ðiguli värvid
#1

Tekkis selline küsimus, et mis värvi vaz`id veerisid tehasest välja?
Kas oli ka oranþe?
Vasta
#2

Oli. Selliseid kollakasoranþe - nt tean üht kindlat 1979. aasta 01-e (nn "kopikat").

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#3

Mull endal on 21011. Värv pealt pleekind ja aru ei saa milline see õige. Seest poolt küll ehtne oranþ.
Vasta
#4

VAZ üks esimesi automarke SSSR kus pea esindatud pea kõik värwitoonid.Mida ei mäleta ,need tehaseoriginaal värvis mustad 01,02,03 ,011.Parandage kui eksinud olen.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta
#5

Ja värviti nad Sadolin värvidega, nii et paljud toonid on veel saadaval...
Vasta
#6

Minu 80nda aasta 011 on ka 50% orig punast värvi.
Vasta
#7

via Kirjutas:Ja värviti nad Sadolin värvidega, nii et paljud toonid on veel saadaval...

Sadoliniga värviti export-masinaid. Siseturu autod läksid ikka vene emaili alla.
Musta värvi ei lubatud eravaldusesse mõeldud autod värvida, et need (kõrge) ametnike autona kaugelt välja ei paistaks.
Vasta
#8

Mh minu naabril oli must Lada 2101 millega ta taksot söitis.

www.classiccar.co.uk
www.carandclassic.co.uk
www.classiccarsforsale.co.uk
Müüa 2140 1982
Tartu on muutumas drifti Päälinnaks, oma ringristmikudega. Big Grin

Vasta
#9

Style Kirjutas:
via Kirjutas:Ja värviti nad Sadolin värvidega, nii et paljud toonid on veel saadaval...

Sadoliniga värviti export-masinaid. Siseturu autod läksid ikka vene emaili alla.
Musta värvi ei lubatud eravaldusesse mõeldud autod värvida, et need (kõrge) ametnike autona kaugelt välja ei paistaks.

Ei julge Style väitele küll vastu vaielda, aga kas see ekspotrt-masinate jutt ikka päris kindel on? Olles kuu aega 1984-l aastal VAZ-i tehases liinipeal 3 kruvi autopõrandasse kruvinud, siis ei olnud küll aru saada, et kas masin läks sise- või välisturule. Väljaarvatud parempoolse rooliga isendid. Samas võisid osad kered muidugi ka teise värviga värvitud olla ja juba algselt mõeldud siis ekspordiks. Mingit eraldi liini aga välisturu toodangu jaoks ei olnud.
Vasta
#10

Olen aeg ajalt korraldanud mälumänge ja ühes küsimuses oli vaja lahti seletada loetelu tähendus:

ananass, ankaraa, banaan, laadoga, kuldvillak, rubiin, valge öö, küpress, piison, corrida, karakum

need pidid tähistama Lada värve

Pulmasõidud vana Volgaga, saunabussi ja RAF "Kutsikas" rent - www.suhtesepp.com
Vasta
#11

Olen rääkinud kah ühe Lada tehases töötanud mehega, ja tema jutu järgi agregaatide komplekteerimises ja defekteerimises olaa siiski vahet tehtud. Umbes nii, et nõuetele mittevastav detailide partii läks siseturule, aga see võis ka kohapealne kuulujutt olla.
Sadoliniga värviti ikka kõik, niipalju kui kuulnud olen. Algul kasutati võibolle mingeid muid lääne värve...
Vasta
#12

valge öö (belaja nots') ikka oli.

'82 a 05 oli mingi läänesaksa tibukollase nitrovärvi all.
Igal juhul komplekteeriti ekportvariandid paremini, täpselt samamoodi nagu läks toodang sõjatööstusele ja rahvamajandusele.
Vasta
#13

jurkman Kirjutas:valge öö (belaja nots') ikka oli.

'82 a 05 oli mingi läänesaksa tibukollase nitrovärvi all.
Igal juhul komplekteeriti ekportvariandid paremini, täpselt samamoodi nagu läks toodang sõjatööstusele ja rahvamajandusele.

krt, koma oli vales kohas - parandasin ära

Pulmasõidud vana Volgaga, saunabussi ja RAF "Kutsikas" rent - www.suhtesepp.com
Vasta
#14

Töötasin ise omal ajal Kadaka tee autokaupluses Lada.
Ja ausalt öeldes ei mäleta ühtegi oranzi või musta värvi Zigulid. Samas minu ajal enam 01 ja 03 ei müüdud, võib-olla esimesed mudelid väljastati erineva värvigammaga.
Vasta
#15

80 lõpul ja 90 alul oli kõige tegijamad 08-09 "märg asfalt"

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta
#16

Minu teada VAZ-e varasemal ajal ( nagu ka hr Petss arvas) mustaks ei värvitud. Hakkas see peale äkki 80-ndate lõpu 06-ga. Ka ei kasutatud varasematel aastatel ilmselt Sadolini värve. Vanemate VAZ-ide (70-ndate) toonid ei kajastu küll Sadolini värvikaardil. Ehk siis toonane kirsipunane ja tumesinine näiteks olid hoopis erinevad hilisematest. Kasutati ka üsna eksklusiivseid värve, mis ilmselt olid mõeldud eksporditavatele autodele, aga juhuse tahtel mõni ka suurele kodumaale jäi. Näiteks minu tädi 74. a. 03 oli mingit kummalist pronksjaspruuni poolmetallik tooni ja see kohe kindlasti Sadolini värv ei olnud. Seda värvi autosid oli terves maakonnas, või nagu toona õeldi, rajoonis, 2 tükki.Mis oranzi puutub, siis päris oranzi tooni "sigulli" polnud, oli selline porgandikarva.Oma lapsepõlvest kindlalt mäletan, et üks 73 või 74 a. 011 oli seda värvi. Ka algusaastate tumesinised 01-d olid teist tooni, kui näiteks 80-ndate lõpu 07-d.
Vasta
#17

miniest Kirjutas:Mh minu naabril oli must Lada 2101 millega ta taksot söitis.

Veits eksisin, mitte must polnud nagu ma siin alguses kirjutasin vaid väga tume punakaspruun, mis mulle oli meelde jäänud nagu Þiguli oleks musta värvi olnud.

www.classiccar.co.uk
www.carandclassic.co.uk
www.classiccarsforsale.co.uk
Müüa 2140 1982
Tartu on muutumas drifti Päälinnaks, oma ringristmikudega. Big Grin

Vasta
#18

Weits teemaväline küsimus ,mis seotud musta värviga.Jättes Gorki toodangu välja.Mis ei värvinud wenelased oma ZAZ e ,Vaz e,Mossesid mustaks?

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta
#19

PETSS Kirjutas:Weits teemaväline küsimus ,mis seotud musta värviga.Jättes Gorki toodangu välja.Mis ei värvinud wenelased oma ZAZ e ,Vaz e,Mossesid mustaks?

Kas see just seetõttu olnud aga ehk optikaga seoses.
Proovi järele, värvi mõni väike asi, näit Sapikas mustaks. Mis tast järele jääb...? Suurt sittagi- mustavärvine ese näib oluliselt väiksem välja.

loll on loll olla.
Vasta
#20

PETSS Kirjutas:Weits teemaväline küsimus ,mis seotud musta värviga.Jättes Gorki toodangu välja.Mis ei värvinud wenelased oma ZAZ e ,Vaz e,Mossesid mustaks?

Kas mu ülalmainitud väide ei sobi selgituseks?..
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne