Traktori- ja kombainiload?
#1

Küsimus siis selline, et kas, kuidas ja kui vanalt saab teha traktori- ja kombainilube Saaremaal.Ainult lube mitte tervet maamajanduskoolitust.
Vasta
#2

R-kategooriat saab teha 16-aastaselt, T-kategooria 18-selt, viimasega peaks saama kombaini juhtida. Kui kellelgi mandril traktori või ekskavaatori lube vaja, siis mul isa teeb koolitusi hetkel Tartus ja Sakus, tel.nr 5230167.
Vasta
#3

R kategooria traktorit peaks saama ka B kat lubadega juhtida kui ma olen asjast õigesti aru saanud.
Vasta
#4

Ja kui C1 on siis saab ka T sõita . Kuid soovitatav on omada vastavat koolitust T
Vasta
#5

aga kas pole mitte nii, et kui sul koolitust pole, siis ametlikku teenust pakkuda ei saa, samas ilma lubadeta võib traktoriga põldu künda niipalju kui tahad (ainult põllule ja põllult ära sõitmiseks mööda teid on lube vaja)?

p.s. saaremaal saab teha vaid A1, A, B1, B lube, muud load tuleb teha kõik mandril.
Vasta
#6

Aga kas Saaremaa ametikoolis ei saa traktorilube teha?Seda tean ma küll, et B-kat. loaga võib traktoriga soolot sõita, aga käru vms järel olla ei tohi.
Vasta
#7

Ise tegin eksternina Niidi Ainile T-kategooria 1995. Unustasin nüüd ümbervahetada. Kus juures B-kat-iga võib ka piduritega käru traktoril taga olla. Ei tea ainult, kui suur see traktor võib viimaks olla, kohalik konstaabel ütles Bellarusi kohta täitsa OK.
Vasta
#8

R-kat alla 5T
T-kat üle 5T

ise tegin Tartus ja just eile sain arkist load kätte
Aitäh Ainile
Vasta
#9

õnnesoovid ja hr allikule palju tervisi
Vasta
#10

Aga kus kohas tartus saaks traktori lube teha? (kah ilma igasugu majandus õppeta)
sooviks teada ka kursuse hinda + arki kulud

huvitav, miks alati autot lahti võttes ja kokku tagasi pannes nii palju juppe üle jääb...?
Vasta
#11

Helista 5230167 ja saad kõik vajaliku info.
Laurix, varsti peaks saama ka Saaremaal traktori lube teha kui kõik laabub, täpsemalt Orissaares.
Vasta
#12

Oh, väga hea Smile Kui kaua kursus umbes kestab?
Vasta
#13

Kas Hiiumaa kohta ka mingeid uudiseid on, et kas siin saab ka varsti R jms kategooria lube teha?
Vasta
#14

Kui ma ei eksi, siis 8 nädalat kestab.
Hiiumaa kohta midagi kindlat hetkel öelda ei oska, ei ole võimatu, et midagi hakkab.
Vasta
#15

(06-04-2008, 22:12 PM)andres22 Kirjutas:  R-kategooriat saab teha 16-aastaselt, T-kategooria 18-selt, viimasega peaks saama kombaini juhtida. Kui kellelgi mandril traktori või ekskavaatori lube vaja, siis mul isa teeb koolitusi hetkel Tartus ja Sakus, tel.nr 5230167.

Kas keegi teab või oskab öelda, et kas Sakus näiteks endiselt korraldatakse
R või T-kategooria lubade koolitusi?
Vasta
#16

(18-09-2009, 15:07 PM)Raixh25 Kirjutas:  
(06-04-2008, 22:12 PM)andres22 Kirjutas:  R-kategooriat saab teha 16-aastaselt, T-kategooria 18-selt, viimasega peaks saama kombaini juhtida. Kui kellelgi mandril traktori või ekskavaatori lube vaja, siis mul isa teeb koolitusi hetkel Tartus ja Sakus, tel.nr 5230167.

Kas keegi teab või oskab öelda, et kas Sakus näiteks endiselt korraldatakse
R või T-kategooria lubade koolitusi?
Jah, eelmine laupäev hakkas uus kursus ja saaks veel ühineda, helista ja saad kõik täpsemalt teada. Samuti toimuvad kursused ka Tartus.
Edit: Vabandan, ei kontrollinud infot, kursuse algus lükkus edasi osalejate puuduse tõttu.
Vasta
#17

(09-04-2008, 08:27 AM)taavi Kirjutas:  aga kas pole mitte nii, et kui sul koolitust pole, siis ametlikku teenust pakkuda ei saa, samas ilma lubadeta võib traktoriga põldu künda niipalju kui tahad (ainult põllule ja põllult ära sõitmiseks mööda teid on lube vaja)?

p.s. saaremaal saab teha vaid A1, A, B1, B lube, muud load tuleb teha kõik mandril.

B ja C lubadega võib küll traktorit juhtida ja oma põldu künnda aga ametlikult tööl olla ja teenust pakkuda ei tohi.
Sellest kas ilma lubadeta kuskil põllul toimetada ei ole päris kindel.
Kui puudub mootorsõiduki juhtimis luba siis kahtlane kas põllulgi võib sõitta.
Vähemalt kui mul load ära korjati hetkeks siis öeldi et kuna mootorsõiduki juhtimine on keelatud siis ei tohi traktoriga isegi oma põllu peal kartulaid mullata, remontimine on lubatud seda nad keelata ei saa.
Vasta
#18

(18-09-2009, 21:16 PM)renee Kirjutas:  B ja C lubadega võib küll traktorit juhtida ja oma põldu künnda aga ametlikult tööl olla ja teenust pakkuda ei tohi.
Kas keegi ütleks mulle kus see kirjas on?
Vasta
#19

ilmselt kuskil mootorsõiduki juhtimis seaduses.
Vasta
#20

http://www.ark.ee/atp/index.php?id=224 T-kategooria mootorsõidukit võib juhtida ka isik, kellel on C- või D-kategooria, C1- või D1-alamkategooria auto juhtimise õigus.

R-kategooria mootorsõidukit võib juhtida ka isik, kellel on T-kategooria mootorsõiduki juhtimise õigus või B-, C- või D-kategooria või C1- või D1-alamkategooria auto juhtimise õigus.

Kategooriate laienemised on üldjuhul märgitud ka juhiloa tagakaanele va T- ja R-kategooriad.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne