Metallikolakas emexis
#1

Betooni tänaval Kuusakoski territooriumil oli üks huvitav asi. Hooratta?? küljest on jõutud keps ära lõigata, siiski on väike osa alles jäänud. Veel on küljes kaks lehtvedrupakki. Millega võis kunagi tegemist olla?


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#2

Mõte liigub mõne rööbasliikuri suunas. Seda just lehtvedrude ja kahe ratta tõttu.
Vasta
#3

oxygen Kirjutas:Mõte liigub mõne rööbasliikuri suunas. Seda just lehtvedrude ja kahe ratta tõttu.
Need rattad pole ju veduri omadega sarnased, algul võib tõesti tunduda et auruveduri küljest lõigatud see, aga auruveduril peaks kepsusüsteem olema natuke teistmoodi.
Vasta
#4

stants peaks selle asja nimi olema.

Lähedal asuvat tuld on kaugemal asuva veega raske kustutada...
Vasta
#5

mingi suure, raske või jämeda asja töötlemiseks mõeldud pink, millel lehtvedrude pakid lihtsalt mingi pinge hoidmiseks või millegi liigutamiseks.
Kui alumine võll pöörleb, siis ülemised rattad liiguvad edasi-tagasi, ilmselt lehtvedru aitab miski mehhanismi algasendisse tagasi.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#6

Ka mina arvan, et tegu mingi tööpingiga. Uue-Karistes vana töökoja juures vedeles sarnane riistapuu. Seisab lageda taeva all ja kindlasti on sealt palju-palju detaile puudu. Ja kuna pole nüüd tükk aega seal käinud, siis ei oska öelda, võibolla sealne eksemplargi vanarauda viidud.
Vasta
#7

Mulle tundub, et pigem võib tegu olla väikese ida-Saksa manööverveduri pöördvankriga. Kunagi oli Keila Terkol selline, üks ratas oli just selline vastukaalu kujuline ja omavahel olid rattad talaga ühendatud. Kuna sellises veermikus on 4 telge järgemisi, siis tekiks ääristega rataste puhul ilmselt raskusi kurvide läbimisel ja selle tõttu näiteks on keskmised rattad sileda kujuga?
[Pilt: Structures_img_37a.jpg]
[Pilt: pinnacle_loco.JPG]
Vasta
#8

....tule taevas appi!!! Küll Sul Vootele ikka mõte liigub! Või lausa lendab! Pilt on muidugi ka ebamäärane , ühest küljest ja aia tagant tehtud. Kui jääks ikka selle stantsi või sepavasara variandi juurde ...
Vasta
#9

Ja ei ühtki Saksa vedurit pole Keilas teraviljasalves olnud!
Vasta
#10

Martti Kirjutas:Betooni tänaval Kuusakoski territooriumil oli üks huvitav asi. Hooratta?? küljest on jõutud keps ära lõigata, siiski on väike osa alles jäänud. Veel on küljes kaks lehtvedrupakki. Millega võis kunagi tegemist olla?

Puhas presspink,ehk teistpidi üeldes stansimispink! Olen ise ka 90-tel aastatel mitu aastat stansi peal tööd teinud.

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#11

Olles suisa "paberitega" stantsija Estoplastist aastast 1989, ei ütleks, et segu oleks stantsiga. Ma ka pigem kahtlustaks mingisugust transpordivahendit. Kas just raudselt rööbasmasinat aga midagi sinnapoole. Tundub olevat käigukast elik reduktor, mis mingi mootori pöörlemise suuna 90 kraadi muudab. Võib vabalt olla näiteks mingi kuivdoki vedur vms.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne