Forvarder in estonia
#1

Tere! Sattusin huvitavale videole.Tuletab meelde lammaste vedu laiule ja tagasi. Mitu bellarussi on ära uputatud (kabiin jäi küll välja).Trüki sisse (forvarder in estonia )ja peaks tulema.Kes oskab,las paneb link ülesse.Küsimused:mis marki masin videol on? kas on töesti vaja siukestest kohtadest metsa kätte saada?
Vasta
#2

http://www.youtube.com/watch?v=M5eoqaQ20Jo
Vasta
#3

Iseenesest robustne, räige ja mõttettu looduse vägistamine
Vasta
#4

Oleks tore vaadata kuidas need "roomavad"!http://www.tractors.com.by/mtw/srs4rest.htm
Vasta
#5

Romka Kirjutas:http://www.youtube.com/watch?v=M5eoqaQ20Jo

Mis kuradi pärast peab piki niisugust mülgast-jõge metsa välja vedama?

Võiks...
a) ... kasutada tahedamaid teid ja kuivemaid aastaaegu;
b) ... oodata talve ning lumekatet/jäätumist ning talveteega samad veod teha.

Nagunii ei ole suvi ja sügis mõistlikud aastaajad metsa tegemiseks, see jäägu ikka talviseks tööks (materjali säilivuse ja kvaliteedi tõttu).

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#6

valdo Kirjutas:
Romka Kirjutas:http://www.youtube.com/watch?v=M5eoqaQ20Jo

Mis kuradi pärast peab piki niisugust mülgast-jõge metsa välja vedama?

Võiks...
a) ... kasutada tahedamaid teid ja kuivemaid aastaaegu;
b) ... oodata talve ning lumekatet/jäätumist ning talveteega samad veod teha.

Nagunii ei ole suvi ja sügis mõistlikud aastaajad metsa tegemiseks, see jäägu ikka talviseks tööks (materjali säilivuse ja kvaliteedi tõttu).

Oi Valdo, Sa pole tõenäoliselt metsas eland.
Minagi noorest east hoolimata, olen DT- 75.-le kõrini mudas käsikaudu roomikuid tagasi aitand. Näinud kuidas TDT-55 (vist) nigut allveepaat metsasihti mööda kulgeb, ainult juhiputka oli vee (muda) peal. Seejärel trakatsijuhi sukeldumist trosside vallapäästmiseks ning kuidas teraga küljelt lükates sügavusest palgikoorem virna kerkis.
Kirjeldatud juhtum leidis aset küll millaski umbes 1990, vahetult ennem kõnealuse paiga metsakuivendusprojekti. Meeles tuleb aga pidada, et meie metsamajandus reformiti ikka väga hullusti ära enne kui kõik kodumaa metsad oleks mõistlikul määral kuivaks saanud. Õigeid metsatöö "TALVESID" pole ka enam aastaid olnud.
Muidugi "võiks..." seda ja teist ning "mõistlik oleks" Tänapäeva raiemahud ning "biznez" on siiski natu teises mõõtmes kui omal ajal. Samas peldikupaberiks kuluva tselluloosi paberi puiduks pole teab-mis kvaliteeti vaja ning ehituspuitki, milleks seda tingimata veebruaripakasega raiuda kui toda kuivada nagunii ei lasta ja "arendaja" otse toorena seina laseb lüüa? Pole too metsamajandus mitte sitem kui kogu ülejäänu.
Kokkuvõtteks-- "Eesti asi läeb sinna kuhu Eesti mees selle ajada oskab!"
Enamasti PPPPP.......ssssee Toungue

loll on loll olla.
Vasta
#7

Mina ei saa sammuti aru!?
Ok, kui pole enda mets, aga enda metsa ma ikka nii ei lõhuks... Miks peab kasutama pehmetes kohtades raskeid masinaid. Mina tulin toime saksa ðassiiga, 150 rattad , E rattad... kaks täispikka puud korraga vedas vintsiga läbi soo!? Puude alla ma ei mõtle hernekeppe vaid palke...
No miks ma peaks endale sinna bellarussiga jõge kujundama???
Vasta
#8

Silvo465 Kirjutas:Mina tulin toime saksa ðassiiga, 150 rattad , E rattad... kaks täispikka puud korraga vedas vintsiga läbi soo!? Puude alla ma ei mõtle hernekeppe vaid palke...
No miks ma peaks endale sinna bellarussiga jõge kujundama???


Loomulikult, hobustega saab ka täitsa edukalt...Wink

loll on loll olla.
Vasta
#9

Mul onu pidevalt ka unistab hobusest aga ma arvan, et loomaga peab ikka tegelema ka. Traktoriga on ikka lihtsam paned käima, kui muidugi läheb ja okey,anna minna. Muidugi mul on silmeees see, kui hobune oli rinnuni sees ja pidime ta vaesekese rihmadega välja kiskuma. Kolmekesi oli jube raske, lisaks pidime palgid 2tk ka välja tirima. Kõik see toimus kusjuures talvel ja 10 a tagasi. Raba tahab ikka korralikku talve. Kui lumi peal ja enne pole külma saanud ei tee midagi.Aga nüüd 16-ga ajan ikka päris korralikult asju metsas ajada, kus teised ainult sumpavad.
Vasta
#10

Silvo465 Kirjutas:Mina ei saa sammuti aru!?
Ok, kui pole enda mets, aga enda metsa ma ikka nii ei lõhuks...

Enda metsa ei lõhuks, aga võõrast nõrkemiseni?
Suhtumine 5+ Sad
Vasta
#11

Kuidas keegi tõlgendab...
Hobune hobuseks - ega ma ei pea 10 tihu korraga välja tooma, ega suur traktor pole ainult metsa traktor, väiksed teevad ka tööd, edukalt
Võõrast nõrkemiseni - mis toimub kui mets maha müüa ja harvesterid sisse tulevad??? päis üks rööbas on... see pole minu suhtumine, vaid reaalne elu... Sad
Vasta
#12

Oleks siis vaid rööpad, ainult kuradi laga jääb järgi.
Esimest korda nägin nisukest asja millalgi 1988-1990. Sai lageraie müüdud rootslasile. Kujutasime ette, et välismaa värk ja vägevad masinad ning läänelik töökultuur.... Sittagi, hiljem langile sattudes oli "kultuuri(tuse)úokk päris kõva. Ilge fekaal, mis maha oli jäänud. Ümberkaudne küla oleks vist täies koosseisus võinud säält veel talvekütte kokku korjata. Paljud õnneks korjasid ka, sellest metskond raha ei küsind. Rohkem nonde svedudega asju ei aetud kah.

loll on loll olla.
Vasta
#13

zyndapp666 Kirjutas:Kujuta ette et võtad tihuse männi 9m pealt maha, tahad ju selle ligi ka tõmmata, seega loogiline et harvesteri norm. kaal vähemalt 15-20t.
Sellest ma aru ei saanudToungue Tihune mänd ei tohiks päris tonni kaaluda? Miks siis 15-20t vastukaalu!?
Andesta mu lollus...
Probleem ongi selles, et talved järjest pehmemaks jäävad ning elu aina mudasemaks muutub...
Minu järeldus on -> harvesterid "ruulivad"...
Vasta
#14

Ma pole siiani veel ühtki puud okstega koju vedanud, laasin ikka ära ennam, oksad pärast eraldi kärru...
Vasta
#15

Jah, selle pärast nad mulle ei meeldigiToungue
Töö ise on hea, aga... juht peab ka mõistust omama, siiani olen näinud ühel juhul kaheksast normaalset metsa lõikust - oksad koristatakse ära, tekkinud rööpad kaotatakse ära... ülejäänud seitse on laga, oksele ajab...
See youtube video kohta, sellist asja ma küll õigeks ei pea... Seal on lihtsam juba palke parvetadaToungueBig Grin
Vasta
#16

Nende okstega on ja selline väärk, et kõik jäetakse metsa, no nii 95 %. Vanaisa käskis mul alati kõik oksad ära põletada, midagi reostama ei jäänud, aga mina olen nagu vist paremat teed mööda läinud, et põletan min 3 cm oksad kõik pliidi all ära, kuigi, jah nende okstega jändamine on hirmus jama, aga lõpptulemus on hea. Muideks elan linnas ja toitu teen alati pliidil, kuna elektri ja gaasi kulutust ei pea mõistlikuks. Alati maal käies võtan käru taha ja toon oksad ka ära, kütuse kulu ehk 1 liiter tuleb juurde, aga elus tuli on omaette ka teema. Tuba soe ja söök ka, kuigi, jah suvel suure kuumusega nati jama, aga seda ka max paar nädalat.
Vasta
#17

No tänapäevasest metsatööst harvesteriga teil aimu ei paista olevat. Kui hakkaksin selle plusse ja miinuseid lahkama läheks jutt ikka väga pikaks, seda võin teha vesteldes, nii pikalt kirjutada ei viitsi.
Kogu see okste põletamine, rööbaste tasandamine jne. pehmelt öeldes võtab muigama. Ärge saage valesti aru, kaugeltki mitte ei õigusta ma metsa lagastamist ja maapinna lõhkumist, aga kui inimestel oleks selgem ettekujutlus tänapäevasest metsalõikusest, oleksid mõningad asjad ka kergemini mõistetavad.
Siinkohal lendab korralik kirves ka riigi kapsamaale, aga jäägu see hetkel...
harvesteri igapäevatöö näha üsna hea lühiülevaatena siin...
http://www.youtube.com/watch?v=ZtJT_cKBp...re=related

militaarmootorrattur
Vasta
#18

siin siis näha väljavedaja argipäev Eesti metsades:

http://www.youtube.com/watch?v=EHyJWiIde...re=related

P.S. on sellist konet ka ise ca. pool aastat roolitud kunagi, tõsine tank kui pind vähegi kannab, samas tühimass 20t annab aimu miks teinekord ekskavaatorit appi vaja...

militaarmootorrattur
Vasta
#19

zyndapp666 Kirjutas:No tänapäevasest metsatööst harvesteriga teil aimu ei paista olevat. Kui inimestel oleks selgem ettekujutlus tänapäevasest metsalõikusest, oleksid mõningad asjad ka kergemini mõistetavad.

Suurtööstus ei tundu kunagi kuigi inim-. ega loodussõbralik olevat...

loll on loll olla.
Vasta
#20

lõpuks leidsin lingi mida tahtsin esimesena lisada, tasub vaadata kõik 6 osa, lugeda kommentaare ja siis vaadata teema algataja esimesena väljapakutud videot uuesti...Big Grin

http://www.youtube.com/watch?v=fvrx5fWi_...re=related

militaarmootorrattur
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne