Teema on suletud

#21

EdR Kirjutas:Edaspidi püüan Eestimaa pealt Ikaruse juppe kokku kraapida niikaua kuni neid vähegi veel leida on! Tuleb võtta niipalju kui veel võtta saab sest nt. 5 aasta pärast pole selliste vanarauahindade juures enam mitte midagi alles!

Kui nii edasi läheb, siis oled vist varsti vähestest, kui mitte ainus Ikarus bussi omanik Big Grin Eestis.

www.classiccar.co.uk
www.carandclassic.co.uk
www.classiccarsforsale.co.uk
Müüa 2140 1982
Tartu on muutumas drifti Päälinnaks, oma ringristmikudega. Big Grin

#22

Kuna sinu käes on mitte ainult busside vaid ka Ikaruste vallast üsna rariteetne eksemplar, siis minu poolt ainult tuult tiibadesse. Ehk siis kui valmis saab võtad minu ka oma bussi peale Toungue
#23

EdR.

Ma polegi midagi Sinust midagi halba mõelnud ega arvanud, samuti ei mingit kriitikat. Ikarused on ka minu lemmikud väiksest saati ja mul on kahju, et ükski neist linnas enam ei liigu.
Kuna Sina üritad seda viga parandada, siis on mul selle üle ainult hea meel.

Ma küll ei tea Sind läbi ja lõhki, sest foorumis vähe aega veedetud, aga ikkagi austan Sind ning Su tegemisi ja soovin Sulle Sinu tegemistes Ikarusega ja muude asjadega ainult jõudu ja jaksu.

Parimat.
#24

No krt sellepärast küll ei tasu ju töökohta vahetama hakata.Arvad,et minu tööjuures ei arutata minu vanarauahaigust,küll ja veel,eriti ei saa nad aru,et mida kuradit ma seal Järva-Jaanis käin ja seda sitta seal lapin,aga minu jaoks pole see mingi fekaal,vaid ajalugu ja seda tuleb säilitada niipalju kui võimalik.
#25

EdR Kirjutas:Ja ühed sellised tulised kritiseerijad on... mu enda paarimehed töö juures! Kujuta ette,missuguseks vaidluseks vahest läheb,kui keegi minu Ikaruse teema üles võtab!
Aga vot kui buss kunagi (kümne, kahekümne, neljakümne, ükskõik kui mitme aasta pärast) valmis saab ning on tänavakõlbulik, siis on nad kõik neljakäpuli maas ja lubavad nädal aega Su nõusid pesta, kui aga saaks korra seda imetükki kasvõi väikese sõrmeotsaga katsuda, mis siin siis veel väikesest tiirust rääkida. Vähemalt nii kipub olema. Nii, kes pärast naerab, naerab ikka kauem Smile
#26

EdR Kirjutas:Juba ammu oleks tahtnud uurida ja laon selle nüüd välja: Kas Ikarustel rattaid ka kunagi balanseeriti? Nii 250-l kui ka 256-l vaatasin rattaid aga ei leidnud mitte ühtegi tasakaalustustina. Sammuti said mõlemi bussi tagavararattad üle vaadatud. Olen nõutu.
250-l tuleks vähemalt esirattad üle vaadata. Kas kummid viskavad veljel,veljed ei jookse rummul otse (tavaline viga MAZ-idel,Kamazidel jt.) või vajavad rattad balanseerimist. Igaljuhul rool väriseb kiirusel 70-80km/h.

Pole kuulnud, näinud, et seda tehti. Kasutati ju palju taastatud rehve (ja-jah, nõukaaegne LE lubas bussi esirehvidena kasutada I remondi rehve), millede tasakaalustamiseks oleks vaja sangpommi mõõdus tasakaalustust.
Arvata, et südamikuta velje tasakaalustamine ise juba üks paras kuntstükk on.
Vibra probleemi algus on "konnadega" kinnitatavates velgedes. Kui ratas natukenegi viltu all, siis viskab ja sööb ka vastavalt rehvi.
Vibra võib tekkida ka rooliotstest, rattalaagritest vms.

edu ettevõtmistes,
a.


#27

Sügav kummardus ,EdR ja müts maha Sinu ees !
#28

Väga vägev ettevõtmine. Ikarus on mu silmis üpriski väärtuslik nähtus, ikkagi kaaslane lapseeast. Kahju, et osa kodanikke ei suuda aru saada vanatehnika võlust, aga pole viga, nad jäävad ju ühtlasi väga paljust ilma- seega võidame ikkagi meie.

Hetkel tagasi mõeldes, olid ikarused linnaliinil isegi mugavamad, kui praegu kasutusel olevad bussid. Talvel valitses neis välistemperatuur, seega puudus võimalus soojas bussisalongis higistada ning hiljem väljudes külmetuda. Kuna Ikarus lasi igalt poolt õhku läbi, siis oli neis suviti meeldiv tuulutus. Ka ei mäleta, et istmed oluliselt ebamugavamad oleks olnud. Võimalik, et viimane meenutus on väheke segatud lapsepõlveuimast- rohi rohelisem ja taevas sinisem.

Olen mõtisklenud, et kas kuskilt Riia bussipargist pole võimalik mõnd Ikarust soetada...

Igal juhul jõudu ja jaksu tegemistes, edu!
#29

Kas oskab keegi anda head nõu lühikese Ikaruse transpordiks? Kõnealune Ikarus ei ole ise eriti sõiduvõimeline
Ette tänades
EMSA
#30

EdR Kirjutas:Oleneb mitmest asjaolust. Saab pukseerida kolmnurgaga teise masina sabas. Seejuures peavad tagaratastel kummid korras olema ja pidurid maha keeratud või kui õhusüsteem õhku peab,õhk üleval olema,et rattad ringi käiksid.
Teine varjant on ka,et puksiirauto veab bussi järgi, esirattad maast lahti tõstetuna. Oma doonorit vedasin nii ja et eest toestada saaks,pidin bussil stange eemaldama,pidurid keerasin juba eelnevalt maha,sammuti kardaani võtsin lahti,miks neid ülearuseid võlle ikka ilmaaegu ringi ajada. Mõnedel bussidel on kohustus kardaan alt ära võtta(või poolassid välja võtta) sest mõnedel käigukastidel on õlitus eraldi pumbaga.
Kolmas varjant on treiler. On nii kindlam kuid ka tunduvalt kallim vedada. Seejuures on arvestatud madalat eriveo haagist,mis käib n. ö. ees lahti ja veoplatformi kõrgus maast mingi pool meetrit. Teatavasti ei tohi kõrgus maast üle 4,5 meetri ulatuda. Ikarusel (eeldan mudelit 250 ja 260) kusagil 3020mm.
Siin foorumis "Vaba teema" all on mul ka teema tehtud "Vajaks puksiiri suure bussi veoks".
Üks ilustreeriv pilt minu doonori veost,kuidas puksiir eest "kinni" võtab http://fotoalbum.ee/photos/Edelareisija/31920333

Tänan!
#31

Vaata Truckparts-i. Tallinnas peaks akusi küll olema. Iseasi, kas keegi viitsib selle nimel liigutada. Kui abi ei saa, siis võid priva kaudu minuga ühendust võtta Wink
#32

Võtan arvesse. Ka ajutiselt (üheks korraks) aku laenamise vastu pole mul midagi. Ostes hakkan paari nädala pärast asja vaatama.

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
#33

Muidugi, igaks juhuks ütlen, et Krimmis (ja Ukrainas tervikult) Ikarus on siiaani üsna levinud buss. Jagub ka väga heas s-korras isendeid, näiteks Borispoli lennujaamas töötavad üsna kobedad (sisuliselt mitu aastad vanad) 260-d, Krimmis on väga palju 250 ja 236 mudeleid.
Kas ei oleks lihtsam sealt midagi tuua?

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
#34

260nle sai pandud 250ne reduktor ilma poolasse välja vahetamata.
#35

EdR Kirjutas:Selliseljuhul on parem juba Ungarisse minna,see euroliidu maa. Ukrainast toomine on jälle üks paras pürokraatia.
On nagu on aga nii kaugelt toomine pole odav lõbu ja ka bussi hinnad on seal tunduvalt kallimad kui meil sõidukorras isendi eest küsitakse. Kui võidan loteriiga pool miljonit siis olen kohe mineja,seni aga tuleb tegeleda sellega,mis siinmail järgi jäänud on.


EdR, ma kardan, et Ungaris ei ole kuigi palju need Ikaruseid järel. Igatahes, Krimmis on vanade busside paradiis. Näiteks LAZ Turiste on seal siiani massiliselt käigus, ühtlasi olen näinud ka LAZ 695E, tõsi küll, esisild oli juba mitteoriginaalne.
On olemas minul foto RAF kiirabist, veel "ümmarguste stangedega" varasemast mudelist jne jne. Kliimat ja majandusolukord soosib vana tehnika säilimist.

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
#36

EdR Kirjutas:Tunnen huvi,kui suur on lootus saada mingi hinna eest 1 kasutatud aku 183ah/12V? Äkki kellegi on üle aku,mis peale laadimist kannataks bussi käivitamiseks paariks korraks aastaks? Võib ka mulle privasse vastata.
Teine aku on mul olemas. Kunagi vahetan mõlemad akud koplektselt täiesti uute vastu välja aga hetkel ei näe uute akude soetamist mõtekaks.

Elu on õpetanud, et kahe võimsa aga vana akuga on palju keerulisem suurt diiselmootorit käima saada kui kahe pisikese sõiduauto akuga ja neid laadija "start" reziimiga kaasa aidates. Suure amperaaziga ja teadmatu olukorraga akud võivad palju kehvema tulemuse anda. Väikesed akud ei pea olema ka heas korras, sest bussi suur laadimisvool võib neid rikkuda. Aga nagu ma aru sain, on vaja ainult korraks käivitada ja siis pole vast pisikestest pruugitud akudest kahju. Uusi ja õige amperaaziga akusid ei tasu loomulikult enne reaalse ekspluatatsiooni algust soetada.

Aga kummalisel kombel ei pea meie küla mehed ja vanad mehaanikud sarnaselt Sinu töökaaslastega, samuti Ikarustest suurt midagi. Põhjus peitub ilmselt selles, et tegu oli siinmail esimese nö. "mugava bussiga" ja vanad mehannid ei käinud nendest lihtsalt nii hästi üle kui veoka baasil ehitatud bussidest. Ja uusi busse keegi enam kohalikus töökojas ei remondi, seega külameestel on kaasaegsetest bussidest lihtsalt parem mulje, mis muidugi on petlik. Ikarused aga jäid sellesse vahepealsesse perioodi, kus külameestel kästi remontida aga mõistust jäi puudu. Mul jääks ka puudu.
Omalt poolt jõudu bussi ehitamiseks, meil siin Kuusalu Autobaasis saab buss varsti valmis. Vaja veel ainult kaks asja: korda teha ja sõitma panna. Selle viimase avaldusega lootsin entusiasmi tõsta...

Tõnu Piibur
5116265
#37

denis23 Kirjutas:
EdR Kirjutas:Selliseljuhul on parem juba Ungarisse minna,see euroliidu maa. Ukrainast toomine on jälle üks paras pürokraatia.
On nagu on aga nii kaugelt toomine pole odav lõbu ja ka bussi hinnad on seal tunduvalt kallimad kui meil sõidukorras isendi eest küsitakse. Kui võidan loteriiga pool miljonit siis olen kohe mineja,seni aga tuleb tegeleda sellega,mis siinmail järgi jäänud on.


EdR, ma kardan, et Ungaris ei ole kuigi palju need Ikaruseid järel. Igatahes, Krimmis on vanade busside paradiis. Näiteks LAZ Turiste on seal siiani massiliselt käigus, ühtlasi olen näinud ka LAZ 695E, tõsi küll, esisild oli juba mitteoriginaalne.
On olemas minul foto RAF kiirabist, veel "ümmarguste stangedega" varasemast mudelist jne jne. Kliimat ja majandusolukord soosib vana tehnika säilimist.
Ikaruse kodumaal on neid kindlasti järgi ja palju. Muidugi uuemad (kas ka turistid??) juba automaatkastiga.
#38

Ungaris Ikaruse keredetailidest puudu ei tule, aga paljud juba aretised uuemate Mani sildade, redouktorite ja muude liikumiseks vajalike komponentidega, Krimm ja idanaabri avarused kindlasti palju mahukamate bussilammaritega, kui lähemalt vaadata, siis Viiburist Ust-Lugani peaks neid palju leiduma. Ja kui mõne veoettevõtte saab kaubale, et ära tooks just selle mida vaja, ei tohiks hind ka kirves olla.
#39

Viibisin hiljuti Ungaris nädalakese Ikkareid hakkas silma suht vähe,mis olid olid uued mudelid ,lammarite kohta muidugi ei tea.
#40

to:EdR p 51, algselt olid Ikaruste rattad balanseeritud ja ka vihid ei olnud eriti suured sest kasutati Yokohama rehve,mis iseenesest olid kullaltki tasakaalus,hiljem vene kummide kasutamisel keevitati kilbi aarikule 16sest kuuskandist kover jupp. to:EdR p60 poolasside nuudistik muutus koos uue planetaarulekandega 80-ndate keskpaiku,vana planetari satelliidid olid suuremad.
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne