Must number
#41

XTA Kirjutas:Paneme siis juba aastanumbrid ka kõigile juurde, et ülevaade veelgi põhjalikum oleks.

Huvitav, miks ei kulge numbrimärgid järjest? Nt puuduvas A0008 kuni A0012, samuti A0029 ja A0030? Kas sõidukid on EVst välja viidud või registrist kustutatud? Või on mingite "pattude" pärast must number ära võetud?

Mootorataste osas muide sama lugu, puuduvad M006, M007 ja M018.

Muide, http://web.ark.ee:10122/aris/soiduk.jsp abiks Smile

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#42

XTA Kirjutas:...
M009 Jawa 360/350 (kirjas 2005, aga see peab mingi eksitus olema)
...

Tegu ei ole eksitusega, nimelt antud ratas on esmakordselt kantud liiklusregistrisse 2005. aastal. Wink

Jawa 350OHV, Jawa Jawetta Standard/Sport, Jawa 550/555/typ 20/Mustang, Jawa Robot, Jawa Perak, Jawa 175/356, Jawa 250/353/559/Super Sport, Jawa 257A, Jawa 350/354/360, Jawa 634/638,  Velorex 16,  2x Riga, ET-600, Moskvits 2140 '79 ...
Vasta
#43

A0034 peaks olema Ford T veoauto varjandis.
Vasta
#44

kradmelder Kirjutas:NB.Kas vastab tõele, et mustadel numbritel kaob tulevikus äärest ära see sinisel taustal EST ja eurorõngik?Ja lisandusid uut mõõtu mustad numbrid haagistele?

Jah, vastab.
vanasõiduki reg.märk on uute mõõtudega...


https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=13040616
Vasta
#45

mel Kirjutas:
kradmelder Kirjutas:NB.Kas vastab tõele, et mustadel numbritel kaob tulevikus äärest ära see sinisel taustal EST ja eurorõngik?Ja lisandusid uut mõõtu mustad numbrid haagistele?

Jah, vastab.
vanasõiduki reg.märk on uute mõõtudega...


https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=13040616

Lõpuks ometi Smile
[Pilt: get-attachment.jsp?id=13040649]
Vasta
#46

http://forum.automoto.ee/showthread.php?...#pid213528

Vanasõidukiks tunnustatud mootorratta registreerimismärk (tüüp B2) kaotatakse, kuna piisab ühest vanasõiduki registreerimismärgist (tüüp A9), mis väljastatakse nii autodele kui ka mootorratastele. Tulles vastu Vanatehnika Klubide Liidu soovile, muudetakse vanasõiduki registreerimismärgi mõõtmeid ja vähendatakse kasutatavate numbrite arvu neljalt kolmele – selline registreerimismärk oli kasutusel Eestis ka enne II maailmasõda. Veel täpsustatakse ja lisatakse mõisteid („motoroller” asendatud „mopeediga”, lisatud „vanasõiduk”) ning muudetakse osade registreerimismärkide nimetusi (enne „unikaalne registreerimismärk”, nüüd „vanasõiduki registreerimismärk”.
Vasta
#47

Tervit

kas võiks üüratut asjatundmatust ülesnäidates eelkirjutanutelt uurida, et miks on '69 aasta Cadillac tore kui tema taastamine 400K või peale maksab? Disaini ja 7,7 l mootori tõttu? Või lihtsalt on kaasfoorumlastel hea meel oma hingerahu leidnud peremehe pärast?

Et kui selline ägedate hindade teema siin juba arutlusel on, jätkan teemat veidi veel. Kas sobiks näit meie oma hõimuvellede ja nende naabrite juurest erinevate vanatehnika (st peame silmas kasutuskõlblikke, sh kere-, elektriajamite jm detaile aga ka jõuseadmete juppide v tervikvidinate) hankimisel n.-ö. komplekstehingus näit 10K-per-kogu-pott rahakotiga külas käia? Ja seda ajal kui siinse foorumi asjaosalised on veendunud, et üüratu lõpphind - loe liidetavate summa - on vältimatu?

Eriti kui arvestada, et normaalne balti riigi kodanik keskeltläbi tänapäeval ca 7 Eur tunnis teenib (sh ka maksud) või vähem, sel aal kui tema taani-norra-rootsi-soome kolleg ca 30 Eur oma tunnist saab?

Nimet küsimus, ennetamaks kohest tögamist, ei ole abstraktne, kavatsen just nimet libedale teele astuda. Vajan lihtsalt kinnitust, et eeltoodud Cadillaci näide on ilus, ent siiski erandlik, lihtsurelik võib jätkata ka lihtsamate ostude sooritamist, nö Ida-Eurooplikus võtmes.
k

Ps ja siis veel, vabandage muidugi nooruslikku uudishimu, a mu kadunud vanaema rääkis ikka, et võõrsõnadega peab /inimesel/ elus õnne olema. Leidsin näiteks eelkirjutanute sulest selliseid vääriskive nagu: - oktsijoni, - aiajärku, - redakstsiooni, - apastraat. Et kas ma saan õieti aru, et see on eriliselt peen väljendusviis ja näitab aastatepikkust kogemust metalli- ja sõnaseade vallas?
Vasta
#48

koterman Kirjutas:Tervit...kas võiks üüratut ...bla bla...väljendusviis ja näitab aastatepikkust kogemust metalli- ja sõnaseade vallas?

Ma olen ka vahest täis peaga kirjutanud.
Ikka juhtub...Cool
Vasta
#49

Stihl, ae
ma küsisin konkreetselt, et miks MN saavutamise hind peab vältimatult olema taevani ulatuv, isegi kui tegu konkreetsel puhul kultusmudeliga, sa vaid tögad vastu.

Kuidas siis jääb - kas on mõttekas meie kandiga võrreldes 4x jõukamate man ostmas käia, kasvõi kokkuhoidlikult, ja sellelt pinnalt midagi ära teha või jäämegi siia neid paari MN-ni ära tehtud masinat toodud järjekorras alt üles ja ülalt alla lugema, ning juurde pead väristama 'oi, saadan, no on ikka kallis'?
k

PS Ja kuna ma ei ole täis peaga seni veel kirjutanud, jaga siis lisaks juhtnööre, kuidas see veel käib? Kui veel jaksad, siis ilma kirjavigadeta ToungueToungueToungueToungue

stihl Kirjutas:
koterman Kirjutas:Tervit...kas võiks üüratut ...bla bla...väljendusviis ja näitab aastatepikkust kogemust metalli- ja sõnaseade vallas?

Ma olen ka vahest täis peaga kirjutanud.
Ikka juhtub...Cool
Vasta
#50

koterman Kirjutas:ma küsisin konkreetselt, et miks MN saavutamise hind peab vältimatult olema taevani ulatuv, isegi kui tegu konkreetsel puhul kultusmudeliga, sa vaid tögad vastu.

Vähese raha eest saad palju si**a, hea töö tegija tahab korralikku palka saada ja ca 90% projekti hinnast on puhas palgakulu. Muidugi võib juhtuda, et maksad si*a eest ka palju raha.

Hinnanäiteks: Maksin 1995 MB 170V eest 3500 eeku, 2004 aastal läks iluvõre kroomimine 11500 eeku ja enne seda sai veel iluvõre keevitusega lapitud.

Dad.
Vasta
#51

Ja nüüd on vahepeal tuvastatud juba musta numbnri 050. Eks siis vahepeal üsna paljud autod mustad numbrid on saanud. Kas foorumikaaslased oskavad siis nimetada need kõik autod mis vahepeal musta numbri said?

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#52

On foorum kus kõik musta nr saanud autod välja toodud,AGA seda pole uuendatud juba pikka aega,asjaosalised võiks tegeleda sellega.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#53

Kui suvine aktiivne hooaeg mööda saab, tulevad ka uuendused ja täiendused.
Ikka siia: tunnustatud vanasõidukid

... ja neid on palju! Kannatust!
Vasta
#54

Mulle, naiivsele, jäi mulje, et musti numbreid jagatakse ainult tähestiku ja numbrilises järjekorras. Aga asjad käivad nagu ikka - rahakoti paksuse järgi http://www.ohtuleht.ee/inc/image.aspx?id=134822 .
Vasta
#55

(27-09-2009, 14:27 PM)sm.Poljakov Kirjutas:  Mulle, naiivsele, jäi mulje, et musti numbreid jagatakse ainult tähestiku ja numbrilises järjekorras. Aga asjad käivad nagu ikka - rahakoti paksuse järgi http://www.ohtuleht.ee/inc/image.aspx?id=134822 .

Selline number ei peaks vist nüüd selle, niiöelda õige musta numbri alla liigituma. Eritellimusel võib igaüks neid suurema summa korral lasta vorpida.
Autodele kehtib ikkagi "A" täht mustal põhjal (ja kolm numbrit). Mitte I, U või Õ.
See on juba kindlaksmääratud ja neid musti numbreid väljastatakse ainult vastava komisjoni poolt(nagu sa vast juba isegi tead) ja omanikule väljastatakse vastav sertifikaat. Kui asi ei tundu mõnele sõltumatule komisjoniliikmele õige, on tal õigus sertifikaati küsida ja see mittekehtivaks tunnistada.
See konkreetne auto ei saaks juba musta numbrit näiteks ajastule mittevastava värvitooni pärast.
Metallikvärve hakati niiviisi massiliselt autodele tootma alles peale 60-ndaid.
Vasta
#56

(28-09-2009, 22:40 PM)Sm. Volgahuviline Kirjutas:  Metallikvärve hakati niiviisi massiliselt autodele tootma alles peale 60-ndaid.

Jah, keskmistatuna on see väide õige, kuid sellest on nii ette- kui ka tahapoole väga suuri erandeid.

Esiteks N.Liidus ei kasutatud metallikvärve praktiliselt kuni N.Liidu lagunemiseni 1991.

Ja teiseks... oli olemas ka VÄGA palju varasemaid kasutusi. Minu erakogus on olemas ideaalseisundis, sh üsna ideaalilähedases algses värvkattes säilinud Monark-meesterahvaratas, toodetud Rootsis 1939. aastal. Ja tema põhivärvitooniks on sinakasroheline metallik! Seitsekümmend aastat (sic!) tagasi!

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#57

Poolenisti võtan sõnad tagasi, poolenisti mitte.
Metallikvärve tol ajal Chryslerile siiski tehti, kuid mitte nii intensiivselt sätendava mürkrohelisena, nagu konkreetne auto on:
http://www.imperialclub.com/Yr/1958/Pain...upe385.jpg

Nii et tegu peaks olema ikkagi vist ajastule mittevastava värvitooniga, mis kõnealusele autole selga lastud.
Vasta
#58

(27-09-2009, 14:27 PM)sm.Poljakov Kirjutas:  Mulle, naiivsele, jäi mulje, et musti numbreid jagatakse ainult tähestiku ja numbrilises järjekorras. Aga asjad käivad nagu ikka - rahakoti paksuse järgi http://www.ohtuleht.ee/inc/image.aspx?id=134822 .

Minu arusaamist mööda on see auto Soome registris ja seal on kahte sorti musti numbreid. Ühed on jäänud sellest ajast, kui numbrid olidki mustad ja teised antakse tänapäeval komisjoni otsusega, nagu meilgi. Seega võib Soomes musta numbriga autol olla ka vale värv, kui auto on registris juba varasemast ajast musta numbriga. Soomes ei tähenda musta numbri olemasolu alati, et tegu on ka museaalseks tunnistatud liiklusvahendiga.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#59

(29-09-2009, 10:46 AM)Väravamehaanik Kirjutas:  Minu arusaamist mööda on see auto Soome registris ja seal on kahte sorti musti numbreid. Ühed on jäänud sellest ajast, kui numbrid olidki mustad ja teised antakse tänapäeval komisjoni otsusega, nagu meilgi.

Need viimased peaks olema (vähemalt valdav enamik neist) MR-seeriast. Tähekombinatsioon seega näitab, millega tegu.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#60

Ark-i lehe andmetel on see auto eesti registris. Tundub uskumatu, et musta põhjaga numbrit päris igaüks (suure raha eest) tellida saab. Ilmselt annab selleks kasutada ka mingit nn. JOKK- skeemi.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne