Spets tööriist pidurite õhutamiseks
#61

pppp Kirjutas:Teema alguse juurde tagasi tulles... Täna sai Autotarbesse Järvel satutud, seal oli kahte sorti pidurisüsteemist õhu eemaldamise Smile abivahendeid müügis. Ei olnud küll nii edevad, kui see teema alguses olev apastraat (st pedaali pidi ikka sõtkuma), aga töö peaks ka nendega üksi saama ära teha. Hinnanumbrid mõlemal kahekohalised.
Omal pole lähitulevikus võimalust sinna sattuda, ehk viitsid kahe lausega kirjeldada nende asjade tööpõhimõtet? Ehk teisisõnu, kas need on tõhusamad kui voolik-niplikülge-teineotspotsikusse-süsteem?
Vasta
#62

Ma lähipäevil proovin järgi, eks annan siis teada.
Vasta
#63

Odavamal tundus mingi tagasilöögiklapp vms vahel olevat, seda veidi kallimat lähemalt ei uurinud kahjuks. Ehk siis jääme Jesperi testitulemusi ootama Smile
Vasta
#64

Kasutasin täna jälle.................vana lumelabida vars...........u. 1.20 m. pikk. Toimis.
Vasta
#65

Voolikul võib tagasilöögiklapp sees olla ag see ei ole eriti hea variant. Pedaali tagasi lastes tõmbab natuke õhku nipli keerme vahelt ikka. Kõige parem ikka vana nipp - üks pedaalil tambib survet ja teine alt pääsatab ainult survestatud süsteemi. Paremuselt järgmine on omavoolu teel (kasutan pidevalt, kuna üksi toimetan). Muidugi alati voolik topsi, muidu kõik kohad õli täis. Olen ka vooliku piduripütti ajanud (kui õli uus). Aga viimasena kontrollin ikka omavooluga.
See vaakumiga kallis riist võib ka päris hea olla.
Esimeste trummelpiduritega Moskvitsil tuleb süstlaga lükata piduriõli niplist sisse - õhk läheb piduriõli paagist välja. Kahe pidurikolviga süsteemist muidu kõike õhku kätte ei saa. Seal tehtud tehase "viga". Nemad täidavad ju pidureid läbi õhutusniplite. Üldiselt mossemehed peaks teadma, millest räägin. Kes ei tea, minge uurige torude paigutust rattas.
Vasta
#66

Nippel on allpool, kui sisseminev toru mossel ühesõnaga*
Vasta
#67

motamees Kirjutas:Paremuselt järgmine on omavoolu teel (kasutan pidevalt, kuna üksi toimetan). Muidugi alati voolik topsi, muidu kõik kohad õli täis. Olen ka vooliku piduripütti ajanud (kui õli uus). Aga viimasena kontrollin ikka omavooluga.
Üksi toimetades on see omavoolu variant päris hea. Seda protsessi saab kiirendada, kui lasta ülevalt õlitopsikule pisike surve peale. Kes on selleks otstarbeks teinud ventiiliga õlitopsiku kaane, kes kuidagi teisiti asja lahendanud, kuid õhu saab sel viisil paremini kätte, kui tavapärase (üks pumpab pedaali, teine keerab niplit) süsteemiga.




`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta
#68

No käisin eile Järve Autotarbes ära ja tõesti seal pakutakse kaht varianti. Üks on lihtsalt toru, millele peab mingi anuma alla muretsema ja teine variant on toru millel on juba anum küljes. Teisele variandile on lisatud ka magnet, et saaks topsi auto külge riputada õhutuse ajaks.

Võtsin selle teise variandi testi mõttes ära sealt ja esmamulje pealiskaudsel vaatamisel on üsnagi lootust andev. Sellel pudelikesel on sees korgil toruke küljes, mis ulatub pudeli põhjani. Seega kui pudel eelnevalt õliga täita, voolik õhutusnipli külge panna ja nippel lahti keerata ning siis ise pedaali vajutama minna siis võib sellisel moel asjaga täitsa hakkama saada. Tänu sellele torukesele, mis pudeli põhjani ulatub ei tohiks tekkida ka olukorda, kus pedaali lahti lastes süsteemi õhku sisse tõmmatakse.

Tegin salaja pilti ka neist seal poes Smile

[Pilt: pidurax5.jpg]
[Pilt: pidurax5.158f964330.jpg]

Chevrolet Astro '96
Chrysler Grand Voyager '97
Vasta
#69

Ma muretsesin vasakpoolse. Ja see lihtne abivahend sai väga hästi oma ülesandega hakkama mu masina pidurite õhutamisega.
Vasta
#70

Aega võttis, aga testisin üleeile lõpuks seda parempoolset, töötas ka kenasti. Alguses oli kerge hämming kuna mingit õpetust või joonist kokkupanekuks ei olnud, aga kui ebavajalikud nublakad said tuvastatud, siis läks kergesti kokku. Pudel käib magnetiga piduriketta külge, ise siis pressid pidurit, mingit imet, tagasilöögiklappi vms pole ja sama asja saab teha ka lihtsalt voolikust ja purgist (mul siiamaani oligi see süsteem kasutusel), anoh hind on väike ja võrreldes purgiga on see ikka väga mugav riistapuu.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne