Küsimus parempoolse rooliga autode kohta
#1

et kas saab Eestis arvele kanda või mitte?
Ma olen näinud ühte millel oli rool paremal, aga Eesti numbrid küljes
Äkki oskab keegi vastata
Vasta
#2

Grupp 3
Juhtimisseadmed

Kood 301. Üldnõuded juhtimisseadmetele

Nõuded:1) auto rool peab olema vasakul poolel. Erandina võib rool olla paremal poolel sõidukil:
a) mis on kasutamiseks teetöödel või posti ja kauba jaotamisel/kogumisel;
b) mis on saadud pärandvarana;
c) mis kuulub ümberasujale;
d) mis on välisriikide diplomaatiliste esinduste või välisriikide kodanike omanduses või valduses.




https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=12825218 Mootorsõiduki ja selle haagise tehnoseisundile ja varustusele esitatavad nõuded

``E23 728 1978a.``
www.e21.ee "Klassikalised BMW'd"
Fiat-i foorum Fiati Sõbrad
Priit Peljo 51 79 063
Vasta
#3

aitähh!
Vasta
#4

Minu arust on veel vöimalusi, parempoolse rooliga masin registeerida, kui masin on kas see oli 25 vöi 35 aastat vana, vöi siis oled elanud näiteks Inglismaal aasta otsa ning omanud seal vähemalt pool aastat parempoolse rooliga autot.

www.classiccar.co.uk
www.carandclassic.co.uk
www.classiccarsforsale.co.uk
Müüa 2140 1982
Tartu on muutumas drifti Päälinnaks, oma ringristmikudega. Big Grin

Vasta
#5

107) ümberasuja on füüsiline isik:
a) kes asub Eestisse elama väljastpoolt Euroopa Liidu liikmesriike ja kellele on antud tollisoodustust;
b) kes asub Eestisse elama Euroopa Liidu liikmesriigist ja kes on vahetult enne ümberasumist elanud selles liikmesriigis vähemalt 12 kuud ning omanud kaasatoodud sõidukit vähemalt 6 kuud. Elamist selles liikmesriigis peab tõendama elamisloaga või muu elamist tõendava dokumendiga ja sõiduki omamist sõiduki registreerimistunnistusega.

``E23 728 1978a.``
www.e21.ee "Klassikalised BMW'd"
Fiat-i foorum Fiati Sõbrad
Priit Peljo 51 79 063
Vasta
#6

Priit Peljo Kirjutas:107) ümberasuja on füüsiline isik:
a) kes asub Eestisse elama väljastpoolt Euroopa Liidu liikmesriike ja kellele on antud tollisoodustust;
b) kes asub Eestisse elama Euroopa Liidu liikmesriigist ja kes on vahetult enne ümberasumist elanud selles liikmesriigis vähemalt 12 kuud ning omanud kaasatoodud sõidukit vähemalt 6 kuud. Elamist selles liikmesriigis peab tõendama elamisloaga või muu elamist tõendava dokumendiga ja sõiduki omamist sõiduki registreerimistunnistusega.

Kui see isik kes on ostnud parempoolse rooliga masina, ja selle Eestis registrisse saanud ning müüb, siis masina maha. Kas järgmisel auto omanikul mingeid probleeme ei tekki selle enda nimele saamisega, kuna masin parempoolse rooliga?

Vabandan, kui tekst veits segaseks jäi.

www.classiccar.co.uk
www.carandclassic.co.uk
www.classiccarsforsale.co.uk
Müüa 2140 1982
Tartu on muutumas drifti Päälinnaks, oma ringristmikudega. Big Grin

Vasta
#7

miniest Kirjutas:Kui see isik kes on ostnud parempoolse rooliga masina, ja selle Eestis registrisse saanud ning müüb, siis masina maha. Kas järgmisel auto omanikul mingeid probleeme ei tekki selle enda nimele saamisega, kuna masin parempoolse rooliga?

Vabandan, kui tekst veits segaseks jäi.

Kui masin juba kord on EV registris, siis vast ei saa seda hiljem sealt niisamalihtsalt välja visata. Ka siis, kui sellega riigisisest ostu-müügitehngut sooritada. Muide, kui autol on olemas nii kehtiv TÜV kui ka kindlustus, siis ei ole tehingu juures autot ennast ju vajagi...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#8

Autot on tehingu juures vaja ainult sel juhul,kui teh.passist puudub tüübikood.
Kindlustuse ja ülevaatuse olemasolu pole enam mönda aega nöutud.

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta
#9

selle 25+aastase autoga pole ka kindel, 1,5 aastat tagasi helistasin ark-i teh osakonda, et kuidas oleks mu 62a masina regamisega (nõuka pass olemas), siis vastati, et tegelikut ei saa aga võibolla saab, tegemist pidi igakord olema üksikjuhuga ja kui ma jutust õieti aru sain siis arvestatakse ka auto unikaalsust või midagi, igaljuhul ma kavatsen oma autot ehitama hakata alles 2a pärast, eks siis vaatab kuidas arvele saab, ju kuidagi ikka saab, mul on arki teh osakonnast üldiselt positiivsed muljed, kui tasa ja targu nedega rääkida olen saanud jutud räägitud, kui oksadega vehkima hakata, siis vast saadetakse kuhugi läti poole
Vasta
#10

supp Kirjutas:selle 25+aastase autoga pole ka kindel, 1,5 aastat tagasi helistasin ark-i teh osakonda, et kuidas oleks mu 62a masina regamisega (nõuka pass olemas), siis vastati, et tegelikut ei saa aga võibolla saab, tegemist pidi igakord olema üksikjuhuga ja kui ma jutust õieti aru sain siis arvestatakse ka auto unikaalsust või midagi, igaljuhul ma kavatsen oma autot ehitama hakata alles 2a pärast, eks siis vaatab kuidas arvele saab, ju kuidagi ikka saab, mul on arki teh osakonnast üldiselt positiivsed muljed, kui tasa ja targu nedega rääkida olen saanud jutud räägitud, kui oksadega vehkima hakata, siis vast saadetakse kuhugi läti poole

Kuidas, siis nendega tasa ja targu rääkida, et nad ikka sulaksid sinu käes nagu šokolaad?

www.classiccar.co.uk
www.carandclassic.co.uk
www.classiccarsforsale.co.uk
Müüa 2140 1982
Tartu on muutumas drifti Päälinnaks, oma ringristmikudega. Big Grin

Vasta
#11

miniest Kirjutas:
supp Kirjutas:selle 25+aastase autoga pole ka kindel, 1,5 aastat tagasi helistasin ark-i teh osakonda, et kuidas oleks mu 62a masina regamisega (nõuka pass olemas), siis vastati, et tegelikut ei saa aga võibolla saab, tegemist pidi igakord olema üksikjuhuga ja kui ma jutust õieti aru sain siis arvestatakse ka auto unikaalsust või midagi, igaljuhul ma kavatsen oma autot ehitama hakata alles 2a pärast, eks siis vaatab kuidas arvele saab, ju kuidagi ikka saab, mul on arki teh osakonnast üldiselt positiivsed muljed, kui tasa ja targu nedega rääkida olen saanud jutud räägitud, kui oksadega vehkima hakata, siis vast saadetakse kuhugi läti poole

Kuidas, siis nendega tasa ja targu rääkida, et nad ikka sulaksid sinu käes nagu šokolaad?
Vat nõnda tasa ja targu räägidki, mitte ei räuska, et miks Lätis saab ja Eestis ei saa.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne