Belarussid metsaveokina
#21

Jansalt trossi kohta muidugi õige tähelepanek.Mul oli sõber vene sõjaväes tankivägedes.Neil juhtus seal ka üks tsuks tanki kuhugi mülkasse kinni ajama.Toodi siis tross ja teine tank toda välja tirima.Kui siis käsivarre jämedune tross pooleks tõmmati ,oli ka kogu operatsiooni juhatavast ohvitserist saanud 2...
Vasta
#22

Leitsin ka ühe huvitava asja ülesse!

http://www.rasketehnika.ee/webcache_kasu...ka_ee.html

Ja üks küsimus veel, et sooviks metsaveo russile (suhteliselt vane) laiemaid rattaid taha panna, aga olen kuulnud, et pidid mootori kähku kotti ajama, mida arvate ja milliseid rattaid soovitate?
Vasta
#23

imre20 Kirjutas:Ja üks küsimus veel, et sooviks metsaveo russile (suhteliselt vane) laiemaid rattaid taha panna, aga olen kuulnud, et pidid mootori kähku kotti ajama, mida arvate ja milliseid rattaid soovitate?


Big Grin õnnitle selle teooria autoritBig Grin
üldiselt pannakse K700-701 rattaid alla.
muidugi kotti saab mootorit mitut moodi ajada.
Vasta
#24

imre20 Kirjutas:Leitsin ka ühe huvitava asja ülesse!

http://www.rasketehnika.ee/webcache_kasu...ka_ee.html

Ja üks küsimus veel, et sooviks metsaveo russile (suhteliselt vane) laiemaid rattaid taha panna, aga olen kuulnud, et pidid mootori kähku kotti ajama, mida arvate ja milliseid rattaid soovitate?

Motole ei tee küll miskit erilist. Metskonna trakatsimehe sõnul pidada tagaülekande "käiseid" natu rohkem kuluma. Vedavale esisillale aga ei kannatavat üldse laiemat ratast passitada. Noid pidi kohe hulka rohkem kuluma Toungue

loll on loll olla.
Vasta
#25

Selline masin http://www.rate.ee/show.php?id=8506738
Vasta
#26

Paneks mõned enda mõtted kah kirja.Kui tehas lubab kasutada taga topelt rattaid siis miks mitte kasutada nt.k-700 rattaid v.701 omi(23,1-26 v.28,1-26).Korruta enda omad kahega ja vaata palju saad.Veel ütleb tehas kui on paigaldatud topelt siis tagasilla kandevõime väheneb 10%.Esisillaga põhimõtteliselt sama teema.Esimesed suurimad rehvid on traktoril 82R mõõduga 16-20 ei tee paha ka tavalistel 82-del.Metsa jaoks (minu arvates)on parimad taga 29,5/75R-25 ja ette 16-20.Mootori kottimisega on nii et suuri rattaid ju raskem vedada suurema massi tõttu.Kuna metsas vaja kandepinda siis tuleb sellega leppida

Lõtk ei ole loks!
Vasta
#27

kas töesti kedagi ei huvita millised russid eesti metsades möllavad. lisage siia oma huvitavamajaid lugusid seoses russidega ja piltidest
Vasta
#28

2002 aastal tõime Belarussi+ise ehitatud metsaveohaagisega metsast ära vana tuletõrjeauto raami, mis oli samas kohas juba 20 aastat seinud. Sama traktoriga käib sugulane, kes selle ehitas, iga talv metsast küttepuid välja vedamas. Paar aastat tagasi, kui oli natuke jahedam talv võrreldes tänavusega, jäi traktor metsa kinni ja väljasaamiseks tuli oodata paar nädalat, et temperatuur langeks ja maapind sügavamalt külmuks. Pildid aastast 2002:
       
Vasta
#29

Martti Kirjutas:2002 aastal tõime Belarussi+ise ehitatud metsaveohaagisega metsast ära vana tuletõrjeauto raami, mis oli samas kohas juba 20 aastat seinud. Sama traktoriga käib sugulane, kes selle ehitas, iga talv metsast küttepuid välja vedamas. Paar aastat tagasi, kui oli natuke jahedam talv võrreldes tänavusega, jäi traktor metsa kinni ja väljasaamiseks tuli oodata paar nädalat, et temperatuur langeks ja maapind sügavamalt külmuks. Pildid aastast 2002:

vintsi siis sull pole ees vöi
Vasta
#30

Siin on kah mõned metsa tehnika pildid.
http://fotoalbum.ee/photos/kobelco/sets/350805


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
           
Vasta
#31

trakats4 Kirjutas:vintsi siis sull pole ees vöi
Tegemist ei ole minu traktoriga, vints puudub. Praeguseks on traktorit täiendatud vedava esisillaga, mis annab metsas parema vedamise kui tagavedu üksinda.
Vasta
#32

uko Kirjutas:Siin on kah mõned metsa tehnika pildid.
http://fotoalbum.ee/photos/kobelco/sets/350805
Vot see on õige metsa masin.

Lõtk ei ole loks!
Vasta
#33

tere! ise paar aastat tagasi olen töötand belarussi(92.2)2005a metsaveoki peal.iseenesest traktor ei lagunenud,väljaarvata kummid,mis sai katki sõidetud,kui saemehed ei viitsinud võsa madalamalt lõigata.kärul vedasid mõlemad sillad ja oli zilli osadest kokku pandud(rattad,sillad raam) ja pidas hästi vastu.Ainuke mure oli,et traktori ja käru vahelise kardaani laagrid ei pidand kaua vastu,mingi iga kuu tagant pidi vahetama,vahel tihedamini.läbivus ma ütleks 5+,sellise koorma jaoks ma mõtlen(käru kaal kuskil 7t+palgid),haarats oli vist kuue meetrine kui mälu ei peta ja kui määrides ja hooldadades korrapäraselt siis mingeid muresid polnud.Ühesõnaga heas korras russ metsas peab hästi vastu ja varuosad suht odavad.peaasi,et ülemus poleks petis,töötada muidu ok
Vasta
#34

kui kellegil viitsimist on siis võiks rohkem pilte lisada iseehitatut kärudes.Smile
Vasta
#35

panen paar pilti Big Grin
müügis ka kui keegi tahab


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta
#36

uko Kirjutas:panen paar pilti Big Grin
müügis ka kui keegi tahab

Kahju et tösukit peal pole muidu tundub norm käru olema.Julgemalt metsamehed pange siia jutte ja pilte üles sest ma arvan et ma pole ainuke keda see valdkond tõsiselt huvitab
Vasta
#37

ES 95 Kirjutas:
uko Kirjutas:Siin on kah mõned metsa tehnika pildid.
http://fotoalbum.ee/photos/kobelco/sets/350805
Vot see on õige metsa masin.

Aga meil metsas nii pehme see riistapuu upub juba ilma koormata ära. Tänavu täitsa häda kohe ei olegi millegiga puid ära tuua.
Vasta
#38

Selle riistapuuga on turba pealt veetud kus jala ei käi,ja kui tekib rööbas,paned paar oksa alla jaläheb jälle.
Vasta
#39

Üldiselt saab jah, aga on kohti kus pole ka selle riistapuuga midagi teha
Vasta
#40

Martti Kirjutas:2002 aastal tõime Belarussi+ise ehitatud metsaveohaagisega metsast ära vana tuletõrjeauto raami, mis oli samas kohas juba 20 aastat seinud. Sama traktoriga käib sugulane, kes selle ehitas, iga talv metsast küttepuid välja vedamas. Paar aastat tagasi, kui oli natuke jahedam talv võrreldes tänavusega, jäi traktor metsa kinni ja väljasaamiseks tuli oodata paar nädalat, et temperatuur langeks ja maapind sügavamalt külmuks.
Traktorit on nüüd täiustatud laiade (K-701)tagarehvidega:
   
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne