Mälumäng

PETSS Kirjutas:2000 numbritga Õismäel ka olemas.Oodake kui ilm soojeneb siis võtan mõned õlled ja võin kõik Õismäe liinipostid koos numbritega üles tähendada.Kannatust vaid!
EEEEEIIIII, PETSS!!! Palun, EEEIII! Mitte veel ühte loendamise teemat... Ma juba vaimusilmas kujutan ette seda rõõmu, mis on loendajatel teemast "Trolliliinide poste, mida nähtud kohas, kus nad tawaliselt ei seisa". Siis oleks bussihuvile lõplikult vesi peale tõmmatud.
Vasta

Vot number 1 on selline, mida leida, aga kui suurimat otsida, siis kisub jah loenduseks a la Lilles nägin täna 2211 posti jne. Ehk suudaks keegi siia parema küsimuse genereerida, endal ei tule midagi ette.
Vasta

Ja rahu saabus maa peale.Kõik kurjus kadunud nagu ka siinkirjutaja oma postiloendusega.Kewad käes,saangi vaadata tüdrukuid mitte Õismäe roostetavaid liiniposte.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta

Kuna siin juba nii lahkelt lubati uus küsimus esitada, siis kuigi siin ühes teises teemas põlati laevateema ära, julgen ikkagi küsida:
Mis veidi imeliku nime all sõitis eelnevalt Linda Line'i reisilaev Merilin?

P.S.: Kui siin laevateemat tõesti ei sallita, või kui ma valesti aru sain ning on kellegi teise kord küsimus esitada Big Grin, võib küsimusest ka mitte välja teha.

Tallinna ühistranspordi infosait aadressil http://www.yhistransport.eu.
Vasta

Cat no.1
Vasta

oxygen Kirjutas:Cat no.1
Jah, see'p ta oligi.

Tallinna ühistranspordi infosait aadressil http://www.yhistransport.eu.
Vasta

Laevateema jätkuks üks pilt aastast 1980. Vette lastakse tulevane Estonia.
[Pilt: tj_skrov.jpg]
Vasta

Ja, kuigi kaldub teemast kõrvale, veel üks pilt, mis haakub Linda Line-ga, nimelt tiiburlaev Liisa veel siis, kui ta firma Tallink Express all sõitis:
[Pilt: 0223094.jpg]
Liisa oli üks kolmest tiiburlaevast, mille Tallink Linda Line'le maha müüs (teised olid Jaanika ja Laura, kumbki ei sõida enam) ning oli esimene, mis aastase tegevuse järel liinilt kõrvaldati. Kui keegi teab miks, võib kusagil selle välja tuua.
Ning ei saanud jätta märkimata laeva Viking Express I, ehk Viking Line'i püüe siseneda kiirlaevade turule. Laev sõitis juuni - oktoober 1995.
[Pilt: condor_10_1992_3.jpg]
Aga nüüd vist aitab mitte küsimustega seotud laevapiltidest Rolleyes.

Tallinna ühistranspordi infosait aadressil http://www.yhistransport.eu.
Vasta

Ühe põhjusena võiks näiteks välja tuua selle, et kui see oma mootori seal linnahalli juures käima tõmbas, siis hakkasid poolel linnal aknad värisema. Ma ei tea kas see töötas kuidagi lennuki mootoriga vms, igatahes müra oli sama tugev ja vaevalt see kuidagi reisijatele mõnu pakkus poolteist tundi sellist kisa kuulata.
Vasta

Milline on väidetavalt kõige pikem Eesti keesles kokkukirjutatud sõna?Tegu transpordi alasse väljendiga

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta

Ma nüüd laon letti oma eesti keele alased teadmised Smile
Pole kindlasti transpordialane sõna, kui kõige pikem sõna eesti keeles, mis ma olen suutnud välja mõelda on ratastoolikorvpallimaailmameistrivõistlused Smile Ja seda, et see kõik kokku kirjutatakse, kinnitas ka mu eesti keele õpetaja, kelle teadmistes mina küll ei julge kahelda. 43 tähemärki, tehke üle Smile
Vasta

Allmaaraudteejaam?
Vasta

allmaaraudteejaamaülem on see transporditeemaline sõna vist.
võimalik, et seda sai pikemaks kombineerida, kuigi praegu pähe ei tule.
no umbes samalaadne geniaalne leiutis on ju ka kuulilennuteetunneliluuk... nüüd lugege tagurpidi Big Grin
Vasta

Künnimehel õigus.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta

Pole hetkel head küsimust, järg tagasi Petss'le.
Vasta

OT aga ratastoolikorvpalli maailmameistrivõistlused kirjutatakse kindlasti lahku.
Reeglit ei oska tuua aga võrdle ka: Korvpalli maailmameistrivõistlused, Korvpalli meistrivõistlused.
Vasta

zazik Kirjutas:OT aga ratastoolikorvpalli maailmameistrivõistlused kirjutatakse kindlasti lahku.
Reeglit ei oska tuua aga võrdle ka: Korvpalli maailmameistrivõistlused, Korvpalli meistrivõistlused.
Võib seda kirjutada nii kokku kui lahku. Tavaliselt kirjutatakse lahku, et lihtsam lugeda oleks
Vasta

zazik Kirjutas:OT aga ratastoolikorvpalli maailmameistrivõistlused kirjutatakse kindlasti lahku.
Reeglit ei oska tuua aga võrdle ka: Korvpalli maailmameistrivõistlused, Korvpalli meistrivõistlused.
Loogika on sama nagu sõnaga "veoauto"-gi. Liiki/laadi näitav nimisõna omastavas käändes kirjutatakse järgneva nimisõnaga üldjuhul kokku Wink Vastasel juhul näitaks see kuuluvust ("Mehe auto") Smile

Ehk lõpetaks eesti keele filoloogiliste nüansside lahkamise siin teemas? Vajadusel saab uue teema teha või privas rääkida Smile
Vasta

Mina tahan küsida, mis buss oli viimasena 62 liinil? Mis buss aga 29B liinil viimasena? (Võib-olla keegi teab ka mis buss oli esimesena 1PR liinil, seda mina igatahes ei tea)

[Pilt: evanescenceuc0wk5.jpg]
[Pilt: mychemicalromancenf7.gif]
[Pilt: userbarmikafan01vs9.jpg]
[Pilt: jamesb2hu4.gif]
Vasta

Viimane 29B
Viimane 62
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne