kere-remondi lühikonspekt

Ok, kölab loogiliselt.
Aga kuidas seletad siis plekile kiire rooste mittetekkimist samadel tingimustel?

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta

(10-10-2019, 11:41 AM)qwerty009 Kirjutas:  Arutleks peale keemiaga metalli töötlemist puhastamise osas...

Minupoolne loogika oleks selline, et kui peale töötlemist metalli pinnal olev (mis iganes kiht) on näiteks vee ja kaltsuga mahatulev, siis peaks selle ka eemaldama. Värv peab ju aluspinnaga korraliku nakke saama, et ta kinnituks ning kui vahekiht pole korralikult metalliga nakkunud (st pole moodustunud näiteks mingi fosfaadi kiht mis on kõvasti metalli pinnal), siis ei saa ka värv korralikult kinnituda, kuna ta kinnitub ju selle "sodikihi" külge mis on metalli pinnal.

Mina jällegi ei julenud vee ja kaltsuga läheneda. Arvestasin, et mis messingharjaga maha ei tule on piisavalt kinni ja harjamine tagab ka vajaliku karestamise krundile.
Vasta

Osadel muundajatel on vesi tehnoloogiasse sisse kirjutatud. Mingi aja pärast tuleb pinda niisutada, et keemiline protsess lõpuni käiks. Muidu hakkab pärast värvi all veel reageerima ja siis on paha-paha.

Mina olen niisutanud/pesnud. Kas ma kõikse õigem mees olen, ei väida.
Vasta

(10-10-2019, 12:49 PM)roosteuss Kirjutas:  Üks asi on niiskuse eraldaja aga on olemas oluliselt tõhusam asi õhukuivati näol aga see on juba teisest hinnaklassist.Peale kuivati vahele panemist kadus minul igasugune niiskus filtritest.

Sama siin,pidin hakkama õhutööriistu õlitama Smile

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta

(10-10-2019, 14:08 PM)motamees Kirjutas:  Osadel muundajatel on vesi tehnoloogiasse sisse kirjutatud. Mingi aja pärast tuleb pinda niisutada, et keemiline protsess lõpuni käiks. Muidu hakkab pärast värvi all veel reageerima ja siis on paha-paha.

Mina olen niisutanud/pesnud. Kas ma kõikse õigem mees olen, ei väida.

"Lätlane" toimibki kõige paremini vaid lisaniisutusega. Aknapesu pudelist õrnalt niiskeks ja reageerib  mühinal. var.2 jätta ööseks välja, õhuniiskus teeb oma. Pärast tuleb veel niiske lapiga, või lausa puhta veega pinnad puhtaks tõmmata. varem ei taibanud, alles siis kui pinnavärvi keema tõmbas...


Vasta

(10-10-2019, 14:08 PM)motamees Kirjutas:  Osadel muundajatel on vesi tehnoloogiasse sisse kirjutatud. 

Hotz Profi Antirustil pole.
See vinkel on sama vahendiga töödeldud ja kaks aastat liivas vedelenud. Jäi värvimata too osa, sest sai raam maja küljes kokku kleebitud ja hiljem värvitud. Liiva sisse pintsliga ma ei mahtunud.
   
Vasta

http://benefit.ee/public/Standox/Standox...10_EST.pdf

Leidsin nende lehelt asjaliku juhise, kuid kas ikka ettevalmistusetapid on järjekorras?

jeep cherokee
cadillac fleetwood
http://www.zone.ee/mbcar/
Vasta

Eelpool antud lingil on antud lööktöö järjekord. Antud videos remonditakse suht uut Audit, mitte roostes uunikumi.
Vasta

Võibolla loll küsimus, aga milleks supporteid ja selliseid väikseid asju üldse pritsida? Miks mitte happevanni?
Vasta

(10-10-2019, 22:56 PM)zazik Kirjutas:  Võibolla loll küsimus, aga milleks supporteid ja selliseid väikseid asju üldse pritsida? Miks mitte happevanni?

Järgmine loll küsimus:

Happevanni?
Vasta

Jah, väike anum, kus on näiteks sidrunhappe lahus sees. Eemaldab rooste ideaalselt. Päev, paar-kolm, kui vahepeal loksutada, saab kiiremini. 

Ise viskasin näiteks siduri töösilindri niimoodi likku, roostes käkist tuli väga ilus asi välja. Pädeva järeltöötluse osas jään küll vastuse võlgu.
Vasta

Ma ei hakka eelmiste postide vastuolusid lahkama, aga happevann ei sobi seepärast, et rikub kolbide liugpinnad. Kui kroomitud, siis pöördumatult, kui niisama pinnad, siis vajavad poleerimist.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Ei plaaniks komplektselt suppordit koos kolviga uputada.
Aga huvitaks see mainimata jäetud tagasiside.
Arutelu on huvitav.
Vasta

(10-10-2019, 23:17 PM)Marko Kirjutas:  ...
happevann ei sobi seepärast, et rikub kolbide liugpinnad. Kui kroomitud, siis pöördumatult, kui niisama pinnad, siis vajavad poleerimist.

Aga paljal suppordil/sildrihülsil ju pole liugepindu? Valupinnal ei tohiks sellest ju häda olla, kui vahepeal soolarünnaku asemel hapet saab.

Aga ma ei tea, ma küsin. Rolleyes
Vasta

Tegin ühed sadulad happega ja lasin siis tsinkida, midagi halvemaks ei muutunud silmajärgi. Neil sadulatel oli mansett nö silindris ja kolb ise kroomitud, viimane sai lihtsalt vahetatud. See nö silindriosa sadulal on suht robustse pinnatöötlusega juba tehasest (vähemalt konkreetselt neil sadulatel oli)

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta

Kui kangeid lahuseid te teete sidrunhappega, et see kroomitud pinnad ära rikkub ?
Kui kroom pind on korralik ei tohiks sidrunhappe lahus midagi teha aga kui kroompinnas on juba kahjustatud siis tuleks ikka kolvid ära vahetada.
Rooste eemaldamisel on veel abiks kui sidrunhappe kuumas hoida või vahepeal kuumutada, mida kuumem sidrunhappe lahus seda kiirem on protsess.
Vasta

Pidurisadulad saab väga viisakalt roostest puhtaks elektrolüüsiga. Eeliseks liivapritsiga võrreldes minu arust see, et poorsete metallide puhul "keeb" roosteaukudest kõik jama välja. Pritsi liiv ei taha sügavustesse võtta.
Elektrolüüs on iseenesest lihtne ja natukese pealehakkamisega on kodus täitsa tehtav, õpetussõnad leiab näiteks siit:
https://foorum.vwklubi.eu/viewtopic.php?t=114157
Vasta

Kus te seda kroomi näete suportitel?

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(12-10-2019, 18:51 PM)viplala Kirjutas:  Kus te seda kroomi näete suportitel?

Kroomitud liugepindadega sadulad on (olid) täiesti olemas. Selle foorumi kontekstis võib öelda, et on olemas. Esimesena tuleb meelde rahvaauto Ford Scorpio.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(12-10-2019, 19:31 PM)Marko Kirjutas:  
(12-10-2019, 18:51 PM)viplala Kirjutas:  Kus te seda kroomi näete suportitel?

Kroomitud liugepindadega sadulad...

Ei usu, et hakati suvalise malmkäraka sees mingit liuguriava kroomima. Või mis kohta sa seal mõtled? Minu arust on seal tegemist lihtsalt poleeritud malmiga.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne