Ostusoov: põlluharimise tehnikat
#1

Panen oma ostusoovi ka siia foorumisse kirja. Loodetavasti moderaator halastab - minu hinnaklassis võib nii mõnigi asi osutuda 30+ a vanuseks...

Ühesõnaga otsin ma komplekti, mida oma hübriidrussile külge riputada. Mida ma kindlasti ja kiiremas korras saada tahan, on järgmised asjad:
1) S-piidega kultivaator. 3-5 m, viiemeetrisel peaks olema tiivad äravõetavad. Silur ja rullid-äkked on optional, samuti tugirattad. Eriti muhe oleks leida mõni neljameetrine ESA või SAMPO mõistliku raha eest.Unibrow
2) rootorniiduk. 1,8-2,2 m, eelistatult rihmaveoga. Aga tasub pakkuda ka heas korras venelast.
3) vaalurkaaruti. Eelistan kahekettalist soomlast, rihmkaaruti peab olema väga heas korras või vastupandamatult madala hinnaga. Kose oma võib ka pakkuda, kuid selle eest maksan Kuusakoski hinda.
4) heinapress. Eelistatud on ilma kolvita pakkija (ehk nätsuti), kuid korralikult töötav Kirgistan või sakslanegi pole väga vastumeelt. Rullikerijale ei hakka hammas peale, aga kui kellegi on midagi jalus, siis pakkuda võib ikka. Lihtsalt 15 kEEK on ülemine piir.
5) kaheteljeline haagis. Kastilaudade seisukord pole väga oluline. Paberid võiks olla, kuid see pole määrav. Kui kellegi on jalus üheteljeline, siis see peab olema kas väga hea hinnaga või muidu vastupandamatu minu huvi äratamiseks.
6) palgihaarats või metsaveoplaat vintsiga (või paranduskõlblikud metsatõstuki lõuad koos hüdrosilindriga).
7) esilaadur 1-1,5 t tõstevõimega, eelistatavalt lääne oma.

Seekord pole asukoht väga tähtis, kuna lootust neid asju leida on pigem Läänemaalt või lõunast. Transport on korraldatav.

Kui kellelgi on midagi antud nimekirjast pakkuda või teab kedagi, kel sihukest kaupa ülearu, siis pakkuge kas siia teemasse, PT või särtsposti vosat@hot.ee peale.

Pakkujatel tasub arvestada sellega, et ma teenin selle ala peal leiba ja seetõttu teen vahet olulisel ning ebaolulisel rikkel. Seetõttu ma päris vanarauda osta ei soovi. Kindlasti tahan ma aktiivseadmeid (niiduk, kaaruti, press, metsavints) enne ostmist proovida.
Vasta
#2

Huvitav, et vana postituse taaskasutamisel (recycling on moes) sisu muutmisel see uute postituste all nähtavale ei tule...Rolleyes

Kuna kevad läheneb, siis muutub esimese postituses oleva nimekirja 1. punkt järjest aktuaalsemaks.Cool

Oskab keegi mulle häid vihjeid anda?
Vasta
#3

Kas see oleks rihmkaarutaja: http://fotoalbum.ee/photos/indrek1000/24362411/
Kui huvi on, siis ma võin uurida selle kohta, aasta tagasi oli saadaval.

Edit: Tundub, et mõtlesid ikka suuremat varianti. Big Grin

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta
#4

Ma sulle midagi pakkuda ei oska aga küsiks küsimusi küllToungue siis su teema ka nagu kõrgemal ja kõigil silme ees -äkki tuleb kasuksWink
5m kultivaator jääb natuke raskeks ka vist MTZ-i jaoks. Kuigi ma täpselt ei tea kas sul on turbomootor või ei.
Miks rootor peab just rihmveoga olema? Kui selliseid vanemaid vaadata siis need seninähtu põhjal on kõik üpris õnnetud. Vanuseklassis peaks vene KRN kindlasti parim valik olema ja ka hinnad peaks olema täiesti võrdväärsed või isegi, imelikul kombel, madalamad. Kui keegi hakkab midagi varuosadest rääkima siis KRN-i juppe leiab kiirel ajal vabariigi piirest ning isegi röögatult mõistliku hinnaga, samas kui lääne omadega võib tekkida olukord kus tellimise ja saabumise peale läheb nii 2 kuni 3 nädalat.
Kas suurem YLO või väiksem YLO? (4,2m versus mitte-midagi). Ühtlasi miks Kose oma suurest YLOst kehvem peaks olema? Ma leian, et ei ole.
Nätsutaja all pead silmas Welgeri heinasidujat? Proovi parem korralik sakslane leida, muidu leib lauale ei jõua...

Sa võid selle adra (ja ka muu tegelikult) suhtes ette rabada endale Maalehe ja sealt otsida isand Kokkoneni numbrit ja kuulutust. Kuulutuse lõpus peaks olema a la "alati Teie Kokkonen" vms.
Vasta
#5

ader kverneland : http://fotoalbum.ee/photos/sander1231/sets/897823
Vasta
#6

Kaks aastat oled siis ainult m**e süganud ja põlluharimisest unistand. Või hakkab Kuusakoski suurelt hindu tõstma?
Ära võta isiklikult aga ei saa mitte teema uuesti päevakorda toomisest aru, eriti kui sa pole kahe aasta jooksul midagi saanud soetatud.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#7

Nii, vastame siis tagasisidele. Ootamatult palju tuli sedaWink Tänud, jätkake samas vaimus.

See pisike rihmadega asi on kaarutiks natuke lahjavõitu - enamasti olid need töölaiusega 2-2,5 m.... Aga nii 1,5-2 kiloraha eest võiks mõelda, kui rihmad ikka koos jooksevad ja väga erineva pikkusega pole... Jälle, paluks asukoht ja muu ülesleidmiseks vajalik info särtsposti pista.

Toda Kvernelandi atra nägin Rodnase foorumis aastataguse kuulutusena. Eeldasin, et selline rariteet kaua ei seisa (piltidelt näikse olevat petsialitside poolt remontimata)... Püüdsin helistada, kuid telefon oli levist väljas... Kui lingi panijal on lähemat infot, siis paluks särtspostile vosat@hot.ee lähemalt asukohast ja kontaktidest.

Viiemeetrine on kõige ülemine kultivaatori laiuse piir. Kõige rohkem tahaks mõnda Soomest või Rootsist omal ajal toodud kaheksakümnendate lõpu neljameetrist esilibisti ja tagarulliga. Aga eks pakkuda võib kõike, huvi sõltub hinna ja kvaliteedi suhtest ning asukohast. Tõsi, viiemeetrine peab kindlasti olema äravõetavate tiibadega (rootsist tuli neid vahepeal üsna palju - põhiosa laius 3 m ja kaks ühemeetrist sektsiooni). Aga eks need kipu juba Kuusakoskis olema.

Rihmaga niiduk on kergem, vaiksema käiguga ja töökindlam. Neid laililennanud hammasajamiga rootoreid on nähtud küll ja küll. Lisaks on nende hind üle mõistuse kõrge - eelmainit venelase eest küsitakse paarkümmend kilo. Mille eest? Vanametalli hind nüüd nii kõrge ka pole...
Eriti hea oleks leida kusagilt kahemeetrine JF või ELHO, kuid need on kah vist kasutuses või Paldiski Lõunasadamas...

Kose neljameetrine kaaruti on liiga kobakas. Olen sellega üksjagu tööd teinud ja mulle ei meeldi teps mitte selle jäikus. Lisaks on piid lühikesed ja põllupinna kopeerimine jätab soovida. Ideaalis on soov leida kolmemeetine (OK; tegelikult 3,2 m) kahekettaline YLÖ või JF... Muidugi võib ka heas korras (kettad sirged, piid ja piikandurid terved, laagrid korras) pakkuda, kuid selle eest nagu üle 2 kiloeegu küll maksta ei tahaks ning Võrru sõitma ei hakka.

Ma eelistaks kolviga pressi asemel ekstsentrikuga isendit - pakkide tihedus ole teemaks, kuid seda kõrre tüveosa, mida lõikeservad etteantud massist paratamatult välja lõikavad, ei taha ükski loom. Aga pika kõrre näksivad rahulolevalt ää... Welger või JF või Claas või mõni itaallane - peaasi, et on korras.

Minu poolest võime siin teemas erinevate põllutööriistade üle arutleda küll - äkki saab keegi teinegi siit enda murele lahendust.
Leiva pärast ei tasu muretseda, seda toob lauale õpitud amet. Potipõllundus on lihtsalt hobi ja väike vaheldus kontoritööle.

Mis aga puudutab teemat ennast, siis ostusoov on üleval olnud kaks nädalat. Enne oli samas teemas põksi ostusoov, kuid kuna see ei viinud kuhugi, siis uue teema asemel tegin vana taaskasutust.
Seega, lugupeetud kasutaja metsakohin, paluks natuke rahulikumalt võtta. Kuusakoskiga suhtlen aeg-ajalt, praegu pole tükk aega põhjust olnud. Aga eks kevadisel koristusajal saab jälle mõne kilo jalust viia.
Vasta
#8

Selle pisikese rihmadega asjaga - olgem ausad, ei saa isegi potis heina tehtud. Või noh, ok, äkki mingis väiksemas potis saab ka. Soovitan raha mitte raisata.

KRN-i müügihind pole kindlasti üle 10 kilo. Kui õli sees, ei juhtu ka hammasratastega midagi. Meil pole vähemalt aastate jooksul kahe KRN-iga küll midagi juhtunud. Kui õlitaset ei kontrolli siis on muidugi finito. Aga keda selles süüdistadaBig Grin
Kahjuks ma ei teinud eelmine suvi nendest rihmaveoga rootoritest pilte kui need õue peal laiali olid. Seal on küll vähem juppe küljes kui hammasratas ülekandega rootoril aga see-eest on need ka paarkümmend aastat vanemad kõik vist. Igaljuhul - kui sa kindlasti seda rootori proovid siis sa näed kuidas konkreetne isend niidab ja mis kiirustel. Veelgi parem kui sa saaksid kõrvale proovida ka hammasratastega ülekandega rootorit ja võrrelda töökiirust...

Kose omale tuleb piide asemele sisse panna kombaini variaatoririhmast (vanast) lõigatud jupid. Kindlasti tuleb ka korralikult välja reguleerida - kui seda mitte teha siis jätab jah maha. Aga alla 4 m ma ei näe küll mingit mõtet, on see siis YLO või Kose vmt. Lõppkokkuvõttes haudud ja rappud ju sina põllul ringi ja lihtsalt fiilingu pärast mingi 2 m kökatsiga seda tehaRolleyes Paari aasta pärast mõtled rinigWink

Üldiselt sellised jutud, et loom pakiheina ei söö ja muud sellised legendid- no ma ei tea. Nagu muuseas, oli ka peale seda kui tulid ruloonpressid Nõuka ajal, jutud et loomad rulooniheina üldse ei söö, kohe mitte ei söö. Seletus oli selles, et loomale see pikk kõrs ei meeldi - tahab lühematBig Grin
Nüüd siis on ajad tagasipöördunud. Jõudu!
Vasta
#9

Heh, osaliselt olen kasutaja Gruppeniga nõus.

Mida suurem töölaius, seda suurem tootlikkus. Mida suurem töökiirus, seda suurem tootlikkus sama töölaiuse juures. Väga nõus!

Aga...

Ma tahan teha heina kolmele kabjalisele. Ma tahan kasvatada endale paarsada kilo kartulit. Mul on võimalik selleks kasutada põldu viisteist hektarit. Millest enamus on niikuinii karjamaana. Keegi teine minu lapikestest huvatud pole (muidu ma ju ei otsiks mullaharimise tehnikat, vaid laseks liugu rentniku seljas).

Mul ei ole kindlasti vaja teha kogu hein ära kümne tunniga ega panna kartul maha viieteist minutiga. Aega on ja ma saan tööd nautida.

Vene tehnikaga on ikka väga palju õnne vaja, et satuks selline eksemplar, mis on omal ajal tehases kokku pandud korralikest tükkidest ja mille esimene (-sed) peremees (-hed) ei ole ahnuse ja kitsidusega ää lõhkunud.
Üldiselt mul väga õnne pole olnud...Sad

Lääne tehnikal paistab rike enamasti (aga mitte alati!!!) välja ja väiksema jõudlusega tehnika korral on tõenäosus sattuda tõepoolest vähetöötanud tehnika otsa oluliselt suurem, kui kolhoosiaegsete masinate korral.Rolleyes

Aga eks näiteid on igasuguseid... Ma tean paari hästihoitud näidet vene tehnikast, mis kohe kindlasti müügiks ei ole - omanikud on rahul.

Mis puutub Kose kaaruti järeleaitamisse kiilrihmadega, siis see oli arusaadav nõukogude ajal, kui midagi saada polnud. Tänapäeval on see natuke arusaamatu. Aga sellega olen nõus, et see toimib rahuldavalt ning purunenud kiilrihm ei lõhu ei rehvi ega pressi. Erinevalt purunenud piist...Sad

Aga samas peksab kiilrihm üles mulda ja kive ja sedasi kaarutatud-vaalutatud hein pole kohe kindlasti kvaliteetne puhtuse mõttes. Kuigi teisest küljest näikse elukatel väike mullalisa isegi mokkamööda olevat... Peaasi, et see muld oleks kuiv ja ei põhjustaks hallitusseente vohamist.

Küll aga ei taha ei hobune ega lehm kõrre alumise otsa tükke. Vaadake, mis jääb sõime peale paari lõikeservadega kolviga pressitud paki ääsöötmist. Õige - paarisentimeetrised kõrrekontsud, mis kohe mitte kõhtu ei taha kaduda. Pikast heinast aga selliseid kontse ei jää.
Vasta
#10

Lugesin uuesti teema alguse läbi ja leidsin, et oleks viisakas vabandada oma eelmise postituse pärast.
Vabandust
Kahjuks ei ole ka midagi sobilikku pakkuda.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#11

Oleks pakkuda Vaalurkaaruti гв-4,2 (rihmülekandega)
Vasta
#12

Tere.
Kuna siin selline ostusoovi teema, siis paneksin ka enda soovi siia kirja.
Kas kellegil on üle ja pakkuda vene traktorile metsaveo plaati taha haakesse! Kasutaksin koos esivintsiga T-40AM traktoril.
PS võib saata või mailile ekiri@hot.ee
Vasta
#13

Mul tegelikult on üks kahe hõlmaga Kverneland,Ainuke häda ,pole kivikaitset.Sai see kunagi ise sinna peale ehitatud vene tükkidest.Kuna enam vaja pole sai ader endisse ehk originaali tagasi.Võin teha mõne pildi kui huvi on.
Vasta
#14

Väike uuuendus teemasse. Muutsin esimest postitust, sest ader sai eile ära toodud. Vahel ikka veab ka - originaalne Kverneland, paistab olevat sirge ja kulumata. Sirvisin vanu katalooge ja näikse see olevat vanem, kui mina. Cool Igatahes 1978. aasta kataloogis oli juba uuema raamiga mudel.

(28-03-2010, 19:23 PM)kaller Kirjutas:  Oleks pakkuda Vaalurkaaruti гв-4,2 (rihmülekandega)

Kuskandis? Mis seisukorras? Komplektsus? Hinnasoov? Neile küsimustele ootan vastust kas siia või särtspostkasti vosat@hot.ee. Väike huvi on, kuid üldiselt ma sellest suurt ei arva. Aga kui hind ja seisukord on kooskõlas ning asukoht kusagil kodumaa loodenurgas, siis võib täitsa mõelda.

Metsaplaadi ostusoov oleks mõistlik siit teemast välja viia - muidu võib kergesti tähelepanuta jääda. Mitte kõik ei loe minu tehtud teemasid...Rolleyes Aga võib ka ainult siin olla, mind ei sega. Kes teab, äkki pakutakse siin teemas mõnda minugi naaberkülast. Vintsiga isendi vastu oleks teatav huvi. Olen sihukest omal ajal metskonna russi küljes näinud. Olevat olnud tehasetoodang...

Metsakohina vabandused on vastu võetud. Ega ma solvunudki - foorumis oleme ju kõik suurte plaanide ja kõva jutuga. Palju neist teoks saab...Rolleyes
Kuid vahel tasub enne näppudele valu andmist korraks sisse hingata...Big Grin
Vasta
#15

Tõstame teemat - kultivaatori aeg hakkab kätte jõudma. Enne Alati Teie Kokkoneneile helistamist (jah, tema kuulutus ilmus taas MaalehesBig Grin) upitame veel siin oma ostusoovi.

Kultivaatoriga on juba kiire. Niidukiga hakkab kiire juuni alguses...

Aga pakkuda võib ka nimekirja lõpustWink
Vasta
#16

Soojendame aga jälle teemat - lumi sulab tasahilju ja ehk sulab kellelgi aianurgast midagi üleliigset, kuid mulle vajalikku välja...

Eriti oleks soov leida rootorniiduk, Soome kahekettalise kaaruti vaalulehed (tegelikult võivad olla ka Kose omad, neid saab ümber teha) ja haagis.
Vasta
#17

Tere

Pole küll päris see mida küsid aga pakkuda on heas korras lohisti. Laius 2,55 m, 9 piiga. Üks vene rootorniiduk kah aga midagi head see ei ole. Niitis kuni ilmselt reduktoris laager järgi andis. Lohisti on Valgamaal ja niiduk Võrumaal.

Toomas

Tasa ja targu
Vasta
#18

Aitäh pakkumast, aga...

Lohisti mulle huvi ei paku (kuigi mõni teine võib ta vastu ju huvi tunda). Üks juba on ning sellelegi ei leia rakendust...

Niiduk võiks teoorias huvi pakkuda, kui räägime Kuusakoski hinnast kaalu järgi, reduktor ning latt on remonditavas korras ja niiduk on komplektne (ajamikardaan võib puududa). Kui latt on kõveraks sõidetud või reduktori korpus puruks, las jääb sinna (ma olen siiski teises Eesti otsasToungue).
Vasta
#19

(28-03-2011, 23:32 PM)v6sa Kirjutas:  ...

Eriti oleks soov leida rootorniiduk, Soome kahekettalise kaaruti vaalulehed (tegelikult võivad olla ka Kose omad, neid saab ümber teha) ja haagis.

Pole kellegi midagi huvitavat välja sulanud?

Tomasa, mis seisus see niiduk on?
Vasta
#20

Tere

Niiduk niitis kuni ilmselt reduktoris laager järgi andis ja hammasrattad enam ei haaku. Muidu enam-vähem komplektne. Seisnud vähemalt 5 a. Enne seda niitnud pisikeses talus oma maid ja veel varem oli majandi oma.

Toomas

Tasa ja targu
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne