Parkimiskunstnikud
#1

Igasugu liikluskultuuri(tut) jampsi on siia viimasel ajal postitet, võiks siis ka parkimisest juttu teha. Õieti, juttu on sest vast tehtudki, parkimisest väärasse kohta ja invapaigale etc. Järgneval pildil olev kodanik võinuks aga mo meelest jummala rahuga poe ette sinisele ruudule parkida. Sügav puue oli silmaga näha....  
Kõik ülejäänud ruudud olnud korrektselt täis pargitud, ent tolle autoga saabus blondiin....Toungue


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

loll on loll olla.
Vasta
#2

Eriti lahedad on muidugi diplomaadinumbritega autot juhtivad isikud...

Maamees linnast.
Vasta
#3

Ei tea kas piltide põhjal ei saa kuskile kaevata? Muidu märkan ise ka pidevalt neid ajuinvaliide...
Vasta
#4

Ei saa kaevata ja jumal tänatud et ei saa. Ma ei saa aru inimestest keda häirib teiste inimeste parkimine, nagu see oleks tõesti kõige suurem probleem maailmas. Heaoluühiskond vist Smile
Vasta
#5

Ei peagi ilmtingimata kaebama, ega see ei aitaks ka.
Häiris antud olukorras see, et tol pildil olnud paik olnuks parklas ainus "vaba" koht. Hetkeks nigu vihastas, ent tegelikult oli koomiline, seetõttu pildigi tegin. Hälvikute pääle ei pea tigetsema, noile tuleb kaasa tunda......

loll on loll olla.
Vasta
#6

Jesper Kirjutas:Ei saa kaevata ja jumal tänatud et ei saa. Ma ei saa aru inimestest keda häirib teiste inimeste parkimine, nagu see oleks tõesti kõige suurem probleem maailmas. Heaoluühiskond vist Smile

Ei ole kõige suurem probleem, aga ajab ikka närvi küll kui näiteks magalarajoonis mingi värd üle mitme koha pargib ja võtab sellega asjatult ära täiendava väga defitsiitse parkimiskoha. Või kui pargitakse ülekäigurajale või selle vahetusse lähedusse, või kui pargitakse mõni läbipääs kinni või pargitakse ristmikule.

Aru mina ei saa, kuskohast Sina, Jesper oma roosad prillid oled hankinud. Positiivne meel on küll igati kiiduväärt nähtus, aga probleemidest mööda vaadata ka nagu ei tohiks.

Tegelt üks selline arutelu juba oli, seal sai vist suur osa oma selleteemalistest mõtetest ära öeldud.
Vasta
#7

No ma ei tea, minuarust on sellistest pseudoprobleemidest mööda vaatamine igati tervislik Smile Kui iga sellise tegelase peale herned ninna tõmmata, siis on tulemuseks südameatakk 45-selt. Ma isiklikult soovitaks kõigil keda miski liikluses häirib minna mõnel ilusal sügispäeval näiteks Rapla kardirajale ja autol lont korra mõnuga sirgeks puhuda või muul meeldival viisil aeg maha võtta, ei ole vaja selliseid mõttetusi nii südamesse võtta.
Vasta
#8

90.-das aastast alates vaadati "pseudoprobleemidest" mööda ja kuhu me jõudsime? 1 laip ühe purjus juhi kohta päevas ...
Tesitega mittearvestamine ei ole pseudoprobleem ja reeglina on selliste pisirikkumiste negatiivne toime ajas kasvav, täna pargib valesti, homme pargib ristmikule, ülehomme ei näitasuunatuld ja kuu aja pärast sõidab joobes. Pole mõtet endale illusioone luua "tervest inimmõistusest", sellist asja pole lihtsalt olemas.

Dad.
Vasta
#9

dad Kirjutas:Tesitega mittearvestamine ei ole pseudoprobleem ja reeglina on selliste pisirikkumiste negatiivne toime ajas kasvav, täna pargib valesti, homme pargib ristmikule, ülehomme ei näitasuunatuld ja kuu aja pärast sõidab joobes. Pole mõtet endale illusioone luua "tervest inimmõistusest", sellist asja pole lihtsalt olemas.
Dad.

Inimeseks olemine ei ole terve evolutsiooni tulem.
Terve evolutsiooni tulemiks pole inimene.
"Terve" evolutsiooni tulemiks pole inimene.
Terve ("Terve") inimene pole evolutsiooni tulem.
Päris terved inimesed pole päris (terve) evolutsiooni tulemus... jne.....

loll on loll olla.
Vasta
#10

Egas ma nii hullusti ei vihastagi nende peale, kuid kui juba käin Elvas ja näen kuidas mõni oss oma 3. seeria bemari ajab invakohale ja siis jalutab töllerdades poodi ning samas tuleb kuskilt vanainimene, kellel on autol invamärk olemas ning kõndimisraskused, siis ajab ikka närvi küll kui ta peab kõndima maha pika maa, selle asmel et parkida lähemale, kust tal oleks mugavam poodi siseneda.
Vasta
#11

No kui ikka inimene ei suuda ajada oma autot kahe mahamärgitud joone vahele, siis ei tohiks tal autorooli üldse asja olla. Ennastki ajab ikka vihale küll, kui vabu parkimiskohti on niigi vähe ja siis tuleb veel mingi tohman ning pargib üle mitme koha. Tegelikult kehtib sama ka parklas, kus parkimiskohad pole otseselt joontega tähistatud -- kui näiteks kahe juba pargitud auto vahele silma järgi hinnates mahuks veel kaks autot, siis ise püüan enda auto niimoodi parkida, et sinna ka mahuks vajadusel veel üks auto; leidub aga kahjuks ka selliseid jobusid, kes kirjeldatud juhul toimivad põhimõttel "peaasi, et mina veel ära mahun"...

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#12

Kuigi esimesel pildil on tõesti imelikult pargitud. Siiski ütleks vigurparkijate kaitseks-
1)Kuskohast sa tead miks see auto seal nii on? Vbolla kui see auto pargiti sinna siis ei andnud paremini manööverdada.
2)Kui annakski manööverdada siis eriti ei kibelegi nö taguosa ilma asjata välja ajama, teinekord sõidetakse päris kiiresti autode vahel. Või hakkas ntks taga ootaja signaalitama Sad
3)Kui jooni pole ja ruumi on siis mina küll teistele autodele liiga lähedale ei pargi- hoiaks ikka oma auto teise auto uste siruulatusest väljas Wink
Vasta
#13

No üldjuhul ei ole selleks, et sõita autoga kahe asfaldile veetud joone vahele, tarvis kuigi eriliselt "manööverdada" ja enamasti on sellise üle mitme koha parkimise põhjuseks ikka selge hoolimatus kaasliiklejate suhtes, kes võib-olla samuti otsivad endale parkimiskohta. Seesama hoolimatus paraku kumab läbi ka eelpostitaja postituse kõigist kolmest punktistSad

PS. Kui ruumi on manööverdamiseks vähevõitu, siis tegelikult märksa lihtsamalt ja täpsemini saab auto paika ajada tagurdades, seega niimoodi, et juhitavateks osutuvad (sõidusuunas võttes) tagarattad...

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#14

Ega ma seda pildi peal olijat ei õigustanud. Loomulikult pole probleemi VW Polo kahe teise samasuguse vahele viia, Audi100 kahe jeebi vahele ajada läheb juba huvitavaks. Ega need 2 joont tavaliselt ju liiga kaugel üksteisest pole. Parkla ruumi on ju ka vähe. Punkti 3 mõtlesin kui ruumi on, maal sõbra juures ei aja ju ka 20 cm tema autost.
Vasta
#15

Tegelane5 Kirjutas:3)Kui jooni pole ja ruumi on siis mina küll teistele autodele liiga lähedale ei pargi- hoiaks ikka oma auto teise auto uste siruulatusest väljas Wink

Nagunii saad kaasparkijate ustega "märgid" külge. Minu Lada 111-le on 7 aastaga igatahes "lugupeetud" kaasparkijad teinud Tallinnas uksenurkadega kokku vähemalt 7-8 pisimõlki.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#16

Tegelane5 Kirjutas:Kuigi esimesel pildil on tõesti imelikult pargitud. Siiski ütleks vigurparkijate kaitseks-
1)Kuskohast sa tead miks see auto seal nii on? Vbolla kui see auto pargiti sinna siis ei andnud paremini manööverdada.
2)Kui annakski manööverdada siis eriti ei kibelegi nö taguosa ilma asjata välja ajama, teinekord sõidetakse päris kiiresti autode vahel. Või hakkas ntks taga ootaja signaalitama Sad
3)Kui jooni pole ja ruumi on siis mina küll teistele autodele liiga lähedale ei pargi- hoiaks ikka oma auto teise auto uste siruulatusest väljas Wink

Punkt 1. Ei teagi miks, ent u 5 minuti jooksul mis ma sääl sabas seisin , ei teinud tibi katsetki asja parandada, olnud vist telefoneerimisega hõivatud.

Punkt 2. Koht Pärnu Mai Selveri küljel olev parkla ku kihutamisevõimalus puudub ja enamasti parkijaidki vähe.

Punkt 3. Mul suht suva kui keegi uksega pisikriipsu tekitab, tööautoga liikvel nagunii kogu aeg.

Loomulikult pole probleemi VW Polo kahe teise samasuguse vahele viia, Audi100 kahe jeebi vahele ajada läheb juba huvitavaks. Ega need 2 joont tavaliselt ju liiga kaugel üksteisest pole. Parkla ruumi on ju ka vähe.

Punkt 4. Manööverdan ja pargin "VW Polode" vahel ja kohal "Transitiga"

loll on loll olla.
Vasta
#17

valdo Kirjutas:Nagunii saad kaasparkijate ustega "märgid" külge. Minu Lada 111-le on 7 aastaga igatahes "lugupeetud" kaasparkijad teinud Tallinnas uksenurkadega kokku vähemalt 7-8 pisimõlki.

Ei heiduta ajukääbikuid ka see, et ma autos istun ja kedagi ootan. Pargivad minu kõrvale, prõmm-kolaki ära, vahivad juhmi näoga otsa ( nagu oleks mina oma ust lehvitanud ) ... ja ... minekut !!

Teine lugu selline, otseselt seotud parkla-anarhiaga / pohh...landusega.
Mina istun jälle autos.Tuleb kuldses keskeas soliidne paar ostukäruga. Laovad kraami autosse ja "tänu" kergele kallakule sõidab käru mulle sisse.
Ma lausa aimasin seda ette, jälgisin nende sebimist, küljeaken oli lahti - röögatasin: "käru tuleb " ... Võite 3X pakkuda kas vabandati. Si**agi !!
Vasta
#18

Tegelt ma lootsin, et ehk siia foorumisse seda teemat ei tule, aga . . . kahju.
http://www.auto24.ee/foorum/foorum.php?fgid=216
Vasta
#19

Paistab minevat jälle selliseks vaidlemise teemaks. Aga tegelikult olen nõus sellega, et igasuguste parkimismaniakkidega tuleks midagi ette võtta. Keskmine autojuht on nagu laps, kellele tuleb sisse karistamatuse tunne. Täna pargib risti üle kolme parkimiskoha, homme ei anna ülekäigurajal jalakäijale teed, ülehomme sõidab 50 alas 70-ga ja üle-ülehomme põhjustab raske, võibolla hukkunutega liiklusõnnetuse.
Vasta
#20

Õige ta on ,et kõik algab pisiasjadest. Kui niimoodi hakata õigustama,et võibolla põhjusega nii pargitud. Siis saab ka kiiruseületamist õigustada, et oli kiire. Samamoodi ka purjus peaga sõitmist, no oli vaja punktist a jõuda punkti b. Ja kui keegi surma saab, siis tegijal ikka juhtub ju. Nagu kunagi viinareklaamgi ütles : Põhjuse leiab alati.

Sõidame suurtega...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne