

PS! see ei käinud personaalselt kasutaja kohta kelle viidet siin kasutasin ...
Vasta
#12

ei natuke valesti minu mõttest aru saadud, pidasin silmas anonüümset hinnatabelit mis baseeruks reaalsetel tehingutel ja arvestades mudelite erinevaid seisukordi, näiteks liikmed viistsiksid kellegile privas teada anda tehingutes, see geegi omakorda teeks statistlist tabeliti a`la m21, restodud hind, sõitva hind ja mittekompl. hind,3 kvartalis teadaolevalt toimunud tehingute baasil
Vasta
#13

Sellist tabelit ei saa kahjuks reaalsetel andmetel koostada, sest müügihinda ei pruugita avalikustada ja ka avalikustatud hind ei pruugi õige olla, kuna tulumaksu kohustust pole võib hinnaks ükskõik mida öelda. Paratamatult on kõige adekvaatsem Kuldnebörs oma arhiiviga ehk siis milline oli ühe või teise sõiduki viimane lehes avaldatud hind. Pole ju ka mingi ime kui omanik liiga madala hinna puhul loobub müügist.

Dad.
Vasta
#14

ei ole veel teab mis rariteet ei margi ega väljalaskeaasta poolest, ent korralikke sõitvaid isendeid jääb ometi aina vähemaks... Pealegi masina välimus hoolimata passis toodud väljalaskeaastast sarnane rohkem enne 2 MS aegsetele USA pillideleSmile

KAVZ 1990a, ostsime sõpradega 2500.-, tehniline osa oli tipp-topp, kere tahtis kõvasti remonti ja värvimist. Üle aasta tegime igal vabal momendil, nüüd on buss OK ning sellises olekus ilmselt mitukümmend tuhat eeku kallim kohe.
Vasta
#15

dad Kirjutas:Üks asi veel nö sihiks, nimelt on väga paljudel müüjatel müüdava objektiga emotsionaalne side ja see määrab väga palju hinna kujunemisel.

sellega seoses meenub ikkagi eestlase mentaliteet, et "...no ma küsin mingi xx k eek..." (mille peale müüja pikalt saadetakse)... siis see emotsioon lõpuks lahtub ja masinale kutsutakse emexi takso järgi - äkki võidab romu eest vähemalt teleka (või mida iganes nad välja loosisid).

Nagu dad teab, siis minagi selle kollektsioneerimisega kokku puutunud Big Grin

(Arvuti)vanaraualadu -> www.hot.ee/hqs

Vasta
#16

aga milleks hobiobjektidele hind? Kui meeldib, siis ostad. Kui ei meeldi või ei jaksa, ei osta. Kui aega on, aga raha napib, ostad kehvakese - odavalt. Kui raha on ning aega napib (või kui ei taha nt remonditud keret vaid tehase-oma), ostad hea - kalli(ma)lt. Kui pole ei raha ega aega (või tahtmist-huvi) - siis omad ainult hansaliisingu autot. Kui raha on, aga tahad enda lõbuks s*tast saia teha - siis on see kas hobi või lollus; nende kahe asja vahel on raske vahet teha Smile

tabelist näen ma reaalset kasu vaid müüjatele. Aga jah - tehku ise kodutööd, kui tahavad "turuhinda" saada - selleks ei peaks küll keegi muu oma (kallist või odavat) aega kulutama.

terv,
Teet

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#17

siiski oleks selles statistikas kas, huvid mõlema poolsed, kuidagi arusaamatuna tunduvad kohati ülikõrged venetehnika hinnad, samas kui lääne kaup (paraku suuremalt jaolt USA oma on suht selgepiiriline), teisalt jälle küsitakse ka piisavalt/liiga vähe aga kuulutustes reeglina retsitud masinate eest siiski palju, loomulikult ära osta, kui ei taha, aga uuetulija võib selline hinnatase himutada,ei saa ju kedagi keelata osta ja müüa aga algaja kes vaatab näit. auto24 võib hirmununa oma harrastusest loobuda, ma ei soiu aga kuidagi väga imelikuks on läinud vene tehnika hinnad. Samas kui ise midagi müüa proovin siis keegi ei osta, oledakse kallis,aru ei saa, tahaks teada kas mingi 30-50k on mitte taastatud volgal näiteks turuhind või mitte (ei osta ega müü ise)
Vasta
#18

No aga näiteks on võimalik meil müüdavatele vene masinatele, millede hind ehk põhjendamatult kõrge tundub, alternatiiv leida näiteks kas Lätis või Leedus pakutavate näol.
Või siis ekstreemturismi korras mõni masin ise Venemaalt tuua.

Kõik venelased ei ole muideks sellised, kelledele on eestlaste vihkamine/mahategemine emapiimaga või kodus/koolis õpetatud ajupesuga sisse istutatud.
Kui mõne pakutava sõiduki venelasest omanik on ise piisavalt haritud ja laia silmaringiga inimene, siis tema jaoks pole vahet, kes ta valduses oleva sõiduki ära ostab: kas eestlane, lätlane või sakslane.
Vasta
#19

Sm. Volgahuviline Kirjutas:Kui mõne pakutava sõiduki venelasest omanik on ise piisavalt haritud ja laia silmaringiga inimene, siis tema jaoks pole vahet, kes ta valduses oleva sõiduki ära ostab: kas eestlane, lätlane või sakslane.

... mida kahjuks ei saa enamuse eestlaste kohta öelda.
Vasta
#20

"Müües ära ütle, et kaup on kallis, ostes ära ütle, et odav. Keda tavaar ei huvita, ei taheta seda muidu kah!" ütles üks vana täikakaupmees, hüüdnimega "Merikapten" Lellest, kui umbes 30 aastat tagasi temaga hinna teemal vestlust arendasin. Rahu tema hingele.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne