Garaashi lukk
#1

Võimalik et teen praegu pattu- teema pole just üldhuvitav, aga postitaks siiski ta siia.
Nimelt paistab, et üks lukutüüp- raske, jäme risttahukas, mis garaashiukse siseküljele poltidega kinnitati- on ajaloo prügikasti kadunud. Kuna tekkis vajadus sellise luku järele, siis jooksin kõik tuntumad ehitusmaterjalide poed läbi. Pakuti küll kümnes erinevas variandis ukse sisse monteeritavaid lingikeste- ja muude viledega varustet mehanisme, aga nn garaashi lukku mitte keegi. Kui mõni meistrimees ise garaashi/kuuri ukse valmis meisterdab, siis kust võetakse lukud? Kasutatakse tabasid?
Vasta
#2

Osta.ee's, antiigipoodides, laatadel jms on vanu aidalukke üsna tihti müügil.

Vahel harva on nad korras ka, tavaliselt tuleb seal siiski miski purunenud/piirkulunud detail asendada/parandada. Kui olemas on keevitus/rauasaag/relakas + veidi oskusi, saab sellega tavaliselt hakkama. Vähemalt mina olen kolme isendiga saanud. Täitsa perfektseid isendeid mulle kätte sattunud ei ole, aga ma pole ka hinnaklassi ülemise otsa asju tavaliselt endale soetanud.

Hinnaklass (viimasel kahel aastal, olenevalt seisukorrast) - 100 kuni 2000 kr.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#3

Sellised asjad on täiesti tavalised metallikokkuostudes.
Vasta
#4

veic offtopicut:
mul endal suurem probleem antud luku lahti saamisega, nimelt garaaziboksides ka üks garaaz ammusest ajast, kuid paraku kolimise jms käigus võti kaunud... sai uuritud, et teistel garaazidel annab ukse hinged lahti kruvida, minuomal aga poldi pead vargakindlalt maha käiatudBig Grin
ehk oskab keegi privas nõu anda? avalikult vast pole mõtet, muidu murtakse nii mõnigi uks huvi pärast mahaBig Grin



Vasta
#5

Meil siin ajast maha jäänud ääremaal (Kuressaares) on seda küll poes täitsa uhiuuena müügil, hind oli veidi alla 500. Endal on plaanis ka see lähiajal osta, maja sai just äsja valmis ja kõnealune lukk on valmis vaadatud.
Vasta
#6

onuaugust Kirjutas:Meil siin ajast maha jäänud ääremaal (Kuressaares) on seda küll poes täitsa uhiuuena müügil, hind oli veidi alla 500. Endal on plaanis ka see lähiajal osta, maja sai just äsja valmis ja kõnealune lukk on valmis vaadatud.
Kuskohas täpsemalt seda pakutakse? Saadaks sõbra asjale Smile
Vasta
#7

Kellamäe ehitusmaterjalide poes.
Vasta
#8

Ise otsin juba pikemat aega nn. toruvõtmega garaažilukke, aga senini tulutult. Igasugune info oleks teretulnud.
Vasta
#9

onuaugust Kirjutas:Meil siin ajast maha jäänud ääremaal (Kuressaares) on seda küll poes täitsa uhiuuena müügil, hind oli veidi alla 500. Endal on plaanis ka see lähiajal osta, maja sai just äsja valmis ja kõnealune lukk on valmis vaadatud.
minugi lukk pärineb kolme-nelja aasta taguselt "ääremaa-reisilt" (Venemaale, Katshina rajooni) ning maksis ta kusagil "külapoes" paar-kolmsada eeki. Seega ei tee kurja küsida nt Volga poest - neil tuuakse ju asju idapiiri tagant "tellimise peale".

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#10

Hea sõber saadab mulle kellamäe poe kauba- loodan et on ehe Smile
Vasta
#11

Kas keegi viitsiks pilti teha? Kunagi võtan garaashiehitamist ette. Võiks ju alustama lukuhankimisest juhul et tundub asjalik.



Citroen DS 21 1970, Matchless 500 twin 1955, K750 1960, K750M 1970
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne