ðiguli värvid
#41

Lada värvidest veel.1975 aasta detsembris ostis isa uue 011-ne mille värviks oli corrida.Kas see corrida on nüüd oransh või telliskivipunane-see jäägu igaühe enda otsustadaSmileJutu järgi olevat värvitud auto ML tüüpi värviga mis on siis see kuivamiseks kuumutamist nõudev värv.
1989-l aastal värvisime selle masina Sadolini värviga mis kandis nime Apelsin...minu silmale oli see igatahes rohkem oransh.
Vasta
#42

90 kui ehitati STOKMANNI 1 järku seisis ehitusplatsil ka lilla(eriti rõve,minu nägemus) Soome numbritega 2107.Kodanik Mälberg tegi siis sealt oma autorisaadet kunagisest paberivabrikust ,ka tema juhtis siis tähelepanu sellele autole.Saade toodetud kunagise RTV poolt .Loodan ,et säilinud TV3 Viasat arhiivides.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta
#43

Üks miilitsa 06 oli Viljandis täiesti olemas. Toonases ARK-is sai käidud sellega ise veel eksamisõitu tegemas. Täpselt ei mäleta, aga minu meelest oli ta just selline valge -sinisega kombinatsioon. Aga võis ka kollane ola, ei mäleta. Proovisin pildiotsinguga Vene netiavarustest ka mõnda nõuka-aegset miilitsasigulli tabada, aga annab enamalt jaolt tänapäevaseid sini-valgeid miilitsaautosid.
Vasta
#44

Üks väike tähelepanek: nimelt on ju toodetud ka vene automudeleid 1:43 mõõdus nii sini- valgete kui ka sini- kollastes värvitoonides. Endalgil on mul kapipeal vastu vaatamas sini- valge 2101.
Vasta
#45

Kas N.Liidus polnud järsku nii, et ainult miilitsa OPERATIIV-sõidukite värv oli kollane-sinine? Ja ülejäänud selle ametkonna autode tunnuseks oli vaid sinine triip, põhivärv polnud oluline? Meenub näiteks, et UAZ-e oli ka tumerohelisi sinise triibuga. Äkkis siis sellest ka valged siniste triipudega Ladad, need polnud vast operatiivsõidukid, vaid lihtsalt mõne asjapulga ametiautod?
Vasta
#46

Mõlemal fotol on "новодел",s.t. uuesti tehtud.Värvitooni autentsust ei
julge kinnitada.
[Pilt: 001gaisp2.jpg]

[Pilt: 002gaiaq4.jpg]

1985 Lada 1300 SL
Vasta
#47

Selle alumise pildi VAZ 21011 sinisest triibust üleval pool olev kollase värvi toon meenub kõige autentsem olevat.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#48

Kärdlas oli 80ndatel sarnane miilitsa vaz nagu ülemisel pildil. Sinine triip oli tumedam ja pagassi luuk oli ka sinine. Esikapott kollane. Ukse peal selges eestikeeles MIILITS ja all N Liidu vapp, nagu pildilgi. See miilits, nüüd sõiduõpetaja, oli minu naaber ja on siiani Hiiumaal legendaarne mees.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne