kirjalik materjal
#1

niisugune küsimus on, et äkki oskab keegi rääkida raamatutest, kust algaja saab ammutada uusi teadmisi tsikli ehituse ja tehnika osas üldiselt?? :???
Vasta
#2

A.Palu...
Vasta
#3

A.Palu e. piibel
lisaks ehituslkule poolele tasuks lugemist ka ülejäänud, nagu sõiduohtus ja muu mis seal kirjas.

iga algaja mees peaks selle üks ca 3x mõttega läbi lugema.
Vasta
#4

A.Palu on pyhak
Vasta
#5

A.Palu teosed on ühed parimad üldse mida eestikeeles leida võib. Algajatele tõesti soovitatav ehk jääks nii mõnigi kabeli mats siis ära ja masina ehitust lahatakse ka seal väga hästi.
Parimaid raamatuid on 1978a. Mootorrattad ja motorollerid.
Vasta
#6

neid raamatuid kuskil tavalises raamatukogus ka leidub..või on aint mõne õnneliku inimese riiulil ?
Vasta
#7

need raamatud on rahvusraamatukogus, eesti akadeemilises raamatukogus, tallina keskraamatukogus, tallinna tehnikaülikooli raamatukogus ja kindlasti ka mõne õnneliku inimese raamaturiiulil Smile
ise pole kahjuks vee ühelegi nendest näppe jõudnud taha ajada Sad
Vasta
#8

ja veel olen leidnud tänuväärt materjale vanadest autoraamatutest (50.ndad). seal on mootorite (muu läheb teemast välja) kohta ikka väga asjalikku juttu aetud.
Vasta
#9

ma ise tartus asun...siin suur ülikooli raamatukogu...äkki keegi teab kas juhuslikult siin ka neid raamatuid leidub ?
Vasta
#10

Siit saab peilida:

OTSING TARTUS

SIIN TALLINNA OTSING
Vasta
#11

ma hoian hetkel üht neist piiblitest oma käte vahel Big Grin:bounce
A.Palu 1965 a. \"Mootorrattad ja Motorollerid\"
Vasta
#12

Just, A. Palu raamat Mootorrattad ja motorollerid on välja tulnud aatal 65, mitte 78, nagu keegi kirjutas (kuigi mine tea, äki siis tehtud kordustrükk). Palul on veel olemas raamat Mootorrattad, see on hiljem välja tulnud ja seal ka uuemaid rattaid sees (näiteks Iz sport ja Jawa 634). Siis on tal veel üks varajasem raamat (neist kõige paksem), pealkirja raisk ei ole päris täpselt meeles enam (kui õhtul koju lähen, võin vaadata). Selles kõige esimeses raamatus on rohkem teooriat.
Vasta
#13

muide Palu raamatud tulid välja nii 76, 65 kui ka mitmel varasemal aastal. minul on olemas 5 varianti. igastühest leiab midagi uut ka kõige vanem siklihunt.
Vasta
#14

On olemas üks üleliigne Palu \"Mootorrattad/rollerid\". Kui kellelgi tõsine huvi, võib selle endale saada.

Tasuks võib pakkuda vene auto/motokirjandust. Tegelt siiski kokkuleppe asi

Asp
Vasta
#15

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: Aspelund
On olemas üks üleliigne Palu \"Mootorrattad/rollerid\". Kui kellelgi tõsine huvi, võib selle endale saada.

Tasuks võib pakkuda vene auto/motokirjandust. Tegelt siiski kokkuleppe asi
asp kle seda raamatut tahax kyll
kui sul äkki yle ka see nn punane palu raamat sis seda ka tahass....
Asp

Ostan Mini juppe!
Vasta
#16

Palu Piiblit olen näinud antikvariaadis, kuid hind suht soolane- 200EEK, kuid tõsi ta on, raamat on seda hinda ka väärt. Jutt jummala õige, et hiljem (ega varem)sarnaseid välja pole lastud.
Lisaks oli siuke raamat nagu \"mootorrattajuhi õpik\" vms, ka vist Palu tehtud.
Vasta
#17

Minu teada on Palu piibleid välja antud vähemalt 5 korda - Mootorratta juhi õpik \'51 ja \'53; Mootorratturi õpik-käsiraamat \'59; Mootorrattad ja motorollerid \'65; Mootorrattad \'76. Kõik nad erinevad üksteisest, on uute mudelite välja tulles ajaga kaasas käidud, teksti parandatud ja ümber töötatud. 50-te raamatutes on lisaks mootorratta karakteristikute teooriat jne, need on mahukamad. \'76-nda aasta raamat on kõige üldisem. Ega vene raamatud ei ole ka kehvemad. Kahju, et sellist kirjandust väga vähe liikvel on, seda võiks nt. virtuaalkujul rohkem levida.
Vasta
#18

Mul on A.Palu mootorratta juhi õpik 1951 , vanaisalt sainBig Grin
Vasta
#19

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: Aspelund
On olemas üks üleliigne Palu \"Mootorrattad/rollerid\". Kui kellelgi tõsine huvi, võib selle endale saada.

Tasuks võib pakkuda vene auto/motokirjandust. Tegelt siiski kokkuleppe asi
Huvi olemas. Kirjanduse poole pealt oleks ainult vanad Motor revüüd (a5 formaadis) pakkuda. Muidugi sobiksid ka testsugused pakkumised.
Asp
Vasta
#20

http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?11429

http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?11244

http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?11318
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne