Kurtna (Tagadi ) laat
#1

Oskab keegi öelda millal toimub sel kevadel Kurtna laat, kas 04.05? Ei ole seal kunagi enne käinud. Kas seal on müügil ka vanatehnikaga seotud asju? Ette tänades!
Vasta
#2

ALATI mai ja oktoobri ESIMENE PÜHAPÄEV, müüakse kõike

militaarmootorrattur
Vasta
#3

Ühesõnaga nagu täika!?
Vasta
#4

ets67 Kirjutas:Oskab keegi öelda millal toimub sel kevadel Kurtna laat, kas 04.05? Ei ole seal kunagi enne käinud. Kas seal on müügil ka vanatehnikaga seotud asju?

Seal ONGI müügil vanatehnikaga seotud asju ja vanatehnikat ennast, sest selle müümiseks see üritus mõeldud ju on! Igasugune muu kola - militaar, vana mööbel, antiigiärikate poesisu jms - on viimase 10 aasta jooksul sellele parasiit-lisandunud. Aga las ta olla, niikaua kui ei sega...

Mis toimumisaega puudutab, siis juba nõukaajal, kui sama üritus Pikaveres toimus, oli selle toimumisaeg mai esimene pühapäev. Loodetavasti ka järgmised 10-20 aastat...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#5

Palun parkige auto selleks ettenähtud parklasse, ärge tarbige alkohoolseid jooke ja ärge võtke relvi kaasa!

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#6

Minul õnnestus täiendada oma kogu 15 autosporditeemalise vimpli ja ühe märgiga - leidudega igati rahul Smile
Vasta
#7

Mis kellast mis kellani asi kestab???

Otsin Türil olnud jalgratta poest ,,Raidaru,, pilte ja jutustusi!

Tulihingeline asjaarmastaja retro ralli teemal !
Vasta
#8

Ilus ilm,mõnus seltskond,hullud hinnad! Kõik ok.Cool

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta
#9

Käidud, nähtud üldiselt rahule jäädud. Mis häiris oli meeletu kogus relvi, laskemoona jne (loodan et kõik olid ikka sellised, et pauku ei tee) teiseks ka parkimisgeeniused, kes suutsid kinni parkida ca kümmekond autot. (vähemalt oli neid selles rivis niipaju, mille keskel mina õnneks küll vaid ca 15 minutit ootama pidin). Eks hinnad ole igaühe oma asi, aga muigama võttis küll, kui üks suht vindine onkel soomlaselt vana toolilobudiku eest ilma silma pilgutamata 100 euri nõudis.
Vasta
#10

Hinnad olid sel kevadel, jah, paljude müüjate juures minu arvates enam kui laes. Paar näidet:

a) Korraliku "poolpiduse" (mitte uue, kuid siiski mingi välimusega rohekupliga) GAZ-21 spido eest küsiti minu nina all 1900 krooni. Niipalju kui ma tean, siis valmistatakse rohekupleid replikana ja sellise vahetatud kupliga komplekti peaks kätte saama PALJU odavamalt (spido muude detailidega ei juhtu ju seismisel eriti midagi...).

b) Kuna mõned ajad tagasi sai lolli peaga üks IÞ-49 rape muretsetud (veelkord aitäh selle eest ühele kaasfoorumlasele), siis vaatasin poole silmaga võimalikke IÞ-350/49/M-72 lambikopsikuid. Toorkopsikuid kusjuures, sest spido, optiline värk ja võru on mul kõik olemas. Selgus, et kunagi masslademeis liikunud kopsikuid peaaegu et pole saadaval. Kogu laada peale leidsin ainult ühe väga tugevalt roostes isendi (minu silma järgi 10-20 aastat lageda taeva seismist julgelt), mille eest küsiti... 500 krooni. Jälle liigne ülehindamine minu arvates, eriti arvestades töömahtu, mis tuleb teha isendi roosteeemaldusel (keemiline + mehaaniline) + pahteldamisel + lihvimisel...

c) Ühe 1930ndate lõpu Rootsi päritolu raamiga jalgratta eest, mida oli "külaseppade" poolt omal ajal ohtralt lapitud (arvat. 1950-70ndatel) nii Saksa kui ka Vene detailidega, mis tehniliselt oli nigelapoolses seisus ning puudu olid nii pisidetailid kui ka silt, küsiti 3500 krooni. Arvestades, et see isend kõlbab vaid varuosadeks samatüübilistele ja/või sarnastele jalgratastele, on minu arvates tegu jällegi tugeva ülehindamisega. (Võrdluseks - umbes taolise hübriidi omandasin ma aitähi eest ca kuu tagasi Eesti ühe suurprügila vanarauakonteinerist...)

Mõned detaillid liikusid õnneks ka mõistlike hindadega ja neid sai isegi soetatud...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#11

Mina saanud sussklapi hoova lenksu külge viie krooni eest ja isale õnge tarbeks tamiiliketta! Täitsa rahul. Naiska oleks ka häämeelega taht miskit aga suuremad asjad jube kallid ja pisipahna põle nigu mõtet osta. 500.- krooni suvalise vana piimakannu eest ikka nigu paljuvõitu. Odavam maakodus sahvris ringi vaadata Wink

loll on loll olla.
Vasta
#12

Leidsin lõpuks omale M401 originaal tagatule täiesti mõistliku hinna eest. Kuigi eriti pingsalt ei otsinud, siiski leidsin selle mida ammu otsinud olin.

Hinnad tõusevad muidugi aga vaadake kuipalju rappeid tagasi koju ka viidi... Smile

Aga eks palju on ka asju mis päeva lõpuks lihtsalt ´´platsile muu pahna sisse unustatakse´´.
Vasta
#13

Mina kaotasin enne laada algust kogemata rahakoti ära ja seetõttu jäi rohkem aega inimeste ja nende seas liikuvate huvitavate persoonide jälgimiseks.

Mõned tähelepanekud: Reaalselt maksujõulised vanatehnikahuvilised tulevad Tagadile kaubikute või kastikatega, on riietatud töiselt, tagataskus on töökindad ja makstes ei võta nad kogu 500-ste pakki korraga nähtavale, vaid on erinevad kupüürid jaotanud taskutesse laiali. Suuremate ostude korral lepivad kokku hilisema kokkusaamise koha. Kaubana ostetakse esemeid, mis täiendavad kollektsiooni ja jutu järgi jääb keskmine laadal kulutatud summa alla 10 000 krooni, enamasti piirdutakse 5000 krooniga.

Näiliselt maksujõulised inimesed tulevad laadale ülikalli luksusautoga, riietus on poolpidulik casual ja naised valdavalt kõrgematel kontsadel. Ostja käes olevat raha on võimalik lugeda vaatlejal 10 meetri kauguselt. Vaatluse alusel ostetakse kogu päeva jooksul umbes 80 000 (!) krooni eest, vahel ületab summa ka mitut sadat tuhandet. Igasugu furnituuri ja garnituuri ei oska kommenteerida aga tehnika detailidest ostetakse ebakvaliteetseid nõukogude laiatarbeautode detaile, mis on laadapäevaks müüjate poolt särama löödud, autentsest originaalist on tihti asi väga kaugel. Kõik see kaup surutakse luksusauto polstri peale.

Studendi moodi noormehed, käivad ringi seljakotiga ja ostavad mõnesaja krooni eest suhteliselt kulunud detaile, mille hulka satub ka uusi juppe. Lätlaste kroomi vaatavad unistava pilguga. Koju minnes surutakse ennast sõbra autosse, või kui sõber on auto asju täis ostnud, siis minnakse Tagadilt koju jalgsi (!).

Lisaks palju tavalisi inimesi, kes ei torganud millegagi silma.

Huvitavamatest persoonidest jäi silma üks perekond, kes tuli Tagadile ülikalli luksusautoga, mille (sisuliselt) pagaznikust võeti välja hambutu vanaisa, kes saadeti hinnaluuret tegema, vajadusel anti talle ka ostu sooritamiseks nuts kätte. Süsteem toimis ja isegi minu pilgule tehti huvitavaid tehinguid üsna soodsalt. Kogupere ürituse idee eest "ten points", kuigi endal oleks piinlik normaalse eelarve juures sellist "dentotrauma" vanaisa omada.

Siis jäi silma veel üks moekas ja noortepärane ema, kes oma umbes kahe aastast poega üritas meheks kasvatada ja sundis teda Sipelga poe ees koledat tsikli lörinat kuulama. Laps nuttis ullupööra ja üritas kõrvu kinni hoides eemale joosta aga ema sõimas last ja murdis käsi kõrvadelt maha. Jällegi "ten poinst", sest Eesti vajab mehi, mitte nannipunne, kuigi mina enda lapsega nii ei teeks.

Aga muidu oli tore vanatehnikaüritus, nägin Superstaari Birgitit ja laada lõpuks leidsin oma rahakoti üles.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#14

Väravamehaanik Kirjutas:seetõttu jäi rohkem aega inimeste ja nende seas liikuvate huvitavate persoonide jälgimiseks.

Ühe ontliku mehaaniku kohta ütlemata ladus keelekasutus. Hää meelega kuulaks ka kommentaare nende wannabe-mehikeste kohta, kel (silma järgi ikka kenasti kuukeümnendaid käisid) halli värvi mundrid, säärsaapad ja kalifeed üll. Aga soliidne peakate furashkana mõjuvana kuklas, käed sügaval põlveõndla piirkonna taskus ning rind eest lahti.
Miks üks täisjõus mees nii teeb?

Lähedal asuvat tuld on kaugemal asuva veega raske kustutada...
Vasta
#15

Tore üritus oli, ainult et vene mototehnikat on kuidagi väheks jäänud. Otsisin IÞ56-le kaitsmepesa, rattapumbale voolikut, silindri sisselaskekanalite ribi-katteid jne, aga minu silm selliseid asju sealt ei leidnudki - ega ma polnud ka kõige varajasem kohale tulija. Nagu eelpool mainiti, et IÞ-49 laternaid ei leidunud, ei hakanud silma ka spidosid neile. Nägin ainult ühte sellist spidomeetrit, mis oli alla igasuguse arvestuse ja maksis 500 eek. Silm jäi peatuma ka ühel IÞ-56-e ekspluatatsiooniraamatul, mille hinnaks nähvas purupurjus ja ka eelnevatel aastatel väga agressiivse olemisega ja tulipunase näolapiga meelde jäänud mees: "julmalt tahan selle eest 800 eek". Jätsin selle raamatukese tema põhjandustega talle.
Aga eks sai sobratud ja leitud ka päris uut ja üllatavat IÞ-i pudi-padi. Igasugu põnevat nodi oli nii palju, et nina maas käies kippus vahepeal koordinatsioon käest minema Smile
Vasta
#16

tamar99 Kirjutas:Leidsin lõpuks omale M401 originaal tagatule täiesti mõistliku hinna eest. Kuigi eriti pingsalt ei otsinud, siiski leidsin selle mida ammu otsinud olin.

Hinnad tõusevad muidugi aga vaadake kuipalju rappeid tagasi koju ka viidi... Smile

Aga eks palju on ka asju mis päeva lõpuks lihtsalt ´´platsile muu pahna sisse unustatakse´´.

kas sina olidki see mees, kes kiloeeguga M401 tagatule ostis? Big Grin

Samas pakuti ka M401 tagatule klaasi. Seisukord oli üpri nigel, klaas pealt matt ja parguline. Hind ikka eriliselt laes, 0,5kiloeeku Sad


Aga GAZ51 tulekopsikud (üpris uued) sain 25.- kätte. Kusjuures 2tk 25.- Cool
Vasta
#17

Laadaga seegikord suht rahul. Ilm oli ilus ning tuju hää ning kohale jõudsime normaalsel ajal. Palju ei ostnud, kuid hinnad olid seinast seina. Sain mõned detailid enda arvates hea hinnaga ning sõbrale sai ka paar asja. Hinnanäiteks oli kohe parkla servas valge transiti ninaees külkaga Jawa 360 mille eest sügisel mees küsis 35K, siis nüüd oli hind juba kerkinud 40K´ni. Küsimuse peale, et kas natuke palju pole vastas mees "normaaaalneee" Smile aga kella 13.00 ajal oli ratas igatahes kadunud(transit oli alles ning selles seda ega peremeest polnud). Vanarauda jagus ka ikka. Mind häirib samuti see massiline relvade ning laskemoona(loodetavalt ikka kasutamiskõlbmatu) müümine.
Mõnus pühapäev oli.
Vasta
#18

kavalpea Kirjutas:
tamar99 Kirjutas:Leidsin lõpuks omale M401 originaal tagatule täiesti mõistliku hinna eest. Kuigi eriti pingsalt ei otsinud, siiski leidsin selle mida ammu otsinud olin.

Hinnad tõusevad muidugi aga vaadake kuipalju rappeid tagasi koju ka viidi... Smile

Aga eks palju on ka asju mis päeva lõpuks lihtsalt ´´platsile muu pahna sisse unustatakse´´.

kas sina olidki see mees, kes kiloeeguga M401 tagatule ostis? Big Grin

Samas pakuti ka M401 tagatule klaasi. Seisukord oli üpri nigel, klaas pealt matt ja parguline. Hind ikka eriliselt laes, 0,5kiloeeku Sad
Opel/Alma Mosse replika tagatuli maksabki muuseas 100 dollarit.

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta
#19

eberhard Kirjutas:Opel/Alma Mosse replika tagatuli maksabki muuseas 100 dollarit.

Sohh. Mina andsin selle tule ühele tõsiteaduslikule restaureerijale veel aastake tagasi paari tugevalt roostes jalgrattavelje eest ära, mille ta metsast leidnud oli. Saadud, muide, oli see tuli mul palju "kallimalt" - aitäh'i eest Smile Üks mu tuttav lihtsalt ütles mulle ühekorra et "...mu sõbral on äsjaostetud maja kuurilakas mingid kolikastid, äkki vaatad üle, enne kui ta prügimäele viib..." See tuli oli seal muu sodi hulgas, tutikas muide.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#20

valdo Kirjutas:
eberhard Kirjutas:Opel/Alma Mosse replika tagatuli maksabki muuseas 100 dollarit.

Sohh. Mina andsin selle tule ühele tõsiteaduslikule restaureerijale veel aastake tagasi paari tugevalt roostes jalgrattavelje eest ära, mille ta metsast leidnud oli. Saadud, muide, oli see tuli mul palju "kallimalt" - aitäh'i eest Smile Üks mu tuttav lihtsalt ütles mulle ühekorra et "...mu sõbral on äsjaostetud maja kuurilakas mingid kolikastid, äkki vaatad üle, enne kui ta prügimäele viib..." See tuli oli seal muu sodi hulgas, tutikas muide.

:I M Back
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne