Teema on suletud

Mida kõike meil Eestimaal leidub, osa 5

Võibolla olen kehvasti otsinud, aga antagu andeks ja/või vihjatagu vastusele, kuid küsimus on: Mis autoga tegu?

[Pilt: 13529087fe85cd_l.jpg]

Do'nt panic

See ju Saab Sonett
vist isegi sama auto http://www.saabiklubi.ee/foorum/viewthread.php?tid=7380

Kaasfoorumlasel Krss ka sarnane Saab Sonett. tema autot saad imetleda siit:
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=13995
(alates postitusest #6)

...

Tartlane


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       

Auto 24-s praegu selline, arvaks et Eestimaal suisa haruldus: Talbot 1510 müügis.
Paistab väliselt veel üsna kõbus.
Kahju oleks, kui põllurallikaks või vanarauaks läheks..

(13-12-2009, 23:43 PM)via Kirjutas:  Auto 24-s praegu selline, arvaks et Eestimaal suisa haruldus: Talbot 1510 müügis.
Paistab väliselt veel üsna kõbus.
Kahju oleks, kui põllurallikaks või vanarauaks läheks..

Neid liikus omal ajal siin ikka palju.

Kui ma Helsingis 1990ndate algul külalisteaduriks olin, siis oli üsna mitmel õppejõul selline igapäevaliikuriks. Usun, et Soomes neid praegugi lademes, kuhu nad ikka masskadunud on.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.

(14-12-2009, 13:33 PM)valdo Kirjutas:  Kui ma Helsingis 1990ndate algul külalisteaduriks olin, siis oli üsna mitmel õppejõul selline igapäevaliikuriks. Usun, et Soomes neid praegugi lademes, kuhu nad ikka masskadunud on.

Soomes seisavad sõidukid veel vähem kui Eestis, kliima on neil kehvem ja sellest tulenevalt lähevad sõidukid ja kiiremini pressi alla.

Dad.

(14-12-2009, 15:11 PM)dad Kirjutas:  
(14-12-2009, 13:33 PM)valdo Kirjutas:  Kui ma Helsingis 1990ndate algul külalisteaduriks olin, siis oli üsna mitmel õppejõul selline igapäevaliikuriks. Usun, et Soomes neid praegugi lademes, kuhu nad ikka masskadunud on.

Soomes seisavad sõidukid veel vähem kui Eestis, kliima on neil kehvem ja sellest tulenevalt lähevad sõidukid ja kiiremini pressi alla.

Dad.

Jah nii see on, miskites lademes Talboteid küll enam Soomes pole vaid suurem hulk juba ammu pressitud. Uusikaupungi tehases Talboteid (Horizon/1307/1508/1510/Solara) valmistati kokku umbes 32000 tükki, "siseturule" neist jäi siiski alla 25%. Arvan et nendest on mitte enam kui 2-3% alles.

Hetkeseisuga on Nettiautos pakkumisel 5 kõnealuse margi esindajat. Mõni neist isegi suhteliselt taskukohase hinnaga.
Isegi Ladasid on neist kordades rohkem müügis.

(14-12-2009, 15:11 PM)dad Kirjutas:  Soomes seisavad sõidukid veel vähem kui Eestis, kliima on neil kehvem ja sellest tulenevalt lähevad sõidukid ja kiiremini pressi alla.

Seal päris põhjas on asi vist siiski vastupidi (kuna seal igasugu kahtlast jama teedele ei riputata)? Vähemasti leiavad asjahuvilised sealt aeg-ajalt suht hästi säilinud ja siin lõuna pool vägagi haruldaseks muutunud isendeid...

Pidasin silmas just seda kuulsat "kombi" Talbot-i. Neid on ikka väga vähe alles ja tootmisest maha läksid nad just umbes 1980 paiku. Viimastel aastatel kukkusid tootmisarvud neil samuti kümnetes kordades. Sedaani tehti pisut kauem ja Horizon samuti

(15-12-2009, 13:05 PM)pppp Kirjutas:  
(14-12-2009, 15:11 PM)dad Kirjutas:  Soomes seisavad sõidukid veel vähem kui Eestis, kliima on neil kehvem ja sellest tulenevalt lähevad sõidukid ja kiiremini pressi alla.

Seal päris põhjas on asi vist siiski vastupidi (kuna seal igasugu kahtlast jama teedele ei riputata)? Vähemasti leiavad asjahuvilised sealt aeg-ajalt suht hästi säilinud ja siin lõuna pool vägagi haruldaseks muutunud isendeid...

Vist natuke OT, aga põhjas (pilt tehtud Rovaniemist veel põhjapool) on suht raske säilind autot kätte saada Wink

[Pilt: 1355289322a778_l.jpg]

Do'nt panic

Millega sõidetakse jõuluõhtul Tartus...

[Pilt: fiat126_1.jpg]
[Pilt: fiat126_2.jpg]
[Pilt: mini_1.jpg]
[Pilt: mini_2.jpg]

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.

Tartu keskkatlamaja territooriumil seisab juba iidamast-aadamast mingi vana autokraana, nool püsti. Millal seda viimati kasutati, ei oska küll arvata. Pilti pole käepärast (pole viitsinud üle aia klõpsida), aga ehk kellelgi lööb n.ö. "pildi ette"?

Ei tea, kas tegu sama kraanaga, aga kuskil vanaraua aia ligiduses, tundus, et tõesti mingi katlamaja juures seisis üks hästi vana ja roostes, suur kraana.

selline elubuss juba aastaid kodulähedal:

[Pilt: buss_2460_320.JPG]

[Pilt: buss_2462_320.JPG]

Aegviidu sügavate metsade vahel nähtud miskit vanemat LAZi. Kuna tegu oli sõdurirännakuga (foorumlane fic juba sügisest Õhutõrjuja), siis pilditegemiseks aega polnud ning ümberehitusi oli tehtud korralikult, kuid taga oli suur õhukoguja nagu vanematüübilistel LAZidel. Kes on kohalik ning huvi on, võib PSi saata ning seletan kaardi abil ära, kus asub.

Vajad enda autost pilte ? Saame kokkuleppele ! Küsi varajasemaid töid.

http://pilt.delfi.ee/picture/8282323/

(29-12-2009, 08:16 AM)inc Kirjutas:  http://pilt.delfi.ee/picture/8282323/

Mis sinivalge kandiline liikur see on?

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.

Ma pakuks mingit jäätegemis-vöi hooldusmasinat.

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne