Teema on suletud

Mida kõike meil Eestimaal leidub, osa 5

(07-11-2009, 22:52 PM)renee Kirjutas:  Mis pobi eest maksate mul ühel tutaval seisab kere töid vajav ilma mootorita pobi võite küsimusi esitada privasse.
Homme küsin kas on müügis.

Ja mis karu nahka siis sa juba müüd?
Küsi köigepealt, ja siis kire.
Ps. ma ei usu et päris kohe miljonäriks saate, enamus pobisid on väärt kokkuostu hinda, kui sedagiSmile

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink

Mootorit võite küsida minu käest.

Ilus auto olnud, sõitsin mööda.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.

(07-11-2009, 23:02 PM)badass Kirjutas:  
(07-11-2009, 22:52 PM)renee Kirjutas:  Mis pobi eest maksate mul ühel tutaval seisab kere töid vajav ilma mootorita pobi võite küsimusi esitada privasse.
Homme küsin kas on müügis.

Ja mis karu nahka siis sa juba müüd?
Küsi köigepealt, ja siis kire.
Ps. ma ei usu et päris kohe miljonäriks saate, enamus pobisid on väärt kokkuostu hinda, kui sedagiSmile

Jah miljonärid pole meist vast keski.Kuid kui kusagil sellise hinnaga saaks siis oleks põnev küll-Pakkuda võiks privasse!Või mailile!(tip101@hot.ee)

(08-11-2009, 21:12 PM)Roland Kirjutas:  
(07-11-2009, 23:02 PM)badass Kirjutas:  
(07-11-2009, 22:52 PM)renee Kirjutas:  Mis pobi eest maksate mul ühel tutaval seisab kere töid vajav ilma mootorita pobi võite küsimusi esitada privasse.
Homme küsin kas on müügis.

Ja mis karu nahka siis sa juba müüd?
Küsi köigepealt, ja siis kire.
Ps. ma ei usu et päris kohe miljonäriks saate, enamus pobisid on väärt kokkuostu hinda, kui sedagiSmile

Jah miljonärid pole meist vast keski.Kuid kui kusagil sellise hinnaga saaks siis oleks põnev küll-Pakkuda võiks privasse!Või mailile!(tip101@hot.ee)

Oh... ei tasu kõikide vanasõidukite ja nende jäänuste üle kohe rahas rehkendama hakata! Rahaline väärtus tekib neile nagunii vaid siis, kui on olemas müüja ja ostja ning nad on nõus rahalise (mitte koli koli vastu) tehinguga. Vanatehnikal on reeglina niðiturg, st müüja ja ostja tihti väga kergelt kokku ei satu.

Pigem võiks Eesti rahvuslikule tehnikakultuurile väärtuslikke objekte (sh meie teedel 35 ja enam aastat tagasi vuranud sõidukeid ja nende osi) vaadelda veidi teise pilguga. Et kas seda sõidukit on võimalik taastada ja eitava vastuse korral (kere väga läbi) vaadata, kas selle küljes on selliseid detaile, mis võiksid kaasvõitlejatele ehk rahvusliku tehnikaajaloo-kultuuri kaasviljelejatele kasulikud olla. Nt läbiroostetanud ja taastamiskõlbmatu kerega Pobil töökorras hoobamortisaatorid, korralikud armatuurlaua plastosad ja enne-1951 autodel vanatüübiline kaitsmekarp.
Ja sellised detailid on enne EMEXisse saatmist mõistlik kerevrakilt eemaldada - minu meeles on auasi anda need taastajatele-kaasvõitlejatele AITÄHi või sümboolse hinna eest üle.

Mõni otsib sellist pisidetaile aastaid taga - minule näiteks ei ole kaheksa aasta pikkuse aktiivse otsimise tulemusena kätte tulnud ühtki vanatüübilist (enne 1951 valmistatud) Pobeda kaitsmekarpi...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.

Küsiks siis tagasihoidlikult targemate käest, kas antud vanatüübi kaitsmekarp, mida Valdo mainib, võib kuuluda ka Vana Iivani (GAZ 67) originaalvarustusse. Vabandan ette teema risustamise eest, sestap võib vastus laekuda ka privasse.

GAZ 67 50a; JAWA 250 62a; Ford Granada Coupe MK1 76a

(08-11-2009, 23:07 PM)Cyllionu Kirjutas:  Küsiks siis tagasihoidlikult targemate käest, kas antud vanatüübi kaitsmekarp, mida Valdo mainib, võib kuuluda ka Vana Iivani (GAZ 67) originaalvarustusse. Vabandan ette teema risustamise eest, sestap võib vastus laekuda ka privasse.

Kahjuks ei oma detailsemat teavet "iivani" nüansside kohta, kas ja milliseid kaitsmeid ja kaitsmekarpe seal oli (äkki kaasfoorumlased Jurka, Veteran jt kommenteerivad?)

Igatahes üks on kindel - kui seal pidi olema kolme "lehtkaitsmega" karp, siis pidi see olema nn vana tüüpi, nagu Pobidel enne 1951.a. Nende aastakäikude puukabiinidega 51del olid igatahes päris kindlasti peal vanatüübilised karbid - Uzvara muuseumis Lätis on kaks NZst pärit algsena säilinud isendit ning mõlemil on vanatüübiline kaitsmekarp (olen mõlema isendi armatuurlaua alla pugenud). "Kõrvadega" kaitsmekarpi Nõukogude autoelektroonikatööstus enne 1951 päris kindlasti veel ei tootnud.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.

jõgeval kassinurmes on siis selline vana volvo


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       

(09-11-2009, 00:18 AM)wolfestein Kirjutas:  jõgeval kassinurmes on siis selline vana volvo

Mul papsil selline Volvo, 68a. Hetkel küll restaureerimisel/ümberehitusel, kui kui mahti saan, katsun mõned pildid teha. Ehitatakse ümber/kohandatakse jahtide veoks.

(09-11-2009, 00:18 AM)wolfestein Kirjutas:  jõgeval kassinurmes on siis selline vana volvo
Samasugust, täiesti töökorras 1974. aasta isendit nähtud Põltsamaal:
http://nagi.ee/photos/XTA2103/13263581/in-set/57421/
http://nagi.ee/photos/XTA2103/13263583/in-set/57421/

Tallinnas aga selline asi. Palju neid Eestis nüüdseks on, kui piirid on juba pea 2 aastat lahti olnud? Tallinnas olen peale mainitud isendi veel ühte seismas näinud, mõlemad Poola numbritega. Lisaks üks isend Harjumaal.

Kui telefon ei tööta, siis helistage riketesse!

Tartus seisi ka üks maasikas Fiat 126.
[Pilt: 061310131bea8e.jpg]
[Pilt: 061310133541d6.jpg]
[Pilt: 061310135b381c.jpg]
[Pilt: 061310137f6962.jpg]
[Pilt: 06131013927a46.jpg]
Viimase pildiga, tuli mulle meelde üks Mr. Bean osa, kus ta piknikul käis. Big Grin
http://www.youtube.com/watch?v=OWDsUgd6g9Y

www.classiccar.co.uk
www.carandclassic.co.uk
www.classiccarsforsale.co.uk
Müüa 2140 1982
Tartu on muutumas drifti Päälinnaks, oma ringristmikudega. Big Grin

Umbes kuu aega tagasi Tartus käies oli üks Eesti (BB*-seeria) numbritega ja pealtnäha igati kobe 126 Tartus Vabaduse puiesteel seismas.

Raualadu.    
Härrased, kas sellist masinat võib eestimaalt leida veel? Tegu on autovintsiga Herkules-3 mis on mõeldud purilennukite startimiseks.    

Tervitab Veteran.

(13-11-2009, 13:55 PM)Veteran Kirjutas:  Härrased, kas sellist masinat võib eestimaalt leida veel? Tegu on autovintsiga Herkules-3 mis on mõeldud purilennukite startimiseks.

Ei usu et 70-ndate hävitustööst oleks mõni pääsenud.
Ülenurme?

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.

(13-11-2009, 15:46 PM)aavu Kirjutas:  
(13-11-2009, 13:55 PM)Veteran Kirjutas:  Härrased, kas sellist masinat võib eestimaalt leida veel? Tegu on autovintsiga Herkules-3 mis on mõeldud purilennukite startimiseks.

Ei usu et 70-ndate hävitustööst oleks mõni pääsenud.
Ülenurme?

Ei , Daugavpils, mai 1961

Tervitab Veteran.

Autokesed!


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
                   

Jõhvi juures teetöödel selline masin

[Pilt: 18584956_th.jpg]

Täna õnnestus sääreväristajaga vurades sellised vigurid kaadrile saada. Smile

[Pilt: 061831769f9f45.jpg]

[Pilt: 0618317670c9a9.jpg]

[Pilt: 061831771422ce.jpg]

[Pilt: 061831773feb1c.jpg]

Terv,
Kevin

Kõigile, kellele meeldivad/omavad vanu jalgrattaid või sääreväristajaid!

www.vanaisavokk.forumotion.com

Täna ARK platsil ootas oma nummerit sarnane kaunitar.

Üks KAvZ
http://fotoalbum.ee/photos/propsis/58356299/
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne