Garaazi kütmine

Ärge siis unustage, et iga põletiga küttekeha (aga eriti just sellise odava Hiina seadme) juurde võiks paigaldada vingugaasi anduri. Seda olulisem kui põlemiseks vajaminev õhk toast võetakse.
Vasta

Mis on veel elektriga HEA: paned mõõtja vahele ja kilovatid on selged! Arvesti maksab mittemidagi! Neid võib lausa stiilipuhtuse pärast igale masinale ette panna Big Grin  Vaatad, palju puurpink kulutas aastaga... 
Mis tekitas tunde, et elekter on kallis - AHNUS börsiga mängides ratsarikkaks saada Big Grin Suhteliselt jõuliselt tehti asi selgeks, õnneks! Püsihinnaga tegelastel oli pohh, mina panin majale iluvalgust juurdegi Big Grin Miks ma hoian püsihinda - ma saan ETTE planeerida kulusid! Ma TEAN, mis mul üks või teine asi maksma läheb. Veel aasta on see ~22 senti ja mis 2024 novembrist hind saab olema, ma praegu veel ei mõtle. Kuna kulu pole suur, siis mingit hinnavõitu ei tuleks börispaketist, ainult peavalu. Vahe on maksimaalselt suurusjärk üks õlu kõrtus kuus. 
Kiire vaade hetkeolukorrale andis sellise, mis on sarnane mul praegu olevaga, mille sõlmisin just sel hullul ajal: 220 Energia OÜ, Tähtajaline fikseeritud, Tootmisviis tavaline, Lepingu kestus 84 kuud, Päeva hind 12.000 senti/kWh, Öö hind 10.000 senti/kWh, Keskmine ühikuhind 11.00 senti/kWh käibekaga. See teebki arvepõhiseks äramakstavaks lõpuks 22 senti. 
Isand Kaasik ka küsis just näoraamatu kaudu sama nõu ja minu arust on selline parim lahendus! Ise ka hetkel ei põe ette vaadates...650-700 €/aasta kogu maja elektrikulu on ok.  
Fixad ära SEITSMEKS aastaks elektrihinna, ülekandetasude tõusuga peab aga arvestama, seda ei saa fixata. Nüüd mõtledki, palju oled nõus aastas hobile kulutama ja kui suure osa kulust annad talvisele küttele. Raisad tõstavad muidugi kohe käibekat ka aga nii üldjoontes on suurusjärgud ikka samad ehk mu esimene ümardamine 25 senti äramakstav kW on õige.  
Järgmine arvutus on sellesama 7-aastases perioodis kalkulatsioon soojustamise mõtekusest! See pole ka ju tasuta tegevus. 7 aastat on tegelikult päris hea periood mistahes tasuvuste jaoks! Ma ei tea, palju kõnealune garaaž ise elektrit kulutaks, mul kogu maja kuni 300 kuus ehk 10 ööpäevas ehk praegu 65€. Seda siis 3kW boileriga ja kahe külmikuga. See teeb 84 kuu peale kulu 5,5tuhat. Kui ma kulutaks praegu selle raha maja soojustamisele, et kas mu kulu läheks nulli? 

Kuskohast tekkis arusaam, et elekter on kallis - arutu laiskus ja MUGAVUS! Kokku teeb see RAISKAMISE ja sealt suured arved sest kõik on elektri peal. Arutu tubade temperatuur sest ega riideid ja sokke ju kanda ei osata, lõputu kuuma veega lödistamine sest eitedel on vastupandamatu vajadus pidevalt märg olla (ja on veel kari sellsieid igas vanuses...), arutult niisama põlevaid tulesid sest tited on ju kätetud jne. Tegelik elu. See kõik langeb töökojas ära! Seal ei tohi olla palav ja tööriided ning tööjalanõud on obligatoorne, seal põlevad tuled asjapärast ja üldse elektrit kulutatakse vaid asjaks, Mehed pesevad harva ja kiiresti Wink milleks sobib ideaalselt 10-liitrine boilerikene, õllekülmikuks sobib aastas mõnisada vatti kulutav asi etc. Ma ei näe põhjust, miks peaks töökoda arutult elektrit kulutama? Tööriistad ise ka kulutavad omajagu ja keevitada ilma vooluta ju ei saa Big Grin  Ehk kui palju me siis lisaks oma mõnule ehk soojale ruumile kulutaksime mõistlike kubatuuride juures? 500-ruudust kõrget viilhalli küttes on üks asi, 50-ruudust madalat hobitöökojakest teine. Mul purjetamnisSõber ehitab sellist 400-ruudust aga 8 meetrit kõrget sändvitshalli. HOBIKS et oma 16-meetrist purjekat DIY edasi ehitada Big Grin ! Seal on tõesti omajagu mõtlemist küttega, tuleb põrandaküte peamiselt oma maalt tuleva puiduga aga kindlasti ka solar-võimekus juurde. Seal köetakse soojaks sajad tonnid betooni.
Vasta

Enne kui hakkate midagi kupeldama (võta see ja pane teine) võiks teada saada mis on selle ruumi vajadus.
Saab teada nt. testides kasvõi rendist võetud el  puhuriga vms.

Gaasipuhureid on ka selliseid mis põlemisega seotud õhud vahetab õuest ja õue tagasi. Seega ei võta ruumist ja ei puhu niisket ruumi tagasi.

Lisaks märkus, et suured massiivsed külmad piirded ei soojene nipsust. Ja lastes ruumi 5 päeva jahtuda ei ole 6. päeva hommikul nt. tunniga mugav seal olla.
Kindlasti mitte passivse radikaga. 

Seega oleneb asi ikka vajadusest ja eeldustest.
Vasta

(15-11-2023, 16:11 PM)MeelisV Kirjutas:  Enne kui hakkate midagi kupeldama (võta see ja pane teine) võiks teada saada mis on selle ruumi vajadus.
Saab teada nt. testides kasvõi rendist võetud el  puhuriga vms.

Gaasipuhureid on ka selliseid mis põlemisega seotud õhud vahetab õuest ja õue tagasi. Seega ei võta ruumist ja ei puhu niisket ruumi tagasi.

Lisaks märkus, et suured massiivsed külmad piirded ei soojene nipsust. Ja lastes ruumi 5 päeva jahtuda ei ole 6. päeva hommikul nt. tunniga mugav seal olla.
Kindlasti mitte passivse radikaga. 

Seega oleneb asi ikka vajadusest ja eeldustest.
Kõik õige, sestap ma toon alati sisse arvutustes 24/7 pideva kulu! Vajaduseks märgiti 15 kraadi. Tellisseinad ja muud jutud tähendavadki massiivseid piirdeid, mida on lihtsam soojana hoida kui soojaks kütta. Soojana hoidmisel on mitu võimalust ja kõik kulutavad ikkagi energiat. Midugi on efektiivseim soojuspump ja selle energia talletamine suure energia"mahukusega" materjali aka tellis ja betoon. Kahjuks ei ole tihtipeale muundamine ega ka talletamine võimalikud, siis järgmine ongi infrapunakiirgusega neid soojas hoida ja lasta neil endil õhku tagasi soojendada. Puhas elektriradikas ka, see on kolmas oma efektiivsuselt sest ei vaja mingit välisõhku. Umbse ruumi küttekulu ehk soojashoidmise kulu on otseelektriga üliväike. Niipea kui tekib õhuvahetus, lähevad kulud üles ja efektiivsus langeb kuni kõige raiskavama saunaahjuni. Nii ongi töökoja puhul "umbsus" hea. Õhuvahetuse tekitad tarbimise ajaks sest üldjoontes seal mingit niiskust ei ole. Aga soojustagastusega rekuperaator pole ka suur kulu ei osta ega jooksutada. 2W kulutab aastas 4.40€ eest elektrit Big Grin
Vasta

Külmade seinte puhul aitab ehk teadmine, et operatiivne temperatuur, ehk see mida inimene tunneb, koosneb kahest komponendist: õhu temperatuurist ja piirete temperatuurist.
Piltlikult: Näiteks +6°C sinte ja +24°C õhu puhul on operatiivne temperatuur +15°C, ehk inimene tunneb end nagu 15 kraadises soojuses.

Do'nt panic
Vasta

(15-11-2023, 17:44 PM)giordanobruno Kirjutas:  Külmade seinte puhul aitab ehk teadmine, et operatiivne temperatuur, ehk see mida inimene tunneb, koosneb kahest komponendist: õhu temperatuurist ja piirete temperatuurist.
Piltlikult: Näiteks +6°C sinte ja +24°C õhu puhul on operatiivne temperatuur +15°C, ehk inimene tunneb end nagu 15 kraadises soojuses.
Thrumbs up! 

Seda efekti kasutasin Tulbi uulitsa tänase pesula ruumide ehitusel ehk paekiviseintele ette distantsiga villa-kipsi ekraan! Külmuskiirgus jäi sinna taha ja niiskus ventileerus lae alla. KOHE sai hoopis teine sisekliima kuigi ruumi õhu temperatuur oli sama sest kütet ikak ei olnud. See tuli hiljem koos uue põrandaga. 
Sama efekt on isegi toas värvitud külm kips vs tapeeditud kips! On olemas "soojad" ja "külmad" materjalid ja lõpuks oleme me ikkagi suhtelislelt lollid loomariigi esindajad Big Grin See on asi, mida mõistusega ei saa reguleerida, see mingi "tunne". Eelkõige määramatu elik tõlgendamatu heaolutunne, mis sooja ruumi sisenedes tekib. See on asi, mille peale IRi puhul ka rõhutakse Wink Kas ja kui lõpuni see ka teaduslik fakt on aga mingi tõde on peaagu igas reklaamis sees, ka selles sest ka Päike saadab meile sama lainepikkust kõige muu kõrval: 
Tsitaat:Infrapuna küttepaneel eraldab soojust lainepikkusel, mida meie keha loomulikult vastu võtab ja salvestab.
See laiendab meie kapillaare
Parandab keha hapnikuga varustamist ja punaste vereliblede taastumist
Soojusmugavus saavutatakse madalama õhutemperatuuriga ja see on tervislikum kogu organismile
Suurendab valgete vereliblede arvu tugevdades immuunsussüsteemi.

IR kütte puhul on küsimus lõpuks ikkagi ära kulutatud elektri hulgas ja selle maksumuses. Kusjuures õhutemperatuur ja asjade-tarindite temperatuur ja nende soojuskirigus on tegelikult kaks täiesti erinevat mõistet ja "soojust" Inimese jaoks. Klassikaline lõke külmal talvel, kes ei küta mitte õhku soojaks vaid kiirgab meile tuntavat meeldivat lainepikkust ja kütab meid ümbritsevad materjalid soojaks.
Vasta

Mis siis teie pakkumised on?

Elektriga kütta?
Tööstuslik soojapuhurit mingi 4-8kW?

Ramirendist näiteks.

Konvektor vist väga ei tee midagi sellises ruumis.
Kui siis, et panna igasse seina 1
Vasta

Vaese säästliku rotina ostsin aasta tagasi selle väikse Vevori 8kW diislika. Väga rahul. Väikse garageboksi kütab kenast töösoojaks ja vaikne on ka. Boonusena saab ajastada, et hakkab tund enne garaaži minekut kütma. Töölaua kohal on elektriga kiirgur, mida vajadusel sisse lülitada kui vaid laual midagi teha vaja. Odavamalt saaks vist vaid puudega, kuid mul mingi kiiks, et lahtist tuld garaaži üldse ei tahaks..
Vasta

Paarisaja euroga saab kasutatud õhksoojupumba. Pane taimer peale ja naudi.
Vasta

(15-11-2023, 14:59 PM)Necro Kirjutas:  
(15-11-2023, 14:49 PM)xa88 Kirjutas:  aga kas kellelgi siit mõne sellisega (odavad hiina diisel kütteseadmed) on kogemusi?


https://www.ebay.com/itm/354982569612?_trkparms=ni_actn%3Anav%7Cni_nt%3AWATCHITM_GTC%7Cni_apos%3A1%7Cni_sg%3A1%7Cni_pos%3A1%7Cni_st%3ANEW%7Cni_wh%3A1%7Cni_nid%3A613682056303%7Cni_nsid%3A354982569612%7Cni_bn%3A1&_trksid=p2380424.m570.l5997

85EUR koos postiga, tundub nagu ebaraalselt odav. 
Samas Youtubeist vaatasin taoliste kohta videosid ja justkui üldiselt töötavad, kõva juurdehindlusega müüvad mõned spekulandid neid ka osta.ee jt kohalikes kuulutuslehtedes.

Või on siin mingi konks, mis mul kahesilma vahele jääb?
mul garaažikooperatiivis pole enda elektrilepingut ja elektri muuks kui valgustuseks kasutamine tekitab pingeid kulude jagamisel..
Mul on taoline hiinakas küdemas juba 3ndat hooaega. Mitte vevori oma, aga suhteliselt samasse auku, peenema, punase korpusega 8kw elukas. Toimetab küll. Vooluallikaks on pandud 230V-12V(30A) toiteplokk. Ehk siis, saba seina ning kütab. Õhku võtab ruumist, kuuma tossu viskab läbi garaaziseina pistetud toru välja ning kütab nagu loom. Päevas luristab enam-vähem paagi tühjaks, kui miskine 10 tundi jaurab täistuuride. Aga pisemasse ühe auto garaazi käib kenasti. Vahest olen ta pannud paar tundi ennem tegutsemist kütma, siis lükkab toa kenasti muhedaks küll. Tellisin vist aastaid tagasi ebayst, maksis miskine 110 raha koos toomisega. 
Minu oma näeb välja selline. 12V-24V 8KW Air Diesel Heizung Integration LCD Standheizung Luftheizung LKW LGV | eBay
   
Vasta

(16-11-2023, 10:07 AM)hobiautod Kirjutas:  Paarisaja euroga saab kasutatud õhksoojupumba. Pane taimer peale ja naudi.
+1, aga juhul kui omanik, toide, bürokraatia (vältimine), kasutamise perspektiivi pikkus seda varianti võimaldavad. Mõnel progetav taimer juba puldis sees ja uute hind pole ka hull saadava mugavuse kohta.
Vasta

(16-11-2023, 09:58 AM)wax Kirjutas:  Vaese säästliku rotina ostsin aasta tagasi selle väikse Vevori 8kW diislika. Väga rahul. Väikse garageboksi kütab kenast töösoojaks ja vaikne on ka. Boonusena saab ajastada, et hakkab tund enne garaaži minekut kütma. Töölaua kohal on elektriga kiirgur, mida vajadusel sisse lülitada kui vaid laual midagi teha vaja. Odavamalt saaks vist vaid puudega, kuid mul mingi kiiks, et lahtist tuld garaaži üldse ei tahaks..
 Minule webasto nüüd küll korralikust kaminast ja korstnast ohutum ei tundu. On's see ju raudkobakas mille sees aetakse vedru tuliseks ja tilgutatakse diislit peale ning vendiga antakse õhku. Lisaks peab veel korralik aku/toitekas olema. OK ainuke eelis on et töötab automaatselt.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

(16-11-2023, 10:41 AM)Tegelane5 Kirjutas:  
(16-11-2023, 09:58 AM)wax Kirjutas:  Vaese säästliku rotina ostsin aasta tagasi selle väikse Vevori 8kW diislika. Väga rahul. Väikse garageboksi kütab kenast töösoojaks ja vaikne on ka. Boonusena saab ajastada, et hakkab tund enne garaaži minekut kütma. Töölaua kohal on elektriga kiirgur, mida vajadusel sisse lülitada kui vaid laual midagi teha vaja. Odavamalt saaks vist vaid puudega, kuid mul mingi kiiks, et lahtist tuld garaaži üldse ei tahaks..
 Minule webasto nüüd küll korralikust kaminast ja korstnast ohutum ei tundu. On's see ju raudkobakas mille sees aetakse vedru tuliseks ja tilgutatakse diislit peale ning vendiga antakse õhku. Lisaks peab veel korralik aku/toitekas olema. OK ainuke eelis on et töötab automaatselt.

Minule küll tundub.

Kamina või ahju kütmisega kaaseb lahtine tuli s.t. mingi tuleohtliku vedeliku või aerosooliga peab maru ettevaatlik olema. Webastol on see kuum pind ikkagi mõne katte taga + lahtist tuld sa ei näe ruumis + saad ta väga vaevatult suhteliselt lae alla paigaldada kui tahad. Ahi pigem on vastu maad.
Ahju või kamina orstnast lendub igast sädemeid garaazi ümbrusesse. Mõnes kohas ei ole see väga ok. Webastol viskab sitemal juhul natuke diislitossu.
Otsustad ära minna, siis tuli ei kustu 5 minutiga ära jne.

Ainuke vahe on tõesti see, et diislit peab ilmselt ostma, puujuppe vb teed ise või saad kuskilt väga odavalt.
Aga noh, garaaziühistu garaazis üldiselt on ahjud ja kaminad ka keelatud, seega ega seal palju variante pole.
Vasta

Mul ka vevori 8kw diiselpuhur ja odavamat ja lihtsamat lahendus ei paista. See raha mis säästad soetamise ja ülesseadmise pealt, selle eest saad mitu aastat nädalavahetustel kütta. Osta või 2 ja panedki alguses mõlemad käima ja siis pärast tiksub 1 kui soe sees juba. Ma võtsin 12v arvuti toiteplokist.
Vasta

(16-11-2023, 10:15 AM)Janka Kirjutas:  
(15-11-2023, 14:59 PM)Necro Kirjutas:  
(15-11-2023, 14:49 PM)xa88 Kirjutas:  aga kas kellelgi siit mõne sellisega (odavad hiina diisel kütteseadmed) on kogemusi?


https://www.ebay.com/itm/354982569612?_trkparms=ni_actn%3Anav%7Cni_nt%3AWATCHITM_GTC%7Cni_apos%3A1%7Cni_sg%3A1%7Cni_pos%3A1%7Cni_st%3ANEW%7Cni_wh%3A1%7Cni_nid%3A613682056303%7Cni_nsid%3A354982569612%7Cni_bn%3A1&_trksid=p2380424.m570.l5997

85EUR koos postiga, tundub nagu ebaraalselt odav. 
Samas Youtubeist vaatasin taoliste kohta videosid ja justkui üldiselt töötavad, kõva juurdehindlusega müüvad mõned spekulandid neid ka osta.ee jt kohalikes kuulutuslehtedes.

Või on siin mingi konks, mis mul kahesilma vahele jääb?
mul garaažikooperatiivis pole enda elektrilepingut ja elektri muuks kui valgustuseks kasutamine tekitab pingeid kulude jagamisel..
Mul on taoline hiinakas küdemas juba 3ndat hooaega. Mitte vevori oma, aga suhteliselt samasse auku, peenema, punase korpusega 8kw elukas. Toimetab küll. Vooluallikaks on pandud 230V-12V(30A) toiteplokk. Ehk siis, saba seina ning kütab. Õhku võtab ruumist, kuuma tossu viskab läbi garaaziseina pistetud toru välja ning kütab nagu loom. Päevas luristab enam-vähem paagi tühjaks, kui miskine 10 tundi jaurab täistuuride. Aga pisemasse ühe auto garaazi käib kenasti. Vahest olen ta pannud paar tundi ennem tegutsemist kütma, siis lükkab toa kenasti muhedaks küll. Tellisin vist aastaid tagasi ebayst, maksis miskine 110 raha koos toomisega. 
Minu oma näeb välja selline. 12V-24V 8KW Air Diesel Heizung Integration LCD Standheizung Luftheizung LKW LGV | eBay
Kurja. Kadunud vend. Big Grin  Mul isegi raam samamoodi alla tehtud, ainult puhur küljega vastu seina. 
Kas sul on väljalaske lont läbi soojusvaheti pistetud seda radikat küdema? Päris eht lahendus tundub!

Almost Again
Vasta

Mis on nende õhupuhurite häda, kasutame neid ju lõputult merel - talvel meeletu temperatuuri kõikumine! Jah, mingisse omajagu roppu nõukaaegsesse rauatöökotta sobib aga kui vaadata milliseid vägevaid hobimajasid siinse foorumigi liikmed omale ehitavad, siis seal peakso lema temperatuuri kõikumine võimalikult väike. Mõiste garaaž ei tähend aautomaatselt a'la vanatehnika restaureerimise kohta. Viimastel aegadel sattunud tuliteradesse eraldi asuvatesse mesindusmajadesse, puutöökodadesse, hobiköökidesse jne. Erilisemad oleks näiteks aga sukelduskompressori (eriline ja kallis asi) ja varustuse hoolduse-hoidmise ruum 16 ruutu. See on küll keldris aga elektriküttel. Lihtsamalt kas kõrvalhoone või hobiruum. Aga sama asi on ka eraldi saunamajake jms. Sõltumata, et enamusel on omad metsad ja puud, siis kümnest üheksa on elektriküttel ja üheksast kuus lihtsal odaval soojuspumbal. Ülejäänud kolm siis tavalislet elektriradikatel/külmavalvuril aga ühte mesindusmaja nägin, kus oli IR-laeküte. 

Mis on aga peamine mida kõik nagu ühest suust ütlevad, kehtib meil ka veesõidukites: ODAVAM on maksta natuke elektri eest, kui lasta kallid "vidinad" hukka! Ega ka autotöökojas on elektroonikaseadmeid jms ,mis ei pruugi külmale ja kondentsile väga hästi regaeerida? Roostest rääkimata. Just kuu alguses valasime 16-ruuduse kaevumajakese plaati, mis on ka osaliselt hobimajake (nagu kõik see afäär Sõbral) aga peamine on hüdrofoor, suur rauafilter jms veega seonduv. Käisime enne ikkagi ka poes, lasime küttekaabli käest läbi aga ostsus on ikkagi kas pump või IR, sest sein tuleb paksust plokist. Mina ise oleks ikka kaabli ka pannud...nagu nunnal tissid - igaks juhuks Smile  See kogemus on mõisahärraga, et pigem kulutada elektrile soojas kastis kaevu kohal kui iga talv hüdrofoori osta Wink ~150 eurot lihtsama hüdrofoori eest on küll väike summa aga niisama ära visata ja olla ka ilma veeta on ju mõtetu. 200-vatine mittemidagi maksev külmavalvur kulutab 5 kuuga kogu aeg täisvõimsusel toimetades selle raha ära... aga ta ju ei uha kogu aeg ja 5 kuud! See on siis 151 päeva ehk 0,2kW*24h*151= 725kWh * 0,22€ = 160€ / 5 = 31.90€ kuus. Maksimaalse kuluna! Praktikas on see summa sõltuvalt asukohast 10-20. Läänemaal 10, Kadrinas ja Jõgevamaal 20. 

Ja see on kummaline, et ma pean sarnaseid arvutusi tegema kõrgharitud erialaspetsidele Wink Loogiline arvutusoskus on kuidagi väga puudulik. Ma JUST viimast jahti talvituma tuues rääksin sama jutu tüübile ära ja too mõistis KOHE asja kasu! Jaht on piisavalt väike, läkski valvur sisse ja hakkab plusse hoidma küll katuseall aga külmas.
Vasta

(16-11-2023, 13:27 PM)Necro Kirjutas:  
(16-11-2023, 10:15 AM)Janka Kirjutas:  
(15-11-2023, 14:59 PM)Necro Kirjutas:  
(15-11-2023, 14:49 PM)xa88 Kirjutas:  aga kas kellelgi siit mõne sellisega (odavad hiina diisel kütteseadmed) on kogemusi?


https://www.ebay.com/itm/354982569612?_trkparms=ni_actn%3Anav%7Cni_nt%3AWATCHITM_GTC%7Cni_apos%3A1%7Cni_sg%3A1%7Cni_pos%3A1%7Cni_st%3ANEW%7Cni_wh%3A1%7Cni_nid%3A613682056303%7Cni_nsid%3A354982569612%7Cni_bn%3A1&_trksid=p2380424.m570.l5997

85EUR koos postiga, tundub nagu ebaraalselt odav. 
Samas Youtubeist vaatasin taoliste kohta videosid ja justkui üldiselt töötavad, kõva juurdehindlusega müüvad mõned spekulandid neid ka osta.ee jt kohalikes kuulutuslehtedes.

Või on siin mingi konks, mis mul kahesilma vahele jääb?
mul garaažikooperatiivis pole enda elektrilepingut ja elektri muuks kui valgustuseks kasutamine tekitab pingeid kulude jagamisel..
Mul on taoline hiinakas küdemas juba 3ndat hooaega. Mitte vevori oma, aga suhteliselt samasse auku, peenema, punase korpusega 8kw elukas. Toimetab küll. Vooluallikaks on pandud 230V-12V(30A) toiteplokk. Ehk siis, saba seina ning kütab. Õhku võtab ruumist, kuuma tossu viskab läbi garaaziseina pistetud toru välja ning kütab nagu loom. Päevas luristab enam-vähem paagi tühjaks, kui miskine 10 tundi jaurab täistuuride. Aga pisemasse ühe auto garaazi käib kenasti. Vahest olen ta pannud paar tundi ennem tegutsemist kütma, siis lükkab toa kenasti muhedaks küll. Tellisin vist aastaid tagasi ebayst, maksis miskine 110 raha koos toomisega. 
Minu oma näeb välja selline. 12V-24V 8KW Air Diesel Heizung Integration LCD Standheizung Luftheizung LKW LGV | eBay
Kurja. Kadunud vend. Big Grin  Mul isegi raam samamoodi alla tehtud, ainult puhur küljega vastu seina. 
Kas sul on väljalaske lont läbi soojusvaheti pistetud seda radikat küdema? Päris eht lahendus tundub!
Jah. Soojusvaheti ja antifriis sees. 20 minutit täiskoormust ning radikas ka kuum olemas Smile
Niimoodi on sellest hiinakast välja väänatud nii ahjust puhutav kui heitgaasidest tulenev ehk siis kõik, mis vähegi saadaval.
Vasta

Ok, isegi mõtlesin, et 2 sellist diiselpuhurit oleks vast OK.
Diisel suht odav ikkagi.

Janka
Tohib küsida, mis on see punane kobakas vasakul radika otsas?
Nagu aru saan, on ta isekeevitatud ja vist lahti ei käi või käib?
Mis eesmärk tal on?

Ja paremal see pikk must (nelikanttoru?), mis see on ja milline seest peab olema?
Või lihtsalt ongi tühi seest?
Antifriis sees?

Radika all paistab ka mingi jämedam asjandus.
Mis eesmärk tal on?


Küsin, kuna teeks siis sama asja, aga ma ei saa huupi kokku panna.
Igal asjal oma eesmärk ja mida ta mõjutab ja teeb?

Õhu võtab õuest jah?
Kuidas on ruumi vent tehtud?

Antifriis lihtsalt seisab? Ma ei näe pumpa. Pump on vajalik üldse?


Garaaziühistuga tegu pole.
Tegu vana tööstuspargiga.
Seal kõrval ka tüübid tegid ahju oma suurde garaazi ja sealt tuleb musta suitsu vahest lausa.
See koht (asula) on nii väike, et kõigil ükskõik mis seal toimub.
Vasta

(16-11-2023, 19:49 PM)Janka Kirjutas:  Jah. Soojusvaheti ja antifriis sees. 20 minutit täiskoormust ning radikas ka kuum olemas Smile
Niimoodi on sellest hiinakast välja väänatud nii ahjust puhutav kui heitgaasidest tulenev ehk siis kõik, mis vähegi saadaval.

Kas neid väljalaske gaase otse läbi radika ei saaks juhtida? Jääks soojusvaheti ja antifriis ära. Salvestusmaht muidugi kaoks, aga soojaks läheks ka selle võrra rutem.
Vasta

(16-11-2023, 21:35 PM)olli Kirjutas:  
(16-11-2023, 19:49 PM)Janka Kirjutas:  Jah. Soojusvaheti ja antifriis sees. 20 minutit täiskoormust ning radikas ka kuum olemas Smile
Niimoodi on sellest hiinakast välja väänatud nii ahjust puhutav kui heitgaasidest tulenev ehk siis kõik, mis vähegi saadaval.

Kas neid väljalaske gaase otse läbi radika ei saaks juhtida? Jääks soojusvaheti ja antifriis ära. Salvestusmaht muidugi kaoks, aga soojaks läheks ka selle võrra rutem.
Ikka saab.  Värv aint põleb ära Toungue    panin puhuri ja geneka sumpsi mõlemad kolmikuga sisse. Voolukatkestusega garaaz tasuta soe.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne