Kasutajaks registreerimine?
#1

Modedele ettepanek, natukenegi teha raskemaks liitumine uustulnukatele!
Niipalju kui olen vaadanud ja jälginud teisi foorumeid(analooge) siis sellist anonüümsusust ei pakuta kusagil.
See teema on juba mitmeid kordi siit läbi jooksnud ja arutatud aga tulemust ei ole?
Võtke kuidas tahate aga mina tahaksin küll suhelda inimestega,kelle kohta tead vähemalt sünniaastat ja telefoni numbrit.

mitte@pahapärast.com

:I M Back
Vasta
#2

Eeldan, et kuna minu kõnetoru ja valmistusaastat profailis pole, siis jääb see postitus märkamata?.. Smile
Vasta
#3

Teema on ka kunagi üleval olnud, aga registreerimise ülekontrollimine nõuab järjekordselt lisatööd ehk siis lisakoormust ning samas võib iga kasutaja peale registreerimist need andmed kustutada või muuta. Sama probleem oli arutusel ka persoonide kohta, kelle kasutajakonto ajutiselt piiratakse ja siis teevad kiirelt uue konto.

Dad.
Vasta
#4

Kas selle kodulehe skript ei võimalda määrata kohustuslike välju, mille täitmatajätmisel registreerimist ei kinnitata?
Vasta
#5

Skript võib kontrollida väljade täidetust aga ntx, sünniaasta 1911 või tel 5555555 võib iga üks ju peale registreerimist endale panna ehk siis peaks kontrollima kõiki registreerimisi+profiili muutusi ja ntx kontrollima tel teel üle kasutaja andmed jnejnejne(kõiki andmeid ei saa me kahjuks kontrollidagi). Samas ... kogu selle jama tulemusena satume andmekaitseinspektsiooni huviobiiti ja peame hakkama täitma si**akanti nõudmisi(kunagi tehtud-enam ei tõmba).

Üks variant oleks ka logimine ID-kaardi alusel või läbi panganeti, mis seaks piirid jälle välismaailmaga suhtlemisele.

Kõik eelnev ei tähenda muidugi, et muutusi ei peaks olema, küsimus on ainult optimaalsema variandi leidmises.

Dad.
Vasta
#6

E-posti aadressist peaks ju piisama küll. Lisaks saab inimesega ühendust võtta ka PS teel. Kui profiil sisaldaks telefoninumbrit, siis tuleb piirata ka selliste kasutajate (loe lugejate) ligipääs profiilile, kes ei ole sisse loginud. Igasugustest telefoniterroristidest on pehmelt öeldes juba kõrini.
Osades portaalides jms olen kohanud sellist varianti, et kui oled registreerides kinnitanud juba teatud andmed (a'la sünniaeg), siis neid hiljem enam muuta ei saa. On ju teada asi, et sünnikuupäev ei tohiks inimese elu jooksul muutuda. Kas midagi sellist ei saa kuidagi siia rakendada?
Vasta
#7

Aga palun mulle selgitust, miks ei saa olla foorumlaseks inime, kes ei taha oma pärisnime, vanust ja telefoni avaldada?
Vasta
#8

Sellepärast, et
- see, kes ainult inkognito julgeb vaielda või midagi arvata, pole tegelikult üldse pädev ja kõvatab niisama.
- see, kes oma tel. numbrit ei julge avaldada, plaanib mingit tulevikupettust ja pättidega, ma, põhimõtteliselt ei suhtle.
- see, kes oma vanust ei julge avaldada, see häbeneb seda ka ise ja mingu häbenegu kusagil omaette.

Toetan Tsiklimeistri ettepanekut.
Vasta
#9

Sünniaja osas olen kahe käega poolt, et selle võiks iga kasutaja ikka oma profiili märkida --- teab kasvõi, mis päeval õnne soovidaSmile. Samas, telefoninumbri avalikustamise kohustuslikuks muutmist ma väga ei poolda, see võiks jääda ikka iga inimese enda otsustada. Ka minu telefoninumbrit minu profiilis ei ole; samas aga on saanud minult selle kõik, kellega on kujunenud välja vähegi tihedam foorumiväline suhtlemine. Pealegi, kõlagu see tänapäeva maailmas kuitahes ebarealistlikult, saab siiski igaüks põhimõtteliselt väita, et tal polegi telefoni...

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#10

Esiteks võiks foorumis olla rohkem asjalikku juttu reaalsest tehnikast, et harrastajana oleks seda huvitav lugeda.

Siis tuleb tükk tühja maad.

Ja alles siis kui punkt nr 1 on täidetud, võiks hakata virisema, et kes seda kirjutavad. Niikaua kui 90% postitustest on mingil meta-tehnilisel tasandil (kes mida linnas nägi, kelle vanaisa mida rääkis), pole erilist vahet.
Vasta
#11

Jesper Kirjutas:Esiteks võiks foorumis olla rohkem asjalikku juttu reaalsest tehnikast, et harrastajana oleks seda huvitav lugeda.

Siis tuleb tükk tühja maad.

Ja alles siis kui punkt nr 1 on täidetud, võiks hakata virisema, et kes seda kirjutavad. Niikaua kui 90% postitustest on mingil meta-tehnilisel tasandil (kes mida linnas nägi, kelle vanaisa mida rääkis), pole erilist vahet.

Jesperiga VÄGA nõus. Kellegi sünniaasta või telefoninumber ei taga veel põneva tehnikaalase teksti foorumisse lisandumist, niisamuti kuivõrd sünniaasta ega telefoninumber ei taga ka esitatud teabe tõepärasust.
Ennekõike on foorumisse oodatud ikka põnev (vana)tehnikaalane lugemine, sõltumata sellest kui eakas pätt selle kirjapanija olema satub. Ka pätiks olemine või mitteolemine ei taga inimesele kirjaoskust ega tehnikateadmisi või ka selle puudumist.

loll on loll olla.
Vasta
#12

stihl Kirjutas:Sellepärast, et
- see, kes ainult inkognito julgeb vaielda või midagi arvata, pole tegelikult üldse pädev ja kõvatab niisama.
Miks siis sina (ja ka enamus siin) ei kirjuta oma postitusi oma nimega alla? Ja kasutajanimeks pole ju ka sinu ei eesnimi, ega perekonnanimi...
stihl Kirjutas:- see, kes oma tel. numbrit ei julge avaldada, plaanib mingit tulevikupettust ja pättidega, ma, põhimõtteliselt ei suhtle.
Aiman irooniat, kuid minu telefon kuulub tööandjale, seega selle avaldamine on tema lubada. Kuna foorumis käimine ei kuulu minu töökohustuste alla, siis ka selle avaldamine pole tööandjal vajalik. Peale kõige mina eelistan virtuaalset suhtlust verbaalsele. Sorry, selline imelik "pätt" ma olen.
stihl Kirjutas:- see, kes oma vanust ei julge avaldada, see häbeneb seda ka ise ja mingu häbenegu kusagil omaette.

Toetan Tsiklimeistri ettepanekut.

Tõesti häbenen, kui panen mingi lolluse kirja ja 14-aastane miniest mulle kirjutab: kulla Style, sa 36 aastat vana ja ikka veel ei tea, et BMW-l käib aku pagasiruumis!!!

PS. Idee algatajal ja pooldajatel soovitan oma kasutajanimed pärisnimedeks vahetada (on täiesti teostatav administratsiooni abil), et olla eeskujuks. Telefunkenid võiksid olla allkirjas.
Vasta
#13

Suhelda inimese või inimestega on palju usaldusväärsem kui tead vähemalt vanust ja hariduse(harituse) taset.
Seda ei ole küll palju palutud,et registreerunu avalikustab enda kohta vanuse ja kontaktandmed.
Mida on siin foorumis salata ja varjata?

:I M Back
Vasta
#14

Kisub läbuks kätte, ehkki teemaalgatus tänuväärt....

Tsiklimeister Kirjutas:Suhelda inimese  või inimestega on palju usaldusväärsem kui tead vähemalt vanust ja hariduse(harituse) taset.
Seda ei ole küll palju palutud,et registreerunu avalikustab enda kohta vanuse ja kontaktandmed.

Kõige lugupidamise juures, kust Sa Tsiklimeister telefoninumbri järgi inimese IQ tuletad??

loll on loll olla.
Vasta
#15

Üle pika aja üks kirjutama intrigeeriv teemapüstitus ja sugugi, vaadates üldist postituste tausta, mitte "läbuks kiskuv". Teema aktuaalne kuid vast veidi laiem, pressib kangesti selle foorumi raamidest välja.
Anonüümsuse kitsendamine annab ju hoobi ühe osa ühiskonna(foorumi-)liikmete eneseväljendamise võimalustele - kui teada, et seda ütlesin mina, siis ju vahest piinlik mõndagi lihtsalt niisama... , vist mõnusam olla nö. "nurgatagant hüüdja".
Tegelikult viitab see kirjutaja enesekindlusetusele.
On võimalik täheldada, et kaugeltki mitte kõik foorumlased ei peitu ju oma isikuandmetes mingi mõttetu tähekombinatsiooni või tühjuse või määramatuse taha ja see annab jällegi võimaluse selekteerida postituse tõsiseltvõetavust.
Sellele nähtusele ei peaks(loe:ei saa) küll lähenema jõumeetoditega(piirangud registreerimisel, kohustuslikud väljad, range identifikatsioon jms.). Vaevalt see ka midagi annaks, pigem arvan, et nii mõnegi foorumlase täiskasvanumaks ja asjalikumaks saades väheneb ka anonüümsustaotlus.

Terv. Avo
50 50 598
Vasta
#16

Style Kirjutas:Tõesti häbenen, kui panen mingi lolluse kirja ja 14-aastane miniest mulle kirjutab: kulla Style, sa 36 aastat vana ja ikka veel ei tea, et BMW-l käib aku pagasiruumis!!!

Käib ka vöi? Big Grin

Olen AVO juttuga nöus.

www.classiccar.co.uk
www.carandclassic.co.uk
www.classiccarsforsale.co.uk
Müüa 2140 1982
Tartu on muutumas drifti Päälinnaks, oma ringristmikudega. Big Grin

Vasta
#17

miniest Kirjutas:
Style Kirjutas:Tõesti häbenen, kui panen mingi lolluse kirja ja 14-aastane miniest mulle kirjutab: kulla Style, sa 36 aastat vana ja ikka veel ei tea, et BMW-l käib aku pagasiruumis!!!

Käib ka vöi? Big Grin

Olen AVO juttuga nöus.

Ma ei tea, kas see oli lihtsalt lambi näide, või tõesti aset leidnud kirjavahetus, aga informatsioon selles on rohkem või vähem väär. Vähemalt vanematel mudelitel (5. ja 7. seeria) oli ta ikka pigem tagaistme all(osadel viiestel ka kapoti all), osadel kolmestel tõesti pagassis, osadel kapoti all jne.

Aga see pole tegelikult oluline, pigem ongi see näide, miks peaks mingi vahe "vanade" foorumlaste ja noorte/värskete foorumlaste vahel olema. Kelle juttu uskuda, kelle oma mitte.
Nagu kunagi olid mingid "staatused". Aga need ei tohiks sõltuda postituste arvust, vaid millestki objektiivsemast. Kasvõi anda modedele võimalus silma jäänud asjalikke postitajaid "premeerida" või midagi taolist.

Paljugi võib kasutajate kohta arvata juba kasutajanime järgi, kuigi siin foorumis on üsna mitu "lapsiku" nimega kasutajat, kes tegelikult vägagi asjalikku juttu ajavad.
Vasta
#18

Tsiklimeister Kirjutas:Seda ei ole küll palju palutud,et registreerunu avalikustab enda kohta vanuse ja kontaktandmed.
Mida on siin foorumis salata ja varjata?

telefoninumbrite avaldamisest...
http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=338149&highlight=
http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewforum.php?f=44


Vasta
#19

Telefoniga on jah nii, et mõni psühhopaat võib su kodurahu rikkuma hakata. Aga enese tutvustamine on küll teistega suhtlemisel elementaarne viisakus ja näitab lugupidamist suhtluspartneri vastu.
Kasutajanimi on minu arust õigustatud, kuna tegemist on ikkagi enamusel hobiga ja väljutakse argipäeva raamidest, või umbes nii midagi sellist.

Tom.
Vasta
#20

Mul on (vist oli) telefoni number profiilis. Senini on helistatud/tüüdatud vaid korra ja sedagi kindlal põhjusel. Keski kodanik (pole foorumi liige) tundis huvi ühe müüdava sõiduki vastu. Ise ma seda ei müünud vaid teavitasin kuskil teemas. Tegu oli vist selle Šolnoki Jeraziga , mis tolleks ajaks oli juba kadund. Helistaja oli igati viisakas ja halba muljet ei jätnud.

Aga nagu juba ütlesin, hoia silmad ja kõrvad lahti !

Üks 2001a Busso ongi ainult.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne