Moodne orjandus - SMS laenud
#1

Palju massilisem ja efektiivsem moodne orjus käib niimoodi - http://www.tarbija24.ee/150408/esileht/o...324033.php

Autode ja autoliisingutega seonduv on sellega võrrelduna kukepea...

Vabandan, et OT, aga vahel võib ju teemasid sarnaste asjadega võrrelda ka väljaspool automoto valdkonda.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#2

Ma ei saa valitsuse tegevusetusest aru SMS-laenude kohapealt, see on maffia kõrgeim vorm tänapäeval Sad

Aa sry ... poliitikast me siin ei räägi.

Dad.
Vasta
#3

Häh no kesse jaksab ahne debiiliku eest kõike ära keelata.

Keelad SMS laenu ära, läheb kasiinosse.
Keelad kasiinod ära, hakkab jooma.
Korjad alkoholi ära, siis leiab endale mingi "surefire" äri või püramiidskeemi, kuhu raha uputada.

Võibolla ongi parem kui SMS laenuga kohe alguses põhja kõrvetatakse, enne kui mingi suurema kaliibriga asjaga hakkama saavad. 3000 krooni kuus arvele ja ülejäänud kohtutäiturile on ühiskonnale hea ohutu variant.
Vasta
#4

Kasiinod on kontrolli all, alkot müüakse ka normi järgi, narko ja püramiidskeemid on keelatud ja karistatavad, pangas lepingut tehes kehtib VÕS, aga SMS laenu ei kontrolli miski ... 996% intressi aastas laenu kohta ei tule isegi mitte narkoärist.

Dad.
Vasta
#5

No ei saa mina aru sellest, kui SMS-laenuga püütakse pikema aja jooksul oma rahamuresid lahendada. Ma ei ole igasugu laenude ja liisingute põhimõtteline vastane, aga SMS-laenu kasutamine võib (kui üldse) kõne alla tulla ikkagi üksnes juhul, kui mingiks ühekordseks kulutuseks on tõepoolest (näiteks) sedasama 3000 EEKi sõna otseses mõttes hetkeliselt vaja ja kui seejuures on kindlalt teada, et näiteks peale palgapäeva on võimalus see 3700.- tagasi maksta.

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#6

SMS-laen kui selline tuleks kõne alla ainult siis, kuid oleks 100% kindel tehing silmapiiril, mille algkapitali (ca.3000.-) oleks tarvis, ning mis tooks 200%+ kasumi. Vastasel juhul väga mõttetu mäng. Üldsegi on viimasel ajal näha olnud kui kergekäeliselt võetakse laenusid, kuid loll pea ongi keha nuhtluseks ning tagant järele on kõik targad. Õnneks on inimesi, kes neist õpivad. Ja igikestvad autod jäädagi muinasjutuks, unistada hea küll.

Vajad enda autost pilte ? Saame kokkuleppele ! Küsi varajasemaid töid.
Vasta
#7

Jesper sama hästi võib ju pätt kangi all sul lambid kinni lüüa ja raha koti ja muud väärisesemed ära võtta-põhjendus kui nii kukk oled ja sporti ei tee võtab keegi sult nagunii raha ära.
Viioli kohta ei saa öelda et ta debiil oli, muidu poleks ta sellisele ametikohale saanud. SMS laenude reklaamid promovad ikka hoolega üle jõu elamist. Eks terve skandinaavia debiile täis et seal alkot, kasiinondust ja ka liigkasuvõtmist piiratakse, ainult eestlased on targad.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
#8

Nojah, ma olengi selle skandinaavia mudeli vastane, kus inimest kõige jõuga tema enda eest kaitstakse. Piir jookseb minu jaoks sealt, kus on tegemist vaba tahtega - leian et inimesel peab olema õigus enda elu, tervist, vara ja majanduslikku sõltumatust soovi korral ohustada, kui sellega ei rikuta teiste inimeste vastavaid asju. See, et suur osa inimesi ei oska liitintressi arvutada, on nende oma probleem. Keegi ei sundinud põhikoolis matemaatika tunni ajal mööda linna ringi jõlkuma.

Ok, püramiidskeemid on veidi halb näide, seal on tegemist pettusega, pettust tuleb piirata. Aga SMS laenu tingimused on laenuvõtjale vabalt kättesaadavad, seal ei ole isegi väga keerutatud ja intressisummat varjatud, kõik on ilusti kirjas ja isegi hoiatused on juures. Just praegu vaatasin üle: https://www.smslaen.ee/?mod=ModLaenud&action=firstpage

Ma ei ole ise seda teenust tarbinud ja ei ole sellega kuidagi seotud, aga noh kui see teenus välja tuli, siis ma pidasin seda maailma kõige lollimaks ideeks, sest "kes see ikka nii rumal on et sellise asja õnge minna" Smile Seetõttu sai mu arvamus keskmise inimese mõistlikkusest paraja põntsu.
Vasta
#9

dad Kirjutas:Ma ei saa valitsuse tegevusetusest aru SMS-laenude kohapealt, see on maffia kõrgeim vorm tänapäeval Sad

Aa sry ... poliitikast me siin ei räägi.

Dad.

Räägime ikka Smile
Samas, kas Sa pole aru saanud, et meil on ultraparempoolne valitsus, kes hoolib ainult rikastest, kuni keskmise sissetulekuga inimesi peab ta mõttetuks kõntsaks, kes on lollid ja laisad ning keda tuleb karistada. SMS-laen on üks hoob, millega saab füüsilise isiku pankrotti viia. Tulumaksu alandamine, sms-laenu neutraalsus, aktsiiside tõstmine, narkoäri soodustamine, toidukaupade hinnatõusu soodustamine jne on tõhusad sammud diferentseerimiseks ja pööbli hävitamiseks.
Imestama paneb, et RE pole välja tulnud regresseeruva tulumaksuga.

KE Tln maamaksu normaliseerimine on selle protsessi valguses värskendav tuul ja päris mõnus on kuulda rikkurite hüsteerilist hala, et peavad ühe nädalapalga täiendavalt aastas linnakassasse maksma.
Vasta
#10

Tegemist ongi Saagu Mis Saab laenuga, loogikaga ei ole siin midagi tegemist, rohkem ikka elustiil. Mõnel inimesel ongi lausa vajadus võlgu elada, et üldse elul mõte oleks.
Vasta
#11

Jurkman, see ei ole ju mingi "hoob", täitsa vabatahtlik asi.

Mina arvan et kui riik tuleks appi "edasi sheffajaid" ja üldse laiemalt laenudega hädas olijaid aitama, siis ma tunneks end küll reedetuna, sest põhimõte isiklikku eelarvet tasakaalus hoida on mulle tihtipeale surunud peale valikuid, mis ei ole üldise fooni taustal väga sädelevad. Miks mina pidin mitmeid kordi kuu lõpus odavaid asju sööma ja vanu kulunud riideid kandma, kui oleks võinud krediitkaardi ribadeks tõmmata ja riik on järsku hea ja aitab Smile

Imelik suhtumine, olen vaene, ei saa endale kõike sama lubada mis rikkam naaber, järelikult tuleb laenu võtta, et ikka oleks sama suur telekas ja värgid.

Ma ei ela enda hinnangul eriti tagasihoidlikku elu, võidusõit ja värgid, aga no hoolimata sellest ja rämedalt buuminud hindadest on esmatarbekulude foon madal. 3000-4000 kuus toidu peale (mingi paarkümmend protsenti kokku tõmmata pole ilmselt probleem kui harvemini Mercados käia), 2500 toa üüri peale (südalinnas, magalates on odavam), 600 krooni nett (jälle kõige parem mis saada on), 300 bussi kuukaart, paarsada telefoni peale. Samas mis see Tallinna keskmine palk on, mingi 10k neto ehk vast on juba ära? Kust pagana otsast tekib lihtinimesel hädavajadus laenu järgi?
Vasta
#12

Hädavajadus tuleb lihtsalt, 2 last, pere ema lastega kodus, mees käib ntks ehitusel tööl. Lastakse palgaga nö üle ja ongi hambad. Saabki edasi sehvata ehk süüa osta.
Btw Jesper mis eliit ühikas sa elad? Või tõesti on võimalik kesklinnas korterit üürida ja elekter maksta jne 2500 krooni eest?

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
#13

jurkman Kirjutas:KE Tln maamaksu normaliseerimine on selle protsessi valguses värskendav tuul ja päris mõnus on kuulda rikkurite hüsteerilist hala, et peavad ühe nädalapalga täiendavalt aastas linnakassasse maksma.

Need "rikkurid", kes "hüsteerilist hala" emiteerivad, on põhiosas sellesama erakonna valijaskond. Aga noh, küllap on nad järgmisteks valimisteks asja juba unustanud...
Vasta
#14

No kas iga teine kuu lastakse üle? Nats jääb ju minu setupi puhul iga kuu üle, millest saab kujundada kerge varu selliste olukordade puhuks. Ja pereemal on ju emapalk mingi olemas riigi poolt (ma ei ole kursis tegelt, võibolla on siin mingeid auke, lasteaiakohad jne, aga noh kuna mul lapsi pole siis ma ei tea asju ja selles osas võib keegi mind vabalt täiendada).

Ühetoalist korterit üürida ei ole ilmselt võimalik, aga valdav osa inimesi, nagu ka mina, ei ela üksi. Alates kahest toast kehtib see taks suht vabalt. Noh ja Tallinn on elukoha mõttes ju paras mõrv rahakotile, ma olen kindel et teistes linnades on keskmise palga erinevus absoluutväärtuses väiksem kui korteriüüri oma. Elukvaliteet on ka parem. Noh ja elementaarne on et kui sa ikka ei jaksa lapsele süüa osta, siis sa ei ela mingis meeletu remondiga häärberis.

Aga noh tuhat krooni siia-sinna, point oli selles et kui võrrelda ühe kahekümnendates meesisiku hädavajalike kulude taset hetke keskmise palgaga, on minu arvates suhteliselt raske näha põhjust, miks ennast tingimata "orjastama" peaks. See laenuvõtmine on ikkagi suuresti igaühe vabatahtlik otsus olnud, riik ja valitsus ei ole kedagi sundinud endale ilusat korterit, mööblit, autot ja telekat ostma. Ma saaks Jurkmani argumentidest aru siis, kui reaalselt oleks väga raske või võimatu keskmise või natuke alla selle oleva palgaga ilma laenu võtmata ära elada. Minu hinnangul on see hetkel Eestis mõõdukalt kasin, aga mitte inimsusevastane elu. Ja tööpuudust meil ju praktiliselt pole, kui teadmised ja oskused ei luba täna 2008 Eestis normaalset tööd leida, siis on tegu jällegi vabatahtliku otsusega näiteks kesk- vi kutsekooli mineku asemel otse "Soome ehitusele abitööliseks" või muul viisil kiirelt hea elu peale minna.
Vasta
#15

pppp Kirjutas:
jurkman Kirjutas:KE Tln maamaksu normaliseerimine on selle protsessi valguses värskendav tuul ja päris mõnus on kuulda rikkurite hüsteerilist hala, et peavad ühe nädalapalga täiendavalt aastas linnakassasse maksma.

Need "rikkurid", kes "hüsteerilist hala" emiteerivad, on põhiosas sellesama erakonna valijaskond. Aga noh, küllap on nad järgmisteks valimisteks asja juba unustanud...

Unusta ära ... enamus kisa tuleb Nõmmelt ja viimaste valimiste ajal tehti kohalikus valimisjaoskonnas!!! väga kahemõttelist propagandat, st jaoskonna töötaja seda ei teinud, aga ilmselt tema "tuttav" ... ning ühtlasi võid ka valmistulemustest näha, et Nõmmelt saab KE kõige vähem hääli. Üldiselt minul maamaksu suhtes suurt kisa ei ole, sest vähemalt minu pesa asub jumaliku koha peal ja ei anna lärmi ning naabrite poolest võrrelda 20korda suurema "suvekoduga".

Küll aga näen ma positiivse suunan, et erafirmad ei saa enam kaevata auke kuhu "piss pähe lööb" ja pärast panevad peoga asfalti, 2 aastat tagasi pandi gaasitrassi tänavale ja täna jookseb "lapi riba" servast ilus augurida ning ka "lapp" ise on ära vajunud.


Dad.
Vasta
#16

Tegelane5 Kirjutas:Hädavajadus tuleb lihtsalt, 2 last, pere ema lastega kodus, mees käib ntks ehitusel tööl. Lastakse palgaga nö üle ja ongi hambad. Saabki edasi sehvata ehk süüa osta.

Kui palgaga üle lastakse, siis töötab järelikult mustalt. Mustalt töötamine on teatavasti maksudest kõrvale hiilimine, seega sulaselge vargus. Kas riik (ehk seadusekuulekad kodanikud) peaks aitama seda, kes meie kõigi tagant varastab ja sellesama varguse tõttu rahahätta on sattunud?

Sama hästi võiks riik kompenseerida poevargale need varastatud asjad, mis talt tabamise käigus ära on võetud.
Vasta
#17

Noh, vahel lastakse "valgelt" ka üle ja mitte ainult ehituses, ilma igasuguse likviidse varuta elamine on igal juhul halb idee.
Vasta
#18

Lugedes värskemaid uudiseid, ei olegi küsimus selles 25% kuuintressis, mis eraisikuid pankrotini viib, vaid müstilistes lepetrahvides, mis tasumata jätmisel rakenduvad. Poole kõrvaga kuulsin, kuidas "poolte kokkuleppel" nõuti leppetrahvi, mis kümnetes kordades ületas põhisumma. (a´la 10´000 võlgu ja 50´000 "leppetrahv").
Kohtud aktsepteerivad minu teada viiviseid suurusjärgus 0,15% päevas ja mitte enam kui põhisumma.


Vasta
#19

Jesper Kirjutas:Ma saaks Jurkmani argumentidest aru siis, kui reaalselt oleks väga raske või võimatu keskmise või natuke alla selle oleva palgaga ilma laenu võtmata ära elada. Minu hinnangul on see hetkel Eestis mõõdukalt kasin, aga mitte inimsusevastane elu. Ja tööpuudust meil ju praktiliselt pole, kui teadmised ja oskused ei luba täna 2008 Eestis normaalset tööd leida, siis on tegu jällegi vabatahtliku otsusega näiteks kesk- vi kutsekooli mineku asemel otse "Soome ehitusele abitööliseks" või muul viisil kiirelt hea elu peale minna.

Paraku on niimoodi kainelt kalkuleerivaid ja adekvaatse reaalsustajuga inimesi vähe. Muidugi elaksid lipsdok ja ojuländ 5000 krooniga ära, aga paraku vaevleb tänane keskmine eestlane suurusehullustuses (15 aastaga 5 rikkama riigi hulka), kuigi endal on tagumik paljas. Asi ongi selles, et tänane inimene ei ela reaalsuses, vaid on kogu aeg kaifis. Marketeride tarbimishullusele massisühhoosile suunatud agressiivne ajupesu läheb nõrgematele inimestel väga hästi peale (sama moodi nagu mustlasele antakse tuhandeid kroone "needuse" aravõtmiseks).
Kaasaegne väärastunud ühiskond sunnib inimesi üle võimete elama -- põhjuseks on eelkõige suurkorporatsioonide kasumiahnus ja inimese nõrkus.
Tean mitmeid inimesi, kes pentsutankla palga eest laste pudrumulgu arvelt llisingukoorma all ägades "uhkeldavad" uue autoga.


See kõik tuleneb väärastunud väärtushinnangutega mammonale põhinevast ühiskonnast *(ennast ajab ka naerma, räägin nagu kirikuõpetaja, aga kahjuks see on nii).
Vasta
#20

Panen lugemiseks siia ühe päevakorralise teema investeerimispanga LHV foorumist.
Kõnealune juhtum on vast kõige efektiivsem näide, mispärast mitte mingil juhul ei tohi võtta sms-laenu:

http://www.lhv.ee/forums/index.cfm?id=194194
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne