Veoauto kindlustuse hind tõusnud 2x?!
#1

Alles hiljuti (nädal poolteist tagasi) vaatasin LKF-i hinnakalkulaatorits oma veoka järgneva aasta kindlustuse hindasid ja see oli sama mis eelmisel aastal ehk 667.- krooni. Kuna tegin "JAH" lepingu, siis ootasin postkastis järgneva aasta arvet. Täna see tuligi, aga oh üllatust! Järgneva aasta makse tervelt 1259.- krooni! Pole kuskilt meediast kuulnud kahekordset kindlustuse hinnatõusu aga ometigi see on toimunud! Kuidas see meie seljataga ära tehti?
Vasta
#2

Ega kindlustuse hinda Moskvast ei määrata. Vaba konkurents that is. Minu auto puhul on odavaima ja kalleima pakkumise vahe umbes kahekordne, surfi ringi ja otsi paremat varianti.
Vasta
#3

Jesper Kirjutas:surfi ringi ja otsi paremat varianti.

BTA ja Slva 1011.- kuni Seesam 2200.-, mis seal enam surfida...
Vasta
#4

Mul oli mõni aeg sarnane olukord Salva ja sõiduautoga - nad leidsid, et alla 30 aastane juht on oluliselt ohtlikum kui vanemad ja määrasid lisakoefitsendi, mis minu jaoks tähendas poolteisekordset hinnatõusu. Firmavahetus õnneks aitas, teised ei ole sellist lisakriteeriumit veel tekitanud. Ehk on ka veoautodel leitud mingi lisaklausel, mille alusel tõsteti hinda.

Nüüd siis tean, et ma oma üle 10 aastase staaziga olen ohtlikum kui 40-selt esmakordselt load saanu....

Pulmasõidud vana Volgaga, saunabussi ja RAF "Kutsikas" rent - www.suhtesepp.com
Vasta
#5

Mul olnd ennem Fordi Courier pirukas. Väikeveok, N1 vist. Bensukast kuu aega IF kindlustust maksis 550kr. Ergo kontorist sain kolm kuud 750 kr.

loll on loll olla.
Vasta
#6

1.Vahetage garasheerimise kohta
2. Laske võrdlustabel välja kõigi teenusepakkujate kohta
3. Ostke parem aastane poliis korraga, kui kuu kaupa - võit märkimisväärne

Lähedal asuvat tuld on kaugemal asuva veega raske kustutada...
Vasta
#7

peeterpaul Kirjutas:1.Vahetage garasheerimise kohta
2. Laske võrdlustabel välja kõigi teenusepakkujate kohta
3. Ostke parem aastane poliis korraga, kui kuu kaupa - võit märkimisväärne
1.Tegelikult ju peksin siis vahetama sissekirjutust!
2.Nagu ütlesin hinnad minu autole alates 1011.- kuni 2200.- ehk see ju imelihtne vaatata kõigi pakkujate hindasid.
3.Kas üldse leidub lolli kes vähemaks kui aasta teeb?
Vasta
#8

Romka Kirjutas:1.Tegelikult ju peksin siis vahetama sissekirjutust!

Ei pea, masina registreerimisel näiteks saad sättida ta Võrru (näiteks). Egas sa ise elama seal pea. Sa "võid ju kasutada seda masinat seal". SEE ON VÕIMALIK

2.Nagu ütlesin hinnad minu autole alates 1011.- kuni 2200.- ehk see ju imelihtne vaatata kõigi pakkujate hindasid.

Just ja valida siis soovitavalt odavaim

3.Kas üldse leidub lolli kes vähemaks kui aasta teeb?
Küll ja veel, üks vastab sulle siin praegu (aeg-ajalt siiski)

Lähedal asuvat tuld on kaugemal asuva veega raske kustutada...
Vasta
#9

peeterpaul Kirjutas:
Romka Kirjutas:1.Tegelikult ju peksin siis vahetama sissekirjutust!
Ei pea, masina registreerimisel näiteks saad sättida ta Võrru (näiteks). Egas sa ise elama seal pea. Sa "võid ju kasutada seda masinat seal". SEE ON VÕIMALIK
Et siis kindlustaja juures ütlen: "pange mu auto asukohaks kõige odavam piirkond"Big Grin
Sellisest asjast kuulen esimest korda! Miks siis Tallinna omad foorumites uluvad, et auto kindlustus mitu tuhat aastas, miks nad siis pole selle peale tulnud, et "öelda auto asukohaks Jõgeva vms" ja maksta x korda vähem...
Vasta
#10

Tehnilises passis vahetad oma elukoha ära, maksab 200.- Ma ei ole päris kindel selle lükke legaalsuses, aga nii hetkel tehakse ja keegi ei kobise. Sissekirjutus ei puutu asjasse.
Vasta
#11

Kuhu sa siis oma autoga ülevaatusele lähed, kas sinna, kus ta sul registris vöi vöid ka minna sinna, kus sa ise tegelt elad?

www.classiccar.co.uk
www.carandclassic.co.uk
www.classiccarsforsale.co.uk
Müüa 2140 1982
Tartu on muutumas drifti Päälinnaks, oma ringristmikudega. Big Grin

Vasta
#12

miniest Kirjutas:Kuhu sa siis oma autoga ülevaatusele lähed, kas sinna, kus ta sul registris vöi vöid ka minna sinna, kus sa ise tegelt elad?

Eestis ei ole ammu enam ARKis eraldiseisvaid maakondlikke registreid(nt Harjumaa või Järvamaa oma) , vaid siiski üks ja ühtne riiklik register. Tehinguid selles saab teha ükskõik millises ARKi teeninduspunktis (millest valdav enamik ühtib puhtajaloolistel põhjustel kunagiste maakondlike registritega).

Sama lugu on ülevaatuspunktidega - käid seal, kus soovid; kogu riigi piires; ja on olemas nende ühtne infosüsteem.

Inimese elukoht on vaid kirje ARKi registris. Riigi infosüsteemide ühtse toimimispoliitika järgi (samu andmeid mitmes eri registris ei hoita, st puudub sisuline kordamine) peaks see võetama hoopistükkis rahvastikuregistrist, ainult et ma ei tea, kas see süsteem on hetkel juba jõustunud või ei. Seega ma ei tea, kas hetkel saab auto tehn. passis olla kirjas isiku registreeritud elukohast erinev elukoht.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#13

mul naise isa käis aastaid Tallinnas autoga ülevaatusel, hoolimata sellest, et auto oli Tõrvasse regatud.

Keegi ei kobisenud midagi

(Arvuti)vanaraualadu -> www.hot.ee/hqs

Vasta
#14

Tsitaat:Tere!
Sõiduki kasutamise kohaks loetakse sõiduki registreerimistunnistusele kantud omaniku aadress või rendilepingu (kasutus- või kapitalirent)alusel rendilepingule kantud rentniku aadress. Muid vahendeid kindlustusandjatel aadressi kontrollimiseks ei ole. Sanktsioone ei ole kehtestatud. Samuti pole teada, et oleks keeldutud kahjude hüvitamisest põhjendusega, et tegelik ja dokumendis deklareeritud elukoht ei lange kokku.

Lugupidamisega,
Saima Treibek
LKF Helpdeski spetsialist

http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=23986

Ja ülevaatusel võid suvalises eesti punktis käia
Vasta
#15

valdo Kirjutas:Seega ma ei tea, kas hetkel saab auto tehn. passis olla kirjas isiku registreeritud elukohast erinev elukoht.
Saab küll, enda masin on Viljandisse registreeritud. Kindlustus tuli poole odavam... Masin samuti ühe vanema inimese nimel, muidu peaks asi veel eriti kirves olema...
Vasta
#16

Mulle tegi maakler kindlustuse absoluutselt suvalisele aadressile, lihtsalt sinna, kus odavam oli. Auto registreerisin oma maamajja, ise elan Tallinnas, kuid auto registreeritud kuskile lõunaosariiki (täpselt ei mäleta, kas oli Valga- või Põlvamaa). Maakleri jutu järgi selline teguviis probleeme ei tekita.

Ilma tuttava maaklerita on seda vist keerukas läbi viia, vaevalt mingi letineiu tahab sellise asjaga tegeleda.
Vasta
#17

Romka Kirjutas:3.Kas üldse leidub lolli kes vähemaks kui aasta teeb?
ˇ

Ma aasta tagasi olin. Ei teadnud ju ette kui kaua Fordirisu veel hinges püsib....Toungue

loll on loll olla.
Vasta
#18

Romka Kirjutas:3.Kas üldse leidub lolli kes vähemaks kui aasta teeb?

Mõned ikka veel. Mul (meil) eraisikuna majandada 4/5 autot . sh kolm neist pidevas kasutuses, kaks nn hobiautod. Mõnd autot kasutad vaid paar korda aastas, teine sõidab korra kuus paarsada km.
Aga see päeva/nädala/kuu kaupa kindlustamine on tõsiselt mõttetuks muudetud. Päevaks maksab natuke vähem kui kuuks, ja kuu omakorda vaid nõksuke odavam kui kvartal jne jne. vaja liikuda vaid päevake.

Elukoha vahetuse juures reg dokumendi juures võivad ARK ametnikud kontrollida elanikeregistri andmeid, ehk nn sissekirjutust. Siis vist vähe seletamist, kui see juhtub pealinnas olema, aga soov registreerida auto Põlvas. eelnev pole oletus, vaid eelmine kord Tallinnas auto ostu-müüki vormistades klõbistas ametnik klahve ja selgitas-kinnitas minu paiknemist lõuna-eestis, mida ka reg. tunnistusele soovisin. Kellel eelnevalt andmed arkis olemas, vastavalt lihtsam -keerulisem.


Vasta
#19

elanikeregistris oma nime hoidmine ei ole kohustuslik juba peale vene aja lõppu, lihtsalt, kui toetusi tahad saada oma elukohajärgseid, siis on soovitav ennast registrisse panna (seesama odavam kindlustus, laste igasugused toetused, odavam praamisõit vms), aga kohustust pole. Ma loodan, et härrased teavad odavaimat kindlustuse tellimise kohta? www.e-kindlustus.ee (kindlustusfirmat mitte valida loendist, seljuhul pakub kõik). Ise teen kindlustust poole aasta kaupa, sest aastas kokkuhoitud 100 krooni sööb eesti kasvav inflatsioon nagunii enamuse ära, lihtsalt korraga väljakäidav summa tuleb inimlikum.

ja muidugi on võimalus teha leping kindlustusfirmas, et autot kasutab keegi, kellel odav koefitsent, siis oma suure koefitsendiga ei pea kindlstust maksma. (mul ema rendib ametlikult isale autot, ehk isa on vastutav kasutaja kindlustuse seisukohalt, liisingu seisukohalt ema, kokkuvõttes kindlustuse koefitsent on 0,4 ja ka emal langeb see, olgugi et ta pole elusees ühtegi autot kindlustanud). Igasugu legaalseid nippe on kindlustusmakse allasaamiseks.
Vasta
#20

Hehee, see viimane nipp on küll hea Smile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne