Värvipüstolitest

(23-05-2020, 21:25 PM)Aare R. Kirjutas:  Mõtlesin, mis ma mõtlesin, aga otsustasin panna siia pildi sellest, mis ma oma oskamatuse näppudega selle Sagola 3300GTO-ga tegin.
[Pilt: A9GAawI.jpg]

Terv noigast uhke,enmv sama mõttekäik omal,kui siiani kasutanud üht väga vana sagola püssi,mille sain pm.kingitusena pudeli eest.Küllap vanadusest suurest kasutusest enne mind,on düss veidi kulunud ja lehvik ei ole niiväga kiita.Olen ka mõelnud,et sinna üüs düüs soetada,aga niion see mõtteks jäänud.Sai soetatud Sagola 4100,muarust maailma klass...on kasutuses ka veel kasutatuna soetatud devilbiss hd,mis ei ole madalsurve nhjh ei oska millegi muuga võrrelda kui sagolaga,tegelt vahetpole ja pinnaka tuhistamiseks ideaalne 1.6 düüs.Ja soetasin veel juurde sellesama 3300 gto 1.3,algul see mul kuidagi ei sobinud,lehvik tundus,et justkui pole ühtlane jne.Aga pole pääsu ja arvan nüüd,et saab sellega hakkama küll.Krundi püss ka Sagola  Toungue
Vasta

Vaikselt uurin värvipüstoleid omale, mida rahvas ütleb Devilbiss SLG kohta? https://varvifoorum.ee/toode/slg-620-dev...stol-13mm/
Esialgne mõte oli SLG krundipüstoliks(juurde osta suurem düüs) ja pinnaka jaoks PROLT GT110 https://varvifoorum.ee/toode/prolt-gt110...te-sinine/ . Väärt investeering või odavamad alternatiivid ajavad asja ära? Ise olen ainult Devilbissidega värvinud,väga mingit hiinakat ei julge ligi võtta juttude põhjal
Vasta

(23-05-2020, 21:25 PM)Aare R. Kirjutas:  Mõtlesin, mis ma mõtlesin, aga otsustasin panna siia pildi sellest, mis ma oma oskamatuse näppudega selle Sagola 3300GTO-ga tegin. Ütlen ausalt, et võrreldes mul seni kasutuses olnud Hymairiga (kiinakas) on vahe mäekõrgune ja olen tulemusega ÜLIrahul. 
Mis muljed 3 aastat hiljem on?
Vasta

Ma usun, et kui ma seda järjepidevalt kasutanud oleks, ei nuriseks ma tõenäoliselt siiamaani Smile
Eks ta ostetud sai ka just seetõttu, et vajadusel oleks üks normaalne püss käepärast võtta.
Aga küll ma ta uuesti mingi aeg kurjaks ajan, sest mingi kuri mõte on järgmine auto projektiks teha Big Grin
Mulle endale tundub, et kätt mul veidi isegi võibolla on selle jaoks, seega miks mitte end taas arendada.
Vasta

Seda viimast mainitud värvipüstolit siis oled ainult värviks või ka lakkimisel kasutanud? Vaatan samuti miskit endale aga valik üsna kirju.
Vasta

Kasutasin ka lakkimisel ja toimis ka selleks väga hästi. Eks ma ju mõtlesin ka, et võtaks mingi veel kallima DeVilbissi või Sata vms, aga kuna mul oli teada, et see väga räiget kasutust ei saa, siis vähemalt seniste kogemuste põhjal on see küll vähemalt hinna-kvaliteedi suhtes piisavalt hea.
Muuseas, kui rääkida hinnast-kvaliteedist, siis see on päris hull, palju selle hind tõusnud on- kui mu mälu mind ei peta, siis ajal, kui mina selle ostsin, oli selle letikas 190€ (mina sain kätte 150ga), nüüd aga vaatan, et veidi alla 300€! Iseenesest pole selles küll midagi üllatavat, aga siiski.
Krundi jaoks on mul 3 aastat tagasi 30€ maksnud 2.0 düüsiga püstol.
Vasta

Ma siin aasta tagasi viljelesin väikses mahus madala kvaliteediga keretöid oma tarbeks. olen ka pisut ennem kokku puutunud , perse läks. Hakkas üles keetma. Seekord värvisin mingi kulunud düüsiga devilbiss gti pro'ga mis maha kantud juba asutuses, kus seda tööd hommikust õhtani tehakse. Lasin nii laki kui ka värvi sama püstoliga ja ütleks et see lõi paremini piisa laiali ja kattis kui hiinakas. Eks jäi ka oskuste taha kindlasti selle hiinaka sättimisel. Olen sinutorust vaadanud, et profesionaalid võluvad hiinakast ka praktiliselt näituse kvaliteedi välja. Aga eks see nende püstolite eripära ka, et üks tuiskab, teine kuseb.
Kuna tekkis ka kõrgendatud huvi päris oma Tööriista vastu, siis panin silma peale Walcomile, hobitajale paras hinnaklass ja kvaliteet võiks paigas olla. Cedo müüb. https://shop.cedo.ee/v_u00e4rvip_u00fcst...ac644.html Olen sealt nii mõnegi tööriista koju toonud ja pole pidanud pettuma.
Vasta

Hinnatundlikule kodukasutajale julgeks ise soovitada ka Amazoni vahendusel Astro toodangud. Ise tellisin omale Eurohe 1.3 mm ja olen igati rahul. Tõsi minu varasem kogemus piirdub selle alla 20 eurose hiinakaga, kallemaid asju pole kasutanud. See Astro oli koos transpordi ja käibemaksuga ~125 eurot. Osad kiidavad uuemat Astro Evot püssi veelgi rohkem kui HE'd, hind on ka natuke kallim. Mõlemate kohta on nii juutuubis kui ka guugli vahendusel arvamusi leida (Amazonis ka ilmselgelt).
Vasta

Arvata on, et kulunud DeVilbiss on parem kui väga odav hiinlane Aga kui rääkida sinutorust, siis seal on üks asjalik kanal (Paint Society), mida ma olen ka vaadanud ning kus tüüp kõiksugu asju korralikult lahti seletab ning seal tõi ta näite, kuidas nende kõige odavamate asjadega saab- tuli väga hea välja, seega loomulikult on kogemus oluline. Kusjuures see tüüp suutis isegi aerosooliga väga ilusa tulemuse saada- see juba keerulisem teema.

Nagu ka ütlesin, siis kunagi krooni ajal sai üks üliodav püstol K-Rautast ostetud ja peale üht kitselaksu tegin oma autol esiotsa ise korda ja seda varem väga püstolit mitte näppinuna- sai see ka väga hea, aga eks seal oli kindlasti ka algaja õnn mängus.

Muuseas, mis DeVilbissi puutub, siis see on ka üks toode, mida kõvasti kopeeritakse- 100€ tutika püstoli eest ei ole ju reaalne, kui poes on nad praegu vast juba sinna tonni alla.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne