ðiguli värvid
#21

miniest Kirjutas:
miniest Kirjutas:Mh minu naabril oli must Lada 2101 millega ta taksot söitis.

Veits eksisin, mitte must polnud nagu ma siin alguses kirjutasin vaid väga tume punakaspruun, mis mulle oli meelde jäänud nagu Þiguli oleks musta värvi olnud.

Punakaspruuni nii tumedat ei tea, mis mustana oleks paistnud (see ei tähenda, et teda olla ei võinud) , küll aga mäletan hästi tumedat rohelist, mis pea mustana paistis. Jällegi u. 74 või 75 a 01-ga oli tegu. Pärast seda, kui omanik ta üle katuse keeras, värviti ta peale keretööde tegemist hoopis heledamaks.
Vasta
#22

Pisut ka Lada värvidest.

Pilt I) Vanematel (eksport) 2101del kasutati algul jah sellist väga tumerohelist tooni, mis paistab pigem mustana.

Pilt II) Siin on maintud veel punakaspruune Ladasid. Taolist vanemat "ploomikarva" 2101te näinud samuti Eestis - nüüd neid orginaalina enam vist säilinud pole. Pildil oleva "mitte päris pruuni" 2103e sarnast isendit valdas kunagi ka minu sugulane. Oli huvitav värv.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta
#23

Jah, see 03 mr X-i postitusel on küll sellist värvi, nagu minagi vanemate Ladade kirsipunase all mõtlesin http://zsiguli.hu/images/cikk109_lada2101.jpg
Vasta
#24

Mister X Kirjutas:Pilt II) Siin on maintud veel punakaspruune Ladasid. Taolist vanemat "ploomikarva" 2101te näinud samuti Eestis - nüüd neid orginaalina enam vist säilinud pole. Pildil oleva "mitte päris pruuni" 2103e sarnast isendit valdas kunagi ka minu sugulane. Oli huvitav värv.

Umbes sellist värvi see 2101 oli.

www.classiccar.co.uk
www.carandclassic.co.uk
www.classiccarsforsale.co.uk
Müüa 2140 1982
Tartu on muutumas drifti Päälinnaks, oma ringristmikudega. Big Grin

Vasta
#25

Minu 87. aasta null-neljal on kapoti all Standox kleeps, lada märgiga. Kas juba tehasest lasti need siis standoxiga üle või mis (see on muide soomest tulnud masin)?Rolleyes


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#26

Esimesed 01 d olid :hallid,kirsipunased,tumesinised,valged ja tumerohelised. Need on originaal värvid minu käest läbikäinud 72 aasta autodel.Kas oli Sadolin või ML ei tea.
Export O5 oli o6 istmete ja polstritega.Mingi export tumeroheline, esimestest 03dest (kaasas oli ingliskeelne manuaal)mis olevat väljapraagitud elektrisüst rikke tõttu,oli komplekteeritud ustega milles sees turvatalad.Need uksed OLEVAT olnud Fiati omad.Rohkem pole selliseid uksi kohtand.Minu mäletamist mööda oligi see export algul polstrite ja istmete mäng.
Neid kvaliteetseid ja defektidega Sigulle uuena palju nähtud. Lausa veatut autot polnud vist ühtegi ,aga siis oli õnn kui sellisegi said.(praegused legod on kohati hullemad)

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta
#27

Ega jahh need uued ladad on ikka parajad õnnetused küll,tean väemalt 5 ladat,millel hakkas lihtsalt heast peast esiklaasi ülemisest servast katus roostetama,mingi 5-10 cm laiune riba ainult.Mitte kohe ei saa aru,miks just sealt ja selline riba ainult,muidu mujalt polnud veel roostepoegagi näha.
Vasta
#28

Kas kellelgi on pilte, jooniseid, sisevaateid või värvikoode miilitsa Ziguli kohta? Ilmselt olid need ikkagi mingid tavalised 1600-sed autod, mis tehasest väljusid tavalistes värvides, kuid hiljem pihustati sini-kollaseks. Ja kas Eestis oli tagumise pagazniku peale kirjutatud GAI või RAI?

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#29

Olemas veel 1974 a.2103 ,mille algupärane värv eelpoolmainitud tumepruun. Kui meenutan,siisisegi värviparandus purk alles.Masin igapäevases kasutuses rohelisena.
Vasta
#30

Tegin joodik -miilitsa ülekatuse käinud autot .See oli valge ja sinisega olid lisad tehtud.Auto oli algselt valge. Kirjaks oli GAI.Juhtmeid oli hullumoodi:raadiojaamad ,vilkurid,mögafonid,ostanovites kiri.Oli siis nagu juttu ,et tehases tehtud eritellimusautod,aga .....Kere oli 011,mootor 03.

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta
#31

minu oma on(oli ) selline
http://fotoalbum.ee/photos/kris282/21587283
Vasta
#32

Piibur Kirjutas:Kas kellelgi on pilte, jooniseid, sisevaateid või värvikoode miilitsa Ziguli kohta? Ilmselt olid need ikkagi mingid tavalised 1600-sed autod, mis tehasest väljusid tavalistes värvides, kuid hiljem pihustati sini-kollaseks. Ja kas Eestis oli tagumise pagazniku peale kirjutatud GAI või RAI?


Mängufilmis "Keskea rõõmud" on paar stseeni miilitsavärvides VAZ 2101-st.
Vasta
#33

Kes paneks pildi 80-keskpaiku domineerinud miilitsa värvides VAZ-2106? Minu 1984a. VAZ-2106 oli just endine miilitsa auto.

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#34

Mendil olid minuteada peamiselt 011 ned.Vaat 06 mina küll hulgikasutuses mendil es mäleta.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta
#35

Aga kas keegi teab, mis värvi olid KGB autod?(kas KGB-l oli üldse vaz-e?)
Vasta
#36

kris282 Kirjutas:Aga kas keegi teab, mis värvi olid KGB autod?(kas KGB-l oli üldse vaz-e?)

Alguses olid nad mustad, aga pärast juba suvalist värvi(muid asju oli veel mida varjati), et tavakodanik, autodel vahet ei teeks, kas tegu on tava vöi riikilikujulgeoleku masinaga.(Volga)

Ise pole küll kuulnud, et KGB oleks kasutanud Þigulle, aga ma vöin ka siin juures eksida.

www.classiccar.co.uk
www.carandclassic.co.uk
www.classiccarsforsale.co.uk
Müüa 2140 1982
Tartu on muutumas drifti Päälinnaks, oma ringristmikudega. Big Grin

Vasta
#37

Missugused olid Lada miilitsa värvid 80-tel aastatel? Kollased? Kas sinivalget ka mingil määral domineeris?

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#38

EdR Kirjutas:Missugused olid Lada miilitsa värvid 80-tel aastatel? Kollased? Kas sinivalget ka mingil määral domineeris?
Nõuk. miilits alati kollaka tooniga. Sini-valge kombinatsioon tuleb alles politsei tulekuga. VAZ markidest kasutati kopikaid (01, 011). Sinivalged 06-d on, 90-ndate alguses ostetud politseile.

VAZ miilitsa autode toon ei olnud erkkollane, vaid natuke mahedam, tumedam. Aga eks neid ka remonditi ja värviti üle. Kirjed olid vene keelsed. Samuti olid venekeelsed kiirabi autode kirjed. Eestikeelsed kirjed võisid tulla perestroika lõpufaasis (1988-89?) ja sedagi kohtades, kus maakeelseid inimesi rohkem, seega mitte Tallinnas.
Vasta
#39

kris282 Kirjutas:Aga kas keegi teab, mis värvi olid KGB autod?(kas KGB-l oli üldse vaz-e?)

Olid Volgad, KGB põhiparki VAZe kindlasti ei kuulunud. VAZe kasutati vast vaid siis, kui oli vaja konspireeruda ja siis (vast) oli kasutuses suvaline tavaauto (eks niiviisi käitub ju iga riigi salapolitsei).

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#40

krister Kirjutas:
EdR Kirjutas:Missugused olid Lada miilitsa värvid 80-tel aastatel? Kollased? Kas sinivalget ka mingil määral domineeris?
Nõuk. miilits alati kollaka tooniga. Sini-valge kombinatsioon tuleb alles politsei tulekuga. VAZ markidest kasutati kopikaid (01, 011). Sinivalged 06-d on, 90-ndate alguses ostetud politseile.

Siiski, siiski. Mäletan tatist peast sini-valgeid Ladasid krimijälitusel. Too sinine triip olnud küll hästi tumesinine. Venku vapid peal ja puha.

loll on loll olla.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne