Liiklus Marja/Mustamäe tee ristis
#1

Tere! Seletage nüüd lollile kuidas seal tegutseda. Sõidan sellel ristmikul igapäevaselt. Hiljuti teostati remonti Marja tänava poolses osas. Peale renoveerimise lõppu ei oska ma enam sellel ristmikul õigesti liigelda. Probleem on järgmine: sõites Marja tänava poolt Mustamäe tee poole ja soovides sooritada vasakpööret Mustamäe teele, pöörab selles suunas kaks rada. Sama foori tsükli ajal satuvad aga ristmikule ka vastaspoolt (Neste tanklast väljuvad) sõidukid. Selge on see, et otse Marja tänavasse minevad autod lasen enda ees läbi, aga kui olen esimeses reas ja mulle tuleb vastu ka vasakpööret sooritav sõiduk, siis kummal on eesõigus?
Vasta
#2

Olete ju samaväärsed ja peate omavahel ise tee ära jaotama (kui seda pole tehtud vastava katkendjoonega).

Ei ole konkreetse ristmikuga kursis, aga nii peaks see teoreetiliselt ju olema.
Vasta
#3

Selles probleem ongi. Ristmik on lihtsalt nii kitsas, et sinna eriti kolm autot kõrvuti pöörama ei mahu. Lisaks läheb ta kohe umbe kui ühelt või teiselt poolt tuleb mitu autot järjest. Minu meelest on antud liikluskorraldus kehvasti välja mõeldud. Väga lihtsalt annaks ju muuta fooride tsükleid nii, et tekiks mõlemile pööramisel eraldi tsükkel.
Vasta
#4

Neste tanklast paremale (kesklinna suunas) pöörav auto läheneb Marja tn-st (samuti kesklinna suunas) vasakpööret sooritava auto suhtes paremalt ja vastavalt parema käe reeglile pead ta läbi laskma!
Aga eraldi fooritsükleid kummalegi suunale teha oleks küll võimalik, aga ebaotstarbekas, kuna kumbki tsükkel jääks siis kas üsna lühikeseks või siis väheneks Mustamäe tee kui peamagistraali läbilaskevõime!
Vasta
#5

Kui pöörata paremale, siis küll. Aga probleem tekibki vasakpöördega, ehk kui nii Marjast kui ka Nestest pööratakse vasakule, siis saab ju keskel kokku, sest ristmik on liiga kitsas, et kolmekesi ära mahuks. Eriti veel kui ühes reas on rekka...
Vasta
#6

tartz1 Kirjutas:Kui pöörata paremale, siis küll. Aga probleem tekibki vasakpöördega, ehk kui nii Marjast kui ka Nestest pööratakse vasakule, siis saab ju keskel kokku, sest ristmik on liiga kitsas, et kolmekesi ära mahuks. Eriti veel kui ühes reas on rekka...
Võtsin just ristmiku mõõdud ja need oleks 21x18 meetrit ning seda pole sugugi vähe, aga ok, vaatame asja Neste tankla poolt: väljasõit tanklast on ühesuunaline, seega vasakule pööramiseks pead hoiduma väljasõidu vasakusse serva. Sellisel juhul jääb väljasõitu ootava auto vastu üle Mustamäe tee Marja tänava esimene rada. Kui see tanklast vasakule pööraja ei sõida ristmikule nii, et kõigepealt risti üle Mustamäe tee ja alles teises teeservas ei alusta pööret (nii ju keegi tegelikult ei sõida), siis ei tohiks ta küll kuidagi kohtuda Marja tn.-lt vasakule pöörajaga!
Aga noh....mis ma oskan muud soovitada, kui et saada "Signaalile" või linna Liiklusteenistusele palve see ristmik kiiremas korras segaduste vältimiseks ära joonida Smile
Vasta
#7

Neste poolt tulles on märk: kaks suunda üks pöörab vasakule ja üks läheb paremale ning otse. Võib olla on tõesti viga minus, aga eeldusel, et ristmik on maksimaalselt koormatud ehk Marja poolt pööravad kaks sõidukit Mustamäe teele vasakule ja Neste poolt pöörab üks sõiduk paremale ning tema kõrval üks vasakule, siis oleks ju juba neli autot kõrvuti?
Vasta
#8

Õppevideo: http://www.youtube.com/watch?v=dEaL-VR4T-g
Vasta
#9

Et võtame õppust või?
Vasta
#10

Täna seal sõidetud.Marjast Mustamäe teele just paremale ,Mustamäe suunal häirisid esimesse rita pargitud autod Marja tänawal.Järgnew ehk vaid minu probleem.Enne Marja peatust Mustamäe suunal aadressil Mustamäe 18 .18 A hulk käitisi.Enne teeremonti sinna hoowikeeramine suht walutu.Nüüd aga sai aetud niiwõrd peeneks ,et parempöördeks sinna peab wõtma wassaku rea.Muidu wälla es kääna (ka ilma käruta).Olingi sääl täna hulk aiga hädas ,( mul iluste suund sees,napilt pööramas ka ,ainult mitte ükski sõiuauto teed ei andnud)wiimaks trollijuht halastas ja lasi pöörde lõpetada.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne