Esihark (M1M oma)
#1

Mis tsikli oma? http://www.album.ee/album/30041434/50104028
Vasta
#2

minsk M1M.
Vasta
#3

I.A Kirjutas:minsk M1M.
Mis võib olla väärtus?
Vasta
#4

Väärtus võib olla 2.50.- eek/kg, kaalu ära ja arvuta ise.
Vasta
#5

mossepower Kirjutas:Väärtus võib olla 2.50.- eek/kg, kaalu ära ja arvuta ise.
Hästi elate mehed .
Vasta
#6

einz15 Kirjutas:Mis võib olla väärtus?

einz15 Kirjutas:
mossepower Kirjutas:Väärtus võib olla 2.50.- eek/kg, kaalu ära ja arvuta ise.
Hästi elate mehed .

Niisugusel "uuema moskvalase" hargil on reeglina niðituru väärtus. Ehk siis potentsiaalset ostjat, kes on nõus selle eest märgatavalt rohkem kui sümboolse (loe: vanaraua) hinna välja käima, ei ole kerge leida. See on loto, kas selline kodanik "ujub" välja paari kuu, aasta või 5-10 aasta pärast.

Kui keegi mulle seda detaili niisama või poolniisama pakub, siis võin ma ju ta "tagataskusse" ära võtta, juhul kui mul vabu ruume juhuslikult piisavalt olemas on. Et ehk läheb tulevikus mingi isendi restaureerimisel või vahetuskaubana millegi või kellegi juures tarvis. Olen aegajalt ise nt metsaalustelt, prügimägedelt, vanarauakonteineritest jm selliseid uunikumide detailide moodi asju ära korjanud - vahetamiseks või tõsiteaduslikele huvilistele ära kinkimiseks.

Kui aga hind on vanarauahinnast märgatavalt suurem, siis ma seda detaili reeglina niisama tagataskusse enam ei soeta. Sel juhul soetan ma selle detaili ainult siis, kui mul on vastava isendi taastamine pooleli (või on isend projektina ootamas) ning just see konkreetne detail on mul puudu/katki. Kui mul on M1M projekt olemas ja esihark juhtumisi terve (mida saab sellise kiigega hargiga üldse katastroofilist juhtuda?), siis ma vägagi tihti endale seda detaili siiski ei soeta - mul on sel juhul eesmärgiks ju siiski ühe konkreetse isendi restaureerimine, mitte aga seda margi isendite varuosalao asutamine. Tunnen nt Pobi korral, et isegi on saanud rauakoliga üle pingutatud...

Lõpuks siis küsimus - kui palju on Eestis hetkel selliseid M1M restaureerijaid ja restaureerimisootel projekti omanikke, kellel esihark puudu/katki? Kardan, et parimal juhul 1-2, üsna tõenäoline on aga ka, et ei ühtegi.

Kui Sul on soov müüjana veidi konkreetsemalt turuseisust ülevaadet saada, soovitan see hark nt vanarauahinnaga 2,5 kr/kg osta.ee oksjonikeskkonnas müüki panna. Kui läheb ära alghinnaga, siis võtab selle tõenäoliselt keegi lihtsalt "tagavaraks", kui hind tõuseb, on tegu reaalse restureerijaga, kes just seda detaili taga otsibki. Seal kujunev lõpphind on hetketuru reaalne hind.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#7

einz15 Kirjutas:Hästi elate mehed.


Ühe raami koos samasuguse esihargi, jalapulkade, alushargi ja küljekarpidega andsin mõni aeg siinse foorumi vahendusel ära 2 tahvli shokolaadi eest.
Võibolla ei elagi hästi, aga endal on natukene parem tunne, kui profiili vaadates ei ole kõik tehtud postitused küsimused "mis selle rauatüki eest võiks küsida?"
Vasta
#8

olen samasugust kahvlit ( ilma ülemiste prillideta) üritanud Kurtnas umbes 3 aastat müüa, viimati tahtsin 100EEK, kuid jäi müümata ostjate puudumisel. Mina igatahes olen nõus 100EEK eest enda kahvlist loobuma.
Vasta
#9

einz15 Kirjutas:
mossepower Kirjutas:Väärtus võib olla 2.50.- eek/kg, kaalu ära ja arvuta ise.
Hästi elate mehed .

Ma küll kahjuks ei tunne selliste väikeste võrride vastu huvi, aga ka suuremate asjade juures olen ma täheldanud, et on asju mille müügihind ongi hetkel pakutav Emexi hind ja seda mitte ainult meie banaanivabariigis.

Kõik see si** mis hiilgab pole veel kuld ...

Dad.
P.S. Veel selline märkus, vahel olen ma maksnud mõnede asjade eest rohkem, kui ma teeks seda Saksas või Lätis, lihtsalt sellepärast, et omi haigeid tuleb hoida ja tavaliselt ei müüa asju kui raha väga vaja ei ole.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne