Õigekirja-teema
#21

Tappa, mitte ellu jätta.
Tappa mitte, ellu jätta.
Vasta
#22

Jesper Kirjutas:Sisu asemel vormi pärast nurisemine on tunnus vaimsest mandumisest.
No vot sellise lähenemisega ei saa minu arvates nõustuda. Mis krdi pärast pean ma postitust mitu korda läbi lugema, et selle n.ö. sisust ligikaudsetki ettekujutust saada?!? Ja seda lihtsalt sellepärast, et selle autor pole viitsinud oma teksti korralikult vormistada.

Krt kui 12-aastane suudab oma mõtteid arusaadavalt esitada (sellest vanusepiirist nooremaid kasutajaid vähemalt mina pole kohanud), siis arvatavalt juba täismeheeas kasutajatelt sellised põhjendused, nagu "loodus pole andnud õigekirjaoskust", "vananenud tüüpi klaviatuur ei võimalda korrektselt kirjutada" (näited siit foorumist minu sõnastuses) ei saa kuidagi olla tõsiseltvõetavad. Otse öeldes on sellised katsed enda keelelist läbustamist põhjendada lihtsalt lapsikud.

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#23

Olen kahe käega korrektse keelekasutuse poolt. Loomulikult ei hakka keegi norima üksiku vahelejäänud tähe või veidi ekslikult kasutatud koma pärast. Kindlasti on nii mõnegi jaoks õigekiri ja sorav lauseehitus veidi rasked tulema, kuid ennast saab ju väljendada ka lühikeste lausetega - me ei kirjuta siin ju lõpukirjandit.
Üldine seisukoht on ikka nii, et postitus peaks olema teistele inimestele arusaadav juba esimesest lugemisest. Ja kui see siis veel mahlakas, humoorikas või teravmeelne on - andke tulla!
Vasta
#24

Sillu, too näide mõnest postitusest, millel on sinu jaoks huvitav, põnev ja lugemist väärt sisu, aga selleni jõudmiseks peab kolm korda üle lugema? Ma ei tea, mind üldse ei huvitagi üldjuhul mida need pudikeele viljelejad omaette seal jäbisevad, enamuses on need postitused ka sisu poolest mõttetu Interneti raiskamine.

Täiendus: ei olnud plaanis päris düsgraafe solvata, muutsin teksti, vabandused
Vasta
#25

Teeks nii, et jätaks düsgraafikud mängust välja. Need kes siin punkte ja komasid ei mõista panna, nende diagnoosiks on kõige lihtsam laiskus, ning seda haigust ei paranda tableti ega malakaga. Need read millest aru ei saa, on mõtekas vahele jätta, vaevalt, et seal midagi mõistliku siis enam kirjas on.

Riho@pabritegadüsgraafik.
Vasta
#26

Aga mida nüüd teha näiteks foorumlase deniss23ga, näiteks foorumlase PETSSiga, siis mõned Võrumaalt pärit (küll endised) foorumlased, kes väljendavad end nii kõne-, kui kirjakeeles näiteks võru keeles? Lisaks rida teisi foorumlasi - kas tunnistatakse ebapädevaks? Äkki peaks vahepeal nö. enda sisse vaatama ja lugema postitust näiteks mitu korda (miks mitte ka häälega), kui hakata kirjavahemärkidega jms. jaurama.
Vasta
#27

Sm. Tasku Kirjutas:Aga mida nüüd teha näiteks foorumlase deniss23ga ...

Ei maksaks nüüd nii väga ka tähte närima hakata. deniss23 jutt on täiesti arusaadav ning on ju ka teada, miks tal need mõned vead tekivad.
Arvan, et probleem on pigem neis, kes lihtsalt üle t**a midagi foorumisse pritsivad ja keda ei koti kõige vähematki, kas sellest keegi ka aru saab või mitte. See näitab lihtsalt lugupidamatust kõige ja kõigi vastu ja ega selline indiviid ka ise suurt lugupidamist vääri.




`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta
#28

korvimees Kirjutas:
Sm. Tasku Kirjutas:Aga mida nüüd teha näiteks foorumlase deniss23ga ...

Ei maksaks nüüd nii väga ka tähte närima hakata. deniss23 jutt on täiesti arusaadav ning on ju ka teada, miks tal need mõned vead tekivad.
Arvan, et probleem on pigem neis, kes lihtsalt üle t**a midagi foorumisse pritsivad ja keda ei koti kõige vähematki, kas sellest keegi ka aru saab või mitte. See näitab lihtsalt lugupidamatust kõige ja kõigi vastu ja ega selline indiviid ka ise suurt lugupidamist vääri.

Ma arvan üsna sama. Võrokestest saame aru, Deniska saladustest ka, ehkki nood tiba kangelt kõlavad, siiski nois mõtet kordades rohkem kui vigu. Petss nagunii sihke isewärki tüüp kelle pääle põle wist mõtet solwudaToungue
Kui aga keegi lihtsalt miskit arusaamatut ja mõnigi kord mõneti pahatahtlikkugi jama ajab, siis ajand ikka muda keema küll.

loll on loll olla.
Vasta
#29

Peab mainima, et foorumis pesitsevad väga intelligentsed inimesed. Mõistavad teised vaielda komade ja ütete teemadel. Andke andeks, olen isegi kõrgharidusega, kuid komade ja ütete arvestamisel end nii palju ei usalda. Kui tegemist on ikkagi tähtsa ja formaalsema dokumendi või kirjatükiga, lasen selle mõnel filoloogil üle vaadata. Usaldus enda teadmiste kohta selles valdkonnas on ainult teatud piirini. Leian, et kui inimene oskab arvutit, internetti ning seda foorumit kasutada, pole ta nii rumal, et mõtteid halvasti väljendada. See on laiskus ning viitsimatus ennast korralikult esindada.
Vasta
#30

lgp SELTSIMEHEDosaühingust õige kiri aeg oleks ligvideedeerida mitte sobiliku kirjaviisiga foorumisse sattujadä
tuleb sisse seada veapunkti süsteem. kümmeviga ja sa ei saa siseneda sellessse diskusiooni oled eemal ca 2nädalat
neile kelle kirjapruuk on m6istetamatu tulleb sisseseada sisenemiskeeld GLAV LIT ILO 0N OMAD OIGUSED JU
MUUDELE KIRJUTAJATELEDE TULEKS TEADA ANDA ET 10 VIGA KEELE KASUTAMISEL`2nädalat foorumist eemal
Vasta
#31

Ära põe!

Alati võib ju minna teemasse http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=18967&page=158 - seal piisab vaid numbrite tundmisest.
Vasta
#32

Ma püüan ikse õiget kirjawiisi ja kõnekeelt siin foorumis jälgida.Tuhat wabandust kui võrokeelne ülestähendus nii palju pahandust siia toonud.Loodan wäga ,et minust õigesti aru saadud.Too võro kandi asi nii hull ka es ole ,et keski toda es mõistakas.Ullike mõist ka millest kõneldu.Ma võis asju postidada ka riigikeelen . Aga arwan ,et foorumlased ei ärritu kui minu postitusse sattub sõnu ,mis pole otseselt Eesti Wabariigis akspeteeritud.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta
#33

Tambets nõustus kahh Petssiga, kuna esi olõ kah Võrokas. Aga sellen teeman kõnõldi iks rohkõmp komade kasutusest. Lause või muidu iks mõistmatus jääda. Nigu tan innõmp üts lahkõ kaasfoorumlane tõi näite:
Tappa mitte, ellu jätta
Tappa, mitte ellu jätta

Tuun um iks tu probleem, mitte millelgi muun...

(14-07-2010, 20:10 PM)dad Kirjutas:  Ärilises mõttes jah, ei tasu Eestis peale nakotsi müügi ja raha vahenduse miski ära, kuid siiski on palju asju, mis käivad just entusiasmist ja kestavad üle põlvkondade.

Parimat, Geoloogide parun, Tambets
Vasta
#34

No ma arvan ka, et jätaks ikka võru- ja muidu muukeelsed kaasfoorumlased rahule. Näiteks PETSS`i ja Denis23 jutust arusaamisega pole minul kunagi probleeme olnud.
Käesoleva teema algatamise ajendiks olid ikka need kodanikud, kes täielikust lugupidamatusest foorumikaaslaste vastu ei pea elementaarseid grammatikereegleid millekski (tuues selleks vahel üsna naljakaid põhjendusi) ja keda õigupoolest ei huvitagi, kas keegi nende jutust aru ka saab või mitte.

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#35

Foorumis muukeelsed nagu minagi, Werrokeelsed, pikad, lühikesed, düslektikud, paksud, kõhnad, karvased, kiilakad jne. Täiesti nõus et kirjutaja võib oma postitust veel üks kord kontrollida, aga loodan ka et igasugu loomad on teretulnud...



Citroen DS 21 1970, Matchless 500 twin 1955, K750 1960, K750M 1970
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne