Trollid Krimmis.
#1

    Sellised trollid sõidavad maailma pikema trolliliini Jalta-Simferopol.
See on kahe uksega mudel, need kadusid Tallinna liinidest minu meelest veel enne NLiidu lõpust.

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#2

Ei kadunud. Albertid (kahe vaguniga trollid) sõitsid veel Eesti ajal.
Vasta
#3

Just! Aga soolot mina eriti peale Albertide tulekut ei näinud (kadusid vahemikus 1987-1991)

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#4

Soolot nad ei teinud jah. Tol ajal oli lühikesi trolle niiet tapab (kolmeukselised 9tr-id ja 14tr-id) , aga lõõtsasid veel ei olnud. Siis pandi kaheukselistest kokku Albertid (80ndate alguses). Kokku 30 tükki. Viimased kolmeukselised 9tr-id sõitsid Tallinnas liini 2000. aastal.
Vasta
#5

millal sõitsid viimased kaheukselised soolod?
kas oli nii et kaheukselised on varasema väljalaskeaastaga kui kolmeukselised?
mis sa arvad võib olla selle rohelise trolli väljalaskeaasta?

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#6

olen sellel Jalta liinil reisijana sõitnu, väga sürr oli trolliga maanteel kimada (vahemaa vist üle 100km), kahjuks ei mäleta kui kiiresti nad seal sõitsid, väga võimalik, et sel liinil on nn blue ribbon trollidel ehk max kiirus rekord
Vasta
#7

Olen minagi selle teekonna läbi teinud 1981-se aasta kevadisel koolivaheajalCool Ja ega mälestused eriti värsked pole, igatahes erilist kihutamist küll ei mäleta, venis seda vahemaad ikka tükk aega, eks seal ole ikka künklik maastik ka, kohe nagu Lõuna Liivimaa!Toungue
Vasta
#8

denis23 Kirjutas:millal sõitsid viimased kaheukselised soolod?
kas oli nii et kaheukselised on varasema väljalaskeaastaga kui kolmeukselised?
mis sa arvad võib olla selle rohelise trolli väljalaskeaasta?

Kas ma valetan väga kui ütlen, et soolo oli 90date alguses.
Viimane Albert oli 1994.
Kaheukselised vanemad jah.
Vasta
#9

Regardman Kirjutas:
denis23 Kirjutas:millal sõitsid viimased kaheukselised soolod?
kas oli nii et kaheukselised on varasema väljalaskeaastaga kui kolmeukselised?
mis sa arvad võib olla selle rohelise trolli väljalaskeaasta?

Kas ma valetan väga kui ütlen, et soolo oli 90date alguses.
Viimane Albert oli 1994.
Kaheukselised vanemad jah.
Kaheukselisi 9Tr-e toodeti NSVL-i jaoks kuni 1978-ni, sealt alates saadeti siia kolmeukselisi, mis mujal Euroopas ammu olid vaid kolme uksega.
Viimane kaheukseline sõitis Tallinnas liini üksikuna (92) veebruaris 1996 ja Alberti koosseisus (174+175) juulis 1995.a.
Selle konkreetse pildiloleva isendi (5550) sünniaasta leiaksin ka, kui otsiks, aga hetkel pole aega. Eks see sünniaasta sinna kusagile 70-ndate keskpaika jääb Smile
Vasta
#10

Leidsin: http://photo.tramvaj.ru/simf91.htm
Konkreetne pildil olev troll on seega 1976.a. toode Smile
Vasta
#11

Huvitav kuidas sellise liini graafik välja näeks ?

Päästegalerii

ytra.eu - Ühistranspordiportaal
Vasta
#12

minu mäletamist viisi oli graafik suht tihe ca tunnitagant vm, sõitsin 91a, pull oli see et sõit toimus okt lõpp ja Jaltas oli soe (matkaseltskonda kuulunud tüdrukutel olid bikiinid kaasas), aga meie sihtkohaks oleval trollipeatusel mägedes oli juba ca meeter lund ja burgaa, peatus oli täiesti suva kohas mägedes, seal elu puudus ja me olime ainsad mahaminejad, edasi liikusime kompassi ja kaardi abil. Samal reisil oli ka selline linn/küla nagu Bahtsiarai (Puskini luuletus Bahtisirai purskaev), kus purskaevu juures oli bussipeatus, buss (liaz vist) käis iga 30min tagant, aga oli nii puupüsti täis, et ükski inimene ei saanud maha ega peale (müstika, rõhk sõnal peale), pärast 6-ndat bussi läksin taksoga milleks oli volga 21
Vasta
#13

Sellel lehel on pilte teenindavatest trollidest ning ühel pildil on näha ka sõiduplaan.
Vasta
#14

kas on olemas mingid andmed et kuskil veel oleksid praegu töötanud Skoda 9Tr trollid ning Gota trammid kui Krimmis?

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#15

geooon Kirjutas:Sellel lehel on pilte teenindavatest trollidest ning ühel pildil on näha ka sõiduplaan.
Teise pildi 14tr on äge Big Grin
Vasta
#16

denis23 Kirjutas:kas on olemas mingid andmed et kuskil veel oleksid praegu töötanud Skoda 9Tr trollid ning Gota trammid kui Krimmis?
Škoda 9Tr-d liiguvad minu teada veel mõnes Ukraina linnas (Ternopol kindlasti) ja võimalik, et veel ka Gruusias (üsna hiljuti veel olid). Rohkem hetkel ei meenu.
Gotha-trammid liinil on küll vaid Krimmis Jevpatorias. Üksikuid vaguneid on alles veel ka Ida-Saksamaa mitmetes linnades (ka Vinnitsas Ukrainas), aga seal teevad nad vaid erisõite. Lisaks siis muidugi terve hulk Gothade baasil tehtud tehnilisi vaguneid väga paljudes linnades Smile
Vasta
#17

aga kas kodumaal ehk Tsehhis ja Slovakkias neid pole?

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#18

Pole kaua siin foorumis käinud aga olen viimase 2 aasta jooksul seal Simferoopolis 2 korda käinud. Trollid käivad iga 20 mindi tagant Jalta-Simferoopol liinil (nr. 52) ja 30 mindi tagant Jalta-Alushta liinil (nr. 53) ja samamoodi Simferoopol-Alushta liinil (nr. 51). Trolle oli igasuguseid, 9TR kahe ja kolmeukselisi, 14TR. Linnaliikluses Simferoopolis oli ka 15TR-e, samuti ka neid rõvedusi, üks sellistest oli TTTK-l ja põletati päästeameti poolt maha. Kunagi panen fotoalbumisse pilte ka, saate vaadata.
Vasta
#19

2TE116 Kirjutas:Pole kaua siin foorumis käinud aga olen viimase 2 aasta jooksul seal 2 korda käinud. Trollid käivad iga 20 mindi tagant Jalta-Simferoopol liinil (nr. 52) ja 30 mindi tagant Jalta-Alushta liinil (nr. 53) ja samamoodi Simferoopol-Alushta liinil (nr. 51). Trolle oli igasuguseid, 9TR kahe ja kolmeukselisi, 14TR. Linnaliikluses Simferoopolis oli ka 15TR-e, samuti ka neid rõvedusi, üks sellistest oli TTTK-l ja põletati päästeameti poolt maha. Kunagi panen fotoalbumisse pilte ka, saate vaadata.
Hea ,et wastuse sain.Ma tahtsingi küsida ,kas kuskil sõitmas weel TR-9 said.Aga ehk suures Wenes ehk säilinid ka sõitval kujul ZIU5?

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta
#20

http://stts.mosfont.ru/city.php?cid=126
Siin lehel leiate kohad, kus klõpsides saate nii kogu Krimmi trolli liikuva koosseisu nimekirja, kui ka väga palju pilte trollidest Smile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne