Esialgu vaid mõte.
#81

41degree kui sa nüüd tähelepanelikult vaatad, siis ma olengi pannud sinna ka tagasihoidliku sulgudes täpsustuse, et selline summa läheb ainuüksi sõidu peale. Ülejäänud füür tuleb muidugi ise juurde mõelda. Ja seda teeb iga mats ise oma äranägemise järgi nagu sõber Petss juba mainis Smile

Selle peale ma mõtlesin ise ka, et enamjaolt tuleks asjaks kohapeal ette valmistuda. Mingisuguseid söögikohti mina isiklikult ei poolda.
Vasta
#82

Teeärsed söögikohad just ei hiilga oma odawuselt.Lihtsam ehk tõesti arwestada kamba peale juurde ka söögiraha. Toidutegemise ja hommikuse kohwi valmistamisega saame ju kamba peale hakkama !See wabatahtlik,ei tea ju seltskonna maitseeelistusi,ehk kannatakse need mõned päewad kroonu toiduportsijoni välja.Issanda loomaed muidugi kirju , kannatus ka pidi õndsuse poole wiima .Muud kulud joogid ,suitsud ja mu sääne jääks ikse igaühe oma asjaks.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta
#83

Mina mõtlesin näituseks algusest peale igasugustest restodest ja ööklatest mööda vaadata.
Vasta
#84

oxygen Kirjutas:Mina mõtlesin näituseks algusest peale igasugustest restodest ja ööklatest mööda vaadata.
Üks lõunasöök ehk õnnestub pidada maha kuskil Leedu transpordiettevõtte (bussipark või trollipark) sööklas äkki Big Grin

Päästegalerii

ytra.eu - Ühistranspordiportaal
Vasta
#85

Lihtsalt väike kommentaar: reisil olles on aeg kõige kallim vara ja mitme tunni päevas kulutamine millegi vaaritamise peale ei ole võib-olla kõige optimaalsem. Lätis ja Leedus on palju üsna taskukohase hinnaga söögikohti, kui turistikeskustest natuke eemale hoida, kui eelnevalt plaan paika panna ja netist kohad järgi uurida, siis on eriti muretu. Ainult suure kambaga peab vaatama, et köögi tootlus oleks inimeste hulgale vastav.

200 krooniga päevas saab rahulikult kolm einet ja jääb veel mõni santiim õhtuse õlle jaoks kah Smile Kämpingu keskmine taks on kuskil 100 krooni inimese kohta öö, laudadest kokku löödud hütis voodikoht (tavaliselt 4 voodit hüti kohta) 200-300, viimased tuleb suure seltskonna puhul kindlasti ette reserveerida, suvel on igal pool nõudlus laes.
Vasta
#86

Olen samuti asja tõsiselt kaalumas (Läti idaossa ja Vilniusse polegi kunagi satutud...).
Sama asja on veel vähemalt üks kaasfoorumlane mõtlemas.
Vasta
#87

Kõigepealt rõõmustan selle üle, et aeg sobib ja hetkel näib, et sellest saab üks suve suursündmusi küll!
Nüüd aga mõtiskleks selle üle, et meie seltskonna eesmärk on sõita läbi nende kohtade, mis paika pandud ja seal ühistransporti näha ja ekskursioone teha ja nii... Ehk siis olen samal mõttel nagu Jesper, et hommikud peaksid minema suht kiiresti, et saaks edasi liikuda, kuid, lähtudes oma reisikogemustest mõnede reisikorraldusfirmadega kuskil bussireisi tehes, samas piisavalt aeglaselt, et saaks rahulikult hommikutoimetused tehtud ja söödud. Seega võiks ööbimiskoht olla soovitavalt kämpingulaadne hädavajalike tingimustega koht. Kes tahab, ööbib kämpingus, kes telgis, kes lageda taeva all, kes bussis. Viimase kolme asukoht siis sobivusel kämpingu kõrval, kuigi ise ma ette ei kujuta, on need kämpingud metsade juures või asulate juures... Bussis ööbimise koha pealt on ainuotsus öelda loomulikult bussijuhil. Ise mõtsin alguses telgivarianti ja see jääb tagavaraks ikka, aga kui peaks öö läbi sadama lausvihma, siis on pisut raskevõitu ju pärast rasket niisket ööd päev läbi naabermaid nautida.
Muidu olen telgiga ja ka lageda taeva all Eesti rattaretkedel ööbinud küll, nii 15C kui äikesetormiga.
Niisiis ööbimine soovitavalt kämpingus + selle juures telkimisega, kogemustega Läti-Leedu asjatundjad peaksid ehk teadma, kus neid meie marsruudile ette jääb. See on minu ettekujutus.
Söögi poole pealt on kõik variandid välja käidud, ei tea isegi, mis see`nd õige on. Kompromiss oleks hommik&õhtu kamba peale (ehk siis kämpingus vaid magamine, toitlustamiseta. Hommikuks on paigas väljumisaeg, se`ks ajaks peab valmis olema), lõunad söögikohtades. Samas toon välja kogemuse, kus meie bussiseltskond kõik Leedus ühte söögikohta läks, seal kaua aega läks, kuid toidud ei olnud just head, sest kuna oli vaja palju teha, ei jõutud iga toiduportsjonit korralikult lõpuni teha, vaid toodi nö poolikuna lauale.
Seega peaks lõunakoht olema mitme paarisajameetrise vahega söögikoha juures...
Ja pika arutlusjutu lõpetuseks loodan, et meie vana kuid uhke Ikarus-Lux teekonna ikka vastu peab, kuna H. Jaanus tunneb seda bussi kindlasti ülihästi, siis ei tohiks probleeme tekkida. Endal taas kogemus tuua, kus seltskond kokku sai ja bussi tellis ja sellega Hispaaniasse ja sealt tagasi sõitis. Kuid erinevate tehniliste vigade küüsis vaevleva bussi tõttu venis sõit kolm päeva pikemaks kui planeeritud. Samas endal, kui bussihuvilisel, oli seda huvitav jälgida küll.
Niipalju hetkel minu poolt...
Vasta
#88

Sai täna räägitud ka Go Bussi Tartu regiooni pealikuga. Natuke alahindasin viimase aasta hinnatõusu. Valter Keis arvutas ametlike tariifide järgi reisi koguhinnaks ligi 40 tuhat. Kuna ta aga igati meie üritust toetab, siis pole see 40 mitte lõplik hind, vaid see jääks umbes 35 tuhande juurde. On küll rohkem kui esialgu välja käidud 24-30, aga ma ikkagi leian, et ka 35 tuhat on kogu seltskonna peale reaalne kokku koguda. Kui muidu ei saa, võin ise teatud ulatuses üritusele sponsoriks olla (lootuses, et ei jää siis selles rollis ainsaksSmile.
Vasta
#89

Eks abi siit pooltki.Ainult,mis võib olla diisli hind augustiks?Wäga loodan ,et üritus siiski teoks saab!!!

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta
#90

Huvitav palju seal LUXis kohti on ja palju on kindlaid tulijaid. Oleks ise ka väga huvitatud sellest reisist s.t. kindel tulija.

M408-65, GAZ24-77, UAZ, RAF
http://www.garaaz.eu/
Vasta
#91

Luxis on 32 kohta+juht. Kahjuks on reis mulle mittesobival ajal, oleks isegi huvline olnud.
Vasta
#92

Kui veel hilja pole, siis paneks ennast ka kirja, + 1 sõber on ka huvitatud.
Vasta
#93

Uurisin natuke teema ajalugu, et välja selgitada tulijate hulka. Esialgne tulemus siis selline:
1. 6631
2. Volli
3. Tomekk
4. Käsipidur
5. kukkurkurat
6. Regardman
7. North
8. 41Degree
9. 41Degree sõber
10. PETSS
11. PETSSi järeltulija 1
12. PETSSi järeltulija 2
13. stretch
14. geooon
15. haikala
16. siim089 ?
17. oxygen
18. EdR ?
19. martinmannik
20. mustninja
21. mrali ?
22. mrali sõber ?
23. Albu
24. helitehnik
25. Hunduonu
26. Hunduonu sõber

PETSSi järeltulijate arv vajab täpsustamist Big Grin
Küsimärgi panin nime järgi, kui ei lugenud välja kindlat osalemist.
Sry, kui kellegi välja unustasin. Siia saaks nüüd igaüks oma nime juurde lisada või siis küsimärgi oma nime järelt maha võtta. Täpsemad andmed osalejate kohta on küll kodanik 6631 käes, aga siit peaks saama ülejäänud seltskond enamvähem hetkeseisu teada. Igatahes praegu paistab veel u. 6 vaba kohta olevat.
Vasta
#94

Aga määraks siiski kindla kuupäewa mil raha peaks koos olema..Pole ju tore kui päew enne reisi selgub,et keegi ei saa tulla ja papp ka maksmatta.Ja kui näiteks mul raha makstud ja mingil hetkel selgub,et osaleda ei saa alati nõus ka rahasid liigutama.P.S .Huwilistele ,mul järeldulijaid 4.Kaasa võetakse vaid need 2 kes issi sõna kuulevad.Ja weel üks rohkem lugejana esinev kodanik siin fooromis ka peaaegu tulija.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta
#95

oleks kaa walmis tulema
Vasta
#96

Oleksin kindel tulija.
Vasta
#97

Jagades oletatav 35000 EEK ära kod. mustninja postituses olevate 26 huvilise ja lisades sinna Raudteehull ja zazmees, tuleks iga näo pealt summaks bussifirmale 1250 EEK, mis on tegelikult sellise otsa eest normaalne summa. Ise on tulemas turismifirmaga reis Leetu mais (mis ei tähenda, et LUXiga ei tule), kus on koguhind ca 3000, millest 1200 on buss.
Aga just see söömine on kõva peavalu, sööklad on üks võimalus, kuid kas jagub? Või kuskil suuremas asulas lepime kokku, et nüüd 1-1,5 tundi, igaüks otsib kohviku-söökla-pizzabaari endale või väiksemale seltskonnale. Ja katelokkides söögi tegemine bussiukse kõrval võtab umbes sama aja, mis kohvikus söömine, ainult puhas raha kokkuhoid.(Söögijutt tuletas meelde matkal tavalise küsimuse: Sööme soojalt või kuivalt ehk kiirmakaronide tarbimine kas keedetult või otse pakist)
Aga kui reisi edasine korraldamine hakkab käima minema, siis olen nõus korraldamisel võimaluste piires aitama.
Vasta
#98

Kui ma jaanipäeva paiku arvatavasti Leetu lähen, siis ma võib-olla kuulan maad nende toidu- ja ööbimiskohtade osas (tulen tagasi läbi kavandatava "Eestist eemaldumise trassi", s.t Daugavpils, Aluksne, Valga/Võru jne). Hetkel see veel natuke lahtine.
Vasta
#99

Tere.

See`p see on kui korralikult ei loe, et sõit toimub 17 aug.
Minu nime tagant võib küsimärgi ära võtta.

MB 260E W124
G3 GTI
Nissan Qash Ai-Ai
Vasta

mustninja Kirjutas:Igatahes praegu paistab veel u. 6 vaba kohta olevat.

Võtke oma pruudid-naised-lapsed kaasa ja ongi seltskond täis Smile Mikú nemad peavad kodus kükitama, kui Teie ringi reisite?

(Ise ma ei saa osaleda, sest olen just sel ajal paari tähtsa projektiga tegevuses ja seega kinni...)

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne