Digikaamerate fännid
#1

Tere, tere
Kõvemad digi-fännid ehk oskavad soovitada järgmistele nõuetele vastavat digiaparaati. Eriti hea, kui kellegil kogemusi ka enda soovitatava aparaadiga.

*4000-5000 EEK
*kindlasti hea kvaliteet
*võimalused ka normaalseks videoklipiks
*automaatne säri
*hea zuum-võimalus
*head võimalused ka pimedas/öösel pildistamiseks
*eriti mis sobiks busside pildistamiseks

Päästegalerii

ytra.eu - Ühistranspordiportaal
Vasta
#2

Mina enda komplekti eest maksin pea 11 000 krooni.
Komplekti kuulusid:
1) Pentax fotokas koos objektiiviga ligikaudu 9000
2) fotoka kott ligikaudu 520 krooni
3) mälukaart ligikaudu 880
4) Akuladia koos akudega ligi 500 krooni.

Aga selle raha eest mis sul on saab ka midagi ise soovitan Canoni, Pentaxi, Nikoni, Sony aparaate, endal Olympostega pole köige paremini läinud 2 tükki juba katki.
www.photopoint.ee aga, kui nende poest läbi astud, siis küsi neid samu küsimusi ja naa'd annavad sulle head nöu vast.

www.classiccar.co.uk
www.carandclassic.co.uk
www.classiccarsforsale.co.uk
Müüa 2140 1982
Tartu on muutumas drifti Päälinnaks, oma ringristmikudega. Big Grin

Vasta
#3

4000-5000 tuhande eest võiksid proovida ka Panasonic firma digikat, mälukaart tuleb muidugi suurem sisse osta 1 MB kaart võimaldab 30 min. videolõiku.
Vt.
http://www.fotoservice.ee/?language=1&m1=32&m2=89
Vasta
#4

Üldiselt on nii, et fotoaparaat on fotode jaoks ja videokaamera videolõikude jaoks. Sellist asja, miks ideaalselt ühes keres mõlemaga hakkama saaks, pole mu teada veel müügilettidele jõudnud.

Mina vaataks hea kaamera otsingul näiteks Canoni poole. Kasutatud 300d peegelkaamera koos paari objektiiviga saab umbes selles hinnapiiris kätte. Või siis tutvuks G-seeria Canonite hingeeluga.

A.
eos30d

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#5

siim089 Kirjutas:*head võimalused ka pimedas/öösel pildistamiseks
Et pimedas normaalseid pilte teha saaks, vajad statiivi. Näiteks 5-sekundilise säriaja jooksul ei ole võimalik kätt täielikult paigal hoida.

Martti, peegelkaamera fänn
Vasta
#6

Ma ise seisan ka praegu uue kaamera ostmise teel (senisel Canon A75-l mitu korda toiteplaati vahetatud display mustaksminemise tõttu ja järjekordsel 1,5 kEEK magamapanekul remonti enam mõtet pole). Hetkel on silma jäänud nt Canon PS A720IS (asi peaks vajadusel ka tasku mahtuma, kodus ka üks võimsam aparaat olemas ja retsensioonid A720-l päris head). Hinnaks sel olenevalt kohast ca 3500-4000 EEK pluss veel uus mälu.
Vasta
#7

Ise omanud G5 ja arvan, et soovitud hinna eest oleks just G seeria kõige õigem.

Priit Kuldsaar
priit@made.ee
+372 510 9332
www.vanaautod.eu- kollektsioon piltidel
Vasta
#8

Kasudan Panasonicu Lumix DMC-7FZ ja igati rahul. Kõrgendatud tundlikuse juures on siiski pildil värvusmüra näha, aga see on ilmselt ka teistel mudelitel samuti nii...
Vasta
#9

mrali Kirjutas:Ma ise seisan ka praegu uue kaamera ostmise teel (senisel Canon A75-l mitu korda toiteplaati vahetatud display mustaksminemise tõttu ja järjekordsel 1,5 kEEK magamapanekul remonti enam mõtet pole). Hetkel on silma jäänud nt Canon PS A720IS (asi peaks vajadusel ka tasku mahtuma, kodus ka üks võimsam aparaat olemas ja retsensioonid A720-l päris head). Hinnaks sel olenevalt kohast ca 3500-4000 EEK pluss veel uus mälu.
Mina annan ka ühe hääle Canoni poolt. Ise pole küll just konkreetse mudeliga, s.t A720-ga kokku puutunud, küll aga olen pruukinud kõvasti (ja teen siiani) mudelit A700. Omal ajal viie tuhandega ostetuna on ta ennast minu meelest kõvasti tagasi teeninud, on võimalik teha nii pilte millegi jäädvustamiseks kui ka veidi kunstipärasemaid asju. Üks huvitav asi veel siia juurde: minu üks sugulane on viimased 45 aastat suhteliselt tihedalt olnud fotograafias, neist 35 elanud sellest ning ta ütles minu A700 kohta pärast põgusat tutvumist, et kuule, see on põhimõtteliselt sama tubli kui minu oma, ainult kolm korda väiksem. Ma võtsin seda kui komplimenti, sest ta ise pruugib Nikon D70-t.
Igastahes, mina olen väga rahul enda omaga, ainsaks puuduseks on see, et välk jääb teinekord liiga nõrgaks (kuigi see on teiste "seebikatega" võrreldes ikkagi väga tubli välguga).
Ja viimase punkti osas: ega aparaat ei küsi, mida sa pildistad, teda huvitab vaid valgus Smile
Vasta
#10

Kaalu Fuji Finepix S- seeriat. Ise oman mõned aastad tagasi ostet S5500, selle hinna/kvaliteedi suhe on paigas. Tjah, megasid on (juba) pisut vähe, uus ( S9500 (10MP) ) poeletil ootamas.
Vasta
#11

Soovitan kaameraostjale koduse töö tegemiseks üht lehekülge, kus saab lisaks erinevate tootjate kaamerate mudelite piltide vaatamisele ja tehniliste näitajate lugemisele ka kasutajate arvamusi ja kommentaare lugeda. Eelduseks on inglise keele oskus. Ise olen lehekülge uurides küllaltki palju targemaks saanud. Arvestada tuleb muidugi sellega, et nii palju kui on inimesi on ka arvamusi.
http://www.dpreview.com/

Mis mu enda kaameraeelistusi puudutab, siis minu jaoks on kaks põhikriteeriumit, mis peavad olema täidetud.
*SD mälukaart - neid lihtsalt on mul juba mitu tükki.
*Vooluallikaks AA tüüpi patareid/akud (ilma et talda peaks juurde ostma) - minu jaoks on väga oluline, et kui akud peaks üles ütlema, siis ajavad häda pärast asja ära ka tavalised külapoe patareid. Igasugused eriliste sisse ehitatud imeakudega jurakad mulle ei kõlba.

Kui need punktid on täidetud, siis hakkab vaatama kuidas pildikvaliteet ja palju maksab.
Muuseas suuremad fotopoed lubavad poes kaamerat ka müügimehe valvsa pilgu all näppida. Eriti kui peaks minema peegelkaamera soetamiseks. Kas ikka menüüd on kiiresti arusaadavad, istub ikka ilusti kätte ja asi vastab üldistele ootustele/lootustele. Nii ei saa küll täit ülevaadet aga mingi ettekujutuse siiski.

Lõppu kirjutan veel ühe põhitõe, mis elu jooksul selgeks saanud. Kui inimesel on fotonduse peale annet, siis oskab ta teha iga kaameraga ilusa pildi ja ei vingu, et üks kaamera on s*tt ja ei kõlba kuskile. Mõne fotokaga on ilusat pilti küll lihtsam teha kui teisega, aga siiski. Tänapäeval enam täissaasta ei toodeta. Konkurents sellel alal liiga kõva ja kõik tahavad oma raha kätte saada.
Vasta
#12

Hiljuti ostsin omale Nikon Coolpix L12. Maksis Photo Pointis peaaegu 2K pluss mälukaart (1GB) ja akud laadijaga, seega kokku kuskil 2700.-. Ja olen rahul. Ka videot saab filmida ja selle kvaliteeti valida. Parima (tõesti suures telekas vaadates igati OK) kvaliteediga videot mahub 1 GB kaardile korraga mingi 15 min. , keskmise, aga seejuures ka veel täiesti talutava kvaliteediga - tunnijagu, VHS-kvaliteediga (nagu on telekas tavaliselt Osama bin Ladeni läkitused Smile) ) mahtus vist koguni 4 tundi.

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta
#13

siim089 Kirjutas:Tere, tere
Kõvemad digi-fännid ehk oskavad soovitada järgmistele nõuetele vastavat digiaparaati...
*eriti mis sobiks busside pildistamiseks

Kahjuks minu fotikas Sulle ei sobi,sellega busse pildistada ei saa,vaata ise mis välja tuleb.
[Pilt: p1010001vtl4.jpg]

Tegime sõbra Coolpix`iga ja tuli välja.
[Pilt: p1010003vxh0.jpg]
Big Grin

Muidu head lugemist leiad siit:http://www.steves-digicams.com/
Eesti keelset lugemist saab siit,kindlasti loe sealt KKK`d:http://eestifoto.paper.ee/sein/

1985 Lada 1300 SL
Vasta
#14

Keegi ütles, et Fuji. Pole paha valik nendele kriteeriumitele mille esitasid. Samas hea on ka Nikon Coolpix seeria . Omasin Nikon Coolpix 5700 ligi 3 aastat ja hätta ei jäänud, videoklipp täitsa rahuldavalt hea kvaliteediga . Olin õnnelik sellega, kuni tuli plaan soetada Nikon D50, ning nagu kiuste siis vanal lõpetas sensor lepingu. Muidu müüksin soojade soovitustega, sest ilusaid pilte sellega tehtud küll ja küll !! Kindlasti on head ka Canoni seeria fotokad. Löö www.dpreview.com 'is võrdluseks sisse ja olemas .

Aga kaks parimat Eestis: www.photopoint.ee ja www.fotoluks.ee

Kuna olen asjas sees, siis võin vastata küsimustele PS'is
smile

Vajad enda autost pilte ? Saame kokkuleppele ! Küsi varajasemaid töid.
Vasta
#15

Ise kasutan Sony Cyber-shot DSC-S40. See on ka AA-tüüpi patareidelt töötav ja San Disc`i mälukaardi kasutav fotokas,megapiksleid 4,1. Sellega olen väga rahul,pilt on kogu kaadri ulatuses ilusti terav ja video kvaliteet on sammuti täitsa hea. Viimast häirib vaid asjaolu,et mõne klipi ajal kipub pilti pidevalt teravustama (pilt vilgub terav-udune-terav jne.),vahel aga jookseb päris kenasti. Sammuti video heli on väga hea.
Patareid kestavad ka päris kaua,mul on pildi suurus pandud nii,et 512MB kaardiga saan teha ca. 550 pilti ja üldjuhul (suviti siis) saab kaardi ennem täis,kui patareid lõppevad. Kasutan n.n. aku tüüpi patareisid,need peavad kauem ja saab vajadusel uuesti laadida.
Fotoka ostmisel mina üldjuhul neid megapiksleid ei vaata. Et nagu nimetatud,on minu fotokal neid 4,1,aga vaatamatta sellele,et ühel teisel Sonyl,mida sain siin mai kuus natuke aega kasutada,oli 7,1megapikslit,ei olnud ma tolle aparaadiga rahul,pilt oli keskelt terav aga servad udused,lisaks ei saanud pildile kuupäeva kuvada. Muidu oli video samasuguse kvaliteediga,nagu minu aparaadil,lisaks oli võimalus aparaat kaabliga ühendada televiisoriga ning sealt fotoka mälukaardile salvestatud pilte ja videosid vaadata.
Poest fotokat ostes ja kohapeal proovipilte tehes mulle õiget muljet ei jää,parem üks päev väljas pilte teha ja fotokat "testida" igsuguste võtetega ning hiljem piltide/videote ülevaade arvutis.
Eelmine aparaat oli HP Diskjet. Sellega rahul polnud,pildid keskelt teravad ja äärtest udused,videol oli heli kvaliteet alla igasugust piiri. Vahel oli nii,et tegid ilusti korralikult pildi ära ja vaatad: täiesti udune! Kusjuures on selliseid uduseid tulnud ka lausa statiivi pealt!
Aku oli kandiline jurakas,suvel said paremal juhul 200 klõpsu tehtud ja siis viskas fotokal pildi eest. Läksid fotokale juppe(akud jms.) otsima: Midagi pole saada! Ainult HP esindusest,kuid sinna ma ei jõudnud.

Nii et,megapikslid ei ole näitajad,mille järgi fotokat ostan!

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#16

Alates 4MP on võimalik juba täitsa pilti teha. Üle 7 on "seebikarbil" juba minu arust liiga palju. Peeglitel on tavaliselt 10 ringis, aga peegel on ikkagi peegel. Seal täidavad need oma ülesannet. Aga üle 7MP seebikatel on need "liigsed" pikslid ainult selleks, et pilt mälukaardil rohkem ruumi võtaks. Valgustundlikust üle 400 nendel reeglina kasutada ei ole võimalik, objektiivid ei ole mitte millekski võimelised, kuna lääts on lihtsalt nii kuradima väike jms.
Siit ka Siimule üks tarkusetera. Kui sa tahad öösel paremat pilti saada, siis otsi selline kaamera, millel on suurem lääts.
Oxygen. Optikamaailmas ka üsna kodus.
Vasta
#17

EdR Kirjutas:Ise kasutan Sony Cyber-shot DSC-S40. See on ka AA-tüüpi patareidelt töötav ja San Disc`i mälukaardi kasutav fotokas,megapiksleid 4,1. Sellega olen väga rahul,pilt on kogu kaadri ulatuses ilusti terav ja video kvaliteet on sammuti täitsa hea.
Nii palju kui ma Su pilte olen vaadanud, on need küll suhteliselt mürased, näiteks see pilt on oma väikse mõõtme kohta üllatavalt mürane. Nii väike pilt peaks suhtelisel hea välja nägema, seetõttu ei kujuta ma ette, milline see pilt on näiteks suurusel 2048x1536?
Vasta
#18

Martti Kirjutas:
EdR Kirjutas:Ise kasutan Sony Cyber-shot DSC-S40. See on ka AA-tüüpi patareidelt töötav ja San Disc`i mälukaardi kasutav fotokas,megapiksleid 4,1. Sellega olen väga rahul,pilt on kogu kaadri ulatuses ilusti terav ja video kvaliteet on sammuti täitsa hea.
Nii palju kui ma Su pilte olen vaadanud, on need küll suhteliselt mürased, näiteks see pilt on oma väikse mõõtme kohta üllatavalt mürane. Nii väike pilt peaks suhtelisel hea välja nägema, seetõttu ei kujuta ma ette, milline see pilt on näiteks suurusel 2048x1536?

Martti, Sonyga tehtud pildid on need, millel kuupäev punasega on. Teised siis selle HP-ga.
Vasta
#19

Panen mõned näited kaameratest mida ise olen omanud/oman. Tuleb tunnistada, et Sony DSC S40 tegi üllatavalt häid pilte. Pildid peaksid kõik "Auto" režiimis olema.

Sony DSC S40

[Pilt: tn_Sony_DSC-S40.jpg]


Canon PowerS. A530

[Pilt: tn_CanonPowerS-A530.jpg]

Canon PowerS. S5 IS


[Pilt: tn_CanonPowerS_S5-IS.jpg]
Vasta
#20

Saigi Canon PS A720IS täna ära osta, koos 2G Sandiski SD-mälukaardiga maksis Enteris kuus krooni vähem kui 4000 EEK (akud varasemast olemas). Eks lähiajal saab siis fotokat tõsisemalt proovitud. Retsensioonid erineval pool hindavad seda Canonit üpris hästi (nagu ka enamikke muid A-seeria esindajaid).
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne