Esialgu vaid mõte.

6631 Kirjutas:Ega Luxiga sõiduks väga palju variante pole:
- veelkord Läti+Leedu, sihiga mere poole (Liepaja, Klaipeda) - paraku seal Ikarusi ega vanu Ðkodasid pakkuda pole. Liepajas on küll hea valik vanu Rootsi busse.
- Soome. Seal oleks oodata mõnusat vastuvõttu. Helsingi - Turu - Tampere ring võiks täiesti mõeldav olla. Võib-olla ka ühissõit mõne kohaliku uunikumi ja sealsete huvilistega! Kontaktid on olemas.
- Rootsi. Sealsete bussiuunikumide kohta mul esialgu mingit ülevaadet ega kontakte pole.
Aarega 100% nõus.Toda Läti -Leedu läbimist teistpidi oli ka mul mõttes.Ja ega see ülemere naabrite külastamise idee ka paha pole.Aga seniks tunneks huwi palju reisi eest weel juurde maksma peab.Saaks asjaga ühelepoole siis wõiks tõeliselt hakata järgmist sõitu planeerima.Ehk minupoolt siis rohkem tulijaid.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta

Juurdemaksu suhtes ei oska midagi veel öelda, kuna Go-Bussilt pole mingit teadet tulnud. Kui homme ka ei tule, küsin järele.

Soome suhtes tekkis mõte, et uuriks nende bussiajaloo seltsi kalenderplaani ja läheks siis külla. Sealsete ajaloouurijate keskmine vanus on küll umbes 6x kõrgem kui meil, aga tehnikat näeb ikka ja saunas on ka hea.

helista bussi infosse TEL. 6631
Vasta

Ehk õnnestub ka siis oma silmaga näha ehedat 55.Senini waid piltidel.Ja ehk külastaks ka mõnda kaasfoorumlast.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta

Tänud ka minu poolt Aarele , Heinole ja kõigile teistele. Soome ideed pooldaks isegi, kui just laevaga saksamaale ei purjeta.

...ja kunagi tahaks ka sellisel üritusel ära käia...

M408-65, GAZ24-77, UAZ, RAF
http://www.garaaz.eu/
Vasta

http://www.youtube.com/watch?v=EJffJIaOBh8 Reigo nägemus Gulbene söögikohta saabumisest.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta

Nüüd saab ka reisi rahadest kokkuvõtte teha. G-Buss tahab saada kokku 29060 kr, sellise summa arvestasid nad läbisõidult 1404 km ja sõiduajalt 40 tundi. Lisaks kütus 740 litti ja Leedu teemaks 40 litti. Selle summa 32605 kr jagasin nii, et pool reisi kaasa teinud Tix ja Nigol maksavad 574, vahepeal laulupeol esinenud Joonas 834 ja kõik ülejäänud 1178.

Lõplik summa pärast Läti ja Leedu kulusid ja seal kogutud raha on nüüd selline, et:
- raha saavad tagasi
Joonas 71 kr
Albu 736 kr
Vahur 2174 kr
Nigol 173 kr
Tix 218 kr.
- juurde maksavad
Volli 383 kr
Coldrexx 473 kr
Käsipidur 345 kr
Kukkurkurat 686 kr
Regardman 420 kr
Kalev (Joonase sõber) 475 kr
Petss ja järeltulijad kokku 581+450+651=1682 kr
Stretch 941 kr
Geooon 319 kr
Haikala 718 kr
Oxygen 424 kr
Männik 441 kr
Mustninja 26 kr
Mrali 382 kr
XTA 475 kr
Helitehnik 709 kr
Hunduonu 113 kr
Zazmees 433 kr
Tomm7 507 kr
Sasstak 24 kr.

Keegi andis mulle viimasel päeval 3,33 Leedu litti (15 kr). Kes selle omaks tunnistab, võib 15 kr vähem maksta...

helista bussi infosse TEL. 6631
Vasta

6631 Kirjutas:Ega Luxiga sõiduks väga palju variante pole:...
- Rootsi. Sealsete bussiuunikumide kohta mul esialgu mingit ülevaadet ega kontakte pole...

rubriigist: tasub teada.
Rootslased oma rohelise mõtteviisiga, on suurlinnades (Stockholm, Göteborg, Malmö jm veel) bussidele Euro2 ja Euro3 järgi maks6/8a vanusepiirangu kehtestanud, ehk vanema või mitteeuro bussiga võib end puksiiris sadamapoole liikumas leida.
Stocki vanad trammid, Göteborgi´s Volvo muuseum jm on esimesed mõtted...


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   


Vasta

Ehk mõtleks siis Soome sõitu või Läti, Leedu teistpidi läbimise peale?

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta

Minagi nüüd niikaugele jõudnud et öelda tänusõnad selle ainulaadse reisi korraldajatele, suurepärasele seltskonnale ning muidugi fantastilisele Juhile Luxi roolis, pikka iga mõlemile! Pilte reisist ja nähtust siin.
Vasta

http://www.album.ee/album/30051207/50125651 Reigo poolt tehtud pildid

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta

Ülisuure hilinemisega minu pildid.
http://fotoalbum.ee/photos/TOMM7/sets/587491

Gaz m20 Pobeda
Vasta

Ei, kõva Big Grin
Vasta

Idee järgmine,läheks näiteks järgmine suwi Peterburi.Kaeks linna,Peterhoffi,Kroonlinna,Tsarskoje Selod.Kui kodanik 6631 ka nõussee saada ehk wõimalik uudistada mõnda Peterburi trammi,trolli wõi bussiparki.Põhjusmõtteliselt oleks wedaja olemas(ööbimised kaasa arwatud ja viisad ka).Mida arwate?

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta

Mina oleks kindel käpp.
Vasta

Paljud tegid ju filmi ka seal. Äkitselt on kellegil valminud monteeritud versioon asjast. Mulle kõlbab ka must materjal tegelikult.

M408-65, GAZ24-77, UAZ, RAF
http://www.garaaz.eu/
Vasta

Mulle tuli meelde, et ma lasin kellelgi ennast Riias 556 rooli taga pildistada. Kes see oli ja äkki saaks endalegi selle pildi Smile
Aga video koha pealt mul peaks ka midagi olema, aga kes see nüüd ütleks kuhu ma selle pisikese kassetinäru pistsin. Kui välja tuleb, siis eksponeerin. Esialgu minu poolt selline jupp.
http://www.youtube.com/watch?v=TIHMdBOokjo&feature=channel_page
Vasta

PETSS Kirjutas:Idee järgmine,läheks näiteks järgmine suwi Peterburi.Kaeks linna,Peterhoffi,Kroonlinna,Tsarskoje Selod.Kui kodanik 6631 ka nõussee saada ehk wõimalik uudistada mõnda Peterburi trammi,trolli wõi bussiparki.Põhjusmõtteliselt oleks wedaja olemas(ööbimised kaasa arwatud ja viisad ka).Mida arwate?
Venemaal pole küll ammu viibinud, nii et....miks ka mitte Smile
Vasta

Lugupeetavad kaasfoorumlased! Nüüd, kus Automoto-foorumlaste Läti-Leedu reisist Ikarus Luxiga on omajagu aega möödas, ja on selgunud ytra-galerii aasta bussifoto "Ikarus Lux" Georgi tehtuna, on niisiis tõstatunud küsimus, kuidas võiks Heino Jaanust veelkord tänada ja meeles pidada. On juttu olnud mitmetest variantidest, minu poolt nüüd vast lõplik otsus, kuidas sobiv teha oleks. Täna Heino Jaanusega vesteldes tuli jutu sees välja tema isiklik soov. See on ülevaatlik pildigalerii Ikarus Luxist (CD-plaadina) meie reisiteel! Osa meie reisiseltskonnast on üles pannud enda tehtud fotosid, osa mitte, kuid enamik pilte ikka tegi. Alul näis, et piisab ülespanekust ja mis siin rohkemat ikka, kuid täna on selge, et teeks ikka uhkemalt. Sellisest mõttest on juttu olnud ka eelnevalt, kuid see on jäänud siiski tagaplaanile. Nüüd võiks selle ikkagi ära teha.
Siinkohal teengi ettepaneku koostada üheskoos H. Jaanusele mälestusväärne pildigalerii tema Luxist meie reisiteel. Pildid siis vaid Ikarus Luxist ja Heino Jaanusest, lisaks ka teisi inimesi; peatuskohtades nähtut ei hakka panema. Selle kokkupanemise ma võtan enda õlule, reisilistelt paluks lähipäevil üles otsida umbes 15-20 pilti, kus jäädvustatud Ikarus Lux erinevates meie reisi kohtades. Seejärel paluks need saata mulle, misjärel saan koostada plaadi. Ise lisan failinimedesse ka autori, kes saab, võiks pildi koha ka nimesse kirjutada, siis saab pildid järjestada täpselt sõiduaja järgi. Selge see, et osa pilte kattuvad, siis saab valida neist parima. Kes pilte ei teinud või avastasid üleskutse hilinenult (või ei soovi pilte saata), need olgu lihtsalt mõttes asja poolt ja ka hästi.
Sellega saab täidetud ka varem mõnelgi mõttes olnud idee, nüüd siis H. Jaanuse soovi täitmisena. Lisaks sellele kavas talle kinkida ka Aasta bussifoto tiitli saanud foto raamitult A3 mõõtmetes. Juba reisi lõpul sai auväärt bussijuhti tänatud allkirjadega raamatuga, tänatud ka foorumis, kuid täname veel!
Nii et paluks ettepanekule positiivselt vastata ja eelmise aasta ühe suurema tippsündmuse juurde korraks tagasi tulla!
Ette tänades ja vastukaja oodates,
Alar

NB! Sama teema teises foorumis:
http://foorum.ytra.eu/showthread.php?tid=69
Aasta bussifoto 2008:
http://galerii.ytra.eu/displayimage.php?pos=-1070
Vasta

Reisile Nõokogude Venemaale nõus tulema: PETSS+ 4 järeldulijat.Ehk mõni weel.Loodan,et 6631 kokkuleppele saada.Ajad on nagu nad on .Rahadega aega aga lähiajal soowitav teada saada enabwähhemb tuljate hulk.Siis oskaks ehk edaspdise asja kohta .Unustamatu seltskond 2008 aasta Ikarus -LUX reisilt.Ja säänse laheda seltskonnaga nõus minréma kas wõi maailma lõppu.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta

Nädalaid on juba reisipiltide saatmise üleskutsest möödunud ja täna sai lõpuks pildiplaat koos mõne videolõiguga Heino Jaanusele üle antud. Suurem toimetamine oli nädala jooksul pärast piltidesoovi avaldamist, aga jätsin veel varuaega ja aega läks ka kättetoimetamisega. Aga nüüd plaan teostatud ja sellega rahu. Suur tänu kõigile veelkord piltide eest, plaadile sai kokku pandud 146 pilti, mis kokku annavad uhke ülevaate Ikarus Luxist Heino Jaanusega sellel möödunud reisil.
Siinkohal edastan ka Heino Jaanuse tänu piltide eest!

Uute kohtumisteni,
Alar
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne