Esialgu vaid mõte.

Naiste kaasavõtmine igaühe enda asi.Aga mina küll ei soowitaks.Nad tahawad käija poodides ,kätt hoida tuleb neil just siis kui mul kõige huvitavam asi käsil on(näiteks Riias 556 waatamine).Ja pärast on nägu nr2 :Sa minust üldse reisi ajal suurt wälja ei teinud.See vaid minu nägemus ja kogemus naiste kaasavõtmise kohta.Eks igaüks tea oma asju paremini.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta

mustninja Kirjutas:Uurisin natuke teema ajalugu, et välja selgitada tulijate hulka.
16. siim089 ?
Minu võib koos küsimärgiga sealt maha võtta, sest logitstiliste probleemide tõttu jääb ära vist...

Päästegalerii

ytra.eu - Ühistranspordiportaal
Vasta

Logistilised probleemid on minugi jaoks üsna suured probleemid. Aga esialgu püüan oma nime sealt nimekirjast siiski mitte maha võtta.
Vasta

Et ikka kõik asjaosalised meie reisi bussist juba enne reisi parajat ülevaadet omaks, otsisin välja kaks artiklit Tartu Postimehest. Esimene artikkel bussi taasvalmides 2002. aastast, teine postibussina sõites 2006. aastast. Teise juures mainib Heino Jaanus, et Ikarusel on rahvusvaheline litsents ja sellega võib kas või Riiga põrutada. Meie plaan on suuremgiWink
http://vana.www.postimees.ee/index.html?op=lugu&id=51887&number=455&rubriik=31
http://tartu.postimees.ee/020606/tartu_p...204057.php
Sest Ikarusest artikleid olnud veel aga need kaks tulid nagu kohe meelde.
(Kes neid artikleid lugenud, siis ehk ei pane seda kordust pahaks, kes lugenud pole, saavad ka lugeda.)
Vasta

Eile sai arutatud reisi sõiduplaani. Ühe mõtte suhtes oleks vaja uurida võimalikult kõigi osavõtjate arvamust. Nimelt: esialgseil andmeil väljub pühapäeviti 750 mm rong Aluksnest Gulbenesse kell 12.00. Oletasime, et enamikul oleks huvi see rongisõit kaasa teha. Sel juhul peaks Tartust startima hiljemalt kell 8.30, aga siis ei jõuaks hommikul Tallinnast kohale ei bussi ega rongiga (saabuvad 9.25 ja 9.54). Kui paljudele oleks see tõsine probleem? Mõnele saaks koha pakkuda varahommikul Tallinnast tulema hakkavates autodes (loota on, et autosid on vähemalt kaks). Samuti oli mõte Tartus või Tartu lähedal telgid püsti panna.

Kui rongisõit sobib, siis oleksime 13.25 Gulbenes, sealt on 200 km Daugavpilsi. Heal juhul kell 17 jõuaks sinna ja vaataks 2-3 tundi ringi, siis läheks kuhugi lähedale magama. Aga võib ka lõdvemalt võtta ja Daugavpilsi esmaspäeva hommikuks jätta. Viimasel juhul oleks edasine sõiduplaan lühidalt selline:
kell 12 ärasõit Daugavpilsist
kell 16 Vilniusse, otse trollidepoosse, ringsõit 9Tr-ga jm.
kell 20 ärasõit Vilniusest (või kui on soodsaid variante, siis öö Vilniuses)

3. päev
kell 11 Kaunas
kell 16 ärasõit Kaunasest
kell 18 Paneveþys, peatus kitsarööpalise rongi lõppjaamas
kell 19 ärasõit, ööbimine Lätis Bauska kandis

4. päev
kell 10 Rundale loss
kell 13 Riia
kell 18 ärasõit Riiast
kell 22 saabumine Tartusse. Tallinna busse nii hilja enam ei lähe. Kellel Tallinna kiire, võivad Riiast kell 16.30 või 18.30 otse Tallinna bussile istuda. Buss Tartust Tallinna maksab 140 krooni. Riiast - 11 latti ehk 250 krooni, nii et olulist vahet nagu polegi...

Ootame arvamusi!

helista bussi infosse TEL. 6631
Vasta

See Tallinn-Tartu trass on minule päris kindlasti probleem.
Vasta

Ehk oleks siis targem Tartu mõni ööbimispaik kinni panna.Kes see ikse vastu ööd viitsib Tallinna poole sõita.Hommikul selge pea.Ainult see ööbimine Tartus paneb kogusummale veel juurde.Aega ju weel on.Arwatavasti jõuame kõiki osapooltele sobiwa wariandini.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta

Kui rongi- bussiga õigeks ajaks ei jõua tulen Tallinnast Tartusse autoga ja peale minu mahub autosse veel 3-4

M408-65, GAZ24-77, UAZ, RAF
http://www.garaaz.eu/
Vasta

Võikski siin nüüd üles lugeda, keda antud probleem puudutab ja püüaks kuidagi selle asja ära lahendada. Kas siis kellegi autode vahel ära jagada või kuidagi muud moodi. Oxygen on üks.
Vasta

Tartus või selle vahetus läheduses saab ööbida küll. Ennem siin teemas pakutud telk(telgid) on ikka siiski variandid nii reisi ajal kui kasvõi Tartus ööbides.
Tartu ööbimisest kui magamiskohta või sõiduvõimalust Tartu varahommikuks ei leia, siis eelnevalt ette teatades leiab ikka koha kas Tartus Lemmatsi uulitsas minu sugulase juures või Ülenurme Gümnaasiumis mattide peal. Seda siis vastavalt ööbijate arvule. Kui siseruumi ei saa, siis telk oleks ka Tartu linnas või Ülenurmel või GoBus Tartu lähedal.
EDIT: Kui järgida 6631 mõtet ja head ideed, et tõesti Gulbenes reisu ka kitsal ära teha, millel pole isegi sõitnud, siis kel häda, et õigeks ajaks Tartu ei jõua või pole Tartus ööbimist siis loodan, et saab ikka selle ööbimise pakkuda kas koolis, sugulase pool või kasvõi vanglas. Ka kindlasti kaasfoorumlased abiks, pakun oma variandi.
Samas siiski tekkis oma postitust kirjutades huvi, et kes on huvitatud telgis ööbimisest. Ise oli mõte tavaline 3-kohaline kuppeltelk reisile kaasa vedada, samas võiks ka suurema 10-12 kohalise ahjuga telgi kaasa võtta.

Tervitades,
Oliver
Vasta

Kui on veel vabu kohti siis Tomm7 on ka huviline

Gaz m20 Pobeda
Vasta

k2sipidur Kirjutas:Saab ikka selle ööbimise pakkuda /---/ vanglas.
Big Grin Aitäh, tegid keskkonnakaitse loengu tükk maad huvitavamaks Big Grin Naersin kohe südamest, väga hea mõte!

On asjad nii, et kui muud moodi ei saa, siis ma tulen ka ilmselt autoga (kui järjekordselt laiali ei ole Wink). Siis saab minu peale ka veel 2-3 inimest (sõltuvalt sellest, kas mul see sõber tuleb või mitte).

Aga Kässarile veel midagi. Et kui võimalik on, siis võib-olla oleks tõesti mõistlik see suur telk kaasa rabada. Minul isiklikult näiteks polegi telki kodunt kaasa võtta, ehk on veel mõni minusugune. Samas, selle peale ma juba mõtlesin, et kui vaja, siis ma saaks ka telgi. Aga ikkagi on minu meelest mõistlikum võtta üks suur kui mitu väikest (kui selline võimalus on).
Arvake ka midagi, siis saab kamba peale ehk hää otsuse Smile
Vasta

Hommikul vara autoga Tallinnast Tartu ja õhtul hilja vastupidi liigelda ei ole üldse probleem. Hetkel ka 2 vaba kohta pakkuda. Probleem võib tekkida Tartus auto paigutamisega kolmeks päevaks.
Mis puudutab telkimist, siis siin kindlasti eriarvamused. Oma kogemustest julgen väita, mida vähem inimesi telgis, seda parem uni. Aga vbl see ainult minu probleemSmile
Vasta

mustninja Kirjutas:Probleem võib tekkida Tartus auto paigutamisega kolmeks päevaks.

Kas Annelinna kanalipoolses teeääres asuvad tasulised parklad ei toimi enam? 1999-2000 veel toimisid...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta

Oleks kah tulija, teema tundub päris põnev. Tulek Tallinnast ja ilmselt plaan Helitehnikuga samasse autosse .

Autod M 408 export, GAZ 21 ja Saab 96 "küülik"
Vasta

Pärnust veel keegi tulemas?

Haikala uurib maad...
Vasta

6631 Kirjutas:Eile sai arutatud reisi sõiduplaani. Ühe mõtte suhtes oleks vaja uurida võimalikult kõigi osavõtjate arvamust. Nimelt: esialgseil andmeil väljub pühapäeviti 750 mm rong Aluksnest Gulbenesse kell 12.00. Oletasime, et enamikul oleks huvi see rongisõit kaasa teha. Sel juhul peaks Tartust startima hiljemalt kell 8.30, aga siis ei jõuaks hommikul Tallinnast kohale ei bussi ega rongiga (saabuvad 9.25 ja 9.54). Kui paljudele oleks see tõsine probleem? Mõnele saaks koha pakkuda varahommikul Tallinnast tulema hakkavates autodes (loota on, et autosid on vähemalt kaks). Samuti oli mõte Tartus või Tartu lähedal telgid püsti panna.

Kui rongisõit sobib, siis oleksime 13.25 Gulbenes, sealt on 200 km Daugavpilsi. Heal juhul kell 17 jõuaks sinna ja vaataks 2-3 tundi ringi, siis läheks kuhugi lähedale magama. Aga võib ka lõdvemalt võtta ja Daugavpilsi esmaspäeva hommikuks jätta. Viimasel juhul oleks edasine sõiduplaan lühidalt selline:
kell 12 ärasõit Daugavpilsist
kell 16 Vilniusse, otse trollidepoosse, ringsõit 9Tr-ga jm. ...

Nii et marsruut Tartu-Võru-Murati piiripunkt-Aluksne võtab siis 3 tundi... Kindluse mõttes on 8.30 mõtet väljuda küll. Aluksne ja Gulbene vahe on umbes 30 km, selle läbimine rongiga võtab aega siis üle tunni. Vast kogu seltskond on rongi peal ja H. Jaanus sõidab siis Ikarusiga meile Gulbenesse edasisõiduks valmis. Nii, tore. Daugavpilsi võiks u kl 17 jõuda küll, et seal saaks pigem õhtul linn vaadatud & busse pilti ning hommikul pigem pisut varem Vilniusse. Aga muidu olen mina plaaniga päri küll.
Ööbimise poole pealt: kes autode peale hommikul tulemiseks ei mahu, siis lisaks eelnevalt toodud Tartus ööbimisvariantidele mainin ära veel ühe. Ma ise elan Tartus Annelinnas 1-toalises, paar sõpra saab ka siia mahutada, kui vajadust. Aga noh, aega veel on ja eks see varahommikuks Tartu saamise ja eelneval õhtul tulemise ja ööbimise värk ka paika saab.
Vasta

Praeguse seisuga olen ikka kindel tulija. Ühtlasi võib eelkokkuvõttes toodud nime "mrali sõber" asendada kaasfoorumlase XTA nimega.

Kui varem Tartust startida, siis - endal üksinda on Tartus ööbimisvõimalus olemas. Ja samuti on minumeelest mõistlik Albu idee võtta Daugavpils õhtul ja sellest vabanenud aeg nt Vilniuse peale kulutada.
Vasta

Kui oleks võimalik, liitun seltskonnaga alles Võrus. Ning ööbimiskohast Tartus oleksin ise ka huvitatud...
Vasta

Juhul kui mingil põhjusel peaks Gulbene raudteel sõit ebaõnnestuma olemas veel waruvariant.Ja weel.Ehk autojuhtide solidaarsus.Meite bussijuht ka inimene ju samasugune huviline nagu me isegi.Seepärast võiks ta ka kõik meite käigud kaasa teha.Säänsel reisil peab vist olema 2 juhti?

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne