GAZ m72 pobeda renoveerimine
#21

Suvi läbi ja alustasime taas renoveeriimisega. Eelmine nädalavahetus lõpetasime kapotialuse elektrijuhtmestiku ehituse. Nimelt sai autole paigaldatud gaz 21 uus komplekt juhtmeid ning need vajasid veidi muutmist. Osad kaablid olid liiga pikad, teised lühikesed. Pilt lõpptulemuse kohta:
http://www.foto24.ee/album/7162/s20

Priit Kuldsaar
priit@made.ee
+372 510 9332
www.vanaautod.eu- kollektsioon piltidel
Vasta
#22

tere

Kaugel auto on?
Vasta
#23

Väike ülevaade auto juurest tehtud töödest:
Paigaldasin ülekäidud roolisama käiguhoovastiku
   
mille käigus avastasin et roolilatt koos karbiga on gaz 69 oma ja on ca 10 cm lühem kui pobi oma ning puudub fikseeriv auk käiguvahetuse süsteemi paigaldamiseks. Valmis sai tehtud kapotialune (süütejuhtmed, jahutusvedeliku torustik, gaasihoovastik jne). Hetkel on eemaldatud rattad ning veljed läksid puhastusse ja värvimisse peale mida saab auto alla ka uued rehvid.

Priit Kuldsaar
priit@made.ee
+372 510 9332
www.vanaautod.eu- kollektsioon piltidel
Vasta
#24

Sel nädalavahetusel sain üle pika aja veidi masina kallal tegutseda. Eelnevalt olin eemaldanud vale roolilati, varuosalaost leidnud sobiva õige ning selle üle värvinud. Koos ülekäidud käiguvahetussüsteemiga paigaldasin need ning alustasin käikude regulleerimisega. Käigud hakkasid küll tööle kuid toimivad liiga "kangelt" ning vajavad täpsemat paikasättimist:
   
Eelnevalt olin kätte saanud puhastatud ja värvitud veljed, paigaldasin uued rehvid:
   
Velje värvitooniks valisin peale mõningast uurimist RAL1001(beeþ)
   
Enne kapoti paigaldamist pean paigaldama tihendi kere vahele
   
Tagumine koobas näeb päris huvitav välja
       
Peale mõningast pusimist sain tööle ka esimesed valgustid. Tagumistega tegelen järgmine nädalavahetus mil loodan ka 72le paigaldada uue sumbuti.
Märtsis plaanin komplekteerida salongi, et viia see uue polstri paigaldusse.

Priit Kuldsaar
priit@made.ee
+372 510 9332
www.vanaautod.eu- kollektsioon piltidel
Vasta
#25

Järjejutt jätkub:
paigaldasin kapoti ja regulleerisin ära. Nüüd enam-vähem toimib kuigi päris ise veel koguosas alla ei lähe. Tndub natuke tihke. Vajab veidi kasutust. Päris tükk aega läks ära kapoti ja tulemüüri vahelise tihendi paigaldusega:
       
lisaks nägin kurja vaeva tagumiste ustega. Paigaldasin uksele nn karvase kroomribaga aknaklaasi "renni", kroomitud klaasidevahelise posti (mis on vist 3. põlvkonnal ka seestpoolt kroomitud):
   
ning paigaldasin uste lukustusmehanismid:
   

Priit Kuldsaar
priit@made.ee
+372 510 9332
www.vanaautod.eu- kollektsioon piltidel
Vasta
#26

Suurepärane töö Priit, kiitused väga hea on lugeda,et miskit areneb.
Tekkisid paar küsimust:
- kas antud auto kasutab karburaatorit K-22A või K-22E
- kas õhupuhastaja on siis GAZ M72 sama,mis kasutati GAZ 51, praegune õhupihastaja tundub,mulle foto pealt olema GAZ 51 oma?!
Pole paraku GAZ M72 ekspert seega küsin puhta uudishimust.


Vasta
#27

Soovin palju edu.
väga meeldib selline pobi.
Vasta
#28

lihtsalt ajaloolise tõde mõistes. M20 on mõnes mõttes olnud maailma esimene SUV, kuna tegemist on olnud esimese tsiviilkasutuseks mõeldud kandva kerega sõiduautoga.

Gaz 11-72 ei olnud "esimene" kuna see põhines ikka pea täielikult Marmon-Herringtoni ja Ford V8 segule, venelased selles osas ei ole midagi erilist välja mõelnud. Lisaks sellele, tuleb mainida kindlasti ka olematut tootmisarvu.

Näiteks, sellised Fordi konversioonid tehti umbes 30-ndate keskpaigast.
http://www.flickr.com/photos/mr38/288639...356563199/

Ja leian, et selline 1940 sõiduk on ikkagi oluliselt suuremal määral SUV, kui mis iganes M72 või M11-72

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#29

(23-03-2010, 17:54 PM)Maz500 Kirjutas:  Suurepärane töö Priit, kiitused väga hea on lugeda,et miskit areneb.
Tekkisid paar küsimust:
- kas antud auto kasutab karburaatorit K-22A või K-22E
- kas õhupuhastaja on siis GAZ M72 sama,mis kasutati GAZ 51, praegune õhupihastaja tundub,mulle foto pealt olema GAZ 51 oma?!
Pole paraku GAZ M72 ekspert seega küsin puhta uudishimust.
-Antud auto karburaatori marki ma hetkel täpselt ei mäleta. Toetudes spetsialistide "evulutsioonitabelile":
http://gaz20.spb.ru/tech_evolution.htm
peaks eeldama, et kunagi peaks peale saama K-22E kuna tegu on '57 aasta masinaga
   
-Toetudes järjekordselt jutuksolnud tabelile muutus 56 aastal õhufilter:
   
sellele toetudes tegin just sellise valiku.

Denisi väide et üle lombi on SUVe ka enne toodetud võib õige olla samas selle aja kohta on tegu väga omanäolise ja venemaa teedele tol ajal hädavajaliku autoga.

Priit Kuldsaar
priit@made.ee
+372 510 9332
www.vanaautod.eu- kollektsioon piltidel
Vasta
#30

Tänud selgitamast Priit, mulle on küll meelde jäänud kusagilt, allikat ma ei suuda meenutada, ,et uuemad Pobedad, võimalik,et ka GAZ M72d olid varustatud(rääkides 1957-58.aastast) GAZ 21 õhufiltriga!
Olen kohanud vaid ühte Pobedat, millel oli GAZ 21 õhufilter ja masin ise oli 1957.a oma. Samas, ei saa ma välistada,et see võis seal olla omalooming kuna üldmulje tollest masinast oli pigem kui miskist autost,mida oli juhuslikest ja kättesaadavatest detailidest mingil ajahetkel komplekteeritud.
Kuid teisiti võttes, pole ka võimatu,et viimastel Pobedadel oligi GAZ 21 õhufilter peal! Kuidas targemad, asjatundjad seda kommenteeriksid.


Vasta
#31

Nii Pobi kui ka GAZi filtrid lasti tootmisesse oluliselt varem - erinevate Dodge sõidukite pealt ja nende derivaatidel...see on kõik mida mina võin öelda...
Ja nii on igal pool..
Näiteks GAZ-21 jagaja rootor on 1:1 Dodge wc52, sama kehtib õlifiltri ja palju muude asjade kohta (kuigi mootor on teine)

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#32

Kolm aastat on möödas ja jätkasin auto kokkupanekuga. Eelmine kord jäi pooleli elektrisüsteem mille valmimine peab toimuma koos auto lõpliku kokkupanekuga kuna vajab üle kontrollimist.
Paigaldasin tagumise stangevahelise pleki:
   
ning klaasipesusüsteemi:
   
Venemaalt saab tellida ka uued birkad salongi:
   

Priit Kuldsaar
priit@made.ee
+372 510 9332
www.vanaautod.eu- kollektsioon piltidel
Vasta
#33

(08-01-2014, 17:55 PM)pkuldsaar Kirjutas:  Kolm aastat on möödas ja jätkasin auto kokkupanekuga.
tõesti hea on kuulda. Just hiljaaegu käis kusagilt meediast läbi nimi "M72" ning kuna see mudel seostub mulle päris tugevalt Sinuga, kargas ka pähe mõte, et millal Sa üldse viimati siin (mitte teemas vaid foorumis üldse) sõna võtsid - et äkki juba aastate eest.

igatahes - jõudu ja (aja-)ressurssi plus tahtmist i-dele õige värvi ja kujuga täppide panemisel ning sellega nn kaasaelajate rõõmustamisel! Smile

Teet

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#34

Lihtsalt sõnatuks võtab, Pobi on ikka väga ilus. Õnne ja edu.
Vasta
#35

(08-01-2014, 17:55 PM)pkuldsaar Kirjutas:  Venemaalt saab tellida ka uued birkad salongi:

Tehakse ka meiemail neid uuesti. Pole nii kaugelt tarvis tellida. Smile
Vasta
#36

Järgmiseks tööks võtsin pagaasniku valmis tegemise. Kuna auto põhi oli väga kehvas seisus siis ka pagaasniku põhi midagi erilist välja ei näe. Otsustasin keevitada juurde vajalikud detailid (varuratta kinnituse ja alustalad), lõigata välja riiul ja vahesein ning need peitsida:
   
Pagaasniku värvisin seest mustaks ja kui leiab õiget materjali siis teen valmis ka küljeseinad:
           
Seoses sellega tunnengi huvi äkki kellegil on üle vene autode salongi juures kasutuses olnud pappi või millega on seda asendatud tänapäeva materjalide valikus.
Hetkel näeb auto väljast välja enam-vähem selline:
           

Priit Kuldsaar
priit@made.ee
+372 510 9332
www.vanaautod.eu- kollektsioon piltidel
Vasta
#37

Auto tõesti ilus, aga kujutan ette kui kole see euro numbrimärk seal küljes hakkab olema.
Vasta
#38

Ma arvan et musta taustaga numbrimärk näeb seal pädev välja. Wink
Vasta
#39

Vahepeal on auto ehitusega veidi edasi jõutud. Narva kroomimisest sain kätte ja paigaldasin tagumise stange:
   
Lisaks plaanisin paigaldada starteri hoova ja jämeõlifiltri vahele liigutuskangi, kuid avastasin, et nii filter kui generaatori alus, on valed ning pidin need toorikute pealt uued võtma:
   
Paigaldasin ka korda tehtud õlinõu:
   

Priit Kuldsaar
priit@made.ee
+372 510 9332
www.vanaautod.eu- kollektsioon piltidel
Vasta
#40

Räägi lähemalt selle stange kroomimisest , kus täpsemalt sellist tööd tehakse (koduleht/aadress?) ja mis võiks ühe stange renoveerimine maksta ?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne