Pneumo mutrikeerajale vajalik rõhk?
#1

Sattus siis minu valdusesse üks nõukaajal toodetud suruõhu pealt käitatav mutrikeeraja. Kui suurel survel need riistad tavaliselt töötavad? Minu kätte juhtunu keerab ennast 6kg/cm2 suuruse rõhu juures ainult laisalt ringi, niiet käega (õigemini näppudega) padruni kinni hoidmisega pole mingit probleemi, mutrite poltide keeramisest pole haisugi. Kas on probleem ebasobivas rõhus, või hoopis antud tööriistas?
Vasta
#2

Ma nõukaaja seadmete kohta ei tea, aga tänapäevased töötavad 6-8 baariga, seega kahtlustaks tööriista.
Vasta
#3

suruõhu riistad tahavad mitte suurt rõhku vaid palju õhku ,ilmselt on sul mingi väiksem kompressor ,mille õhu tootlikus jääb alla 200 l/min
enamasti tahavad sellised vähemalt 3-400 l et korralikult töötada .
Vasta
#4

isegi väikese tootlikkusega kompressor peaks esimesed 2-3 sekundit jaksama pöörata, "karel" aga väidab, et jaksab näppudega kinni hoida, järelikult viga ikkagi tööriistas. Kui aga esimesel paaril sekundil jõuline pööramine toimub, siis ikkagi kompressori tootlikkuse viga. Või on väga peenikesed voolikud. Või on reduktor vooliku vahel. Või on kraan (või mõni ühenduskoht) väga väikese läbimõõduga.
Vasta
#5

kompressori tootlikkuses pole probleemi, veneaegne tööstuslik relv, millel õhumahutit juba ca 250L. Reduktorit pole, õhuvoolik on umbes 10mm sisemõõduga, peab siis veel kinnitusstutsi siseläbimõõdu üle vaatama, peenem koht oli seal vist 4-5mm ja kas kraan lõpuni avaneb. Kardan, et neis asi siiski pole, sest päästikut vajutades käib suht vihane õhuvool püstolist läbi, puudub ainult resultaat. Lammutasin teda siis natuke, püstolis turbiin käib ilusti ja vabalt ringi, päästik töötab ilusti, see niiöelda löökmehhanism pöörleb ka vabalt. Õlitajat mul küll pole, aga õli si lihtsalt kinnitusstutsist sisse valatud. Ei saa lihtsalt aru, miks asi töötada ei võiks, täiesti kasutamata asi veel.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne