Värvipüstolitest
#81

Peale Sagola koolemist ostsin kiiruga mingi 50,- 1,4mm düüsiga, firma nime ei mäleta, peab karbi otsima.
Päris hea on, aga ma pole ka mingi kutseline.
Vana Itaallane mida müüdi 70,-? eek komplektis vooliku, manomeetri jm-ga on siiani töös, tuiskab ka vesialusel (puidu)lakki, krunti jm. Loputad peale tööd üle ja kui värvijääke püstolil liig palju saab, siis nitro sisse likku ja pärast õhuga puhtaks


Vasta
#82

Käisin täna Pärnus ühes värvipoes, mis kõike värvimisega seonduvat müüb. Kunagi ostsin sealt Hymair püstoli, kuid mõtlesin, et peaks midagi kangemat vaatama ja jäid silma vaid erinevad Sagolad. Nagu siit lugesin, siis Sagolat eriti siiski ei kiideta, kas kindla peale minek ongi vaid DeVilbiss? Praegu jäi igatahes ostmata, mõtlesin, et teeks vähe uuringut enne jälle, aeg veidi edasi läinud, ehk ka aparaatide kohalt midagi muutunud.
Kui tõesti nii, et peale Devili või kasvõi Sata midagi eriti ei soovitata, jääbki üle vaid netis tuhlata, sest ega siin kohapeal väga midagi müügil pole, ma mõtlen vähegi tõsisemat.
Vasta
#83

Eks oleneb milleks sul seda vaja on. Kas hobikorras vahest midagi suurtes piirides hästi üle tuisata või igapäevaselt kasutada.
Suvalise odavbrändi omad töötavad vahest vägagi hästi. Aga samas viskavad sisse igasugu üllatusi. 
Sagola on selline nii ja naa asi. Päris profesionaalseks tööks vast mitte kõige kindlam(kui siis mingid kallima otsa omad äkki). Ma ei oska öelda miks,aga elukutselised maalrid väidavad,et nende odavamate püssidega ei pruugi saada kogu aeg nii öelda ühesugust tulemust. Noh,et võtad korraks lahti puhastamiseks ja peale kokkupanekut laseb natuke teisiti kui eelmine kord. Ja no muidugi välja tuisatav värvilehvik on kahjuks odavamatel väiksem ning järsema servaga äärest ning rasvasem. Ehk ülekatet/parandust lastes on suurem oht,et jääb näiteks triibuline või hakkab jooksma. Kallimatel on see värvilehvik ka oluliselt suurem,ehk saad vähemate liigutustega rohkem pinda kaetud. Lehviku ja värvikoguse reguleerimine on ka kordades täpsem. Eraldi lakkimise püssid veel suurema lehvikuga. T2 volkari bussi lakkimisel on ajaline vahe pea 15min. Ja seda siis kallima otsa värvipüss versus kallima otsa spets lakipüss. Kallimad püssid on ka värvi kulu osas effektiivsemad oluliselt. Aga hinna vahe on ka päris suur neil.  Ehk mõtle oma jaoks välja palju reaalselt kasutad seda ja vastavalt sellele osta. Nende sagolatega värvitakse väga eduliselt. Lihtsalt vaeva korraliku asja saamiseks pead rohkem nägema. See aga on jälle aeg,mis raha maksab. Nokk kinni ja saba lahti Smile

PS! ma ise muidugi värvida ei oska Smile ,aga olles mõne detaili värvinud sagolaga(üldiselt kasutame vaid EPO krundi ja teist siis täitekrundi jaoks) ja siis oma lõbuks salaja maalri kapist korraliku Deviliga võin öelda,et vahe on aru saadav isegi minusugusele võhikule. Ja seda kahjuks kallima kasuks.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#84

Mõni inimene, võibolla isegi paljud inimesed suhtuvad sellesse skeptiliselt, kuid mul on plaan oma hobiauto ära värvida.
Olen selle suutnud ilma kõrvalise abita täiesti tühjast kerest liikuvaks autoks saada, mis vajabki veel vaid värvimist. 
Ning miks mul see mõte tekkis, et uus osta, ongi just see, et ma tahan laiemat lehvikut- stange värvimiseks oli see praegune üsna hea ning tulemus tuli väga hea, kuid kapotti värvides oli väga selgelt näha, et lehvik on liiga kitsas. Huvitav, kas seda lehviku laiust on võimalik ka niisama püstoleid kõrvutades näha? Ma ise oma metsamehemõistusega arvan, et teoreetiliselt peaks see nö liblika kaldenurgast sõltuma. 
Lisaks vaatasin veel, et näiteks minu omal on düüsi kõrval kaks suuremat auku, aga näiteks sellel Sagola 3300GT-l, mida ma vaatasin, oli düüsi kõrval 4 tükk maad väiksemat auku, mis peaks ka hõlbustama sileda pinna saamist?

Ma räägingi praegu vaid Sagolast, kuna need olid ainukesed, mida ma näperdada sain. Aga vaatasin eile pulli pärast iibeist DeVilbisse ning seal oli hästi palju pistuleid, mille müüjad on Hiinas ja hinnad olid ka head. See on küll asi, mis skeptiliselt suhtuma paneb, aga kas on ka nendega sama asi nagu muu kaubaga, et kopeeritakse?
Vasta
#85

Need hiina devilbiss gti koopiad on valdavas enamuses suht saast nagu olen aru saanud kuid pidi ka eksisteerima täiesti originaaliga võrdseid kloone,suht loterii ilmselt.Kui tahad väga head püssi siis võtagi gti pro light: https://www.spraygunsdirect.co.uk/index....mance.html
Paljude arvates parim püss.
Kui eelarve on olulline siis ANI pidi ka väga häid asju tegema:
https://www.spraygunsdirect.co.uk/index....aygun.html

IZ-56 61a,IZ-ju2k 71a,Dnepr MT-9 74a
Vasta
#86

Ma olen nende koopiate suhtes üpris skeptiline aga võib-olla ilmaasjata ,sest viimane hiinaka ostmine jääb kuhugi 8 aasta taha ja siis olid nad küll saastad.Siin saagide teemas on juttu odavatest ja kallitest saagidest.Vot sael ja värvipüssil on selline vahe,et kui odav võib teha järgiandmisi võimsuses ,kaalus ,kestvuses kuid harva kasutades närib selle oksa ikka läbi ja tema raskus ei tapa siis värvipüssid võivad välja nähe ühtemoodi edevad aga kuidas sealt seest aine välja tuleb ja pinnale laotub on kindlasti seotud asja hinna ja nimega.
Mingi aeg tagasi kui Sata püssilt üle mindud Iwata evo peale siis tundus ,et asi laseb iseenesest.Kui praegu hindu hakkasin vaatama siis asja hind esimesel uurimisel Eestis on pea 200euri kallimaks läinud.Ega ta nüüd hobikasutamiseks hinna poolest mõistlik küll pole aga minu kogemusel hiinakaga on töörõõmul sama suur vahe kui hinnal.
Väidetavalt on siiski ka hiinakaga mõnel vedanud,kas sellepärast ,et pole paremat saanud proovida või töötabki asi enamvähem.
Ebays on värvipüsse jalaga segada aga katsu sa see õige sealt üles leida  ja pealekauba on väga head asjad ka seal kallid,kuid siiski põhjusega.
Minu valikutest jääks Sagola kindlasti välja kuna proovinud neid kolmel eri kümnendil ja teistele ta küll järgi pole jõudnud ja ka kõige odavamaid ka kindlasti tuleks välistada.
Vasta
#87

Tjah, kunagi ammu Pätsu ajal, kui mul oli vaja üleeelmist autot peale kitsele pihtasaamist kohendada, ostsin K-Rautast mingi alanõuga püstoli, oli see mingi 100 krooni maksev äkitse, sai isegi täitsa viisakalt asja tehtud. Mingi aeg hiljem mõtlesin, et ostan ülanõuga sealtsamast- see oli selline, et tilgutas juba esimese proovimisega tossud täis jne, värvimist ma isegi ei üritanud sellega Big Grin
See oli siis täiesti omast tarkusest. Küll aga nüüd targemaks saanuna olen seda meelt, et tuleb veidi rohkem nööpi alla panna ja ostagi vähe korralikum asi. Ebayga on tõesti see, et ole mees ja leia see õige asi üles- kui leiad. Õigus on neil, kes ütlevad, et see Hiina värk on loterii ning tõesti- värvipüstol ja mootorsaag on tõesti vähe erinevad asjad ning kui ühel juhul jõuad tuemuseni (saag), siis teisel juhul on nii, et ostad asja, tulemus läheb tuksi, on püstoli- ja värviraha maha visatud ning peale seda tuleb ikka osta uus ja korralikum ning lisaks materjal uuesti.
Ma suhtlesin just ühe maalriga, kes soovitas ka üldse Satat, lakiks kasutab ta küll Iwatat. Eks tuleb veidi siis uurida ka Sata ja Iwata kohta, õnneks on ka maailm interneti teel valla, kust infot hankida Smile
Vasta
#88

Youtube-s on erinevaid võrdlusvideosid värvipüsside kohta. Näiteks see

 
Vasta
#89

Sata  ja Iwata on mõlemad kallid .Kui vaadata Sata poole siis HVLP püssid tahavad palju õhku,RP on tunduvalt väiksema õhukuluga.Ja ega päris universaalset head püssi pole ,millega lasta nii lakialust kui pinnavärvi  ja ka lakki,sest neil kõigil pisut erinev konsistents.Lähtuvalt sellest peaks ka düüsi suurus olema valitud.
Kõige lihtsam on püssi kontrollida veega ,ei haise ja kui lasta sellise märguva papi peale siis näeb ka ka laigu kuju mis püssist välja tuleb.Lehviku laiusest saab ka enamvähem aimu ,mis sest, et vesi on vedelam kui värv.Vilets püss ei saa ka vee pihustamisega hakkama.
Vasta
#90

Sagolaga on mingi huvitav asi- niipalju kui Eesti foorumitest või maalritelt olen kuulnud, ei ole siinmail kas väga kokku puututud või siis väga ei kiideta. Samas sattusin infot ammutades erinevatesse USA ja Rootsi foorumitesse, kus jällegi halba ei öelda.
Eks ma homme lähen siinsesse värvipoodi ja mõtlen kohapeal veel näperdades. Värvi- lakki vaja nagunii osta.
Sagola puhul pidasin silmas konkreetselt seda: https://www.xn--autovrvid-z2a.ee/varvipu...to&kat=158

Samas on ka siin mõned postitused olnud, kus kiidetakse DeVilbiss FLG-5 Starting Line'i, sellist siis:
https://varvifoorum.ee/toode/slg-620-dev...stol-13mm/
Vasta
#91

Kus kohast tuleb negatiivne suhtumine? Esimene püss sai ostetud särav läikiv Sagola lootuses ,et värvimine hakkab minema nagu lepase reega  aga tühjagi no ei tulnud metallikud üldse välja.Sai siis püssiga müüja juurde tagasi mindud ,et miski jama.Pakuti välja ,et äkki olete düüsi maha pillanud ,sellepärast laseb pahasti.No sai siis uus düüsikomplekt tellitud aga täpselt sama jama  ja nüüd juba müüja arvas ,et me vist ei oska värvida,üldiselt nemad viga ei tunnistanud ,rääkimata düüsikomplekti tagasivõtmisest.
Sai vihastatud ja ostetud SATA-95 ja kõik probleemid olid lahendatud ,iseenesest tulid oskused tagasi.See Sagola tuil vist selle lisadüüsiga isegi kallim kui SATA,ühesõnaga kallis kooliraha.Kunagi hiljem leidsime samasuguse Sagola ja katsetamiste tulemusel tuli välja ,et püssi kerel oli midagi viga,kas mõni auk puurimata või valesti puuritud .Ja ka korras Sagola ei teinud seda tööd mis SATA.
Järgmise katsetuseni läks ikka hulk aastaid kui ühele koolitusele toodi uued Sagola mudelid. Kümmnekond proovijat,kes lasi suurema ,kes väiksema detaili kõik raputasid pead ,et miks see värvimine peab nii raske olema kui teised lasevad palju lihtsamalt.Sellest pundist igatahes keegi ilusa välimuse õnge ei läinud.
Kolmas katse oli kui räägiti ikka pehmeks,et Sagola on palju paremaks läinud ja teeme sulle hea hinna ,proovi ära.Äkki jäi see hea hind sinna 100 pluss käive , no täpselt ei mäleta.Sai võetud krundipüss ,et kaua sa SATA 2000 -ga ikka  krundid ,see ei olnud algselt selleks mõeldud.
No toodi siis see uus krundipüss kohale ja ikka vana "hea" Sagola ,nagu väike laps kes õpib sööma ,rohkem mööda nägu laiali kui suhu läheb.Püss mökerdas oma otsa iga kruntimisega nii ära ,et sai villand sellest pesemisest ja vedelema ta jäi,sest vana ja väsinud SATA tegi seda tööd palju paremini .
Kasutanud nii DeVilbiss,Iwata kui SATA toodangut ja ükski pole alt vedanud.
Mine tea,võib-olla on Sagola nagu Korea auto ,mille peale veel tänagi mõni viltu vaatab mis siis ,et nad 30 viimase aastaga ikka meeletu arengu teinud,äkki on Sagolaga sama,lihtsalt minul selline kogemus.
Vasta
#92

Devilbiss FLG G5 parima hinna ja kvaliteedisuhtega püstol, mis kestab. Laseb ka vett ilusti.  E-bay-st transpordiga koos tuli 120 euroga koju. On ka üks ca 30 eurone püstol, mis laseb hästi....mingi aja: Walmec SPA Prima 1,5mm, 680mm ülapaagiga. Reduktor alla, surve reguleerimiseks ja voila. Kaua ei saa tarbida, hakkab tatistama. HVLP algajal vast kindlam ära unustada. Samas, kas on pointi endale koju kallist püstolit osta, kui nurgatagused kubisevad garaazidest, kus värvitakse 70 eurot detail autosid Cool
Vasta
#93

Keskmisel autol on 13 detaili ja selekteerida välja korralik garaaž on pea sama keeruline kui iibeist korraliku asja välja selekteerimine.Kahjuks ei ole ka 70 euri detaili puhul võimalik panustada korralikesse töövahenditesse.
Vasta
#94

Minu point on selles, et kuna ma olen oma projektika suutnud tühjast kerest 100% ilma kõrvalise abita põhimõtteliselt valmis ehitanud ning see värvimise teema on mind ammu huvitanud, siis olen võtnud omale kinnisideeks see auto täiesti lõpuni ise valmis teha. 
roosteussil taaskord õigus, et olgu tegu nurgapealse või nurgataguse garaažiga- vähemalt nö odavamaid tegijaid ei saa kuskilt otsast usaldada. Raha küsida osatakse küll, kuid oleks siis kvaliteet ka vastav.
Suur ruum on mul olemas, toorik on olemas, töövahendid olemas, tahe ka- miks mitte ju? Öeldakse, et esimene vasikas läheb ikka aia taha, kuid ma pean ütlema, et esiotsa värvimine tuli küll hea välja, ma ütlengi tagasihoidlikult hea, arvestades seni minu kasutuses olnud pistult.
Samuti on mul plaan selles end jätkuvalt täiendama hakata.
Vasta
#95

(08-04-2020, 19:51 PM)jupiter22 Kirjutas:  Devilbiss FLG G5 parima hinna ja kvaliteedisuhtega püstol, mis kestab. Laseb ka vett ilusti.  E-bay-st transpordiga koos tuli 120 euroga koju. ... Cool

Palun linki kust saab 120 euroga sellise püssi endale uksetaha tellida, ja on sel juhul ikka tegemist originaaltootega?

Töötavat asja ei maksa remontida, läheb katki
Vasta
#96

Sellest püstoliostust hea mitu aastat möödas. 120e eest tuli originaaltoode, mis toodetud Brasiilias.
Vasta
#97

Siit olen saanud nüüd palju targemaks ja olen ka aru saanud,et oma 150 eurise Sumake pass ikke suht saasta poolne,mul madalsurve oma ja timmi kuidas tahad lehviku alumine ots liiga rasvane,siiani olen kõik ilusti värvitud ja lakitud saanud aga nüüd olen teada saanud süit,et on okka paremaid massinaid.Eks järgmine tuleb asisem võtta.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#98

Leidsin selle FLG5 püstoli odavaima hinnaga spraygundirect.co.uk-st hinnaga 140,28 eurot, postikulu pakub juurde 17,64.- Eestis sama relv Marde värvis 180.-, Värvifoorumis 186.-
On keegi sealt kunagi midagi tellinud, tulevad asjad kohale ka? Muidu panin prooviks kolm püssi korraga korvi, postikulu jäi samaks, mitu tk korraga tellides oleks asjal isegi jumet kui veel uue püssi huvilisi leiaks...

Töötavat asja ei maksa remontida, läheb katki
Vasta
#99

Praegu on selline asi, et ma võtsin selle Sagola ära, selles, et see mu praegusest parem on, ma ei kahtlegi, arvestades mu praegusi vajadusi.
Vasta

Mõtlesin, mis ma mõtlesin, aga otsustasin panna siia pildi sellest, mis ma oma oskamatuse näppudega selle Sagola 3300GTO-ga tegin. Ütlen ausalt, et võrreldes mul seni kasutuses olnud Hymairiga (kiinakas) on vahe mäekõrgune ja olen tulemusega ÜLIrahul. Võibolla oleks Devilufa näpud veel rohkem püsti, aga võimalik, et saan seda kunagi hiljem teada.
Lisaks veel seda, et eputrilla nagu ma olen, näb see Sagola minu jaoks jube ilus välja Smile
Aga nüüd mõni pilt tulemusest.
[Pilt: flPlOar.jpg]

[Pilt: A9GAawI.jpg]

[Pilt: RMJ94Gr.jpg]
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne