minitraktor mtz 05 - väga hädaline

(05-01-2010, 16:28 PM)veix__ Kirjutas:  Sealt ei saanud täpselt aru mis sahk see selline on ja kuhu kinnitatud?

Vaata kogu albumit,siis näed. Sahk mul isetehtud,kolmas talv lund lükata. Oma õue ja tee hoian lumest puhtad. Muidugi kui kõva tuisku ei teeRolleyes
http://pilt.delfi.ee/my_album/94438/
Vasta

Mis valemiga sahka tõstad-langetad?Mul alumised aisad samas kohas kinni ja saha ülemine serv ees raami küljes,sahaks on mingi Tsehhi toodang.Ma tõstan langetan koos plätuga.
Vasta

Tahaks endale ka sellise saha valmis nikerdada - ei raatsi oguaeg lumelabidaga möllata - pealegi on see ju endale kasuks, kui saab natuke põkaga ringi lasta Big Grin. Kogemus kulub ju alati ära. Aga peaks mõtlema mingi tõstmis/langetamis süsteemi, et oleks lihtsam. Kas siis mingi hoova või mõne trossiga.
Vasta

(06-01-2010, 12:53 PM)ahtos Kirjutas:  Mis valemiga sahka tõstad-langetad?Mul alumised aisad samas kohas kinni ja saha ülemine serv ees raami küljes,sahaks on mingi Tsehhi toodang.Ma tõstan langetan koos plätuga.

Tõstan nööriga,üks ots saha küljes,teine silmusega käigukangide juures,nöör jookseb otse üle mootori,kunagi sai nii pandud ajutiselt,3 aastat tagasi.Big Grin Nagu teada siis ajutised lahendused kestavad. Nö transportasendi jaoks on saha raami külge väike konks keevitatud ja tõmban sealt ketijupiga üles jalaraami külge. Ei mingit kosmost. Toimib.Cool
Vasta

Kunagi käisin ja viskasin Necro traktorile pilgu peale, vägev riistapuu.
Väike oil failure - http://fotoalbum.ee/photos/V6ll/52584839/ Big Grin

Ma ise vähe uuema Husqvarna (honda kone) tehnika peal ja sellega teeb ainult põldu.Rolleyes
Vasta

Seal käigukastis ju õli veega pooleks,talvel külmub korpus lõhki.Vesi satub sellel masinal kasti siis ,kui seisab õues ilma katteta.Mööda käigvahetus hoobasid jookseb sisse.
Vasta

Millalgi võtab vast mootori maha ja teeb natuke remonti - käigukasti peaks ka üle käima. Uue siduriketta ka panema.
Vasta

Inspireerituna Tommike'se põkast, tegin ka oma 05'le saha. Kõik on tore, aga ilmselt tuleb tera viltu keerata, sest külgedele jäävad ikka korralikud vaalud.
Aga kas viltuse teraga seda elukat kinni ka jõuab hoida?

Pildid - http://deivil.planet.ee/raketiteadus/alb...leiutised/
Vasta

(29-01-2010, 16:03 PM)Necro Kirjutas:  Millalgi võtab vast mootori maha ja teeb natuke remonti - käigukasti peaks ka üle käima. Uue siduriketta ka panema.
Uued kettad ikka... Seal ju nagu mootorratta sidur. Ja kui mälu ei peta, siis peaks sinna Minski(no see vene 125-ne motikas) kettad minema.
Vasta

(07-02-2010, 12:51 PM)session Kirjutas:  Inspireerituna Tommike'se põkast, tegin ka oma 05'le saha. Kõik on tore, aga ilmselt tuleb tera viltu keerata, sest külgedele jäävad ikka korralikud vaalud.
Aga kas viltuse teraga seda elukat kinni ka jõuab hoida?

Pildid - http://deivil.planet.ee/raketiteadus/alb...leiutised/
Kui tera viltu keerata, siis kerge traktor pole juhitav, seda juhib viltune tera.
Seda olukorda parandab veidi V- kujuline tera, tegin oma Valmetile ja ajab asja ära.

   

Tervitab Veteran.
Vasta

(07-02-2010, 12:51 PM)session Kirjutas:  Inspireerituna Tommike'se põkast, tegin ka oma 05'le saha. Kõik on tore, aga ilmselt tuleb tera viltu keerata, sest külgedele jäävad ikka korralikud vaalud.
Aga kas viltuse teraga seda elukat kinni ka jõuab hoida?

Pildid - http://deivil.planet.ee/raketiteadus/alb...leiutised/
VAU! Tera tegemine väga südamest ette võetud.
05-ga pole proovinud, aga enda MF-70(mis originaalkaalus on võrreldes 05-ga päris kerge asi) koos originaalteraga(tera asend seatav)+ originaalratastele pandud ketid+ mingid vähemalt 10 kilosed rauatükid kummagi ratta küljes lisaraskuseks kipub küll paksemat lund viltuse teraga lükates pisut jõudu tahtma, et soovitud suund säiliks. Kuna MTZ-05-l kaalu rohkem, rööbe laiem ja nagu piltidelt näha, korraliku "mustriga" raudrattad + abiks difrilukk, siis vaevalt selle pilli taltsutamine üle jõu käib, kuigi jõudu nõab sellise masinaga lumelükkamine kindlasti.
Kui juba teha, siis soovitaks teha lihtsalt muudetava nurgaga tera. Tõsiselt hea on võimalus vastavalt vajadusele/oludele seda seada.
Vasta

Aga kas sinna sobivad friktsioon või metallkettad? -
Vasta

(07-02-2010, 15:10 PM)Necro Kirjutas:  Aga kas sinna sobivad friktsioon või metallkettad? -

Kunagi ammu sai ühte tehtud. Minu arust läksid nagu ikka... mõlemad.
Vasta

Eile alustasin saha pöördmehhanismi kokkupanekuga ja täna läbisin polügonil edukad katsetused. Põkats oli normaalselt juhitav ja lund juhib ka palju paremini ära. Taha peab veel mingi vastukaalu aretama, sest manööverdamine on ikka väga raske.

Youtube video , Originaal video (parema kvaliteediga) ja pildid.


Kas keegi 05'e käigukasti on remontinud? Minu omal peksab neljandat välja ja kolmas/esimene on üldse kadunud. Kas on kuulid puruks või hammasratastel pesad kulunud või midagi muud?
Vasta

Mul enda 05-e käigukastiga sama jama. Neljanda lööb välja, kui liiga suur koorem kärul peal on - aga esimene käik püsib ilusti sees. Fiksaatori kuulide ja vedrude vahetamine asja ei parandanud.
Vasta

Minu plätul tera rohkem viltu,jätab vasakule vähem lund.Juhtraua toru küljes on raskus,siis on kergem manööverdada.Käikude seespüsimiseks tuleb fiksaatori vedrud asendada tugevamate vastu,ning hambumine parandada kahvli painutamisega.
Vasta

Täna proovisin enda 05-te käivitada - ei hakka isegi lubama. Magneeto ei anna sädetki - peab vist jälle lahti võtma ja ahjule kuivama panema. Ei tohi talveks ikka välja jätta. Oli küll raibe katuseall ja isegi kate oli peal, aga ikka pääses kuskilt niiskus sisse.
Vasta

Tervist
Sain siis oma mtz 05 e käima , mis oli seisnud umbes 2-3 a .
Vahetasin välja kolbi rõngad ja sõrme . Küünla ava pidi ka treialil uue laskma teha. Jupid on võetud 966 mootorilt ja asi toimib.
Kõige huvitavam on see , kui käima tahad panna , siis tuleb küünal tsäksiga kuumaks ajada ja siis läheb mõnest löögist käima kohe.
Aga tekkis küsimus vahelejätmise ja kontaktide vahel oleva sädeme kohta.
(kontakdid on puhastatud 2000 liivapaberiga ja mähis on kuivanud pliidi peal ,aga miks on säde vahel?
Teine pull on siis kui lähed traktoriga metsa puid tegema ja poole mäepeal hakkab masinale jõud taha tulema ja siis hakkab turtsuma Sad ?
Järsku pannes gaasi viskab küünla tahmaseks , ehk süüde peaks vale olema siis ?
Kas süüde on tehases paika pandud ? et saab ainult keerata magneetot vasakule , paremale ?

Tänud küsimustele vastamise eest !
Vasta

Sädelevad kontaktid viitavad kehvale kondekale,sellest ka kehv käivitus.
Vasta

Suurimad tänud vastamise eest ! Üritan lähipäevde jooksul ära vahetada ja vaatab , mis siis teeb.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne