"Odavast" kütususest, tööandjatest, maksudest jne
#21

Vargus on vargus, üks kama kõik kuidas sa seda põhjendad.

Dad.
Vasta
#22

Eks see sotsiaalmaksu "optimeerimine" on tegelikult vargus iseenda tagant. Riik, tänu millele me saame tegeleda nende asjadega, mis meid huvitavad, püsib ju maksudelt saadaval tulul. Ja sotsiaalmaks on see, mille eest meid ravitakse, pensioni makstakse jne.

Ühe inimese kohta kuus mõnesajad kroonid maksmata sotsiaalmaksu pole justkui midagi, aga kui see korrutada tuhandete inimeste ja aastatega, tekib märkimisväärne summa. Lisagem siia ka muud "optimeeritud" maksud ja riigi ning tema kodanike kaotus on märkimisväärne.

Küsimus ongi selles, kuidas üksikisikule selgeks teha, et ta petab iseend. Üldine suhtumine on, et mis see tilk meres ikka teeb. Aga neist tilkadest sünnibki meri.

See ei puuduta ainult makse, näiteks jänese sõitmine ühistranspordis on sama stiili esindamine. Sest lisaks riigi/omavalitsuse poolt antavale rahale tuleb osa tuludest ka piletitest.

Seega: kui oled oma riigi kodanik, ole ka aus kodanik.

Asp

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#23

Oh, mehed-mehed. Ma olin kuni 37.eluaastani sinislmne, maksin kõik maksud alati ja täiega jne. Jah, ma maksin isegi
aastatel 1993-1997 inimestele suurt palka absoluutselt ausalt! Ja siis jämedalt 37. sünnipäeva ajal tõestas riik, et selline suhtumine on olnud täiesti mõtetu. Kuidas ja millega, polegi oluline. Kui keegi sinisilmadest arvab, et aususe eest kasvõi aitäh öeldakse, naljamehed... no ja sotsiaalmaksu (sots+ravi) maksmise võik küll üldse ära lõpetada. Selle eest ei saa Eestis mitte midagi. Või arvab herr Aspelund, et ta saab? Jää korra haigeks ja mine saa seda arsti"abi" Big Grin

Aga äsja tulnud pressiteade, mis käib rekkade kohta. Hea on ikka ja alati süüdistada ülekoormuses, tehnilises korrasolematuses ja muus sajas surmapatus autojuhti. See lihtne inimene saab kogu saasta enda kaela. Pole ime, et 18K trahvi maksmiseks vajalik raha tuleb tal "varastades" teenida. Mõni ostab selle "varastatud" raha eest omale ka koromarihmad, rehvid ja muu vajaliku. Tulekustuti näiteks... Ja ometi ei ole ju firmaomanik milleski süüdi??? Ma ju andsin 7 aastat tagasi tuliuue kraana, mis kuradi remonti juba vaja on?

JULGESTUSPOLITSEI
Pressiteade nr 23
25.10.2007

Julgestuspolitsei korraldatud politseioperatsioonil vastas kontrollitud raskeveokitest nõuetele kõigest 11% .

Kolmapäeval Julgestuspolitsei poolt läbi viidud koolituse käigus korraldatud politseioperatsioonil ei vastanud nõuetele 18 raskeveokit, millest 15 vedasid ülekaalulist koormat ning tehniliste rikete tõttu kõrvaldati liiklusest iga teine sõiduk.

Toimunud politseioperatsiooni iseloomustas Julgestuspolitsei juhtivkonstaabel Priit Tuuna järgmiselt: „Lubatust raskemat koormat vedav veok lõhub Eesti teid ning on ülekaalu tõttu kaasliiklejatele ohtlik, rääkimata tunduvalt raskema koorma mõjust veoki tehnilisele seisukorrale. Normide kehtestamisel on seaduseandja ja sõiduki tootja prioriteediks ennekõike liiklusohutus. Iga liiklusohutusest lugupidav autojuht, ekspediitor, kraanajuht peab koorma komplekteerimisel mõistma liikluses tekkivaid riske, mis on tingitud ülekoormatud veokist“

Üldine olukord, kus 64% kontrollitud veokitest ei vasta nõuetele näitab üldist trendi ning sarnane protsent on olnud läbiv ka varasematel politseioperatsioonidel. Sellised tulemused aga näitavad jällegi transpordiettevõtete ja autojuhtide ilmselget lugupidamatust kaasliiklejate suhtes.
Vasta
#24

Ply, ma võin olla sinisilmne, aga ma olen jätkuvalt uhke selle üle, et mu maksud lähevad igasuguse manipuleerimiseta sinna, kuhu nad on ette nähtud minema. Riigi oskus ja tarkus nende kasutamisel on täiesti eraldiseisev teema.

Aga et susserdama hakata...aitäh, aga mu eneseväärikus ja südametunnistus ei luba seda.

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#25

PlyVal64 Kirjutas:Selle eest ei saa Eestis mitte midagi. Või arvab herr Aspelund, et ta saab? Jää korra haigeks ja mine saa seda arsti"abi" Big Grin

Päris palju terviserikkeid hakkavad valest mõtlemisest pihta, ehk et indiviidist endast. Õige mõtlemine, õige toitumine, õige hingamine ja küllaldane liikumine on juba väga suur samm edasi. Esi-esivanema peal läbi proovitud - oli elu lõpuni krutskeid täis muhe taat, kuigi ootas aastatel 1942 - 45 otsusega määratud kuuli vangilaagris. Jäigi ootama, seega edasi elama. Olin väike tatikas, kui tema kodust vooris läbi tuhandeid inimesi - päris palju ka Plyvali stiilis suhtumisega - taat nimetas neid poolnaljaga köiekandidaatiteks. Grotesksel kombel üks pooski ennast üles...
See mida kallis kaasfoorumalne plyval siin kirub on suht.pehme samet selle kõrval, mida kõigest kuuskümmend aastat tagasi mehed/naised nägema/läbi elama pidid. Ikka olid töökad, ikka unistasid helgemast olemisest ning tänu neile oleme meie (siin täna kaagutavad tarkpead) ka olemas. Ons seda siis nii vähe?

PlyVal64 Kirjutas:See lihtne inimene saab kogu saasta enda kaela.
Julgestuspolitsei korraldatud politseioperatsioonil vastas kontrollitud raskeveokitest nõuetele kõigest 11% .

Milles see julgestupolitsei siin süüdi on. Iga süsteem toimetab etteantud raamide piires ja meil kehtivatele aktidele siis niipaljukest vastas nõuetele. Lihtne konstateering. Kuigi jah, selle osatamise sealt lõpust (hoolimine kaasliiklejatest) oleks võinud küll ära jätta, leidub ka vastupidist -rekkajuht ei hooli väiksemast.
Ning hästikasvatud laps ei pese oma musta pesu küla peal ja kultiveeri ka hoolimatust edasi, olgu tänane päev kuitahes sandivõitu.

Ultra post skriptum - ilmselgelt on osa seltskonda Rehepapi läbi lugenud. Lugege see Henry Fordi raamat ka läbi. No ei võta tükki küljest.
Ja ettevõtet (k.a arvatud autoettevõtet) aitab ka paremini juhtida.
Mina leidsin selle Võru maksimarketi raamaturiilulilt, täitsa laiatarbekaup.

Lähedal asuvat tuld on kaugemal asuva veega raske kustutada...
Vasta
#26

Pealkirjas oleks õige Diislikütus. Sest lihtsalt Diisel = diiselmootor
Vasta
#27

Ma ei saa ausalt öeldes aru nende PlyVali poolt kirjeldatud rekkameeste hädadest. Kas rekkameheks olemine on kuidagi kohustuslik või kas rekkamehed on tööandjate suhtes sunnismaised? Kui ma läheks kellelegi kurtma et tööandja teeb liiga, siis üldjuhul ilmselt vastataks et napakas peast, otsi parem koht siis. Ja nii on enamikel elualadel, mis te vastaks kui näiteks tuleks keegi autopesija ja kurdaks et jama värk, talvel on külm õues märga lappi liigutada. Ainult mingi huvitav grupp rekkamehi on igal pool tugevalt esindatud oma kaalude, ketaste, kütuste ja lällari võimenditega. Mingi kollektiivne hädaldamissündroom vist, et monotoonset roolikeeramist leevendada Smile
Vasta
#28

reljo86 Kirjutas:Pealkirjas oleks õige Diislikütus. Sest lihtsalt Diisel = diiselmootor

Sai korra Keelevarasse piilutud ja tõesti - nii peaks see olema. Kuigi hetkel on kütusest juba väga kaugele jõutud - seega uued ettepanekud teema pealkirja osas teretulnud Smile
Vasta
#29

Proovin seda " rekkameeste " asja vähe seletada, kes asjast kaugel. Arusaamise eest ei vastuta, kuid üritan.
Keeran ka raskeveoki rooli rahateenimise eesmärgil. Kunagi olin ühes firmas, kus autod lagunesid, kettad lõhki, palka ei makstud õigel ajal.Nüüd mõtlen ka, et loll olin et seal töötasin, kuid paremat polnud hetkel võtta ja muud ametit ei taha. Siis võtsin enda tarbeks kütust. Nüüd töötan korralikus väikefirmas, auto korralik, palk hea. Enam kütust ei võta, vaid ostan ise.Arvan, et kõik algab suhtumisest töötajasse . Tehnika on ka oluline, sest rahulolev inimene ei viitsi selliste asjadega jännata.
Mis puudutab juhte, kes sõidavad rontide ja ülekoormatega, siis nendest on mul kahju. Enamustes firmades on küll nii, et " tee tänane päev ära, siis remondime ( ostame tulekustuti jne )" Siiski, vana ütlus, kuid kala hakkab mädanema peast.

Sõidame suurtega...
Vasta
#30

must Kirjutas:Proovin seda " rekkameeste " asja vähe seletada, kes asjast kaugel. Arusaamise eest ei vastuta, kuid üritan.
Keeran ka raskeveoki rooli rahateenimise eesmärgil. Kunagi olin ühes firmas, kus autod lagunesid, kettad lõhki, palka ei makstud õigel ajal.Nüüd mõtlen ka, et loll olin et seal töötasin, kuid paremat polnud hetkel võtta ja muud ametit ei taha. Siis võtsin enda tarbeks kütust. Nüüd töötan korralikus väikefirmas, auto korralik, palk hea. Enam kütust ei võta, vaid ostan ise.Arvan, et kõik algab suhtumisest töötajasse . Tehnika on ka oluline,  sest rahulolev inimene ei viitsi selliste asjadega jännata.
Mis puudutab juhte, kes sõidavad rontide ja ülekoormatega, siis nendest on mul kahju. Enamustes firmades on küll nii, et " tee tänane päev ära, siis remondime ( ostame tulekustuti jne )" Siiski, vana ütlus, kuid kala hakkab mädanema peast.
Sellest sõnavõtust paistab, et pigemini ikkagi sabast hakkab see kõdunemine... Ehk olid autod remontimata ja palgad väikesed seepärast, et kari puuke istus tööandja turjal ja seepärast kasumit remontimiseks ja normaalseteks palkadeks ei jätkunud?
Vasta
#31

Ishijupp Kirjutas:
must Kirjutas:Proovin seda " rekkameeste " asja vähe seletada, kes asjast kaugel. Arusaamise eest ei vastuta, kuid üritan.
Keeran ka raskeveoki rooli rahateenimise eesmärgil. Kunagi olin ühes firmas, kus autod lagunesid, kettad lõhki, palka ei makstud õigel ajal.Nüüd mõtlen ka, et loll olin et seal töötasin, kuid paremat polnud hetkel võtta ja muud ametit ei taha. Siis võtsin enda tarbeks kütust. Nüüd töötan korralikus väikefirmas, auto korralik, palk hea. Enam kütust ei võta, vaid ostan ise.Arvan, et kõik algab suhtumisest töötajasse . Tehnika on ka oluline, sest rahulolev inimene ei viitsi selliste asjadega jännata.
Mis puudutab juhte, kes sõidavad rontide ja ülekoormatega, siis nendest on mul kahju. Enamustes firmades on küll nii, et " tee tänane päev ära, siis remondime ( ostame tulekustuti jne )" Siiski, vana ütlus, kuid kala hakkab mädanema peast.
Sellest sõnavõtust paistab, et pigemini ikkagi sabast hakkab see kõdunemine... Ehk olid autod remontimata ja palgad väikesed seepärast, et kari puuke istus tööandja turjal ja seepärast kasumit remontimiseks ja normaalseteks palkadeks ei jätkunud?

.. jutt õige, osadel autodel polnud korralikke pidureid, sest pidurinarred maksavad ju meeletut raha, tervelt 1k eeki tükk. Samas firmaomaniku merss mis oli S500 ju ainult ca mill. Töötan küll autojuhina ja julgen tunnistada, et olen kunagi kütust võtnud. Eestis on huvitav äriloogika: kui asi ei too aastas ca 300% sisse, siis on kehv äri. Mujal maailmas ollakse sillas kui saadakse 5-10%.Nüüd olen teises firmas, väga rahul. Autol tehakse kõik ära, mis ütlen, palk normaalne ja enam kütust ei võta, kuigi saaksin. Mis siis on muutunud, et ma järsku enam puuk kellegi turjal ei ole?

Sõidame suurtega...
Vasta
#32

Aga kui pealik ehitab omale ilmatumat uhket maja ja vahetab iga kahe kuu tagant oma isiklikku sõiduautot.Töövõtjale aga jagab raha näpuotsaga. (kannata paar päewa siis maksan ja kui maksabki siis ka mitte täit summat)Aga kui sel juhil paremat kohta hetkel pole või vanus juba selline ,et uue koha leidmine raske.Ja elu näidanud ,et kannatajaks jääb see kõige nõrgem autojuht.Näiteid tuua küll ja küll kui juhti sunnitud ületunde tegema.Niikaua oli kena kui auto üle nipli keerati (juht jäi roolis magama) siis kosteti küll ,et ise ta ju sõitis.Aga oleks sõitmata jätnud siis oleks ka tööst ilma olnud.Ja kontoris ja paberi peal näewad asjad hoopis teitmoodi välja kui igapäewane weoka rooli keeramine.Tollest arusaajaid aga wäheseid.Rõõm wähemalt ,et siin foorumis mõistmist leidub.Oma tööandjaga rahul,kütust pole kunagi müünud.
Vasta
#33

eikomentaariSad lihtsalt eesti on siukseid "rämpsvirmasi" täis, kes veohinnad maas oiavadSad
Vasta
#34

guits112 Kirjutas:eikomentaariSad lihtsalt eesti on siukseid "rämpsvirmasi" täis, kes veohinnad maas oiavadSad
Et asi niimoodi kujunend siis madal weohind on asjal üks määravamaid asju ( selle eest autosid korras hoida jms + kütte ja juhile tehtud kulud mitte väikesed ) aga kui omale häärberi püsti saab pandud aga palka maksta ei suuda siis asi natuke milleski muus ka.
Vasta
#35

Sellist asja parandab ainult ametiühing ... 90% juhtidest ametiühingus ja kui firma on mustas listis siis paneb varsti pillid kokku. Ega selle ansipluse vastu muidu ei saa, kuni saab inimesi tööga ni**uda, seni näeme ka sellist jama oma ühiskonnas.

Dad.
Vasta
#36

Kas tõesti on töötuid veomehi nii palju, et firma(juhi) sigadusi peab taluma?

Krt, muudel aladel on täna töömehe turg, tema määrab tingimused. Kui aga inimene ise laseb ennast nöökida, siis on teine asi.

Ametiühing ei paranda seda asja, kui inimesed ise enda eest seisma ei õpi! Miks peaks üks vereimejast firmajuht (ei saa sellist oinast õigeks inimeseks pidada, kes oma taskusse kogu raha ajab) töötajale vastu tulema, kui saab ka teisiti... Kuigi ei peaks saama.

Üldiselt on see kahepoolne teema. Firmajuhid on tihti sama ahned, kui nende töötajadki. Lihtsalt võimalused ja mastaap on erinevad... Masinamehel on võimalus vasakule panna ainult kütust, õli ja vahel ehk mõni tööriist. Firma omanik saab tasku pista kogu vaba raha ja veidi krediiti kah.

Tunnetuse küsimus. Leht paberit ja liiter kütust, kui see on omavahel selgeks räägitud, pole märkimist väärt. Aga sadade liitrite kütuse või kastide kaupa paberi võtmine müügi eesmärgil omaniku teadmata on selge vargus ja selle kohta on seadused!

Ja minu teada on seadused ka selle kohta, et töötajale peab looma tingimused töö ohutuks tegemiseks. See ei puuduta mitte ainult töövahendeid, vaid ka tööaega ja organiseerimist! Virisejad võiks kõigepealt enda õigused ja kohustused endale selgeks teha ja siis vastavalt nendele ka käituda.

Ehk oleks aeg välja kasvada sellest suhtumisest: "Riigi tagant peab varastama, see pole kuritegu!"
Vasta
#37

v6sa Kirjutas:Tjah, see mesamehe väide on nüüd küll väga valus lahmimine. Mitte kõik pole vargad. Aga selle loetelu hulgas on kahjuks piisavalt vargaid...

Mina pole küll firmajuht, kuid olen üsna lähedalt (ameti tõttu) näinud selle vorsti tegemist... Teades tänast tööjõuturgu piisavalt hästi, olen täitsa nõus selle vanasõnaga, et pahmajal härjal suud kinni ei panda. Aga samas tuletan meelde, et vanad eestlased lõid liiga suure isuga härja peale pahmamist potti...

Ehk kütuses lisapalga maksmine on mõnel pool end õigustanud, sest tegelikku kahju saab siit riik sotsmaksu näol. Omanikule on lihtsam väiksemat palka maksta ja töötajale jääb kah hea tunne: minust hoolitakse. Aga sellised lepped töötavad niikaua, kuni keegi ahneks läheb. Oma auto tarbeks võtmine pole suur patt, seda võib nimetada ka preemiaks hea töö eest, näiteks. Aga "soomuse" tegemine müügi otstarbel on küll selge vargus. Tunnetuse küsimus, nagu keegi eespool juba märkis.

Tegelikult läheb samasse kategooriasse ka paberi kaasavõtmine kontorist või oma asjade ajamine firmatelefonilt...
Sai vist oma mõte veits kehvalt kirja pandud.Ega mina pooldagi "niristamist" müügi eesmärgil,vaid ikka oma tarbeks,miks hakata veel müüma kui endalegi kulub "jook" ära.
Vasta
#38

Loen ja ei suuda ära imestada- töömehe varastamine ja omaniku tulu väljavõtmine pannakse ühele pulgale! Kui omaniku elu on nii magus ja ilus, miks siis niristajad ise tööandjad ei ole? Kardate, et hakatakse teie tagant niristama?
Nimetage te omasooiharat kuidas soovite- homoks, geiks või pedeks- sisu ja olemus sellest ei muutu. Mõelge mistahes ilusaid väljendeid ja põhjendusi eneseõigustuseks niristamisele, aga isikule mittekuuluva vara omastamine on ja jääb varguseks, teo toimepanija aga vargaks!
Muuseas- miljonikroonise mersu liisingmakse varastavad omanikult 3-4 puuki kuus ilma suurema pingutuseta.
Vasta
#39

Tore, et selline teema siia tekkinud on - hea indikaator inimeste suhtumisele ja maailmavaatele.
Hea siit vaadata, kellega parem tehinguid igaksjuhuks mitte sooritada.
Vasta
#40

oldmoped Kirjutas:Tore, et selline teema siia tekkinud on - hea indikaator inimeste suhtumisele ja maailmavaatele.
Hea siit vaadata, kellega parem tehinguid igaksjuhuks mitte sooritada.
Mis mõttes hea vaadata kellega tehinguid teha ja kellega mitte,kas siis "niristajatele" ei kõlbagi midagi müüa või neilt osta?Muide neid "niristajaid" on igalpool,aga lihtsalt kõik ei näita seda välja ja see kes "niristamist" pooldab ei pea ju veel ise "niristaja" olema.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne