Avatarid
#1

The maximum file size for avatars is 12 KB.

Paluks et te paneksite vähemalt 70 KB või üle 30, ma proovin uploadida avatarit, see on 20 KB ja ainult 12KB on lubatud. Paluks rohkem KB'sid
Vasta
#2

miks sa oma avatari tuunida ei taha?
Vasta
#3

Avatari pildi mahtu saab väga edukalt vähendada seda Paintis avades ja uuesti kettale salvestades. Paint nimelt JPG failides sisalduvat EXIF andmeid, sealhulgas thumbnaili(d) (mille eemaldamine nn. seebikaga tehtud foto puhul juba umbes 10kB, peegelkaamerate puhul aga ilmselt veelgi enam annab) failiga kaasa ei pane. Lisaks muidugi JPG ümbersalvestamine Painti kvaliteediseadetega annab veel tubli mahuvähenemise.

Edit: Okei, see 10kB on mulle meelde jäänud jhead abitekstist, tegelik mahuvõit proovitud kahe erineva seebikaga tuli 3KB. Peegelkaameraga (võibolla ka uuemate ja kallimate kompaktidega) aga koguni 38kB. Juurde veel ülejäänud metaandmete eemaldus ja saab ikkagi üsna korraliku jupi vähemaks.
Vasta
#4

Mida suurem on avatar seda rohkem see foorumipilti rikub. Mulle näiteks ei meeldi üldse Pargijumala poole ekraani pikkune poolik troll.
Vasta
#5

Suudab ka ilma avatarideta elada.

Aga nagu juba ütlesin, hoia silmad ja kõrvad lahti !

Üks 2001a Busso ongi ainult.
Vasta
#6

Mida väiksem inimene seda suurem avatar. Big Grin

www.classiccar.co.uk
www.carandclassic.co.uk
www.classiccarsforsale.co.uk
Müüa 2140 1982
Tartu on muutumas drifti Päälinnaks, oma ringristmikudega. Big Grin

Vasta
#7

Mis just ühistranspordifanaatikute ridades igasugused avataride ja ratemisega seotud teemad koguaeg nii aktuaalsed on?
Vasta
#8

Sest just sinna on viimasel ajal kogunenud sellised tegelased, kes ei ole mitte tõsiteaduslikud huvilised (need on need kes ei loenda numbreid) vaid lihtsalt inimesed, kel midagi muud teha ei ole ja on avastanud, et seal on jube hea ja lihtne möliseda. Seetõttu hakkavad need tõsiteaduslikud huvilised juba vaikselt foorumist eemalduma.
Vasta
#9

Taylor Kirjutas:Ma ei ütle midagi size'ist size las jääb samaks, aga ometi KB'sid juurde panna ei ole nii raske ?
peame nüüd aru ja vaatame oma ninaotsast natu kaugemale:
standardseadetes on leheküljel 20 postitust
oletame, et tõesti on 150x150 piksli puhul võimalik 70kB avatar ning et kõik seda võimalust usinalt kasutavad. Vaatame lehekülge, kus on 20 kasutajat andnud lahkelt teada, mida nad asjast teavad (või arvavad - või arvavad teadvat).

70kB x 20 = 1400kB = ca 1,4MB. Nt 1Mbit/s ühenduse otsas ootab selle "lisaväärtuse" kohalejõudmist ideaaljuhul 11,2 sekundit. Ning teps mitte kõik ei istu 1Mbit/s või suurema "toru" otsas.

üldiselt - elame ise ja laseme teistel elada. Ning ärme sunni kedagi "tarbima". Kasutame ka võrguressursse mõistlikult: need võivad küll näida piiramatud, kuid piirangud on täitsa olemas. Lisaks "lõpptarbija" poolele ka serveri pool!

igaüks võib oma kontol avataride ja allkirjade kuvamise keelata - kuid ega seda ei taipa ju taha. Pealegi on see juba suhtkoht defensiivne hoiak, milleni ei peaks tehnilistel põhjustel küll jõudma!

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#10

Taylor Kirjutas:Pange palun ometi rohkem KB'sid juurde. Ma ei saa normaalset avatari uploadida, koguaeg nende KB'de pärast tuleb pildi kvaliteedi s*temaks teha. Ma ei ütle midagi size'ist size las jääb samaks, aga ometi KB'sid juurde panna ei ole nii raske ?
Ei saa aru, millest küll sihuke halamine...

Võtsin sinu trollide galeriist esimese pildi (436) Paint'iga lahti - noh selle kõige tavalisemaga, mis Windows XP-ga kaasas on. Et seda pilti, mille laius on 640px, nõutava 140px sisse ära mahutada, tuleks seda vähendada 140 / 640 * 100% = 21%-ni (menüüst Image -> Stretch/Skew). Salvestasin ära ja sain tulemuseks 7,37 KB. Nii et - tee järgi ja ära hädalda. Kui natuke rohkem nokitseda tahad, proovi IrfanView'd.

Kui telefon ei tööta, siis helistage riketesse!
Vasta
#11

Tegelikkuses tuleks neid avatare veel väiksemaks teha, sest ei ole ka foorumi serveri välisühendus piiridetta ja selle ressursi kasutamine lihtsalt "bussiloendajate" avataride edastamiseks ei ole ka kõige mõtekam.

Suurte süsteemide projekteerimisel on isegi 5% ressurssi väga suur suurus.

Dad.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne