Frontaallaadurid mille peal töötate või olete töötanud
#1

tere! võtsin selle teema ülesse,sest tahaks rääkida ja jagada kogemust töötamisel nii vanade kui ka uuemat tüüpi laadurite peal.mind just huvitab,et kuidas on nende peal töötada,mugavuse poolest,kopa mahu poolest ja töötamine erinevate agregaatidega mis on kopa asemele ette pandud.ise nagu olen töötanud erinevate Komatsude peal(wa 600,wa 500,wa 480-olen ainult sõitnud),JCB 456,456e, siis veel Valtra ja nüüd mu viimane laadur mille peal töötan praegugi Volvo l110e. kirjutage kõigest huvitavast mida olete näind ja kogend ise laadurite peal töötades.....
Artur
Vasta
#2

Avant 520+ Big Grin ärge pahandage, et selle põka ka teemasse tõin, aga uhke tunne oli küll uhiuue masinaga esimesed 20t mulda laiali vedada.Ja seda peab ka ütlema, et kangide asetus ja sõidumugavus oli suurepärane ehkki ka istmel oleks võinud mingi vedrustus all olla.Veel meeldis see, et traktoril/laaduril väga palju erinevaid kasutusvõimalusi ja enda väikeste gabariitmõõtmete(kas kirjutasin ikka õigesti) tõttu on sellega võimalik peaaegu igal pool käia.
Vasta
#3

Oli üks O&K frontaallaadur. Täpset mudelit ei oska öelda. Kuna polnud varem töötanud sellise peal, siis arvasin, et jube raske on sellisega majandada. Kuid võta näpust-praktiliselt phe päevaga õppisin selgeks. Eriti nauditav oli joystickiga, mitte kangidega, klõbistadaCool
Vasta
#4

Aga räägime ekskavaatoritest ka....Big Grin
Ehk on meil selliseidki mehi pundis kes veel trossidega aparaati liigutand. Sellist näiteks:


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

loll on loll olla.
Vasta
#5

Olen tõstnud silorulle John Deere 6800 peale paigaldatud frontaaliga, millel on kopa asemel "kallistajad". Teist sarnast frontaali polegi kohanud, igatahes on tal suurelt "Robust" peale kirjutatud.
Üldiselt on väga mugav kasutada, kuna kõik funktsioonid ühe joysticku all. Manöövreid on ka mugav sooritada, kuna liikumissuunda saab revers kangiga kasvõi hoo pealt muuta. Revers muudab masina ka mitmekülgsemaks: osavamad mehed veavad 2-3 rulli korraga. Asi käib nii, et laotakse rullid üksteise otsa ja siis kallutatakse seda kuhja veits traktori poole. Ülemised rullid kukuvad frontaali raami vahele, alumine on "kallistajate" haarade vahel. Reversi tähtsus seisneb selles, et 2-3 rulli varjavad vaate ettepoole täielikult ja nii käib enamik sõidust tagurpidi nii umbes 40 km/h.
Vasta
#6

turbarabas sai sellise peal natuke töötada(MTP 71),täis hüdraulika aga trossidega kogemusi pole    
Vasta
#7

Arnol Kirjutas:Olen tõstnud silorulle John Deere 6800 peale paigaldatud frontaaliga, millel on kopa asemel "kallistajad". Teist sarnast frontaali polegi kohanud, igatahes on tal suurelt "Robust" peale kirjutatud.
Üldiselt on väga mugav kasutada, kuna kõik funktsioonid ühe joysticku all. Manöövreid on ka mugav sooritada, kuna liikumissuunda saab revers kangiga kasvõi hoo pealt muuta. Revers muudab masina ka mitmekülgsemaks: osavamad mehed veavad 2-3 rulli korraga. Asi käib nii, et laotakse rullid üksteise otsa ja siis kallutatakse seda kuhja veits traktori poole. Ülemised rullid kukuvad frontaali raami vahele, alumine on "kallistajate" haarade vahel. Reversi tähtsus seisneb selles, et 2-3 rulli varjavad vaate ettepoole täielikult ja nii käib enamik sõidust tagurpidi nii umbes 40 km/h.
Kas jutt on silorullidest?

Lõtk ei ole loks!
Vasta
#8

Ma olen proovinud john deere 3220, see on põllumajanduslik laadur. Väga mugav masin, kuid laguneb palju. Eriti meeldib selle masina puhul mastileevendus, mida paljudel ehituslike laaaduritel pole (manitou). Siin ka video http://youtube.com/watch?v=Ahq8V3F7ZyI
Vasta
#9

ES 95 Kirjutas:
Arnol Kirjutas:Olen tõstnud silorulle John Deere 6800 peale paigaldatud frontaaliga, millel on kopa asemel "kallistajad". Teist sarnast frontaali polegi kohanud, igatahes on tal suurelt "Robust" peale kirjutatud.
Üldiselt on väga mugav kasutada, kuna kõik funktsioonid ühe joysticku all. Manöövreid on ka mugav sooritada, kuna liikumissuunda saab revers kangiga kasvõi hoo pealt muuta. Revers muudab masina ka mitmekülgsemaks: osavamad mehed veavad 2-3 rulli korraga. Asi käib nii, et laotakse rullid üksteise otsa ja siis kallutatakse seda kuhja veits traktori poole. Ülemised rullid kukuvad frontaali raami vahele, alumine on "kallistajate" haarade vahel. Reversi tähtsus seisneb selles, et 2-3 rulli varjavad vaate ettepoole täielikult ja nii käib enamik sõidust tagurpidi nii umbes 40 km/h.
Kas jutt on silorullidest?
jah, jutt on silorullidest.
Vasta
#10

Vot seda rullivedu tahaks kohe ise näha,3rulli=3tonni traktoril nina peal ja kiirus 40 km/h sedagi tagurpidi???

Lõtk ei ole loks!
Vasta
#11

ES 95 Kirjutas:Vot seda rullivedu tahaks kohe ise näha,3rulli=3tonni traktoril nina peal ja kiirus 40 km/h sedagi tagurpidi???
Kogu üritus kokkuvõttes väga kahtlane. See kolmas rull maandub suure tõenäosusega 6800l kapotile... Või olemegi leidnud põhjuse, miks teatud esilaaduritega masinatel esisillad kesta ei taha? Igal juhul on tegemist arutu masina ülekoormamise ja igasuguste ohutuseeskirjade eiramisega... Kui see jutt üldse tõde on, mitte mingi NSR(naised saunas rääkisid).
Vasta
#12

ES 95 Kirjutas:Vot seda rullivedu tahaks kohe ise näha,3rulli=3tonni traktoril nina peal ja kiirus 40 km/h sedagi tagurpidi???

kas tõesti 1 silorull kaalub tonn!? pole kunagi neid teind sellepärast imestan. heinarull minu meelest kaalus mingi 450kg aga silo peaks raskem olema.
Vasta
#13

Aho Kirjutas:Ma olen proovinud john deere 3220, see on põllumajanduslik laadur. Väga mugav masin, kuid laguneb palju. Eriti meeldib selle masina puhul mastileevendus, mida paljudel ehituslike laaaduritel pole (manitou). Siin ka video http://youtube.com/watch?v=Ahq8V3F7ZyI

uuematel laaduritel on mastileevendus(JCB 456e 2006a,volvo l110e 2006a,komatsu WA480 2007a).
Vasta
#14

Silorull võib olenevalt pressist ja rulli pandud materjalist kaaluda isegi üle tonni. Endal õnnestunud mõne aasta eest saavutada 8rulli kaaluks koormas 9800kg. Kui ikka märg ristik rulli kerida,siis... Aga tavapärasem on rulli kaal vahemikus 800-1100kg. Ise neid vedanud omal ajal nii et küll sai... Aga tehakse ka väiksemaid kandilisi silo "palle". Need tunduvad kergemad (ise pole nendega üle kaalu sõita saanud). Aga neid ei nimetata ka rullideks!
Vasta
#15

ES 95 Kirjutas:Vot seda rullivedu tahaks kohe ise näha,3rulli=3tonni traktoril nina peal ja kiirus 40 km/h sedagi tagurpidi???
John deere 3220 on suured hargid millega pole neli rulli probleem, aga sellega saab sõita vaid kuni 35km/h. Silorull kaalub tavaliselt 500+kg.
Vasta
#16

ES 95 Kirjutas:Vot seda rullivedu tahaks kohe ise näha,3rulli=3tonni traktoril nina peal ja kiirus 40 km/h sedagi tagurpidi???

Kahte rulli silo olen oma silmaga näind seal, kolm on julge oletus (heina ja põhurulli korral ilmselt tõenäolisem). Antud juhul kaaluvad silorullid 700kg ringis. Sõit käib tagurpidi seepärast, et vaateväli ettepoole väga piiratud on.

lisan pildi ka.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#17

Nojah, olen oma silmaga näinud MTZ-82 mille esisillatala oli rullivedamisest looka vajunud ja see tala ei ole just nõrkade killast.
Vasta
#18

Praegu tegelt pikemalt järgi mõeldes, mõistan et olen vist liialdanud. Pilti vaadates ei mõistagi, kuhu see kolmas rull mahtuda võiks. Aga kaks rulli korraga on täiesti rutiin, sest ajanappus on tihtipeale väga suur. Ise olen ainult üht rulli korraga vedanud, ei ole veel eriti kogenud traktorist.
Vasta
#19

Arnol Kirjutas:Praegu tegelt pikemalt järgi mõeldes, mõistan et olen vist liialdanud. Pilti vaadates ei mõistagi, kuhu see kolmas rull mahtuda võiks. Aga kaks rulli korraga on täiesti rutiin, sest ajanappus on tihtipeale väga suur. Ise olen ainult üht rulli korraga vedanud, ei ole veel eriti kogenud traktorist.

Jah eks see mitme rulli vedu ikka suht traktori ja töstuli surm on ja ma ei sa aru kas teil kärusid pole et töstuki otsas rulle veate.Töste jöud vöib olla küll sell töstukil 2tonni aga 3 rulli ja 40km h söit on ikka täielik raktori ja töstuki löhkumine.Tösta vöib küll 2 tonni aga selle raskusega söit 40 on raudselt keelatud. Loe enne töstuki kasutus juhend läbi ja siis hakka töstma.Ja see kasutus juhend peab ikka suht täpselt paikka.Traktorist ja töstukist on kahju küll. Söidul ja töstmisel on ikka vahe. Ja seda kolme rulli vedu tahaks oma silmaga näha vöi kui julged pane pilt üles vöi kardad ülemuse käest pistuleid saada.Enne ei usu kui oma silmaga näen seda pulli
Vasta
#20

OK, tunnistan ülesse, 3 rulli jutt on liialdatud, olen veel noor ja loll, ning tuleb ette.
"Ülemus" on äi ja tema on tavaliselt roolis, kui 2 rulli peal on. Silorull kaalub umbes 700kg, nii et masinal ei ole eriti hullu midagi. Mitme rulli korraga vedu on tingitud lihtsalt ajanappusest. Kaugelt põllult lauda juurde toome muidugi käruga (21 kärus + 1 raskuseks harude vahel). Aga kui on vaja kasvõi 500m kaugusele söötmiseks mitu rulli viia, siis tihtipeale lihtsalt ei jätku aega topeltsõitudeks.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne