Vanatehnika väljavedu Eestist
#1

Sain sellise kirja:

Riigikogus on teisel lugemisel Eesti Kultuuriväärtuste väljaveo, ekspordi ja sisseveo seadus. Selle seaduse §2 liigitab kultuuriväärtused mida ei saaks ilma eriloata(kui selline antakse) Eestist välja viia. Kultuuriminiteeriumi vanatehnika ekspert on siis sõnastanud punkti:
14) mootorsõidukid ja auto kered,samuti militaartehnika, mis on vanemad kui 50 aastat ja mis on toodud Eestisse enne 1991 a. 20 augustit

Mtü Eesti Antikvaaride Liit on hetkel saavutanud seaduseelnõu lugemise ajutise
katkestamise aga asjaga on väga kiire.
Ootaksin Teie ettepanekuid ja kommentaare selle seadusepunkti kohta, vajadusel saaksime neid kasutada. Kogu seaduseelnõu arutuse käik on sellel lingil.N.B!!! LUGEGE ISTUNGITE PROTOKOLLE http://www.riigikogu.ee/?page=en_etapid&...1123004058 "

Terv. Märt Aarne
www.vanatehnika.ee
Vasta
#2

Vaadake EBAY-d.Müüakse kõike ja kõikjale.Mõni ametnik võiks ikka tutvuda vastavate aktidega,mis kehtivad mujal liidus.Muidu jälle trahvid kaelas ja rahvas maksab inisedes ministrite ja ametnike lollusi kinni.

Müün valget nahka paksus 1,4-1,6
http://www.wix.com/Peterx01/R35
Vasta
#3

P.s.Kuiltuuriväärtuseks ikka peetakse vast kohapeal toodetut.Mille poolest erineb vanasõiduk Selga raadiost kui neid mõlemaid ühepalju järgi on?

Müün valget nahka paksus 1,4-1,6
http://www.wix.com/Peterx01/R35
Vasta
#4

Minu raudse "EI" saamiseks on piisav punkt:

§ 6. Väljaveoloa taotlemine
...tasutakse riigilõiv riigilõivuseaduses sätestatud määra järgi.
Vasta
#5

Peter Kirjutas:P.s.Kuiltuuriväärtuseks ikka peetakse vast kohapeal toodetut.Mille poolest erineb vanasõiduk Selga raadiost kui neid mõlemaid ühepalju järgi on?

Berilet kuulutati muide muinsuskatse all olevaks ... seega siin banaanivabariigis on kõik võimalik.

Dad.
Vasta
#6

autorestauraator Kirjutas:Mtü Eesti Antikvaaride Liit on hetkel saavutanud seaduseelnõu lugemise ajutise
katkestamise aga asjaga on väga kiire.
Ootaksin Teie ettepanekuid ja kommentaare selle seadusepunkti kohta, vajadusel saaksime neid kasutada. Kogu seaduseelnõu arutuse käik on sellel lingil.N.B!!! LUGEGE ISTUNGITE PROTOKOLLE http://www.riigikogu.ee/?page=en_etapid&...1123004058 "

No ehk siis Rene Levoll, kui selle punkti eest tuline võitleja selgitab siin, miks on vaja jälle kuulutada välja ENSV.

Kogu see kemplemine on ausalt öeldes jura, viidi Eestist välja ka enne EU-d ja viiakse ilmselt ka tulevikus, seega selline võitlus meetod ei ole ennast kunagi õigustanud ega ei hakka ka tulevikus õigustama.

Dad.
Vasta
#7

Pm. on tegemist uuestileiutatud vanaga, sest sarnast väljaveoluba/-tolli sätestav seadus/määrus oli 90-ndate alguses täiesti olemas.
Miski komisjon määras kindlaks eksporditava vanatehnikaobjekti turuhinna ning vastavalt sellele tuli tasuda tollimaks ... mälu järgi kuni 100%. Tulemuseks oli see, et autod kisti tükkideks ja viidi ikkagi välja. Ehkki tollase seaduse/määruse otstarve oli pigem koduturu väljamüügi eest kaitsmine, siis põhjustati läbimõtlematusega ka seda, et vanatehnika-vahetustehingud välismaailmaga muutusid võimatuteks - koos eksporditolli maksmisega muutusid need majanduslikult äärmiselt kahjulikeks.
Mina isiklikult toetan vanatehnika osas liberaalset poliitikat ja minu poolt seega kindel "EI". Iseasi, kuidas selline seadus EL-i art. 28-ga (kaupade vaba liikumine) ühildub ...
Vasta
#8

Ka mina ei saa aru,miks peaks vanatehnika müüki piirama?Ega see ei pane meid ju rohkem vanatehnikast lugupidama ja teda säilitama?Kui riik,ehk meie, soovime mingi asja endale hoidmist,siis peaks olema võimalus seda riigi,ehk meie, rahade eest soetada ja riigi ,ehk meie,garaasis hoida.Kus riik,ehk meie,saaksime teda vaatamas käia.

Mainin kohe,et antud teemas on mul kodutöö tegemata ja pole seda aega ega tahtmist ka teha.Minu hääl läheks lihtsalt sellele,kes põhimõtteliselt ülaltoodut ellu viiks.
Vasta
#9

tuleva shengeni riikidega ühinemisel vead oma dokumentideta auto eestist portugalini välja nii et keegi ei uuri. Järelikult on suht raske ka midagi kontrollida.
Vasta
#10

selle seadusega mõtlejaks on kindlasti Levoll, ta peab ju näitama et midagi teeb ja riigilt raha saaks nuruda. selge see et viidi enem välja ja toodi sisse ja kauplemine toimub edasi. omalgi plaanis lätlastega vahetus kaupa teha nii öelda vanaraud vanaraua vastu

eino
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne